2021-11-27   22:28:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Septembersim 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Septembersim 2021
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar CD 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 Tyresö Simsällskap 1:19.87
50m: 36.69
100m: 1:19.87
(43.18)
2 Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun 1:25.36 +5.49
50m: 40.69
100m: 1:25.36
(44.67)
3 Anton Rejnwahl 2008 Skuru Idrottsklubb 1:28.30 +8.43
50m: 40.87
100m: 1:28.30
(47.43)
4 Jonathan Nilsson 2008 Simklubben Neptun 1:28.62 +8.75
50m: 41.71
100m: 1:28.62
(46.91)
5 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:29.29 +9.42
50m: 42.36
100m: 1:29.29
(46.93)
6 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb 1:33.34 +13.47
50m: 44.44
100m: 1:33.34
(48.90)
7 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 1:34.10 +14.23
50m: 44.21
100m: 1:34.10
(49.89)
8 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:34.73 +14.86
50m: 44.15
100m: 1:34.73
(50.58)
9 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap 1:35.61 +15.74
50m: 45.24
100m: 1:35.61
(50.37)
10 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap 1:38.30 +18.43
50m: 46.09
100m: 1:38.30
(52.21)
11 Fred Holm 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:39.61 +19.74
50m: 46.99
100m: 1:39.61
(52.62)
12 Joakim Sandström 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:41.52 +21.65
50m: 47.26
100m: 1:41.52
(54.26)
13 Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 1:43.15 +23.28
50m: 47.35
100m: 1:43.15
(55.80)
14 Elias Wehlin 2008 Tyresö Simsällskap 1:46.41 +26.54
50m: 49.38
100m: 1:46.41
(57.03)
15 isak käck 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:47.86 +27.99
50m: 51.27
100m: 1:47.86
(56.59)
16 Kalle Värna 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:48.73 +28.86
50m: 50.47
100m: 1:48.73
(58.26)
17 Gustav Adrem 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:51.10 +31.23
50m: 51.27
100m: 1:51.10
(59.83)
18 Philip Norling 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:51.87 +32.00
50m: 51.39
100m: 1:51.87
(1:00.48)
19 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:54.94 +35.07
50m: 54.31
100m: 1:54.94
(1:00.63)
- Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:41.94 +22.07
50m: 48.33
100m: 1:41.94
(53.61)
- Samuel Strid 2011 Södertörns Simsällskap 1:54.33 +34.46
50m: 54.41
100m: 1:54.33
(59.92)
- Joel Köhn 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:54.66 +34.79
50m: 53.85
100m: 1:54.66
(1:00.81)
- Kasper Florczyk 2011 Södertörns Simsällskap 1:54.91 +35.04
50m: 55.10
100m: 1:54.91
(59.81)
- Nils Ekengren 2010 Skuru Idrottsklubb 1:59.42 +39.55
50m: 52.76
100m: 1:59.42
(1:06.66)
- Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
- Albert Strigén 2010 Södertörns Simsällskap DSQ
- Thomas Döös 2009 Tyresö Simsällskap DSQ
- Erik Rodemar 2010 Södertörns Simsällskap DSQ
- Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-09-25 13:26:02
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar CD 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:41.94
50m: 48.33
100m: 1:41.94
(53.61)
2 Samuel Strid 2011 Södertörns Simsällskap 1:54.33 +12.39
50m: 54.41
100m: 1:54.33
(59.92)
3 Joel Köhn 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:54.66 +12.72
50m: 53.85
100m: 1:54.66
(1:00.81)
4 Kasper Florczyk 2011 Södertörns Simsällskap 1:54.91 +12.97
50m: 55.10
100m: 1:54.91
(59.81)
5 Nils Ekengren 2010 Skuru Idrottsklubb 1:59.42 +17.48
50m: 52.76
100m: 1:59.42
(1:06.66)
- Albert Strigén 2010 Södertörns Simsällskap DSQ
- Erik Rodemar 2010 Södertörns Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-09-25 13:26:02
2021-09-25 13:26:11 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Tyresö Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner