2022-09-24   18:12:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2021, Stenungsund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
UGP 3
Plats: Stenungsund Arena Arrangör: VSSF & S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 1, 200m Frisim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Abrahamsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 2:03.28
50m: 28.87
100m: 59.91
(31.04)
150m: 1:31.77
(31.86)
200m: 2:03.28
(31.51)
2 Frida Rångeby 2005 Föreningen Uddevalla Sim 2:22.40 +19.12
50m: 31.32
100m: 1:07.08
(35.76)
150m: 1:44.82
(37.74)
200m: 2:22.40
(37.58)
3 Lova Rodin 2005 Föreningen Uddevalla Sim 2:23.52 +20.24
50m: 32.90
100m: 1:08.29
(35.39)
150m: 1:45.84
(37.55)
200m: 2:23.52
(37.68)
4 Clara Uddheim 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:47.65 +44.37
50m: 37.32
100m: 1:19.69
(42.37)
150m: 2:04.12
(44.43)
200m: 2:47.65
(43.53)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:39:52
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda  Wassblad 2006 Föreningen Uddevalla Sim 2:16.72
50m: 30.54
100m: 1:04.23
(33.69)
150m: 1:39.83
(35.60)
200m: 2:16.72
(36.89)
2 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 2:17.12 +0.40
50m: 31.50
100m: 1:06.71
(35.21)
150m: 1:42.59
(35.88)
200m: 2:17.12
(34.53)
3 Emma Hejdengård 2006 Föreningen Uddevalla Sim 2:23.39 +6.67
50m: 32.06
100m: 1:08.29
(36.23)
150m: 1:46.11
(37.82)
200m: 2:23.39
(37.28)
4 Sigrid Carlsson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:23.90 +7.18
50m: 32.74
100m: 1:09.93
(37.19)
150m: 1:47.65
(37.72)
200m: 2:23.90
(36.25)
5 Sofia Isberg 2006 Göteborg Sim 2:24.45 +7.73
50m: 32.94
100m: 1:10.71
(37.77)
150m: 1:47.70
(36.99)
200m: 2:24.45
(36.75)
6 Maja Borg 2006 Föreningen Uddevalla Sim 2:26.66 +9.94
50m: 33.36
100m: 1:10.72
(37.36)
150m: 1:48.87
(38.15)
200m: 2:26.66
(37.79)
7 Sofia Tranberg 2006 Trollhättans Simsällskap 2:29.81 +13.09
50m: 31.39
100m: 1:08.49
(37.10)
150m: 1:49.81
(41.32)
200m: 2:29.81
(40.00)
8 Agnes Sjöström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:31.24 +14.52
50m: 34.12
100m: 1:12.46
(38.34)
150m: 1:52.38
(39.92)
200m: 2:31.24
(38.86)
9 Hanna Carlsson 2006 Trollhättans Simsällskap 2:33.66 +16.94
50m: 34.83
100m: 1:14.23
(39.40)
150m: 1:54.38
(40.15)
200m: 2:33.66
(39.28)
10 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap 2:35.51 +18.79
50m: 35.32
100m: 1:14.97
(39.65)
150m: 1:54.96
(39.99)
200m: 2:35.51
(40.55)
11 Alice Olsson 2006 S 77 Stenungsund 2:36.71 +19.99
50m: 35.22
100m: 1:15.05
(39.83)
150m: 1:56.53
(41.48)
200m: 2:36.71
(40.18)
12 Ebba Carlström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:41.87 +25.15
50m: 35.98
100m: 1:16.36
(40.38)
150m: 1:59.59
(43.23)
200m: 2:41.87
(42.28)
13 Leia Haley Åslin 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:41.95 +25.23
50m: 35.48
100m: 1:17.97
(42.49)
150m: 2:02.45
(44.48)
200m: 2:41.95
(39.50)
14 Natalie Dahlberg 2006 Simklubben S02 2:43.90 +27.18
50m: 37.15
100m: 1:18.23
(41.08)
150m: 2:01.82
(43.59)
200m: 2:43.90
(42.08)
15 Lilith Annmark 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:46.80 +30.08
50m: 37.17
100m: 1:19.59
(42.42)
150m: 2:03.87
(44.28)
200m: 2:46.80
(42.93)
16 Frida Blom 2006 Trollhättans Simsällskap 2:52.95 +36.23
50m: 37.76
100m: 1:22.74
(44.98)
150m: 2:08.80
(46.06)
200m: 2:52.95
(44.15)
17 Tilda Mildh 2006 Trollhättans Simsällskap 2:55.43 +38.71
50m: 37.47
100m: 1:21.58
(44.11)
150m: 2:08.50
(46.92)
200m: 2:55.43
(46.93)
- Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-10-16 09:39:52
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Rohman 2007 Föreningen Uddevalla Sim 2:15.47
50m: 31.44
100m: 1:05.81
(34.37)
150m: 1:41.22
(35.41)
200m: 2:15.47
(34.25)
2 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 2:16.01 +0.54
50m: 31.63
100m: 1:06.42
(34.79)
150m: 1:41.44
(35.02)
200m: 2:16.01
(34.57)
3 Elin Johannesson 2007 Göteborg Sim 2:23.55 +8.08
50m: 32.04
100m: 1:09.09
(37.05)
150m: 1:46.71
(37.62)
200m: 2:23.55
(36.84)
4 Ida Osterman 2007 Kungälvs Simsällskap 2:23.60 +8.13
50m: 30.95
100m: 1:07.61
(36.66)
150m: 1:46.16
(38.55)
200m: 2:23.60
(37.44)
5 Tuva Johannesson 2007 Göteborg Sim 2:25.53 +10.06
50m: 32.77
100m: 1:09.39
(36.62)
150m: 1:47.61
(38.22)
200m: 2:25.53
(37.92)
6 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 2:27.44 +11.97
50m: 34.27
100m: 1:11.65
(37.38)
150m: 1:49.59
(37.94)
200m: 2:27.44
(37.85)
7 Gilma Janesjö 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:27.75 +12.28
50m: 34.01
100m: 1:11.78
(37.77)
150m: 1:50.45
(38.67)
200m: 2:27.75
(37.30)
8 Saga Eriksson 2007 Föreningen Uddevalla Sim 2:28.27 +12.80
50m: 33.89
100m: 1:11.69
(37.80)
150m: 1:50.31
(38.62)
200m: 2:28.27
(37.96)
9 Elsa Vikarand 2007 Föreningen Uddevalla Sim 2:28.94 +13.47
50m: 34.43
100m: 1:12.60
(38.17)
150m: 1:51.39
(38.79)
200m: 2:28.94
(37.55)
10 Alice Wickberg 2007 Simklubben S02 2:29.89 +14.42
50m: 33.39
100m: 1:12.41
(39.02)
150m: 1:51.81
(39.40)
200m: 2:29.89
(38.08)
11 Malin Östblom 2007 Föreningen Uddevalla Sim 2:30.14 +14.67
50m: 34.36
100m: 1:12.27
(37.91)
150m: 1:51.88
(39.61)
200m: 2:30.14
(38.26)
12 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S02 2:31.65 +16.18
50m: 35.20
100m: 1:12.96
(37.76)
150m: 1:51.89
(38.93)
200m: 2:31.65
(39.76)
13 Livia Ek 2007 Göteborg Sim 2:32.72 +17.25
50m: 34.84
100m: 1:14.19
(39.35)
150m: 1:55.02
(40.83)
200m: 2:32.72
(37.70)
14 Tyra Fredlund 2007 Göteborg Sim 2:32.85 +17.38
50m: 34.84
100m: 1:13.86
(39.02)
150m: 1:53.35
(39.49)
200m: 2:32.85
(39.50)
15 Agnes Ottosson 2007 S 77 Stenungsund 2:34.02 +18.55
50m: 34.98
100m: 1:12.97
(37.99)
150m: 1:53.12
(40.15)
200m: 2:34.02
(40.90)
16 Karin Palming 2007 Göteborg Sim 2:34.16 +18.69
50m: 33.82
100m: 1:12.28
(38.46)
150m: 1:53.21
(40.93)
200m: 2:34.16
(40.95)
17 Linnéa Ottosson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:34.80 +19.33
50m: 34.92
100m: 1:14.49
(39.57)
150m: 1:55.47
(40.98)
200m: 2:34.80
(39.33)
18 Stina Röhss 2007 S 77 Stenungsund 2:35.81 +20.34
50m: 35.44
100m: 1:15.48
(40.04)
150m: 1:56.32
(40.84)
200m: 2:35.81
(39.49)
19 Saga Wallin 2007 S 77 Stenungsund 2:35.91 +20.44
50m: 35.05
100m: 1:14.07
(39.02)
150m: 1:54.86
(40.79)
200m: 2:35.91
(41.05)
20 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim 2:36.21 +20.74
50m: 34.97
100m: 1:14.37
(39.40)
150m: 1:55.95
(41.58)
200m: 2:36.21
(40.26)
21 Tilde Haugsnes 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:37.53 +22.06
50m: 36.57
100m: 1:17.47
(40.90)
150m: 1:58.98
(41.51)
200m: 2:37.53
(38.55)
22 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund 2:38.37 +22.90
50m: 36.81
100m: 1:16.93
(40.12)
150m: 1:58.07
(41.14)
200m: 2:38.37
(40.30)
23 Alice Killius 2007 Simklubben S02 2:39.39 +23.92
50m: 37.02
100m: 1:17.97
(40.95)
150m: 2:00.35
(42.38)
200m: 2:39.39
(39.04)
24 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:39.41 +23.94
50m: 37.10
100m: 1:17.78
(40.68)
150m: 1:59.77
(41.99)
200m: 2:39.41
(39.64)
25 Elsa Sverlander 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:42.45 +26.98
50m: 36.34
100m: 1:17.09
(40.75)
150m: 1:59.51
(42.42)
200m: 2:42.45
(42.94)
26 Nina Ljunggren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:43.32 +27.85
50m: 37.06
100m: 1:20.47
(43.41)
150m: 2:03.97
(43.50)
200m: 2:43.32
(39.35)
27 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:45.68 +30.21
50m: 36.94
100m: 1:18.96
(42.02)
150m: 2:02.81
(43.85)
200m: 2:45.68
(42.87)
28 Ida Jacobsson 2007 Simklubben S02 2:45.79 +30.32
50m: 36.91
100m: 1:19.22
(42.31)
150m: 2:03.24
(44.02)
200m: 2:45.79
(42.55)
29 Filippa Halvardsson 2007 Simklubben S02 2:49.43 +33.96
50m: 37.38
100m: 1:20.20
(42.82)
150m: 2:05.93
(45.73)
200m: 2:49.43
(43.50)
30 Freja Kinnander 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:50.68 +35.21
50m: 37.82
100m: 1:20.69
(42.87)
150m: 2:05.81
(45.12)
200m: 2:50.68
(44.87)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:39:52
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Ahlstedt 2008 Simklubben S02 2:16.04
50m: 30.85
100m: 1:05.29
(34.44)
150m: 1:40.83
(35.54)
200m: 2:16.04
(35.21)
2 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap 2:21.32 +5.28
50m: 31.86
100m: 1:07.88
(36.02)
150m: 1:44.90
(37.02)
200m: 2:21.32
(36.42)
3 Signe Malmeling 2008 Föreningen Uddevalla Sim 2:25.85 +9.81
50m: 32.93
100m: 1:09.56
(36.63)
150m: 1:47.90
(38.34)
200m: 2:25.85
(37.95)
4 Aisling O`Connell 2008 Göteborg Sim 2:26.07 +10.03
50m: 33.21
100m: 1:10.32
(37.11)
150m: 1:48.46
(38.14)
200m: 2:26.07
(37.61)
5 Fanny Falk 2008 S 77 Stenungsund 2:29.92 +13.88
50m: 34.41
100m: 1:12.60
(38.19)
150m: 1:51.59
(38.99)
200m: 2:29.92
(38.33)
6 Frida Nielsen 2008 Föreningen Uddevalla Sim 2:32.82 +16.78
50m: 35.03
100m: 1:13.56
(38.53)
150m: 1:53.31
(39.75)
200m: 2:32.82
(39.51)
7 Kerstin Saalman 2008 Göteborg Sim 2:36.04 +20.00
50m: 34.78
100m: 1:15.36
(40.58)
150m: 1:56.12
(40.76)
200m: 2:36.04
(39.92)
8 Ingrid Öhman 2008 Föreningen Uddevalla Sim 2:38.92 +22.88
50m: 35.44
100m: 1:15.80
(40.36)
150m: 1:57.73
(41.93)
200m: 2:38.92
(41.19)
9 Amanda Lindstrand 2008 Trollhättans Simsällskap 2:40.83 +24.79
50m: 34.90
100m: 1:16.95
(42.05)
150m: 1:59.81
(42.86)
200m: 2:40.83
(41.02)
10 Mollie Berglund 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:44.74 +28.70
50m: 37.15
100m: 1:18.23
(41.08)
150m: 2:01.86
(43.63)
200m: 2:44.74
(42.88)
11 Isabelle Keen 2008 Göteborg Sim 2:45.98 +29.94
50m: 37.27
100m: 1:21.23
(43.96)
150m: 2:05.25
(44.02)
200m: 2:45.98
(40.73)
12 Julie Capkova 2008 Göteborg Sim 2:46.00 +29.96
50m: 37.49
100m: 1:20.71
(43.22)
150m: 2:05.33
(44.62)
200m: 2:46.00
(40.67)
13 Annie Alsterstad 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:47.06 +31.02
50m: 37.39
100m: 1:20.49
(43.10)
150m: 2:03.98
(43.49)
200m: 2:47.06
(43.08)
14 Marta Jolkin 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:50.45 +34.41
50m: 37.15
100m: 1:20.61
(43.46)
150m: 2:05.82
(45.21)
200m: 2:50.45
(44.63)
15 Julia-Hollie Granat 2008 Göteborg Sim 2:53.85 +37.81
50m: 38.43
100m: 1:22.61
(44.18)
150m: 2:08.91
(46.30)
200m: 2:53.85
(44.94)
16 Elvira Wennersten 2008 Trollhättans Simsällskap 2:54.12 +38.08
50m: 35.75
100m: 1:19.71
(43.96)
150m: 2:08.10
(48.39)
200m: 2:54.12
(46.02)
17 Julia Blomqvist 2008 Göteborg Sim 2:54.18 +38.14
50m: 36.68
100m: 1:21.95
(45.27)
150m: 2:08.58
(46.63)
200m: 2:54.18
(45.60)
18 Anna-Maria Al Khoury 2008 Simklubben S02 2:55.51 +39.47
50m: 38.10
100m: 1:22.07
(43.97)
150m: 2:09.52
(47.45)
200m: 2:55.51
(45.99)
19 Sophie Blomqvist 2008 Göteborg Sim 2:57.78 +41.74
50m: 39.09
100m: 1:25.23
(46.14)
150m: 2:12.53
(47.30)
200m: 2:57.78
(45.25)
20 Minnda Stude 2008 Kungälvs Simsällskap 3:00.24 +44.20
50m: 38.01
100m: 1:21.92
(43.91)
150m: 2:09.94
(48.02)
200m: 3:00.24
(50.30)
21 Evelina Berlin 2008 Göteborg Sim 3:00.47 +44.43
50m: 39.26
100m: 1:24.93
(45.67)
150m: 2:12.84
(47.91)
200m: 3:00.47
(47.63)
22 Selmin Bektemir 2008 Göteborg Sim 3:04.19 +48.15
50m: 38.40
100m: 1:23.57
(45.17)
150m: 2:13.44
(49.87)
200m: 3:04.19
(50.75)
23 Maja Movitz 2008 Trollhättans Simsällskap 3:04.85 +48.81
50m: 40.99
100m: 1:27.64
(46.65)
150m: 2:16.27
(48.63)
200m: 3:04.85
(48.58)
24 Anna Hall 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:08.91 +52.87
50m: 38.71
100m: 1:24.89
(46.18)
150m: 2:17.28
(52.39)
200m: 3:08.91
(51.63)
25 Clara Brask Bilen 2008 Simklubben S02 3:12.58 +56.54
50m: 42.09
100m: 1:30.06
(47.97)
150m: 2:21.34
(51.28)
200m: 3:12.58
(51.24)
26 Trinity Nordenlilja 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:24.45 +1:08.41
50m: 40.60
100m: 1:32.34
(51.74)
150m: 2:26.89
(54.55)
200m: 3:24.45
(57.56)
27 Matilda Paulsson 2008 Simklubben S02 3:29.84 +1:13.80
50m: 44.39
100m: 1:36.34
(51.95)
150m: 2:31.47
(55.13)
200m: 3:29.84
(58.37)
- Molly Sjursen 2008 Göteborg Sim DNS
- Moa Gårdman 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-10-16 09:39:52
Gren 1, 200m Frisim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Virén 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:19.82
50m: 31.30
100m: 1:05.91
(34.61)
150m: 1:42.86
(36.95)
200m: 2:19.82
(36.96)
2 Gabriella Rolf 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:33.36 +13.54
50m: 35.15
100m: 1:13.74
(38.59)
150m: 1:53.81
(40.07)
200m: 2:33.36
(39.55)
3 Ruslana Hasselberg 2004 Trollhättans Simsällskap 2:48.07 +28.25
50m: 36.60
100m: 1:19.78
(43.18)
150m: 2:03.73
(43.95)
200m: 2:48.07
(44.34)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:39:52
2021-10-16 09:40:01 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: S 77 Stenungsund
Document
Resultat
UGP 3
Plats: Stenungsund Arena Arrangör: VSSF & S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Holmberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:02.52
50m: 28.98
100m: 1:02.52
(33.54)
2 Oliver Andersson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 1:03.81 +1.29
50m: 29.94
100m: 1:03.81
(33.87)
3 Alexander Nilsson 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:08.36 +5.84
50m: 30.58
100m: 1:08.36
(37.78)
4 Jakob Simonsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 1:09.23 +6.71
50m: 30.43
100m: 1:09.23
(38.80)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:52:29
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leon Rössger 2006 Föreningen Uddevalla Sim 1:05.25
50m: 29.86
100m: 1:05.25
(35.39)
2 Hayk Hakobyan 2006 Åmåls Simsällskap 1:08.07 +2.82
50m: 31.97
100m: 1:08.07
(36.10)
3 David Happe 2006 Föreningen Uddevalla Sim 1:08.68 +3.43
50m: 32.84
100m: 1:08.68
(35.84)
4 Oliver Jedbratt 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:15.79 +10.54
50m: 33.35
100m: 1:15.79
(42.44)
5 Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim 1:16.99 +11.74
50m: 35.62
100m: 1:16.99
(41.37)
6 Ervin Karfunkel 2006 Föreningen Uddevalla Sim 1:18.53 +13.28
50m: 35.26
100m: 1:18.53
(43.27)
7 Oscar Andersson 2006 Föreningen Uddevalla Sim 1:18.72 +13.47
50m: 34.21
100m: 1:18.72
(44.51)
8 Jonas Shafie 2006 Simklubben S02 1:19.46 +14.21
50m: 36.20
100m: 1:19.46
(43.26)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:52:29
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Rodin 2007 Föreningen Uddevalla Sim 1:07.62
50m: 31.35
100m: 1:07.62
(36.27)
2 Josef Holmén 2007 Kungälvs Simsällskap 1:08.96 +1.34
50m: 34.03
100m: 1:08.96
(34.93)
3 Erik Bailey 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:10.94 +3.32
50m: 31.71
100m: 1:10.94
(39.23)
4 Kevin Hallgren 2007 Föreningen Uddevalla Sim 1:12.17 +4.55
50m: 32.96
100m: 1:12.17
(39.21)
5 Svante Tjernström 2007 Kungälvs Simsällskap 1:12.40 +4.78
50m: 32.52
100m: 1:12.40
(39.88)
6 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 1:15.44 +7.82
50m: 34.18
100m: 1:15.44
(41.26)
7 Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 1:18.62 +11.00
50m: 35.94
100m: 1:18.62
(42.68)
8 Robin Mohammadi 2007 Göteborg Sim 1:20.55 +12.93
50m: 33.97
100m: 1:20.55
(46.58)
9 Anton Holmgren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:22.34 +14.72
50m: 37.00
100m: 1:22.34
(45.34)
10 Max Aram Moghaddas 2007 Simklubben S02 1:25.86 +18.24
50m: 38.12
100m: 1:25.86
(47.74)
11 Aurian Schäring 2007 Kungälvs Simsällskap 1:35.23 +27.61
50m: 41.02
100m: 1:35.23
(54.21)
- Viktor Forsberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim DSQ
- Cornelis Lillesköld 2007 Föreningen Uddevalla Sim DSQ
- Oliver Klintelius 2007 Simklubben S02 DSQ
Grenen officiell:  2021-10-16 09:52:29
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Hansson 2008 Föreningen Uddevalla Sim 1:08.27
50m: 33.14
100m: 1:08.27
(35.13)
2 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund 1:12.95 +4.68
50m: 32.85
100m: 1:12.95
(40.10)
3 Axel Wigstrand 2008 Kungälvs Simsällskap 1:15.95 +7.68
50m: 35.05
100m: 1:15.95
(40.90)
4 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim 1:20.38 +12.11
50m: 35.43
100m: 1:20.38
(44.95)
5 Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap 1:22.43 +14.16
50m: 37.07
100m: 1:22.43
(45.36)
6 Rasmus Olsson 2008 Trollhättans Simsällskap 1:26.59 +18.32
50m: 38.84
100m: 1:26.59
(47.75)
7 Adam Ellison 2008 Simklubben S02 1:30.36 +22.09
50m: 41.94
100m: 1:30.36
(48.42)
- Hans Feng 2008 Göteborg Sim DSQ
Grenen officiell:  2021-10-16 09:52:29
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Hägg 2004 Trollhättans Simsällskap 1:06.79
50m: 30.84
100m: 1:06.79
(35.95)
Grenen officiell:  2021-10-16 09:52:29
2021-10-16 09:54:20 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: S 77 Stenungsund
Document
Resultat
UGP 3
Plats: Stenungsund Arena Arrangör: VSSF & S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa Höglund 2005 Föreningen Uddevalla Sim 1:19.91
50m: 37.64
100m: 1:19.91
(42.27)
2 Miray Beybutov 2005 Simklubben S02 1:22.26 +2.35
50m: 37.48
100m: 1:22.26
(44.78)
3 Clara Uddheim 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:39.15 +19.24
50m: 47.33
100m: 1:39.15
(51.82)
Grenen officiell:  2021-10-16 10:26:33
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Tranberg 2006 Trollhättans Simsällskap 1:23.20
50m: 37.89
100m: 1:23.20
(45.31)
2 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap 1:30.09 +6.89
50m: 42.27
100m: 1:30.09
(47.82)
3 Frida Blom 2006 Trollhättans Simsällskap 1:31.81 +8.61
50m: 42.60
100m: 1:31.81
(49.21)
4 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:32.56 +9.36
50m: 45.18
100m: 1:32.56
(47.38)
5 Hanna Carlsson 2006 Trollhättans Simsällskap 1:36.04 +12.84
50m: 45.18
100m: 1:36.04
(50.86)
6 Tilda Mildh 2006 Trollhättans Simsällskap 1:40.35 +17.15
50m: 47.82
100m: 1:40.35
(52.53)
7 Natalie Dahlberg 2006 Simklubben S02 1:43.52 +20.32
50m: 47.55
100m: 1:43.52
(55.97)
8 Ebba Carlström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:43.91 +20.71
50m: 48.94
100m: 1:43.91
(54.97)
- Maja Borg 2006 Föreningen Uddevalla Sim DSQ
Grenen officiell:  2021-10-16 10:26:33
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Rohman 2007 Föreningen Uddevalla Sim 1:17.15
50m: 36.49
100m: 1:17.15
(40.66)
2 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 1:17.36 +0.21
50m: 36.96
100m: 1:17.36
(40.40)
3 Gilma Janesjö 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:22.35 +5.20
50m: 39.61
100m: 1:22.35
(42.74)
4 Saga Eriksson 2007 Föreningen Uddevalla Sim 1:23.62 +6.47
50m: 39.96
100m: 1:23.62
(43.66)
5 Elin Johannesson 2007 Göteborg Sim 1:24.33 +7.18
50m: 39.84
100m: 1:24.33
(44.49)
6 Tilde Haugsnes 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:25.80 +8.65
50m: 41.24
100m: 1:25.80
(44.56)
7 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 1:28.39 +11.24
50m: 41.77
100m: 1:28.39
(46.62)
8 Ida Jacobsson 2007 Simklubben S02 1:28.47 +11.32
50m: 41.78
100m: 1:28.47
(46.69)
9 Ida Osterman 2007 Kungälvs Simsällskap 1:29.10 +11.95
50m: 41.63
100m: 1:29.10
(47.47)
10 Elsa Vikarand 2007 Föreningen Uddevalla Sim 1:29.19 +12.04
50m: 42.14
100m: 1:29.19
(47.05)
11 Alice Wickberg 2007 Simklubben S02 1:30.49 +13.34
50m: 42.59
100m: 1:30.49
(47.90)
12 Esther Ohlson-Prangeröd 2007 Strömstads Simförening 1:32.45 +15.30
50m: 44.10
100m: 1:32.45
(48.35)
13 Saga Wallin 2007 S 77 Stenungsund 1:32.65 +15.50
50m: 43.53
100m: 1:32.65
(49.12)
14 Tuva Johannesson 2007 Göteborg Sim 1:33.20 +16.05
50m: 43.98
100m: 1:33.20
(49.22)
15 Stina Röhss 2007 S 77 Stenungsund 1:33.56 +16.41
50m: 44.68
100m: 1:33.56
(48.88)
16 Filippa Halvardsson 2007 Simklubben S02 1:34.18 +17.03
50m: 44.31
100m: 1:34.18
(49.87)
17 Agnes Haglund 2007 Simklubben S02 1:34.50 +17.35
50m: 45.92
100m: 1:34.50
(48.58)
18 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund 1:34.70 +17.55
50m: 44.69
100m: 1:34.70
(50.01)
19 Linnéa Ottosson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:36.32 +19.17
50m: 44.77
100m: 1:36.32
(51.55)
20 Felicia Haugland 2007 Kungälvs Simsällskap 1:36.65 +19.50
50m: 44.84
100m: 1:36.65
(51.81)
21 Agnes Ottosson 2007 S 77 Stenungsund 1:36.88 +19.73
50m: 45.85
100m: 1:36.88
(51.03)
22 Elsa Sverlander 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:37.21 +20.06
50m: 44.65
100m: 1:37.21
(52.56)
23 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:38.19 +21.04
50m: 46.54
100m: 1:38.19
(51.65)
24 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:39.74 +22.59
50m: 48.25
100m: 1:39.74
(51.49)
25 Nina Ljunggren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:50.06 +32.91
50m: 51.71
100m: 1:50.06
(58.35)
Grenen officiell:  2021-10-16 10:26:33
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Ahlstedt 2008 Simklubben S02 1:18.06
50m: 37.19
100m: 1:18.06
(40.87)
2 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap 1:24.61 +6.55
50m: 39.96
100m: 1:24.61
(44.65)
3 Fanny Falk 2008 S 77 Stenungsund 1:24.72 +6.66
50m: 39.63
100m: 1:24.72
(45.09)
4 Julia Blomqvist 2008 Göteborg Sim 1:26.43 +8.37
50m: 40.48
100m: 1:26.43
(45.95)
5 Ingrid Öhman 2008 Föreningen Uddevalla Sim 1:31.91 +13.85
50m: 42.21
100m: 1:31.91
(49.70)
6 Elvira Wennersten 2008 Trollhättans Simsällskap 1:36.68 +18.62
50m: 45.49
100m: 1:36.68
(51.19)
7 Evelina Berlin 2008 Göteborg Sim 1:36.80 +18.74
50m: 46.56
100m: 1:36.80
(50.24)
8 Annie Alsterstad 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:37.23 +19.17
50m: 45.42
100m: 1:37.23
(51.81)
9 Anna-Maria Al Khoury 2008 Simklubben S02 1:37.24 +19.18
50m: 44.80
100m: 1:37.24
(52.44)
10 Sophie Blomqvist 2008 Göteborg Sim 1:38.02 +19.96
50m: 45.18
100m: 1:38.02
(52.84)
11 Olivia Ståhl 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:38.13 +20.07
50m: 46.01
100m: 1:38.13
(52.12)
12 Maja Movitz 2008 Trollhättans Simsällskap 1:38.50 +20.44
50m: 46.45
100m: 1:38.50
(52.05)
13 Marta Jolkin 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:40.89 +22.83
50m: 48.12
100m: 1:40.89
(52.77)
14 Julia-Hollie Granat 2008 Göteborg Sim 1:40.92 +22.86
50m: 47.96
100m: 1:40.92
(52.96)
15 Lily Svanström 2008 Kungälvs Simsällskap 1:41.87 +23.81
50m: 48.83
100m: 1:41.87
(53.04)
16 Amanda Lindstrand 2008 Trollhättans Simsällskap 1:42.81 +24.75
50m: 47.70
100m: 1:42.81
(55.11)
17 Selmin Bektemir 2008 Göteborg Sim 1:43.69 +25.63
50m: 48.81
100m: 1:43.69
(54.88)
18 Nina-Sophie Diehl 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:43.77 +25.71
50m: 48.98
100m: 1:43.77
(54.79)
19 Julie Capkova 2008 Göteborg Sim 1:44.60 +26.54
50m: 50.40
100m: 1:44.60
(54.20)
20 Caroline Jönsson 2008 Kungälvs Simsällskap 1:45.45 +27.39
50m: 48.48
100m: 1:45.45
(56.97)
21 Isabelle Keen 2008 Göteborg Sim 1:46.42 +28.36
50m: 49.31
100m: 1:46.42
(57.11)
22 Minnda Stude 2008 Kungälvs Simsällskap 1:48.16 +30.10
50m: 50.81
100m: 1:48.16
(57.35)
23 Ingrid Högblom 2008 Simklubben S02 1:49.76 +31.70
50m: 51.35
100m: 1:49.76
(58.41)
24 Trinity Nordenlilja 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:49.92 +31.86
50m: 51.19
100m: 1:49.92
(58.73)
25 Anna Hall 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:52.42 +34.36
50m: 51.48
100m: 1:52.42
(1:00.94)
- Nova Marsh 2008 Göteborg Sim DSQ
- Clara Brask Bilen 2008 Simklubben S02 DSQ
- Molly Sjursen 2008 Göteborg Sim DNS
- Julia Skogsberg 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
- Moa Gårdman 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-10-16 10:26:33
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Evelina Wester 2004 Föreningen Uddevalla Sim 1:18.95
50m: 36.48
100m: 1:18.95
(42.47)
2 Matilda Östblom 2004 Föreningen Uddevalla Sim 1:20.93 +1.98
50m: 38.00
100m: 1:20.93
(42.93)
3 Selma Hahne 2004 Simklubben S02 1:23.76 +4.81
50m: 39.30
100m: 1:23.76
(44.46)
4 Elsa Stenfeldt 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:27.75 +8.80
50m: 40.69
100m: 1:27.75
(47.06)
5 Ruslana Hasselberg 2004 Trollhättans Simsällskap 1:35.21 +16.26
50m: 44.45
100m: 1:35.21
(50.76)
6 Gabriella Rolf 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:38.88 +19.93
50m: 46.76
100m: 1:38.88
(52.12)
Grenen officiell:  2021-10-16 10:26:33
2021-10-16 10:26:42 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: S 77 Stenungsund
Document
Resultat
UGP 3
Plats: Stenungsund Arena Arrangör: VSSF & S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 David Happe 2006 Föreningen Uddevalla Sim 2:43.65
50m: 37.41
100m: 1:18.67
(41.26)
150m: 2:01.41
(42.74)
200m: 2:43.65
(42.24)
2 Jonas Shafie 2006 Simklubben S02 2:51.84 +8.19
50m: 38.64
100m: 1:23.00
(44.36)
150m: 2:08.44
(45.44)
200m: 2:51.84
(43.40)
3 Erik Paulin 2006 Simklubben S02 2:56.58 +12.93
50m: 38.32
100m: 1:22.88
(44.56)
150m: 2:09.63
(46.75)
200m: 2:56.58
(46.95)
4 Max Ha 2006 Göteborg Sim 3:02.14 +18.49
50m: 39.97
100m: 1:26.44
(46.47)
150m: 2:14.34
(47.90)
200m: 3:02.14
(47.80)
- Ludvig Kobel 2006 Kungälvs Simsällskap DSQ
- Karl Minh Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-10-16 10:42:12
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustaf Dalqvist 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:45.71
50m: 36.21
100m: 1:18.79
(42.58)
150m: 2:02.18
(43.39)
200m: 2:45.71
(43.53)
2 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim 2:49.98 +4.27
50m: 37.47
100m: 1:20.48
(43.01)
150m: 2:05.00
(44.52)
200m: 2:49.98
(44.98)
3 Axel Rodin 2007 Föreningen Uddevalla Sim 2:52.30 +6.59
50m: 39.81
100m: 1:24.20
(44.39)
150m: 2:08.44
(44.24)
200m: 2:52.30
(43.86)
4 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 3:02.31 +16.60
50m: 40.66
100m: 1:27.19
(46.53)
150m: 2:15.26
(48.07)
200m: 3:02.31
(47.05)
5 Robin Mohammadi 2007 Göteborg Sim 3:02.40 +16.69
50m: 39.15
100m: 1:24.41
(45.26)
150m: 2:11.78
(47.37)
200m: 3:02.40
(50.62)
6 Leo Blomberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim 3:07.96 +22.25
50m: 41.94
100m: 1:29.86
(47.92)
150m: 2:19.44
(49.58)
200m: 3:07.96
(48.52)
7 Simon Olofsson 2007 Trollhättans Simsällskap 3:28.87 +43.16
50m: 45.04
100m: 1:38.85
(53.81)
150m: 2:35.78
(56.93)
200m: 3:28.87
(53.09)
8 Erik Göransson Emgård 2007 Göteborg Sim 3:31.72 +46.01
50m: 46.76
100m: 1:40.40
(53.64)
150m: 2:36.17
(55.77)
200m: 3:31.72
(55.55)
9 Aurian Schäring 2007 Kungälvs Simsällskap 3:32.75 +47.04
50m: 46.34
100m: 1:41.31
(54.97)
150m: 2:37.83
(56.52)
200m: 3:32.75
(54.92)
10 Max Aram Moghaddas 2007 Simklubben S02 3:58.43 +1:12.72
50m: 51.73
100m: 1:53.53
(1:01.80)
150m: 2:56.53
(1:03.00)
200m: 3:58.43
(1:01.90)
- Victor Lidman 2007 Göteborg Sim DSQ
- Robin Lindström 2007 Kungälvs Simsällskap DSQ
- Ludvig Kulin 2007 Göteborg Sim DNS
Grenen officiell:  2021-10-16 10:42:12
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hans Feng 2008 Göteborg Sim 2:52.64
50m: 37.77
100m: 1:22.25
(44.48)
150m: 2:08.22
(45.97)
200m: 2:52.64
(44.42)
2 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund 3:00.10 +7.46
50m: 39.18
100m: 1:25.55
(46.37)
150m: 2:13.22
(47.67)
200m: 3:00.10
(46.88)
3 Tim Damber 2008 Göteborg Sim 3:09.63 +16.99
50m: 41.52
100m: 1:29.56
(48.04)
150m: 2:18.97
(49.41)
200m: 3:09.63
(50.66)
4 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim 3:16.27 +23.63
50m: 45.59
100m: 1:36.70
(51.11)
150m: 2:26.96
(50.26)
200m: 3:16.27
(49.31)
5 Axel Wigstrand 2008 Kungälvs Simsällskap 3:19.10 +26.46
50m: 45.44
100m: 1:37.01
(51.57)
150m: 2:29.51
(52.50)
200m: 3:19.10
(49.59)
6 Jon Zeqiraj 2008 Göteborg Sim 3:33.69 +41.05
50m: 1:38.71
100m: 1:38.71
()
150m: 2:36.42
(57.71)
200m: 3:33.69
(57.27)
7 Leonidas Tsoposidis 2008 Göteborg Sim 3:36.63 +43.99
50m: 47.66
100m: 1:43.73
(56.07)
150m: 2:40.62
(56.89)
200m: 3:36.63
(56.01)
8 Alfred Dalung 2008 Trollhättans Simsällskap 3:51.67 +59.03
50m: 53.69
100m: 1:52.94
(59.25)
150m: 2:53.07
(1:00.13)
200m: 3:51.67
(58.60)
- Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap DSQ
- Arda Beybutov 2008 Simklubben S02 DNS
Grenen officiell:  2021-10-16 10:42:12
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olle Sköld 2004 Simklubben S02 2:35.46
50m: 34.08
100m: 1:13.67
(39.59)
150m: 1:54.13
(40.46)
200m: 2:35.46
(41.33)
2 Anton Olsson 2004 Föreningen Uddevalla Sim 2:40.56 +5.10
50m: 34.67
100m: 1:15.16
(40.49)
150m: 1:57.65
(42.49)
200m: 2:40.56
(42.91)
3 Rasmus Kristiansson 2004 Trollhättans Simsällskap 2:54.66 +19.20
50m: 38.30
100m: 1:22.57
(44.27)
150m: 2:08.21
(45.64)
200m: 2:54.66
(46.45)
Grenen officiell:  2021-10-16 10:42:12
2021-10-16 10:42:19 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: S 77 Stenungsund
Document
Resultat
UGP 3
Plats: Stenungsund Arena Arrangör: VSSF & S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 5, 400m Medley Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 5:22.55
50m: 33.88
100m: 1:13.98
(40.10)
150m: 1:53.84
(39.86)