2022-09-28   18:30:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Östsvenska Mästerskapen (DM/JDM)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

PASS 1

Document
Resultat
Östsvenska Mästerskapen
Plats: Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021
Gren 2, 200m Frisim Damer 13-19 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nina Mirkhan 2006 Värnamo Simsällskap 2:08.37
50m: 29.36
100m: 1:01.59
(32.23)
150m: 1:35.03
(33.44)
200m: 2:08.37
(33.34)
2 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap 2:11.71 +3.34
50m: 30.65
100m: 1:03.80
(33.15)
150m: 1:37.56
(33.76)
200m: 2:11.71
(34.15)
3 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap 2:12.98 +4.61
50m: 30.97
100m: 1:04.51
(33.54)
150m: 1:38.84
(34.33)
200m: 2:12.98
(34.14)
4 Agnes Pehrsson 2007 Växjö Simsällskap 2:13.01 +4.64
50m: 30.25
100m: 1:04.46
(34.21)
150m: 1:38.81
(34.35)
200m: 2:13.01
(34.20)
5 Nora Rogö 2004 Jönköpings Simsällskap 2:14.05 +5.68
50m: 30.32
100m: 1:04.13
(33.81)
150m: 1:38.86
(34.73)
200m: 2:14.05
(35.19)
6 Julia Karlberg 2007 Linköpings Allmänna SS 2:14.12 +5.75
50m: 30.59
100m: 1:04.59
(34.00)
150m: 1:39.37
(34.78)
200m: 2:14.12
(34.75)
7 Tova Magnusson 2002 Jönköpings Simsällskap 2:15.44 +7.07
50m: 30.40
100m: 1:04.49
(34.09)
150m: 1:40.43
(35.94)
200m: 2:15.44
(35.01)
8 Rachel Omoruyi 2004 Jönköpings Simsällskap 2:16.65 +8.28
50m: 30.03
100m: 1:03.92
(33.89)
150m: 1:40.43
(36.51)
200m: 2:16.65
(36.22)
9 Wilma Svensson 2004 Jönköpings Simsällskap 2:17.31 +8.94
50m: 31.12
100m: 1:05.40
(34.28)
150m: 1:41.61
(36.21)
200m: 2:17.31
(35.70)
10 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap 2:19.12 +10.75
50m: 32.21
100m: 1:07.59
(35.38)
150m: 1:43.51
(35.92)
200m: 2:19.12
(35.61)
11 Elsa Linné 2003 Linköpings Allmänna SS 2:20.11 +11.74
50m: 32.56
100m: 1:07.74
(35.18)
150m: 1:44.18
(36.44)
200m: 2:20.11
(35.93)
12 Greta Sjögren 2007 Motala Simsällskap 2:20.18 +11.81
50m: 32.01
100m: 1:07.52
(35.51)
150m: 1:44.27
(36.75)
200m: 2:20.18
(35.91)
13 Darja Koutchinskaia 2003 Linköpings Allmänna SS 2:20.31 +11.94
50m: 30.32
100m: 1:04.86
(34.54)
150m: 1:42.61
(37.75)
200m: 2:20.31
(37.70)
14 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap 2:20.65 +12.28
50m: 32.39
100m: 1:08.12
(35.73)
150m: 1:44.41
(36.29)
200m: 2:20.65
(36.24)
15 Evelina Johnsson 2004 Jönköpings Simsällskap 2:21.08 +12.71
50m: 32.63
100m: 1:08.39
(35.76)
150m: 1:44.85
(36.46)
200m: 2:21.08
(36.23)
16 Lily Viberg 2008 Jönköpings Simsällskap 2:21.28 +12.91
50m: 33.12
100m: 1:08.92
(35.80)
150m: 1:45.64
(36.72)
200m: 2:21.28
(35.64)
17 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap 2:21.32 +12.95
50m: 32.80
100m: 1:08.25
(35.45)
150m: 1:44.83
(36.58)
200m: 2:21.32
(36.49)
18 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap 2:21.46 +13.09
50m: 32.86
100m: 1:08.54
(35.68)
150m: 1:45.36
(36.82)
200m: 2:21.46
(36.10)
19 Fanny Ivarsson 2007 Linköpings Allmänna SS 2:21.55 +13.18
50m: 33.48
100m: 1:09.78
(36.30)
150m: 1:46.72
(36.94)
200m: 2:21.55
(34.83)
20 Felicia Gustavsson 2006 Finspångs Simklubb 2:23.43 +15.06
50m: 33.42
100m: 1:09.50
(36.08)
150m: 1:46.16
(36.66)
200m: 2:23.43
(37.27)
21 Ester Sainz 2008 Jönköpings Simsällskap 2:24.00 +15.63
50m: 32.94
100m: 1:09.31
(36.37)
150m: 1:46.34
(37.03)
200m: 2:24.00
(37.66)
22 Kajsa Månsson 2003 Växjö Simsällskap 2:24.44 +16.07
50m: 32.99
100m: 1:09.60
(36.61)
150m: 1:47.19
(37.59)
200m: 2:24.44
(37.25)
23 Saga Quarles van Ufford 2008 Linköpings Allmänna SS 2:25.13 +16.76
50m: 34.25
100m: 1:11.45
(37.20)
150m: 1:48.67
(37.22)
200m: 2:25.13
(36.46)
24 Linnea Haraldsson 2005 Hvetlanda Simsällskap 2:25.61 +17.24
50m: 33.04
100m: 1:09.82
(36.78)
150m: 1:48.27
(38.45)
200m: 2:25.61
(37.34)
25 Ylva Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 2:25.62 +17.25
50m: 32.94
100m: 1:08.91
(35.97)
150m: 1:47.25
(38.34)
200m: 2:25.62
(38.37)
26 Emma Liis Eerik 2006 Linköpings Allmänna SS 2:26.13 +17.76
50m: 33.75
100m: 1:11.31
(37.56)
150m: 1:49.63
(38.32)
200m: 2:26.13
(36.50)
27 Vera Stefanovic 2006 Oskarshamns Simsällskap 2:26.84 +18.47
50m: 32.58
100m: 1:09.15
(36.57)
150m: 1:48.01
(38.86)
200m: 2:26.84
(38.83)
28 Ella Stensson 2005 Värnamo Simsällskap 2:28.51 +20.14
50m: 33.19
100m: 1:10.08
(36.89)
150m: 1:49.03
(38.95)
200m: 2:28.51
(39.48)
29 Jenny Fröstberg 2002 Kalmar Simsällskap 2:31.43 +23.06
50m: 33.41
100m: 1:10.68
(37.27)
150m: 1:50.72
(40.04)
200m: 2:31.43
(40.71)
30 Ida Svensson 2003 Älmhults Simsällskap 2:44.53 +36.16
50m: 35.55
100m: 1:16.87
(41.32)
150m: 2:00.88
(44.01)
200m: 2:44.53
(43.65)
Grenen officiell:  2021-10-23 10:27:15
2021-10-23 10:27:34 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Växjö Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner