2022-09-28   14:55:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Herning Grand Prix 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Herning Grand Prix 2021
Placering: Herning Svømmehal Arrangør Herning Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Bak Mathiasen 2006 Struer Svømmeklub 486 2:06.31
50m: 29.16
100m: 1:01.11
(31.95)
150m: 1:33.89
(32.78)
200m: 2:06.31
(32.42)
2 Malthe Elias Wolgast 2006 Vejle Svømmeklub 478 2:07.07 +0.76
50m: 28.99
100m: 1:01.31
(32.32)
150m: 1:34.74
(33.43)
200m: 2:07.07
(32.33)
3 Lasse Hjorth Jørgensen 2006 Herning Svømmeklub 473 2:07.46 +1.15
50m: 29.68
100m: 1:02.16
(32.48)
150m: 1:35.44
(33.28)
200m: 2:07.46
(32.02)
4 Nikolaj Rasmussen 2006 Odder Svømmeklub 442 2:10.38 +4.07
50m: 29.85
100m: 1:03.53
(33.68)
150m: 1:37.93
(34.40)
200m: 2:10.38
(32.45)
5 Simon Gaarde 2007 Silkeborg Svømmeklub 440 2:10.57 +4.26
50m: 29.69
100m: 1:03.03
(33.34)
150m: 1:37.40
(34.37)
200m: 2:10.57
(33.17)
6 Zilas Vilsen 2006 Silkeborg Svømmeklub 437 2:10.92 +4.61
50m: 30.67
100m: 1:03.58
(32.91)
150m: 1:37.53
(33.95)
200m: 2:10.92
(33.39)
7 Anders Bank Hansen 2006 Vejle Svømmeklub 434 2:11.22 +4.91
50m: 29.87
100m: 1:03.05
(33.18)
150m: 1:37.88
(34.83)
200m: 2:11.22
(33.34)
8 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub 411 2:13.60 +7.29
50m: 30.33
100m: 1:04.49
(34.16)
150m: 1:39.52
(35.03)
200m: 2:13.60
(34.08)
9 Valdemar Theisen 2007 Ikast Svømmeklub 365 2:19.03 +12.72
50m: 31.85
100m: 1:07.87
(36.02)
150m: 1:44.40
(36.53)
200m: 2:19.03
(34.63)
10 Magnus Karlberg 2007 Herning Svømmeklub 330 2:23.76 +17.45
50m: 32.33
100m: 1:08.98
(36.65)
150m: 1:46.85
(37.87)
200m: 2:23.76
(36.91)
11 Thor Aaskoven Jørgensen 2007 Horsens Svømmeklub 319 2:25.39 +19.08
50m: 32.88
100m: 1:09.95
(37.07)
150m: 1:48.41
(38.46)
200m: 2:25.39
(36.98)
12 Rasmus T Skalshøj 2006 Struer Svømmeklub 316 2:25.77 +19.46
50m: 32.92
100m: 1:10.12
(37.20)
150m: 1:48.80
(38.68)
200m: 2:25.77
(36.97)
13 Tobias Holt 2006 Svømmeklubben Grindsted 314 2:26.13 +19.82
50m: 31.67
100m: 1:08.28
(36.61)
150m: 1:46.79
(38.51)
200m: 2:26.13
(39.34)
14 Otto Wind Løssing 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 309 2:26.92 +20.61
50m: 33.33
100m: 1:11.74
(38.41)
150m: 1:49.87
(38.13)
200m: 2:26.92
(37.05)
15 Niels Peter E. Sørensen 2007 Svømmeklubben Grindsted 298 2:28.66 +22.35
50m: 31.68
100m: 1:07.87
(36.19)
150m: 1:47.55
(39.68)
200m: 2:28.66
(41.11)
16 Karl Emil Stæhr Lose 2007 Herning Svømmeklub 294 2:29.30 +22.99
50m: 34.30
100m: 1:12.23
(37.93)
150m: 1:50.87
(38.64)
200m: 2:29.30
(38.43)
17 Villiam K. Carstensen 2007 Horsens Svømmeklub 291 2:29.86 +23.55
50m: 32.77
100m: 1:10.85
(38.08)
150m: 1:51.24
(40.39)
200m: 2:29.86
(38.62)
18 Lau Husted Christiansen 2006 Viborg Svømme Klub 212 2:46.50 +40.19
50m: 37.20
100m: 1:19.84
(42.64)
150m: 2:04.57
(44.73)
200m: 2:46.50
(41.93)
19 Alexander Nonbo 2007 Vildbjerg Svømmeklub 199 2:50.14 +43.83
50m: 38.11
100m: 1:20.95
(42.84)
150m: 2:07.14
(46.19)
200m: 2:50.14
(43.00)
20 Noah K. Pedersen 2007 Vildbjerg Svømmeklub 125 3:18.58 +1:12.27
50m: 43.66
100m: 1:32.40
(48.74)
150m: 2:26.49
(54.09)
200m: 3:18.58
(52.09)
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:47:29
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Magnus Rantzau Vejvad 2008 Silkeborg Svømmeklub 334 2:23.11
50m: 32.94
100m: 1:09.80
(36.86)
150m: 1:47.12
(37.32)
200m: 2:23.11
(35.99)
2 Oscar Persson 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 331 2:23.52 +0.41
50m: 32.66
100m: 1:09.71
(37.05)
150m: 1:47.70
(37.99)
200m: 2:23.52
(35.82)
3 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub 325 2:24.48 +1.37
50m: 33.62
100m: 1:11.87
(38.25)
150m: 1:49.46
(37.59)
200m: 2:24.48
(35.02)
4 Noah Bie Bock 2008 Silkeborg Svømmeklub 325 2:24.53 +1.42
50m: 32.75
100m: 1:09.88
(37.13)
150m: 1:48.02
(38.14)
200m: 2:24.53
(36.51)
5 Jakob Rickers 2008 IHF Svømning 283 2:31.20 +8.09
50m: 34.45
100m: 1:13.46
(39.01)
150m: 1:53.24
(39.78)
200m: 2:31.20
(37.96)
6 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub 275 2:32.66 +9.55
50m: 34.72
100m: 1:15.00
(40.28)
150m: 1:54.58
(39.58)
200m: 2:32.66
(38.08)
7 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub 275 2:32.70 +9.59
50m: 35.27
100m: 1:14.95
(39.68)
150m: 1:55.83
(40.88)
200m: 2:32.70
(36.87)
8 Christian Ekander 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 269 2:33.89 +10.78
50m: 33.38
100m: 1:13.51
(40.13)
150m: 1:55.02
(41.51)
200m: 2:33.89
(38.87)
9 Malthe Bach Larsen 2008 Idrætsforening Jarl, Arden 268 2:33.99 +10.88
50m: 34.20
100m: 1:12.76
(38.56)
150m: 1:54.37
(41.61)
200m: 2:33.99
(39.62)
10 Gustav Falk Olesen 2008 Herning Svømmeklub 259 2:35.75 +12.64
50m: 35.36
100m: 1:15.43
(40.07)
150m: 1:56.85
(41.42)
200m: 2:35.75
(38.90)
11 Albert Grove 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 256 2:36.31 +13.20
50m: 34.06
100m: 1:16.33
(42.27)
150m: 1:58.30
(41.97)
200m: 2:36.31
(38.01)
12 Sander Thygesen 2009 Herning Svømmeklub 250 2:37.65 +14.54
50m: 35.64
100m: 1:15.73
(40.09)
150m: 1:57.72
(41.99)
200m: 2:37.65
(39.93)
13 Jakob Wemmelund 2008 Horsens Svømmeklub 243 2:39.12 +16.01
50m: 35.50
100m: 1:16.74
(41.24)
150m: 1:58.11
(41.37)
200m: 2:39.12
(41.01)
14 Niels Andreasen 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 241 2:39.60 +16.49
50m: 35.59
100m: 1:17.72
(42.13)
150m: 2:00.19
(42.47)
200m: 2:39.60
(39.41)
15 Vitus Kirkegaard 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 222 2:43.97 +20.86
50m: 37.54
100m: 1:20.09
(42.55)
150m: 2:03.96
(43.87)
200m: 2:43.97
(40.01)
16 Alfred Hørlück 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 217 2:45.28 +22.17
50m: 35.68
100m: 1:17.73
(42.05)
150m: 2:02.46
(44.73)
200m: 2:45.28
(42.82)
17 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 202 2:49.15 +26.04
50m: 37.01
100m: 1:20.59
(43.58)
150m: 2:05.04
(44.45)
200m: 2:49.15
(44.11)
18 Luca Stammose Mensberg 2009 Silkeborg Svømmeklub 202 2:49.28 +26.17
50m: 37.49
100m: 1:20.69
(43.20)
150m: 2:06.02
(45.33)
200m: 2:49.28
(43.26)
19 Magnus Wurtz Jensen 2008 Ikast Svømmeklub 195 2:51.35 +28.24
50m: 37.81
100m: 1:22.57
(44.76)
150m: 2:08.59
(46.02)
200m: 2:51.35
(42.76)
20 Marius Møldrup Hansen 2009 Horsens Svømmeklub 172 2:58.62 +35.51
50m: 40.09
100m: 1:27.86
(47.77)
150m: 2:13.61
(45.75)
200m: 2:58.62
(45.01)
21 Hjalte Damgaard 2008 Herning Svømmeklub 168 2:59.76 +36.65
100m: 1:23.33
(1:23.33)
150m: 2:10.97
(47.64)
200m: 2:59.76
(48.79)
22 Oliver Odgaard 2009 Silkeborg Svømmeklub 168 2:59.87 +36.76
50m: 39.55
100m: 1:25.38
(45.83)
150m: 2:13.06
(47.68)
200m: 2:59.87
(46.81)
23 Liam Thomsen 2009 Ikast Svømmeklub 150 3:06.82 +43.71
50m: 41.07
100m: 1:28.15
(47.08)
150m: 2:17.62
(49.47)
200m: 3:06.82
(49.20)
24 August Svendsen 2009 Ikast Svømmeklub 140 3:11.04 +47.93
50m: 42.74
100m: 1:32.74
(50.00)
150m: 2:25.15
(52.41)
200m: 3:11.04
(45.89)
25 Kristian Johnsen Andersen 2009 Ikast Svømmeklub 136 3:12.80 +49.69
50m: 40.41
100m: 1:27.45
(47.04)
150m: 2:21.90
(54.45)
200m: 3:12.80
(50.90)
26 Kristian Pors Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub 136 3:13.22 +50.11
50m: 41.97
100m: 1:34.01
(52.04)
150m: 2:24.27
(50.26)
200m: 3:13.22
(48.95)
27 Silas Østlund 2009 Silkeborg Svømmeklub 122 3:20.22 +57.11
50m: 46.35
100m: 1:37.51
(51.16)
150m: 2:31.52
(54.01)
200m: 3:20.22
(48.70)
28 Magnus Søjdis Svendsen 2008 Ikast Svømmeklub 109 3:27.86 +1:04.75
50m: 43.23
100m: 1:37.24
(54.01)
150m: 2:34.23
(56.99)
200m: 3:27.86
(53.63)
29 Mikkel Søjdis Svendsen 2008 Ikast Svømmeklub 97 3:36.09 +1:12.98
50m: 46.46
100m: 1:42.70
(56.24)
150m: 2:41.46
(58.76)
200m: 3:36.09
(54.63)
- Emil Togsverd 2005 Silkeborg Svømmeklub 510 2:04.35 -18.76
50m: 29.14
100m: 1:00.67
(31.53)
150m: 1:32.35
(31.68)
200m: 2:04.35
(32.00)
- Søren Winther Hald 2005 Vejle Svømmeklub 483 2:06.58 -16.53
50m: 29.04
100m: 1:01.43
(32.39)
150m: 1:34.70
(33.27)
200m: 2:06.58
(31.88)
- Sebastian D. Rasmussen 2005 Herning Svømmeklub 352 2:20.72 -2.39
50m: 31.90
100m: 1:07.31
(35.41)
150m: 1:43.93
(36.62)
200m: 2:20.72
(36.79)
- Emil Valters Peca 2008 Herning Svømmeklub DNS
- Felix Yung K Gotfredsen 2008 Herning Svømmeklub DNS
- August Juul Jensen 2009 Horsens Svømmeklub DNS
- Jonatan Vestfalen 2008 Silkeborg Svømmeklub DNS
- Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:47:29
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Malte Haun 2010 Silkeborg Svømmeklub 189 2:53.13
50m: 39.38
100m: 1:23.52
(44.14)
150m: 2:09.12
(45.60)
200m: 2:53.13
(44.01)
2 Oliver Hallenberg 2011 Silkeborg Svømmeklub 168 2:59.88 +6.75
50m: 42.02
100m: 1:30.00
(47.98)
150m: 2:16.93
(46.93)
200m: 2:59.88
(42.95)
3 Silas Sejr Elgaard Jørgensen 2011 Silkeborg Svømmeklub 158 3:03.52 +10.39
50m: 45.12
100m: 1:33.49
(48.37)
150m: 2:22.29
(48.80)
200m: 3:03.52
(41.23)
4 Victor Johansen 2010 Silkeborg Svømmeklub 153 3:05.42 +12.29
50m: 42.03
100m: 1:30.48
(48.45)
150m: 2:19.16
(48.68)
200m: 3:05.42
(46.26)
5 Rasmus Mandrup Rosendal 2010 Horsens Svømmeklub 141 3:10.81 +17.68
50m: 43.19
100m: 1:34.08
(50.89)
150m: 2:25.51
(51.43)
200m: 3:10.81
(45.30)
6 Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub 131 3:15.40 +22.27
50m: 43.49
100m: 1:33.83
(50.34)
150m: 2:26.21
(52.38)
200m: 3:15.40
(49.19)
7 Emil Andersen 2011 Idrætsforening Jarl, Arden 129 3:16.18 +23.05
50m: 42.58
100m: 1:32.83
(50.25)
150m: 2:26.01
(53.18)
200m: 3:16.18
(50.17)
8 Lucas Bugtrup Timmerman 2010 Odder Svømmeklub 129 3:16.56 +23.43
50m: 45.23
100m: 1:37.24
(52.01)
150m: 2:28.36
(51.12)
200m: 3:16.56
(48.20)
9 Jonathan M. Jensen 2010 Silkeborg Svømmeklub 122 3:20.27 +27.14
50m: 42.64
100m: 1:34.55
(51.91)
150m: 2:28.89
(54.34)
200m: 3:20.27
(51.38)
10 Jacob Kristensen 2010 Viborg Svømme Klub 57 4:17.46 +1:24.33
50m: 50.86
100m: 1:56.15
(1:05.29)
150m: 3:08.05
(1:11.90)
200m: 4:17.46
(1:09.41)
- Mads Stamholt 2003 Vejle Svømmeklub 633 1:55.70 -57.43
50m: 27.36
100m: 56.90
(29.54)
150m: 1:26.26
(29.36)
200m: 1:55.70
(29.44)
- Daniel Damsbo 2003 Vejle Svømmeklub 595 1:58.11 -55.02
50m: 27.75
100m: 57.57
(29.82)
150m: 1:27.83
(30.26)
200m: 1:58.11
(30.28)
- Andreas Kronborg 2002 Vejle Svømmeklub DNS
- Emil Kragh 2001 Vejle Svømmeklub DNS
- Chresten Vestergård 2010 Idrætsforening Jarl, Arden DNS
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:47:29
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Togsverd 2005 Silkeborg Svømmeklub 510 2:04.35
50m: 29.14
100m: 1:00.67
(31.53)
150m: 1:32.35
(31.68)
200m: 2:04.35
(32.00)
2 Søren Winther Hald 2005 Vejle Svømmeklub 483 2:06.58 +2.23
50m: 29.04
100m: 1:01.43
(32.39)
150m: 1:34.70
(33.27)
200m: 2:06.58
(31.88)
3 Sebastian D. Rasmussen 2005 Herning Svømmeklub 352 2:20.72 +16.37
50m: 31.90
100m: 1:07.31
(35.41)
150m: 1:43.93
(36.62)
200m: 2:20.72
(36.79)
- Magnus Rantzau Vejvad 2008 Silkeborg Svømmeklub 334 2:23.11 +18.76
50m: 32.94
100m: 1:09.80
(36.86)
150m: 1:47.12
(37.32)
200m: 2:23.11
(35.99)
- Oscar Persson 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 331 2:23.52 +19.17
50m: 32.66
100m: 1:09.71
(37.05)
150m: 1:47.70
(37.99)
200m: 2:23.52
(35.82)
- Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub 325 2:24.48 +20.13
50m: 33.62
100m: 1:11.87
(38.25)
150m: 1:49.46
(37.59)
200m: 2:24.48
(35.02)
- Noah Bie Bock 2008 Silkeborg Svømmeklub 325 2:24.53 +20.18
50m: 32.75
100m: 1:09.88
(37.13)
150m: 1:48.02
(38.14)
200m: 2:24.53
(36.51)
- Jakob Rickers 2008 IHF Svømning 283 2:31.20 +26.85
50m: 34.45
100m: 1:13.46
(39.01)
150m: 1:53.24
(39.78)
200m: 2:31.20
(37.96)
- Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub 275 2:32.66 +28.31
50m: 34.72
100m: 1:15.00
(40.28)
150m: 1:54.58
(39.58)
200m: 2:32.66
(38.08)
- William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub 275 2:32.70 +28.35
50m: 35.27
100m: 1:14.95
(39.68)
150m: 1:55.83
(40.88)
200m: 2:32.70
(36.87)
- Christian Ekander 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 269 2:33.89 +29.54
50m: 33.38
100m: 1:13.51
(40.13)
150m: 1:55.02
(41.51)
200m: 2:33.89
(38.87)
- Malthe Bach Larsen 2008 Idrætsforening Jarl, Arden 268 2:33.99 +29.64
50m: 34.20
100m: 1:12.76
(38.56)
150m: 1:54.37
(41.61)
200m: 2:33.99
(39.62)
- Gustav Falk Olesen 2008 Herning Svømmeklub 259 2:35.75 +31.40
50m: 35.36
100m: 1:15.43
(40.07)
150m: 1:56.85
(41.42)
200m: 2:35.75
(38.90)
- Albert Grove 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 256 2:36.31 +31.96
50m: 34.06
100m: 1:16.33
(42.27)
150m: 1:58.30
(41.97)
200m: 2:36.31
(38.01)
- Sander Thygesen 2009 Herning Svømmeklub 250 2:37.65 +33.30
50m: 35.64
100m: 1:15.73
(40.09)
150m: 1:57.72
(41.99)
200m: 2:37.65
(39.93)
- Jakob Wemmelund 2008 Horsens Svømmeklub 243 2:39.12 +34.77
50m: 35.50
100m: 1:16.74
(41.24)
150m: 1:58.11
(41.37)
200m: 2:39.12
(41.01)
- Niels Andreasen 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 241 2:39.60 +35.25
50m: 35.59
100m: 1:17.72
(42.13)
150m: 2:00.19
(42.47)
200m: 2:39.60
(39.41)
- Vitus Kirkegaard 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 222 2:43.97 +39.62
50m: 37.54
100m: 1:20.09
(42.55)
150m: 2:03.96
(43.87)
200m: 2:43.97
(40.01)
- Alfred Hørlück 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 217 2:45.28 +40.93
50m: 35.68
100m: 1:17.73
(42.05)
150m: 2:02.46
(44.73)
200m: 2:45.28
(42.82)
- Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 202 2:49.15 +44.80
50m: 37.01
100m: 1:20.59
(43.58)
150m: 2:05.04
(44.45)
200m: 2:49.15
(44.11)
- Luca Stammose Mensberg 2009 Silkeborg Svømmeklub 202 2:49.28 +44.93
50m: 37.49
100m: 1:20.69
(43.20)
150m: 2:06.02
(45.33)
200m: 2:49.28
(43.26)
- Magnus Wurtz Jensen 2008 Ikast Svømmeklub 195 2:51.35 +47.00
50m: 37.81
100m: 1:22.57
(44.76)
150m: 2:08.59
(46.02)
200m: 2:51.35
(42.76)
- Marius Møldrup Hansen 2009 Horsens Svømmeklub 172 2:58.62 +54.27
50m: 40.09
100m: 1:27.86
(47.77)
150m: 2:13.61
(45.75)
200m: 2:58.62
(45.01)
- Hjalte Damgaard 2008 Herning Svømmeklub 168 2:59.76 +55.41
100m: 1:23.33
(1:23.33)
150m: 2:10.97
(47.64)
200m: 2:59.76
(48.79)
- Oliver Odgaard 2009 Silkeborg Svømmeklub 168 2:59.87 +55.52
50m: 39.55
100m: 1:25.38
(45.83)
150m: 2:13.06
(47.68)
200m: 2:59.87
(46.81)
- Liam Thomsen 2009 Ikast Svømmeklub 150 3:06.82 +1:02.47
50m: 41.07
100m: 1:28.15
(47.08)
150m: 2:17.62
(49.47)
200m: 3:06.82
(49.20)
- August Svendsen 2009 Ikast Svømmeklub 140 3:11.04 +1:06.69
50m: 42.74
100m: 1:32.74
(50.00)
150m: 2:25.15
(52.41)
200m: 3:11.04
(45.89)
- Kristian Johnsen Andersen 2009 Ikast Svømmeklub 136 3:12.80 +1:08.45
50m: 40.41
100m: 1:27.45
(47.04)
150m: 2:21.90
(54.45)
200m: 3:12.80
(50.90)
- Kristian Pors Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub 136 3:13.22 +1:08.87
50m: 41.97
100m: 1:34.01
(52.04)
150m: 2:24.27
(50.26)
200m: 3:13.22
(48.95)
- Silas Østlund 2009 Silkeborg Svømmeklub 122 3:20.22 +1:15.87
50m: 46.35
100m: 1:37.51
(51.16)
150m: 2:31.52
(54.01)
200m: 3:20.22
(48.70)
- Magnus Søjdis Svendsen 2008 Ikast Svømmeklub 109 3:27.86 +1:23.51
50m: 43.23
100m: 1:37.24
(54.01)
150m: 2:34.23
(56.99)
200m: 3:27.86
(53.63)
- Mikkel Søjdis Svendsen 2008 Ikast Svømmeklub 97 3:36.09 +1:31.74
50m: 46.46
100m: 1:42.70
(56.24)
150m: 2:41.46
(58.76)
200m: 3:36.09
(54.63)
- Emil Valters Peca 2008 Herning Svømmeklub DNS
- August Juul Jensen 2009 Horsens Svømmeklub DNS
- Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub DNS
- Jonatan Vestfalen 2008 Silkeborg Svømmeklub DNS
- Felix Yung K Gotfredsen 2008 Herning Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:47:29
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer 2003 og ældre - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mads Stamholt 2003 Vejle Svømmeklub 633 1:55.70
50m: 27.36
100m: 56.90
(29.54)
150m: 1:26.26
(29.36)
200m: 1:55.70
(29.44)
2 Daniel Damsbo 2003 Vejle Svømmeklub 595 1:58.11 +2.41
50m: 27.75
100m: 57.57
(29.82)
150m: 1:27.83
(30.26)
200m: 1:58.11
(30.28)
- Malte Haun 2010 Silkeborg Svømmeklub 189 2:53.13 +57.43
50m: 39.38
100m: 1:23.52
(44.14)
150m: 2:09.12
(45.60)
200m: 2:53.13
(44.01)
- Oliver Hallenberg 2011 Silkeborg Svømmeklub 168 2:59.88 +1:04.18
50m: 42.02
100m: 1:30.00
(47.98)
150m: 2:16.93
(46.93)
200m: 2:59.88
(42.95)
- Silas Sejr Elgaard Jørgensen 2011 Silkeborg Svømmeklub 158 3:03.52 +1:07.82
50m: 45.12
100m: 1:33.49
(48.37)
150m: 2:22.29
(48.80)
200m: 3:03.52
(41.23)
- Victor Johansen 2010 Silkeborg Svømmeklub 153 3:05.42 +1:09.72
50m: 42.03
100m: 1:30.48
(48.45)
150m: 2:19.16
(48.68)
200m: 3:05.42
(46.26)
- Rasmus Mandrup Rosendal 2010 Horsens Svømmeklub 141 3:10.81 +1:15.11
50m: 43.19
100m: 1:34.08
(50.89)
150m: 2:25.51
(51.43)
200m: 3:10.81
(45.30)
- Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub 131 3:15.40 +1:19.70
50m: 43.49
100m: 1:33.83
(50.34)
150m: 2:26.21
(52.38)
200m: 3:15.40
(49.19)
- Emil Andersen 2011 Idrætsforening Jarl, Arden 129 3:16.18 +1:20.48
50m: 42.58
100m: 1:32.83
(50.25)
150m: 2:26.01
(53.18)
200m: 3:16.18
(50.17)
- Lucas Bugtrup Timmerman 2010 Odder Svømmeklub 129 3:16.56 +1:20.86
50m: 45.23
100m: 1:37.24
(52.01)
150m: 2:28.36
(51.12)
200m: 3:16.56
(48.20)
- Jonathan M. Jensen 2010 Silkeborg Svømmeklub 122 3:20.27 +1:24.57
50m: 42.64
100m: 1:34.55
(51.91)
150m: 2:28.89
(54.34)
200m: 3:20.27
(51.38)
- Jacob Kristensen 2010 Viborg Svømme Klub 57 4:17.46 +2:21.76
50m: 50.86
100m: 1:56.15
(1:05.29)
150m: 3:08.05
(1:11.90)
200m: 4:17.46
(1:09.41)
- Chresten Vestergård 2010 Idrætsforening Jarl, Arden DNS
- Andreas Kronborg 2002 Vejle Svømmeklub DNS
- Emil Kragh 2001 Vejle Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 12-11-2021 17:47:29
13-11-2021 09:26.24 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Herning Svømmeklub
Document
Resultater
Herning Grand Prix 2021
Placering: Herning Svømmehal Arrangør Herning Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 14-15 år - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Damm Thorsell 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 510 2:18.21
50m: 30.77
100m: 1:05.89
(35.12)
150m: 1:42.63
(36.74)
200m: 2:18.21
(35.58)
2 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 449 2:24.20 +5.99
50m: 32.04
100m: 1:08.27
(36.23)
150m: 1:46.83
(38.56)
200m: 2:24.20
(37.37)
3 Simone Trekær Klausen 2007 Horsens Svømmeklub 446 2:24.43 +6.22
50m: 32.66
100m: 1:09.03
(36.37)
150m: 1:46.39
(37.36)
200m: 2:24.43
(38.04)
4 Júlía Gunnlaugsdóttir 2007 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 441 2:25.06 +6.85
50m: 34.04
100m: 1:11.48
(37.44)
150m: 1:48.52
(37.04)
200m: 2:25.06
(36.54)
5 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub 433 2:25.94 +7.73
50m: 34.06
100m: 1:11.64
(37.58)
150m: 1:49.53
(37.89)
200m: 2:25.94
(36.41)
6 Filippa Juul Jensen 2007 Horsens Svømmeklub 414 2:28.10 +9.89
50m: 35.18
100m: 1:12.99
(37.81)
150m: 1:51.40
(38.41)
200m: 2:28.10
(36.70)
7 Maja Sloth 2008 Viborg Svømme Klub 405 2:29.15 +10.94
50m: 34.75
100m: 1:12.91
(38.16)
150m: 1:51.26
(38.35)
200m: 2:29.15
(37.89)
8 Emma Kidmose Hansen 2007 Silkeborg Svømmeklub 405 2:29.24 +11.03
50m: 35.82
100m: 1:13.60
(37.78)
150m: 1:52.07
(38.47)
200m: 2:29.24
(37.17)
9 Karoline Iversen 2008 Herning Svømmeklub 404 2:29.33 +11.12
50m: 33.28
100m: 1:11.17
(37.89)
150m: 1:52.36
(41.19)
200m: 2:29.33
(36.97)
10 Rosa Crone 2008 Lyseng IF 401 2:29.67 +11.46
50m: 35.12
100m: 1:14.00
(38.88)
150m: 1:53.13
(39.13)
200m: 2:29.67
(36.54)
11 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 381 2:32.29 +14.08
50m: 34.20
100m: 1:13.20
(39.00)
150m: 1:54.37
(41.17)
200m: 2:32.29
(37.92)
12 Paula Lindberg 2007 Silkeborg Svømmeklub 376 2:32.94 +14.73
50m: 35.24
100m: 1:14.40
(39.16)
150m: 1:55.15
(40.75)
200m: 2:32.94
(37.79)
13 Nanna Rønnow 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 353 2:36.22 +18.01
50m: 35.07
100m: 1:15.59
(40.52)
150m: 1:56.93
(41.34)
200m: 2:36.22
(39.29)
14 Anna Katrine Willems 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 351 2:36.52 +18.31
50m: 35.55
100m: 1:15.83
(40.28)
150m: 1:57.18
(41.35)
200m: 2:36.52
(39.34)
15 Kathrine Bak Mathiasen 2008 Struer Svømmeklub 350 2:36.62 +18.41
50m: 36.54
100m: 1:17.79
(41.25)
150m: 1:58.88
(41.09)
200m: 2:36.62
(37.74)
16 Sophie Hvergel 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 347 2:37.01 +18.80
50m: 35.60
100m: 1:15.43
(39.83)
150m: 1:57.56
(42.13)
200m: 2:37.01
(39.45)
17 Eline S. B. Kjærsgaard 2007 Ikast Svømmeklub 341 2:38.03 +19.82
50m: 34.36
100m: 1:14.96
(40.60)
150m: 1:56.90
(41.94)
200m: 2:38.03
(41.13)
18 Silke Sejr Elgaard Jørgen 2007 Silkeborg Svømmeklub 335 2:38.92 +20.71
50m: 37.11
100m: 1:18.38
(41.27)
150m: 1:59.88
(41.50)
200m: 2:38.92
(39.04)
19 Klara Buur Ovesen 2007 Herning Svømmeklub 316 2:41.99 +23.78
50m: 36.06
100m: 1:17.54
(41.48)
150m: 1:59.73
(42.19)
200m: 2:41.99
(42.26)
20 Silke Østrup 2008 IHF Svømning 316 2:42.06 +23.85
50m: 37.33
100m: 1:18.66
(41.33)
150m: 2:01.55
(42.89)
200m: 2:42.06
(40.51)
21 Ida Buur Ovesen 2007 Herning Svømmeklub 315 2:42.18 +23.97
50m: 36.26
100m: 1:16.99
(40.73)
150m: 2:00.12
(43.13)
200m: 2:42.18
(42.06)
22 Anna Bang Jensen 2008 Silkeborg Svømmeklub 291 2:46.46 +28.25
50m: 38.05
100m: 1:20.50
(42.45)
150m: 2:04.00
(43.50)
200m: 2:46.46
(42.46)
23 Sarah M. Jensen 2007 Silkeborg Svømmeklub 281 2:48.42 +30.21
50m: 37.69
100m: 1:20.27
(42.58)
150m: 2:04.77
(44.50)
200m: 2:48.42
(43.65)
24 Sofie Bæk 2007 Ikast Svømmeklub 280 2:48.74 +30.53
50m: 37.15
100m: 1:19.43
(42.28)
150m: 2:04.43
(45.00)
200m: 2:48.74
(44.31)
25 Filippa Holst Rasmussen 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 266 2:51.55 +33.34
50m: 38.64
100m: 1:22.76
(44.12)
150m: 2:08.19
(45.43)
200m: 2:51.55
(43.36)
26 Frida Flarup 2008 Viborg Svømme Klub 257 2:53.50 +35.29
50m: 40.47
100m: 1:25.38
(44.91)
150m: 2:11.97
(46.59)
200m: 2:53.50
(41.53)
27 Maria Dyrbye 2008 Silkeborg Svømmeklub 238 2:58.16 +39.95
50m: 41.76
100m: 1:28.09
(46.33)
150m: 2:14.54
(46.45)
200m: 2:58.16
(43.62)
28 Laura Dahl 2007 Vildbjerg Svømmeklub 228 3:00.63 +42.42
50m: 39.39
100m: 1:24.49
(45.10)
150m: 2:14.02
(49.53)
200m: 3:00.63
(46.61)
29 Laura Kibsgaard 2008 Viborg Svømme Klub 223 3:01.99 +43.78
50m: 42.99
100m: 1:31.19
(48.20)
150m: 2:19.37
(48.18)
200m: 3:01.99
(42.62)
30 Lærke Damgaard 2008 Horsens Svømmeklub 222 3:02.15 +43.94
50m: 38.77
100m: 1:26.19
(47.42)
150m: 2:14.02
(47.83)
200m: 3:02.15
(48.13)
31 Johanne S. Geiger 2008 Herning Svømmeklub 211 3:05.43 +47.22
50m: 41.81
100m: 1:30.47
(48.66)
150m: 2:20.19
(49.72)
200m: 3:05.43
(45.24)
32 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub 209 3:06.08 +47.87
50m: 42.81
100m: 1:30.78
(47.97)
150m: 2:20.37
(49.59)
200m: 3:06.08
(45.71)
33 Marie Porup Juulsgaard 2008 Herning Svømmeklub 201 3:08.42 +50.21
50m: 37.89
100m: 1:23.82
(45.93)
150m: 2:15.86
(52.04)
200m: 3:08.42
(52.56)
34 Jasmin Jakobsen 2007 Idrætsforening Jarl, Arden 151 3:26.95 +1:08.74
50m: 42.29
100m: 1:35.32
(53.03)
150m: 2:32.07
(56.75)
200m: 3:26.95
(54.88)
- Viola Bregenov 2007 IHF Svømning DNS
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:11:00
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 12-13 år - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Kehlet 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 435 2:25.74
50m: 32.80
100m: 1:11.39
(38.59)
150m: 1:51.20
(39.81)
200m: 2:25.74
(34.54)
2 Frida V. Nierop-Andersen 2009 Silkeborg Svømmeklub 354 2:36.10 +10.36
50m: 35.38
100m: 1:15.52
(40.14)
150m: 1:56.06
(40.54)
200m: 2:36.10
(40.04)
3 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub 352 2:36.29 +10.55
50m: 34.66
100m: 1:13.72
(39.06)
150m: 1:55.26
(41.54)
200m: 2:36.29
(41.03)
4 Katrine Sander 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 348 2:36.86 +11.12
50m: 35.46
100m: 1:15.70
(40.24)
150m: 1:57.24
(41.54)
200m: 2:36.86
(39.62)
5 Lærke Pilgaard Johansson 2009 Silkeborg Svømmeklub 337 2:38.55 +12.81
50m: 37.28
100m: 1:18.40
(41.12)
150m: 2:00.17
(41.77)
200m: 2:38.55
(38.38)
6 Laura Winum Andersen 2009 Lyseng IF 313 2:42.62 +16.88
50m: 37.15
100m: 1:18.10
(40.95)
150m: 2:01.43
(43.33)
200m: 2:42.62
(41.19)
7 Lærke Jakobsen 2009 Viborg Svømme Klub 307 2:43.58 +17.84
50m: 37.76
100m: 1:20.70
(42.94)
150m: 2:05.18
(44.48)
200m: 2:43.58
(38.40)
8 Maja Juul Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub 296 2:45.65 +19.91
50m: 36.64
100m: 1:19.13
(42.49)
150m: 2:03.03
(43.90)
200m: 2:45.65
(42.62)
9 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub 293 2:46.19 +20.45
50m: 38.59
100m: 1:21.24
(42.65)
150m: 2:05.17
(43.93)
200m: 2:46.19
(41.02)
10 Freya Jensen 2009 Herning Svømmeklub 269 2:50.93 +25.19
50m: 39.04
100m: 1:23.55
(44.51)
150m: 2:09.44
(45.89)
200m: 2:50.93
(41.49)
11 Kristine Øvre 2009 Silkeborg Svømmeklub 268 2:51.26 +25.52
50m: 36.18
100m: 1:20.43
(44.25)
150m: 2:06.90
(46.47)
200m: 2:51.26
(44.36)
12 Isabella Schøler Jönsson 2009 Viborg Svømme Klub 192 3:11.19 +45.45
50m: 41.03
100m: 1:29.49
(48.46)
150m: 2:21.14
(51.65)
200m: 3:11.19
(50.05)
13 Victoria Høgh 2009 Silkeborg Svømmeklub 188 3:12.56 +46.82
50m: 42.14
100m: 1:30.88
(48.74)
150m: 2:23.96
(53.08)
200m: 3:12.56
(48.60)
14 Nina Frederikke Toft 2010 Silkeborg Svømmeklub 175 3:17.36 +51.62
50m: 43.49
100m: 1:35.53
(52.04)
150m: 2:28.55
(53.02)
200m: 3:17.36
(48.81)
15 Lærke Kidmose Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub 172 3:18.23 +52.49
50m: 44.19
100m: 1:34.46
(50.27)
150m: 2:27.94
(53.48)
200m: 3:18.23
(50.29)
16 Ea T Jensen 2009 Silkeborg Svømmeklub 171 3:18.57 +52.83
50m: 44.87
100m: 1:37.19
(52.32)
150m: 2:29.31
(52.12)
200m: 3:18.57
(49.26)
17 Emilie Randrup 2009 Silkeborg Svømmeklub 171 3:18.72 +52.98
50m: 46.88
100m: 1:39.44
(52.56)
150m: 2:30.33
(50.89)
200m: 3:18.72
(48.39)
18 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 157 3:24.27 +58.53
50m: 44.76
100m: 1:36.26
(51.50)
150m: 2:30.83
(54.57)
200m: 3:24.27
(53.44)
19 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub 144 3:30.24 +1:04.50
50m: 47.15
100m: 1:42.32
(55.17)
150m: 2:38.74
(56.42)
200m: 3:30.24
(51.50)
20 Signe Flarup 2010 Viborg Svømme Klub 144 3:30.47 +1:04.73
50m: 45.74
100m: 1:40.66
(54.92)
150m: 2:37.94
(57.28)
200m: 3:30.47
(52.53)
21 Sif Klarskov Nielsen 2009 Herning Svømmeklub 135 3:35.15 +1:09.41
50m: 45.37
100m: 1:41.31
(55.94)
150m: 2:40.06
(58.75)
200m: 3:35.15
(55.09)
- Lærke Andersen 2009 Idrætsforening Jarl, Arden DSQ Tyvstart
- Silje Würtz 2009 Viborg Svømme Klub DNS
- Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub DNS
- Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:11:00
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 1-11 år - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mille Nova Juul Niebuhr 2011 Silkeborg Svømmeklub 165 3:21.31
50m: 44.01
100m: 1:37.73
(53.72)
150m: 2:30.71
(52.98)
200m: 3:21.31
(50.60)
- Klara Vibeke Hald Gjedde 2011 Silkeborg Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub DNF
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:11:00
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 16-17 år - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mia Borup Mølgaard 2006 Silkeborg Svømmeklub 446 2:24.45
50m: 34.27
100m: 1:11.80
(37.53)
150m: 1:48.86
(37.06)
200m: 2:24.45
(35.59)
2 Trine Lundø Michaelsen 2006 Silkeborg Svømmeklub 426 2:26.70 +2.25
50m: 33.64
100m: 1:11.18
(37.54)
150m: 1:48.91
(37.73)
200m: 2:26.70
(37.79)
3 Signe Kristensen 2006 Horsens Svømmeklub 413 2:28.23 +3.78
50m: 33.05
100m: 1:10.69
(37.64)
150m: 1:49.00
(38.31)
200m: 2:28.23
(39.23)
4 Mia Jørgensen 2006 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 390 2:31.05 +6.60
50m: 33.74
100m: 1:10.83
(37.09)
150m: 1:51.40
(40.57)
200m: 2:31.05
(39.65)
5 Laura Wittenhagen 2006 Silkeborg Svømmeklub 361 2:34.98 +10.53
50m: 36.17
100m: 1:16.03
(39.86)
150m: 1:55.74
(39.71)
200m: 2:34.98
(39.24)
6 Ida Søndergaard Geiger 2006 Herning Svømmeklub 359 2:35.24 +10.79
50m: 36.24
100m: 1:16.03
(39.79)
150m: 1:57.05
(41.02)
200m: 2:35.24
(38.19)
7 Marie V. Petersen 2006 Odder Svømmeklub 296 2:45.61 +21.16
50m: 37.39
100m: 1:19.51
(42.12)
150m: 2:03.83
(44.32)
200m: 2:45.61
(41.78)
8 Freja Kvist 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 274 2:49.95 +25.50
50m: 36.15
100m: 1:19.20
(43.05)
150m: 2:04.75
(45.55)
200m: 2:49.95
(45.20)
9 Anne Primdahl 2006 Idrætsforening Jarl, Arden 257 2:53.51 +29.06
50m: 36.15
100m: 1:19.43
(43.28)
150m: 2:07.02
(47.59)
200m: 2:53.51
(46.49)
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:11:00
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 18 og ældre - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Leonora Holst Jensen 2004 Odder Svømmeklub 342 2:37.78
50m: 36.14
100m: 1:15.20
(39.06)
150m: 1:56.96
(41.76)
200m: 2:37.78
(40.82)
2 Celia El Maghili Fisker 2003 Horsens Svømmeklub 63 4:37.34 +1:59.56
50m: 56.91
200m: 4:37.34
(4:37.34)
- Liv Bendixen 2004 Svømmeklubben Grindsted DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:11:00
13-11-2021 09:26.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Herning Svømmeklub
Document
Resultater
Herning Grand Prix 2021
Placering: Herning Svømmehal Arrangør Herning Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Gaarde 2007 Silkeborg Svømmeklub 460 28.17 Q
2 Frederik Rantzau Vejvad 2007 Silkeborg Svømmeklub 424 28.93 +0.76 Q
3 Lasse Hjorth Jørgensen 2006 Herning Svømmeklub 412 29.22 +1.05 Q
4 Nikolaj Rasmussen 2006 Odder Svømmeklub 400 29.51 +1.34 Q
5 Torri Pietrzak-Jakobsen 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 382 29.97 +1.80 Q
6 Frederik Bak Mathiasen 2006 Struer Svømmeklub 358 30.62 +2.45 Q
7 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub 316 31.91 +3.74
8 Patrick Gadeberg 2007 Ikast Svømmeklub 294 32.69 +4.52
9 Tobias Holt 2006 Svømmeklubben Grindsted 287 32.94 +4.77
10 Valdemar Theisen 2007 Ikast Svømmeklub 274 33.48 +5.31
11 Otto Wind Løssing 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 261 34.00 +5.83
12 Rasmus T Skalshøj 2006 Struer Svømmeklub 233 35.34 +7.17
13 Karl Emil Stæhr Lose 2007 Herning Svømmeklub 227 35.64 +7.47
14 Thor Aaskoven Jørgensen 2007 Horsens Svømmeklub 211 36.53 +8.36
15 Niels Peter E. Sørensen 2007 Svømmeklubben Grindsted 206 36.79 +8.62
16 Hjalte Dupont Lomholt 2007 Herning Svømmeklub 198 37.29 +9.12
17 Magnus Karlberg 2007 Herning Svømmeklub 195 37.46 +9.29
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:42:22
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2004-2005 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Togsverd 2005 Silkeborg Svømmeklub 515 27.12 Q
2 Simon Kruse Holm 2004 Odder Svømmeklub 462 28.12 +1.00 Q
3 Kasper Hansen 2004 Silkeborg Svømmeklub 460 28.17 +1.05 Q
4 Andreas Lindgaard Nielsen 2005 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 433 28.74 +1.62 Q
5 Simon Gallacher 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 416 29.12 +2.00 Q
6 Oliver Bennetsen 2005 Herning Svømmeklub 415 29.15 +2.03 Q
7 Thomas Kjær Thorsen 2004 Herning Svømmeklub 367 30.37 +3.25
8 Alexander Mogensen 2005 Horsens Svømmeklub 353 30.76 +3.64
9 Viggo Stricker Pedersen 2004 Silkeborg Svømmeklub 351 30.82 +3.70
10 Sebastian D. Rasmussen 2005 Herning Svømmeklub 349 30.89 +3.77
11 Daniel Landbo 2005 Horsens Svømmeklub 333 31.35 +4.23
12 Asger Schnieber Klausen 2005 Herning Svømmeklub 285 33.02 +5.90
13 Mikkel Kjær Mikkelsen 2005 Viborg Svømme Klub 265 33.82 +6.70
14 Martin A. Øvre 2005 Silkeborg Svømmeklub 205 36.87 +9.75
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:42:22
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 2003 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Venø Elling 2003 Silkeborg Svømmeklub 538 26.74 Q
2 Mikkel Mølgaard 2003 Silkeborg Svømmeklub 479 27.78 +1.04 Q
3 Oliver Christensen 2003 Silkeborg Svømmeklub 437 28.65 +1.91 Q
4 Ejnar Truelsen 2002 Herning Svømmeklub 434 28.71 +1.97 -
5 Michael F. Mortensen 1994 Herning Svømmeklub 190 37.80 +11.06 Q
- Sebastian Jespersen 2003 Svømmeklubben Grindsted DSQ Tyvstart
- Andreas Kronborg 2002 Vejle Svømmeklub DNS
- Emil Kragh 2001 Vejle Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:42:22
Løb 3, 50m Butterfly Herrer Årg. 2008-2009 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Martin Kjær Thorsen 2008 Herning Svømmeklub 309 32.16 Q
2 Noah Bie Bock 2008 Silkeborg Svømmeklub 305 32.28 +0.12 Q
3 Magnus Rantzau Vejvad 2008 Silkeborg Svømmeklub 288 32.91 +0.75 Q
4 Felix Yung K Gotfredsen 2008 Herning Svømmeklub 279 33.26 +1.10 Q
4 Alexander Yung K Gotfreds 2008 Herning Svømmeklub 279 33.26 +1.10 Q
6 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub 229 35.52 +3.36 Q
7 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub 227 35.62 +3.46
8 Albert Grove 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 226 35.70 +3.54
9 Christian Ekander 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 222 35.89 +3.73
10 Malthe Bach Larsen 2008 Idrætsforening Jarl, Arden 220 36.01 +3.85
11 Gustav Falk Olesen 2008 Herning Svømmeklub 218 36.09 +3.93
12 Alfred Hørlück 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 215 36.25 +4.09
13 Jakob Rickers 2008 IHF Svømning 212 36.45 +4.29
14 Emil Valters Peca 2008 Herning Svømmeklub 206 36.80 +4.64
15 Albert Olesen 2008 Ikast Svømmeklub 205 36.84 +4.68
16 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 180 38.47 +6.31
17 Niels Andreasen 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 157 40.30 +8.14
18 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub 146 41.25 +9.09
19 Kristian Pors Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub 144 41.48 +9.32
20 Sander Thygesen 2009 Herning Svømmeklub 144 41.49 +9.33
21 Simon Vennekilde 2008 Viborg Svømme Klub 143 41.54 +9.38
22 Vitus Kirkegaard 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 141 41.74 +9.58
23 Andreas Jeppesen 2008 Viborg Svømme Klub 140 41.81 +9.65