2022-09-28   15:22:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Herning Grand Prix 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende Fredag

Document
Resultater
Herning Grand Prix 2021
Placering: Herning Svømmehal Arrangør Herning Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 14-15 år - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Damm Thorsell 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 510 2:18.21
50m: 30.77
100m: 1:05.89
(35.12)
150m: 1:42.63
(36.74)
200m: 2:18.21
(35.58)
2 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 449 2:24.20 +5.99
50m: 32.04
100m: 1:08.27
(36.23)
150m: 1:46.83
(38.56)
200m: 2:24.20
(37.37)
3 Simone Trekær Klausen 2007 Horsens Svømmeklub 446 2:24.43 +6.22
50m: 32.66
100m: 1:09.03
(36.37)
150m: 1:46.39
(37.36)
200m: 2:24.43
(38.04)
4 Júlía Gunnlaugsdóttir 2007 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 441 2:25.06 +6.85
50m: 34.04
100m: 1:11.48
(37.44)
150m: 1:48.52
(37.04)
200m: 2:25.06
(36.54)
5 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub 433 2:25.94 +7.73
50m: 34.06
100m: 1:11.64
(37.58)
150m: 1:49.53
(37.89)
200m: 2:25.94
(36.41)
6 Filippa Juul Jensen 2007 Horsens Svømmeklub 414 2:28.10 +9.89
50m: 35.18
100m: 1:12.99
(37.81)
150m: 1:51.40
(38.41)
200m: 2:28.10
(36.70)
7 Maja Sloth 2008 Viborg Svømme Klub 405 2:29.15 +10.94
50m: 34.75
100m: 1:12.91
(38.16)
150m: 1:51.26
(38.35)
200m: 2:29.15
(37.89)
8 Emma Kidmose Hansen 2007 Silkeborg Svømmeklub 405 2:29.24 +11.03
50m: 35.82
100m: 1:13.60
(37.78)
150m: 1:52.07
(38.47)
200m: 2:29.24
(37.17)
9 Karoline Iversen 2008 Herning Svømmeklub 404 2:29.33 +11.12
50m: 33.28
100m: 1:11.17
(37.89)
150m: 1:52.36
(41.19)
200m: 2:29.33
(36.97)
10 Rosa Crone 2008 Lyseng IF 401 2:29.67 +11.46
50m: 35.12
100m: 1:14.00
(38.88)
150m: 1:53.13
(39.13)
200m: 2:29.67
(36.54)
11 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 381 2:32.29 +14.08
50m: 34.20
100m: 1:13.20
(39.00)
150m: 1:54.37
(41.17)
200m: 2:32.29
(37.92)
12 Paula Lindberg 2007 Silkeborg Svømmeklub 376 2:32.94 +14.73
50m: 35.24
100m: 1:14.40
(39.16)
150m: 1:55.15
(40.75)
200m: 2:32.94
(37.79)
13 Nanna Rønnow 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 353 2:36.22 +18.01
50m: 35.07
100m: 1:15.59
(40.52)
150m: 1:56.93
(41.34)
200m: 2:36.22
(39.29)
14 Anna Katrine Willems 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 351 2:36.52 +18.31
50m: 35.55
100m: 1:15.83
(40.28)
150m: 1:57.18
(41.35)
200m: 2:36.52
(39.34)
15 Kathrine Bak Mathiasen 2008 Struer Svømmeklub 350 2:36.62 +18.41
50m: 36.54
100m: 1:17.79
(41.25)
150m: 1:58.88
(41.09)
200m: 2:36.62
(37.74)
16 Sophie Hvergel 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 347 2:37.01 +18.80
50m: 35.60
100m: 1:15.43
(39.83)
150m: 1:57.56
(42.13)
200m: 2:37.01
(39.45)
17 Eline S. B. Kjærsgaard 2007 Ikast Svømmeklub 341 2:38.03 +19.82
50m: 34.36
100m: 1:14.96
(40.60)
150m: 1:56.90
(41.94)
200m: 2:38.03
(41.13)
18 Silke Sejr Elgaard Jørgen 2007 Silkeborg Svømmeklub 335 2:38.92 +20.71
50m: 37.11
100m: 1:18.38
(41.27)
150m: 1:59.88
(41.50)
200m: 2:38.92
(39.04)
19 Klara Buur Ovesen 2007 Herning Svømmeklub 316 2:41.99 +23.78
50m: 36.06
100m: 1:17.54
(41.48)
150m: 1:59.73
(42.19)
200m: 2:41.99
(42.26)
20 Silke Østrup 2008 IHF Svømning 316 2:42.06 +23.85
50m: 37.33
100m: 1:18.66
(41.33)
150m: 2:01.55
(42.89)
200m: 2:42.06
(40.51)
21 Ida Buur Ovesen 2007 Herning Svømmeklub 315 2:42.18 +23.97
50m: 36.26
100m: 1:16.99
(40.73)
150m: 2:00.12
(43.13)
200m: 2:42.18
(42.06)
22 Anna Bang Jensen 2008 Silkeborg Svømmeklub 291 2:46.46 +28.25
50m: 38.05
100m: 1:20.50
(42.45)
150m: 2:04.00
(43.50)
200m: 2:46.46
(42.46)
23 Sarah M. Jensen 2007 Silkeborg Svømmeklub 281 2:48.42 +30.21
50m: 37.69
100m: 1:20.27
(42.58)
150m: 2:04.77
(44.50)
200m: 2:48.42
(43.65)
24 Sofie Bæk 2007 Ikast Svømmeklub 280 2:48.74 +30.53
50m: 37.15
100m: 1:19.43
(42.28)
150m: 2:04.43
(45.00)
200m: 2:48.74
(44.31)
25 Filippa Holst Rasmussen 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 266 2:51.55 +33.34
50m: 38.64
100m: 1:22.76
(44.12)
150m: 2:08.19
(45.43)
200m: 2:51.55
(43.36)
26 Frida Flarup 2008 Viborg Svømme Klub 257 2:53.50 +35.29
50m: 40.47
100m: 1:25.38
(44.91)
150m: 2:11.97
(46.59)
200m: 2:53.50
(41.53)
27 Maria Dyrbye 2008 Silkeborg Svømmeklub 238 2:58.16 +39.95
50m: 41.76
100m: 1:28.09
(46.33)
150m: 2:14.54
(46.45)
200m: 2:58.16
(43.62)
28 Laura Dahl 2007 Vildbjerg Svømmeklub 228 3:00.63 +42.42
50m: 39.39
100m: 1:24.49
(45.10)
150m: 2:14.02
(49.53)
200m: 3:00.63
(46.61)
29 Laura Kibsgaard 2008 Viborg Svømme Klub 223 3:01.99 +43.78
50m: 42.99
100m: 1:31.19
(48.20)
150m: 2:19.37
(48.18)
200m: 3:01.99
(42.62)
30 Lærke Damgaard 2008 Horsens Svømmeklub 222 3:02.15 +43.94
50m: 38.77
100m: 1:26.19
(47.42)
150m: 2:14.02
(47.83)
200m: 3:02.15
(48.13)
31 Johanne S. Geiger 2008 Herning Svømmeklub 211 3:05.43 +47.22
50m: 41.81
100m: 1:30.47
(48.66)
150m: 2:20.19
(49.72)
200m: 3:05.43
(45.24)
32 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub 209 3:06.08 +47.87
50m: 42.81
100m: 1:30.78
(47.97)
150m: 2:20.37
(49.59)
200m: 3:06.08
(45.71)
33 Marie Porup Juulsgaard 2008 Herning Svømmeklub 201 3:08.42 +50.21
50m: 37.89
100m: 1:23.82
(45.93)
150m: 2:15.86
(52.04)
200m: 3:08.42
(52.56)
34 Jasmin Jakobsen 2007 Idrætsforening Jarl, Arden 151 3:26.95 +1:08.74
50m: 42.29
100m: 1:35.32
(53.03)
150m: 2:32.07
(56.75)
200m: 3:26.95
(54.88)
- Viola Bregenov 2007 IHF Svømning DNS
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:11:00
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 12-13 år - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Kehlet 2009 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 435 2:25.74
50m: 32.80
100m: 1:11.39
(38.59)
150m: 1:51.20
(39.81)
200m: 2:25.74
(34.54)
2 Frida V. Nierop-Andersen 2009 Silkeborg Svømmeklub 354 2:36.10 +10.36
50m: 35.38
100m: 1:15.52
(40.14)
150m: 1:56.06
(40.54)
200m: 2:36.10
(40.04)
3 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub 352 2:36.29 +10.55
50m: 34.66
100m: 1:13.72
(39.06)
150m: 1:55.26
(41.54)
200m: 2:36.29
(41.03)
4 Katrine Sander 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 348 2:36.86 +11.12
50m: 35.46
100m: 1:15.70
(40.24)
150m: 1:57.24
(41.54)
200m: 2:36.86
(39.62)
5 Lærke Pilgaard Johansson 2009 Silkeborg Svømmeklub 337 2:38.55 +12.81
50m: 37.28
100m: 1:18.40
(41.12)
150m: 2:00.17
(41.77)
200m: 2:38.55
(38.38)
6 Laura Winum Andersen 2009 Lyseng IF 313 2:42.62 +16.88
50m: 37.15
100m: 1:18.10
(40.95)
150m: 2:01.43
(43.33)
200m: 2:42.62
(41.19)
7 Lærke Jakobsen 2009 Viborg Svømme Klub 307 2:43.58 +17.84
50m: 37.76
100m: 1:20.70
(42.94)
150m: 2:05.18
(44.48)
200m: 2:43.58
(38.40)
8 Maja Juul Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub 296 2:45.65 +19.91
50m: 36.64
100m: 1:19.13
(42.49)
150m: 2:03.03
(43.90)
200m: 2:45.65
(42.62)
9 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub 293 2:46.19 +20.45
50m: 38.59
100m: 1:21.24
(42.65)
150m: 2:05.17
(43.93)
200m: 2:46.19
(41.02)
10 Freya Jensen 2009 Herning Svømmeklub 269 2:50.93 +25.19
50m: 39.04
100m: 1:23.55
(44.51)
150m: 2:09.44
(45.89)
200m: 2:50.93
(41.49)
11 Kristine Øvre 2009 Silkeborg Svømmeklub 268 2:51.26 +25.52
50m: 36.18
100m: 1:20.43
(44.25)
150m: 2:06.90
(46.47)
200m: 2:51.26
(44.36)
12 Isabella Schøler Jönsson 2009 Viborg Svømme Klub 192 3:11.19 +45.45
50m: 41.03
100m: 1:29.49
(48.46)
150m: 2:21.14
(51.65)
200m: 3:11.19
(50.05)
13 Victoria Høgh 2009 Silkeborg Svømmeklub 188 3:12.56 +46.82
50m: 42.14
100m: 1:30.88
(48.74)
150m: 2:23.96
(53.08)
200m: 3:12.56
(48.60)
14 Nina Frederikke Toft 2010 Silkeborg Svømmeklub 175 3:17.36 +51.62
50m: 43.49
100m: 1:35.53
(52.04)
150m: 2:28.55
(53.02)
200m: 3:17.36
(48.81)
15 Lærke Kidmose Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub 172 3:18.23 +52.49
50m: 44.19
100m: 1:34.46
(50.27)
150m: 2:27.94
(53.48)
200m: 3:18.23
(50.29)
16 Ea T Jensen 2009 Silkeborg Svømmeklub 171 3:18.57 +52.83
50m: 44.87
100m: 1:37.19
(52.32)
150m: 2:29.31
(52.12)
200m: 3:18.57
(49.26)
17 Emilie Randrup 2009 Silkeborg Svømmeklub 171 3:18.72 +52.98
50m: 46.88
100m: 1:39.44
(52.56)
150m: 2:30.33
(50.89)
200m: 3:18.72
(48.39)
18 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 157 3:24.27 +58.53
50m: 44.76
100m: 1:36.26
(51.50)
150m: 2:30.83
(54.57)
200m: 3:24.27
(53.44)
19 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub 144 3:30.24 +1:04.50
50m: 47.15
100m: 1:42.32
(55.17)
150m: 2:38.74
(56.42)
200m: 3:30.24
(51.50)
20 Signe Flarup 2010 Viborg Svømme Klub 144 3:30.47 +1:04.73
50m: 45.74
100m: 1:40.66
(54.92)
150m: 2:37.94
(57.28)
200m: 3:30.47
(52.53)
21 Sif Klarskov Nielsen 2009 Herning Svømmeklub 135 3:35.15 +1:09.41
50m: 45.37
100m: 1:41.31
(55.94)
150m: 2:40.06
(58.75)
200m: 3:35.15
(55.09)
- Lærke Andersen 2009 Idrætsforening Jarl, Arden DSQ Tyvstart
- Silje Würtz 2009 Viborg Svømme Klub DNS
- Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub DNS
- Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:11:00
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 1-11 år - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mille Nova Juul Niebuhr 2011 Silkeborg Svømmeklub 165 3:21.31
50m: 44.01
100m: 1:37.73
(53.72)
150m: 2:30.71
(52.98)
200m: 3:21.31
(50.60)
- Klara Vibeke Hald Gjedde 2011 Silkeborg Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub DNF
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:11:00
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 16-17 år - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mia Borup Mølgaard 2006 Silkeborg Svømmeklub 446 2:24.45
50m: 34.27
100m: 1:11.80
(37.53)
150m: 1:48.86
(37.06)
200m: 2:24.45
(35.59)
2 Trine Lundø Michaelsen 2006 Silkeborg Svømmeklub 426 2:26.70 +2.25
50m: 33.64
100m: 1:11.18
(37.54)
150m: 1:48.91
(37.73)
200m: 2:26.70
(37.79)
3 Signe Kristensen 2006 Horsens Svømmeklub 413 2:28.23 +3.78
50m: 33.05
100m: 1:10.69
(37.64)
150m: 1:49.00
(38.31)
200m: 2:28.23
(39.23)
4 Mia Jørgensen 2006 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 390 2:31.05 +6.60
50m: 33.74
100m: 1:10.83
(37.09)
150m: 1:51.40
(40.57)
200m: 2:31.05
(39.65)
5 Laura Wittenhagen 2006 Silkeborg Svømmeklub 361 2:34.98 +10.53
50m: 36.17
100m: 1:16.03
(39.86)
150m: 1:55.74
(39.71)
200m: 2:34.98
(39.24)
6 Ida Søndergaard Geiger 2006 Herning Svømmeklub 359 2:35.24 +10.79
50m: 36.24
100m: 1:16.03
(39.79)
150m: 1:57.05
(41.02)
200m: 2:35.24
(38.19)
7 Marie V. Petersen 2006 Odder Svømmeklub 296 2:45.61 +21.16
50m: 37.39
100m: 1:19.51
(42.12)
150m: 2:03.83
(44.32)
200m: 2:45.61
(41.78)
8 Freja Kvist 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 274 2:49.95 +25.50
50m: 36.15
100m: 1:19.20
(43.05)
150m: 2:04.75
(45.55)
200m: 2:49.95
(45.20)
9 Anne Primdahl 2006 Idrætsforening Jarl, Arden 257 2:53.51 +29.06
50m: 36.15
100m: 1:19.43
(43.28)
150m: 2:07.02
(47.59)
200m: 2:53.51
(46.49)
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:11:00
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 18 og ældre - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Leonora Holst Jensen 2004 Odder Svømmeklub 342 2:37.78
50m: 36.14
100m: 1:15.20
(39.06)
150m: 1:56.96
(41.76)
200m: 2:37.78
(40.82)
2 Celia El Maghili Fisker 2003 Horsens Svømmeklub 63 4:37.34 +1:59.56
50m: 56.91
200m: 4:37.34
(4:37.34)
- Liv Bendixen 2004 Svømmeklubben Grindsted DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 12-11-2021 18:11:00
13-11-2021 09:26.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Herning Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner