2022-09-28   14:10:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Herning Grand Prix 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende Fredag

Document
Resultater
Herning Grand Prix 2021
Placering: Herning Svømmehal Arrangør Herning Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. nov  2021 to 14. nov  2021
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Winum Andersen 2007 Lyseng IF 504 35.87 Q
2 Liv Hjorth Jørgensen 2007 Herning Svømmeklub 473 36.64 +0.77 Q
3 Celia Chili Christensen 2007 IHF Svømning 442 37.49 +1.62 Q
4 Lærke Kristensen 2007 Silkeborg Svømmeklub 405 38.59 +2.72 Q
5 Sofia Gad 2007 Lyseng IF 400 38.76 +2.89 Q
6 Maja Sloth 2008 Viborg Svømme Klub 395 38.92 +3.05 Q
7 Filippa Juul Jensen 2007 Horsens Svømmeklub 392 39.01 +3.14
8 Julie Norman Ramer 2007 Lyseng IF 384 39.29 +3.42
9 Anna Katrine Willems 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 382 39.34 +3.47 Q
10 Lærke Svenstrup 2008 Viborg Svømme Klub 348 40.58 +4.71 Q
11 Rosa Crone 2008 Lyseng IF 347 40.63 +4.76 Q
12 Johanne Ishøi 2008 Struer Svømmeklub 346 40.68 +4.81 Q
13 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted 335 41.09 +5.22
14 Ida Buur Ovesen 2007 Herning Svømmeklub 320 41.72 +5.85
15 Karoline Iversen 2008 Herning Svømmeklub 316 41.89 +6.02
16 Sarah Lyse Søe 2007 Odder Svømmeklub 302 42.54 +6.67
17 Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub 294 42.91 +7.04
18 Melanie Frank 2008 Herning Svømmeklub 292 43.02 +7.15
19 Emma Kidmose Hansen 2007 Silkeborg Svømmeklub 285 43.35 +7.48
20 Silke Østrup 2008 IHF Svømning 283 43.45 +7.58
21 Emilie Lange 2008 Odder Svømmeklub 280 43.61 +7.74
22 Frida Møller Olesen 2008 Struer Svømmeklub 269 44.24 +8.37
23 Sofie Bæk 2007 Ikast Svømmeklub 268 44.25 +8.38
24 Carlijn Loeven 2008 Herning Svømmeklub 264 44.49 +8.62
25 Anna Kjær Nielsen 2008 Odder Svømmeklub 264 44.52 +8.65
26 Anna Bang Jensen 2008 Silkeborg Svømmeklub 261 44.64 +8.77
27 Kamilla Ruseng Henriksen 2007 Viborg Svømme Klub 254 45.06 +9.19
28 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub 246 45.52 +9.65
29 Kathrine Bak Mathiasen 2008 Struer Svømmeklub 242 45.77 +9.90
30 Marie Porup Juulsgaard 2008 Herning Svømmeklub 238 46.04 +10.17
31 Johanne S. Geiger 2008 Herning Svømmeklub 238 46.06 +10.19
32 Nanna B. Eriksen 2007 Vildbjerg Svømmeklub 233 46.36 +10.49
33 Silke Sejr Elgaard Jørgen 2007 Silkeborg Svømmeklub 231 46.51 +10.64
34 Asta Klemmensen 2008 Herning Svømmeklub 218 47.39 +11.52
35 Victoria Guldberg 2008 Herning Svømmeklub 205 48.42 +12.55
36 Maya Kirkeby 2008 Herning Svømmeklub 194 49.27 +13.40
37 Frida Sand Kloster 2008 Struer Svømmeklub 172 51.33 +15.46
38 Maria Dyrbye 2008 Silkeborg Svømmeklub 171 51.38 +15.51
39 Solvei Hjorth Melhedegaard 2008 Viborg Svømme Klub 168 51.68 +15.81
40 Jasmin Jakobsen 2007 Idrætsforening Jarl, Arden 166 51.92 +16.05
- Elin Glassou Bach 2008 Struer Svømmeklub DNS
- Viola Bregenov 2007 IHF Svømning DNS
Løb officielt kl.: 12-11-2021 21:55:38
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer 12-13 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida V. Nierop-Andersen 2009 Silkeborg Svømmeklub 361 40.11 Q
2 Freya Jensen 2009 Herning Svømmeklub 292 43.04 +2.93
3 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 287 43.27 +3.16
4 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub 262 44.62 +4.51
5 Caroline R. Frandsen 2009 Herning Svømmeklub 257 44.88 +4.77
6 Anna Friis Stenholt 2009 Silkeborg Svømmeklub 257 44.89 +4.78
7 Isabella Schøler Jönsson 2009 Viborg Svømme Klub 250 45.29 +5.18
8 Alberte Futtrup 2009 Viborg Svømme Klub 248 45.40 +5.29
9 Kristine Øvre 2009 Silkeborg Svømmeklub 238 46.07 +5.96
10 Wilma Karlberg 2010 Herning Svømmeklub 238 46.08 +5.97 Q
11 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub 237 46.10 +5.99 ?
11 Karoline Pedersen 2009 Herning Svømmeklub 237 46.10 +5.99 ?
13 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 233 46.37 +6.26
14 Victoria Høgh 2009 Silkeborg Svømmeklub 224 47.02 +6.91
15 Katrine Mølbak 2009 Ikast Svømmeklub 220 47.30 +7.19
16 Astrid Pedersen 2009 Horsens Svømmeklub 219 47.36 +7.25
17 Lærke Andersen 2009 Idrætsforening Jarl, Arden 207 48.23 +8.12
18 Sofia Cecilia Dam Lisby 2009 Horsens Svømmeklub 205 48.38 +8.27
19 Ea T Jensen 2009 Silkeborg Svømmeklub 205 48.43 +8.32
20 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub 201 48.69 +8.58 Q
21 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub 199 48.85 +8.74 Q
22 Signe Flarup 2010 Viborg Svømme Klub 165 52.01 +11.90 Q
23 Jasmin Sand Eskesen 2009 Herning Svømmeklub 161 52.48 +12.37
24 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub 151 53.62 +13.51
25 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 143 54.60 +14.49
26 Freja Dall Christensen 2009 Viborg Svømme Klub 136 55.53 +15.42
27 Nina Frederikke Toft 2010 Silkeborg Svømmeklub 134 55.77 +15.66
28 Emilie Randrup 2009 Silkeborg Svømmeklub 132 56.06 +15.95
29 Lærke Kidmose Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub 123 57.36 +17.25
30 Ingrid Møldrup 2009 Viborg Svømme Klub 103 1:00.76 +20.65
31 Lilli Munkholm Byrdal 2010 Viborg Svømme Klub 78 1:06.61 +26.50
- Katrine Sander 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. DSQ Tyvstart
- Emily Bang 2010 Horsens Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Emma-Oline Sanchez Madsen 2009 Herning Svømmeklub DSQ Afslut m. 1 hånd
- Vigga Marie Anker-Aaen 2009 Odder Svømmeklub DSQ Crawlarm v. start
- Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub DNS
- Sofie Frøkjær 2010 Silkeborg Svømmeklub DNS
- Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub DNS
- Frida Bækskov Tomzak 2009 Horsens Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 12-11-2021 21:55:38
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer 1-11 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Arianna Sørensen 2011 Horsens Svømmeklub 145 54.26 Q
2 Sheila Mortensgaard 2011 Silkeborg Svømmeklub 133 55.92 +1.66
3 Liv Damgaard 2011 Horsens Svømmeklub 117 58.25 +3.99
4 Thea Holmegaard Caludan 2012 Silkeborg Svømmeklub 112 59.14 +4.88
5 Klara Vibeke Hald Gjedde 2011 Silkeborg Svømmeklub 111 59.37 +5.11
6 Mille Nova Juul Niebuhr 2011 Silkeborg Svømmeklub 106 1:00.20 +5.94
- Freja Ane  Nielsen 2011 Herning Svømmeklub DSQ Crawlben i start
- Karla Edeling Tornvig Jensen 2011 Herning Svømmeklub DSQ Asynk ben 20m
- Pixie Wohlert 2011 Horsens Svømmeklub DNS
- Anna-Sophia Huynh Strøbech 2011 Herning Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 12-11-2021 21:55:38
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer 16-17 år - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sarah Froberg Pedersen 2006 Silkeborg Svømmeklub 400 38.76 Q
2 Caden Halle 2005 Odder Svømmeklub 372 39.71 +0.95 Q
3 Emma Sloth 2006 Viborg Svømme Klub 346 40.65 +1.89
4 Laura Wittenhagen 2006 Silkeborg Svømmeklub 337 41.03 +2.27
5 Ida Søndergaard Geiger 2006 Herning Svømmeklub 330 41.31 +2.55
6 Trine Lundø Michaelsen 2006 Silkeborg Svømmeklub 311 42.15 +3.39
7 Marie V. Petersen 2006 Odder Svømmeklub 301 42.61 +3.85
8 Nicoline Astrup Jensen 2006 Herning Svømmeklub 254 45.05 +6.29
9 Silje Holbøll 2006 Vildbjerg Svømmeklub 187 49.87 +11.11
Løb officielt kl.: 12-11-2021 21:55:38
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freja Kruse 2004 Svømmeklubben Grindsted 463 36.90 Q
2 Kathrine Bech Nielsen 2004 Odder Svømmeklub 339 40.94 +4.04 Q
3 Leonora Holst Jensen 2004 Odder Svømmeklub 309 42.23 +5.33 Q
Løb officielt kl.: 12-11-2021 21:55:38
13-11-2021 09:26.47 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Herning Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner