2022-11-29   19:44:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Novembersim 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 15:00

Document
Resultat
Novembersim 2021
Plats: Karlsrobadet Arrangör: Eslövs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 28, 100m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Lundin Linnér 2011 Simklubben Poseidon +0.74 192 1:35.02
25m: 22.22
50m: 46.46
(24.24)
75m: 1:11.64
(25.18)
100m: 1:35.02
(23.38)
2 Olivia Pålsson 2011 Valjeviken IF +0.86 125 1:49.53 +14.51
25m: 25.66
50m: 53.14
(27.48)
75m: 1:21.37
(28.23)
100m: 1:49.53
(28.16)
Grenen officiell:  2021-11-07 16:07:38
Gren 28, 100m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Holmqvist 2009 Simklubben Poseidon +0.84 376 1:15.99
25m: 18.43
50m: 37.15
(18.72)
75m: 56.77
(19.62)
100m: 1:15.99
(19.22)
2 Ella Knutsson 2009 Föreningen Trelleborg Sim +0.72 326 1:19.72 +3.73
25m: 18.30
50m: 38.98
(20.68)
75m: 59.76
(20.78)
100m: 1:19.72
(19.96)
3 Felicia Jönsson 2009 Helsingborgs Simsällskap +0.70 276 1:24.23 +8.24
25m: 19.86
50m: 40.56
(20.70)
75m: 1:02.59
(22.03)
100m: 1:24.23
(21.64)
4 Margareta Ciardi 2009 Simklubben Poseidon +0.83 263 1:25.62 +9.63
25m: 19.79
50m: 41.39
(21.60)
75m: 1:03.86
(22.47)
100m: 1:25.62
(21.76)
5 Clara Landmyr 2009 Eslövs Simsällskap +0.72 242 1:28.02 +12.03
25m: 20.68
50m: 43.25
(22.57)
75m: 1:06.32
(23.07)
100m: 1:28.02
(21.70)
6 Alva Engström 2010 Simklubben Hajen +0.77 239 1:28.39 +12.40
25m: 20.53
50m: 42.90
(22.37)
75m: 1:06.73
(23.83)
100m: 1:28.39
(21.66)
7 Sonja Fredriksson 2009 Simklubben Poseidon +0.85 236 1:28.78 +12.79
25m: 21.08
50m: 43.16
(22.08)
75m: 1:06.47
(23.31)
100m: 1:28.78
(22.31)
8 Sofia Singvall 2010 Simklubben Hajen +0.98 218 1:31.15 +15.16
25m: 20.61
50m: 42.95
(22.34)
75m: 1:07.27
(24.32)
100m: 1:31.15
(23.88)
9 Vilda Grönberg 2009 Simklubben Poseidon +0.80 218 1:31.17 +15.18
25m: 21.49
50m: 44.80
(23.31)
75m: 1:08.99
(24.19)
100m: 1:31.17
(22.18)
10 Greta Sandell 2009 Helsingborgs Simsällskap +0.89 215 1:31.56 +15.57
25m: 21.05
50m: 44.74
(23.69)
75m: 1:08.75
(24.01)
100m: 1:31.56
(22.81)
11 Alicia Johansson-Lindvist 2010 Simklubben Ran 207 1:32.72 +16.73
25m: 22.51
50m: 46.12
(23.61)
75m: 1:09.96
(23.84)
100m: 1:32.72
(22.76)
12 Hanna Håkansson 2009 Eslövs Simsällskap +0.92 205 1:33.03 +17.04
25m: 22.48
50m: 46.14
(23.66)
75m: 1:10.38
(24.24)
100m: 1:33.03
(22.65)
13 Edith Arnell 2009 Helsingborgs Simsällskap +0.68 193 1:34.92 +18.93
25m: 22.05
50m: 46.04
(23.99)
75m: 1:11.32
(25.28)
100m: 1:34.92
(23.60)
14 Elisa Ungureanu 2009 Valjeviken IF +0.76 183 1:36.54 +20.55
25m: 22.57
50m: 46.85
(24.28)
75m: 1:11.78
(24.93)
100m: 1:36.54
(24.76)
15 Ellen Svensson 2009 Valjeviken IF +0.78 177 1:37.76 +21.77
25m: 23.34
50m: 47.54
(24.20)
75m: 1:13.53
(25.99)
100m: 1:37.76
(24.23)
16 Matilda Fors 2009 Simklubben Poseidon +0.89 136 1:46.54 +30.55
25m: 24.92
50m: 50.92
(26.00)
75m: 1:19.10
(28.18)
100m: 1:46.54
(27.44)
- Agnes Wiking 2010 Föreningen Trelleborg Sim +0.81 DSQ
- Anna Wegemo 2009 Simklubben Ran DSQ
- Isabelle Levin 2010 Bromöllaortens Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-11-07 16:07:38
Gren 28, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub +0.72 479 1:10.15
25m: 16.44
50m: 33.68
(17.24)
75m: 51.76
(18.08)
100m: 1:10.15
(18.39)
2 Alice Christensen 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.83 398 1:14.56 +4.41
25m: 17.28
50m: 34.93
(17.65)
75m: 54.72
(19.79)
100m: 1:14.56
(19.84)
3 Edith Eriksson 2007 Simklubben Hajen +0.79 335 1:18.98 +8.83
25m: 18.68
50m: 38.37
(19.69)
75m: 58.85
(20.48)
100m: 1:18.98
(20.13)
4 Eyla Lidberg 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.76 328 1:19.53 +9.38
25m: 19.06
50m: 39.12
(20.06)
75m: 1:00.01
(20.89)
100m: 1:19.53
(19.52)
5 Matilda Nilsson 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.87 322 1:20.08 +9.93
25m: 18.37
50m: 38.04
(19.67)
75m: 59.15
(21.11)
100m: 1:20.08
(20.93)
6 Siri Fältman 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.75 277 1:24.19 +14.04
25m: 19.67
50m: 40.87
(21.20)
75m: 1:02.89
(22.02)
100m: 1:24.19
(21.30)
7 Sabine Kalteneckar 2007 Valjeviken IF +0.74 273 1:24.52 +14.37
25m: 19.08
50m: 40.68
(21.60)
75m: 1:03.04
(22.36)
100m: 1:24.52
(21.48)
8 Filippa Vulic 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.74 248 1:27.35 +17.20
25m: 20.28
50m: 42.01
(21.73)
75m: 1:05.03
(23.02)
100m: 1:27.35
(22.32)
9 Sofia Pojmark 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.81 247 1:27.37 +17.22
25m: 19.84
50m: 41.58
(21.74)
75m: 1:04.19
(22.61)
100m: 1:27.37
(23.18)
10 Natta-Li Edvardsson 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.73 234 1:29.00 +18.85
25m: 20.91
50m: 43.52
(22.61)
75m: 1:06.96
(23.44)
100m: 1:29.00
(22.04)
11 Heidi Heimdal 2008 Simklubben Ran +0.95 231 1:29.45 +19.30
25m: 21.32
50m: 44.07
(22.75)
75m: 1:07.25
(23.18)
100m: 1:29.45
(22.20)
12 Lisen Burnesson 2008 Landskrona Simsällskap +0.82 217 1:31.32 +21.17
25m: 21.74
50m: 45.48
(23.74)
75m: 1:09.16
(23.68)
100m: 1:31.32
(22.16)
13 Wilma Vasquez Svanström 2008 Simklubben Hajen +0.73 217 1:31.33 +21.18
25m: 21.48
50m: 44.30
(22.82)
75m: 1:08.76
(24.46)
100m: 1:31.33
(22.57)
14 Jenny Rappe 2007 Eslövs Simsällskap +0.79 214 1:31.71 +21.56
25m: 21.42
50m: 44.29
(22.87)
75m: 1:08.21
(23.92)
100m: 1:31.71
(23.50)
15 Kajsa Hansson 2008 Eslövs Simsällskap +0.87 184 1:36.50 +26.35
25m: 22.87
50m: 47.91
(25.04)
75m: 1:13.27
(25.36)
100m: 1:36.50
(23.23)
- Alice Forsberg 2008 Simsällskapet Iden DNS
Grenen officiell:  2021-11-07 16:07:38
Gren 28, 100m Ryggsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap +0.81 303 1:21.70
25m: 18.69
50m: 38.94
(20.25)
75m: 1:00.41
(21.47)
100m: 1:21.70
(21.29)
2 Marijana Veronika Novakov 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.88 221 1:30.68 +8.98
25m: 20.93
50m: 43.46
(22.53)
75m: 1:06.99
(23.53)
100m: 1:30.68
(23.69)
Grenen officiell:  2021-11-07 16:07:38
Gren 28, 100m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Steen 2003 Simklubben Poseidon +0.98 582 1:05.72
25m: 15.53
50m: 32.22
(16.69)
75m: 48.87
(16.65)
100m: 1:05.72
(16.85)
2 Elin Melin 2000 Simklubben Poseidon +0.74 525 1:08.04 +2.32
25m: 16.13
50m: 33.32
(17.19)
75m: 50.95
(17.63)
100m: 1:08.04
(17.09)
3 Boel Bergquist 2003 Simklubben Poseidon +0.78 504 1:08.94 +3.22
25m: 16.17
50m: 33.27
(17.10)
75m: 51.11
(17.84)
100m: 1:08.94
(17.83)
Grenen officiell:  2021-11-07 16:07:38
2021-11-07 16:07:47 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Eslövs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner