2021-11-27   13:18:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Lödde Cup 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Lödde Cup 2021
Plats: Tolvåkersbadet Arrangör: SK Lödde
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 okt 2021 till den 10 okt 2021
Gren 3, 100m Frisim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Leo 2009 Ystads Simsällskap 1:08.08 100,63 %
Entry time: 1:08.51 (-0.43)
50m: 32.13
100m: 1:08.08
(35.95)
2 Amanda Erixon 2009 Malmö Kappsimningsklubb 1:08.46 99,00 %
Entry time: 1:07.78 (+0.68)
50m: 32.30
100m: 1:08.46
(36.16)
3 Elsa Holmqvist 2009 Simklubben Poseidon 1:08.91 101,53 %
Entry time: 1:09.98 (-1.07)
50m: 33.23
100m: 1:08.91
(35.68)
4 Sabela Rouco Aparicio 2009 Simklubben Poseidon 1:09.35 102,14 %
Entry time: 1:10.87 (-1.52)
50m: 33.66
100m: 1:09.35
(35.69)
5 Lilly Renlund 2009 Vellinge-Näsets Simklubb 1:10.52 100,18 %
Entry time: 1:10.65 (-0.13)
50m: 33.23
100m: 1:10.52
(37.29)
6 Mia Maric 2009 Landskrona Simsällskap 1:10.77 100,85 %
Entry time: 1:11.38 (-0.61)
50m: 33.84
100m: 1:10.77
(36.93)
7 Livia Berggren 2009 Simklubben Laxen 1:12.14 100,06 %
Entry time: 1:12.18 (-0.04)
50m: 34.00
100m: 1:12.14
(38.14)
8 Amanda Nettleingham 2009 Simklubben Ran 1:12.92 103,82 %
Entry time: 1:15.82 (-2.90)
50m: 35.50
100m: 1:12.92
(37.42)
9 Anja  Lindroth 2009 Simklubben Poseidon 1:12.95 100,76 %
Entry time: 1:13.51 (-0.56)
50m: 35.31
100m: 1:12.95
(37.64)
10 Ester Giselsson Tholin 2009 Simklubben Poseidon 1:13.22 99,99 %
Entry time: 1:13.21 (+0.01)
50m: 35.07
100m: 1:13.22
(38.15)
11 Alma Asper 2009 Malmö Kappsimningsklubb 1:13.36 102,68 %
Entry time: 1:15.38 (-2.02)
50m: 35.43
100m: 1:13.36
(37.93)
12 Angeliki Marinidis 2009 Malmö Kappsimningsklubb 1:13.48 102,42 %
Entry time: 1:15.30 (-1.82)
50m: 35.23
100m: 1:13.48
(38.25)
13 Ella Knutsson 2009 Föreningen Trelleborg Sim 1:13.69 100,23 %
Entry time: 1:13.86 (-0.17)
50m: 34.37
100m: 1:13.69
(39.32)
14 Agnes Wiking 2010 Föreningen Trelleborg Sim 1:13.95 102,03 %
Entry time: 1:15.48 (-1.53)
50m: 35.69
100m: 1:13.95
(38.26)
15 Emmie Fransson 2009 Simklubben Laxen 1:14.16 98,72 %
Entry time: 1:13.22 (+0.94)
50m: 34.20
100m: 1:14.16
(39.96)
16 Mathilda Molin 2009 Simklubben Ran 1:14.58 103,77 %
Entry time: 1:17.50 (-2.92)
50m: 35.71
100m: 1:14.58
(38.87)
17 Tindra Magnusson 2009 Malmö Kappsimningsklubb 1:14.81 100,16 %
Entry time: 1:14.93 (-0.12)
50m: 36.10
100m: 1:14.81
(38.71)
18 Alicia Johansson-Lindvist 2010 Simklubben Ran 1:15.31 102,39 %
Entry time: 1:17.15 (-1.84)
50m: 35.95
100m: 1:15.31
(39.36)
19 Nellie Andersson 2009 Malmö Kappsimningsklubb 1:15.57 107,21 %
Entry time: 1:21.44 (-5.87)
50m: 36.08
100m: 1:15.57
(39.49)
20 Elna Blake 2009 Malmö Kappsimningsklubb 1:16.33 103,31 %
Entry time: 1:18.94 (-2.61)
50m: 35.65
100m: 1:16.33
(40.68)
21 Felicia Almquist 2010 SK Triton 1:16.39 102,16 %
Entry time: 1:18.08 (-1.69)
50m: 37.10
100m: 1:16.39
(39.29)
22 Cornelia Henriksson 2009 Simklubben Lödde 1:16.48 103,53 %
Entry time: 1:19.28 (-2.80)
50m: 34.69
100m: 1:16.48
(41.79)
23 Alice Wikermark 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:17.03 107,39 %
Entry time: 1:23.18 (-6.15)
50m: 36.82
100m: 1:17.03
(40.21)
24 Freja Johansson 2010 Simklubben Ran 1:17.45 104,17 %
Entry time: 1:20.82 (-3.37)
50m: 36.69
100m: 1:17.45
(40.76)
25 Ebba Prössel 2010 Vellinge-Näsets Simklubb 1:17.92 100,94 %
Entry time: 1:18.66 (-0.74)
50m: 36.86
100m: 1:17.92
(41.06)
26 Mirella Dragojevic Armandt 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:17.97 114,91 %
Entry time: 1:31.63 (-13.66)
50m: 36.55
100m: 1:17.97
(41.42)
27 Ingrid Zdolsek 2009 Simklubben Poseidon 1:19.04 104,14 %
Entry time: 1:22.45 (-3.41)
50m: 38.12
100m: 1:19.04
(40.92)
28 Margareta Ciardi 2009 Simklubben Poseidon 1:19.51 104,87 %
Entry time: 1:23.58 (-4.07)
50m: 37.34
100m: 1:19.51
(42.17)
29 Nike Rakowska 2009 Malmö Kappsimningsklubb 1:20.15 100,29 %
Entry time: 1:20.38 (-0.23)
50m: 37.61
100m: 1:20.15
(42.54)
30 Zuzanna Kubasiak 2009 Simklubben Poseidon 1:20.39 103,02 %
Entry time: 1:22.89 (-2.50)
50m: 37.64
100m: 1:20.39
(42.75)
31 Ebba Seyffart 2010 Simklubben Poseidon 1:20.45 97,03 %
Entry time: 1:18.13 (+2.32)
50m: 38.48
100m: 1:20.45
(41.97)
32 Narma Kamaran 2009 Malmö Kappsimningsklubb 1:20.89 102,08 %
Entry time: 1:22.61 (-1.72)
50m: 37.70
100m: 1:20.89
(43.19)
33 Amanda Roghe 2010 Simklubben Laxen 1:21.01 105,65 %
Entry time: 1:25.86 (-4.85)
50m: 38.42
100m: 1:21.01
(42.59)
34 Allis Tjellqvist 2009 Simklubben Sydsim 1:21.37 107,50 %
Entry time: 1:27.97 (-6.60)
50m: 38.66
100m: 1:21.37
(42.71)
35 Ariana Amirkhaniy 2009 Simklubben Ran 1:21.82 104,63 %
Entry time: 1:25.79 (-3.97)
50m: 37.84
100m: 1:21.82
(43.98)
36 Liv Lyrén Fernandez 2009 Malmö Kappsimningsklubb 1:21.91
50m: 37.75
100m: 1:21.91
(44.16)
36 Selma Tretinjak 2009 Simklubben Hajen 1:21.91 108,40 %
Entry time: 1:29.42 (-7.51)
50m: 39.08
100m: 1:21.91
(42.83)
38 Elma Sofic 2009 Landskrona Simsällskap 1:23.34 101,42 %
Entry time: 1:24.54 (-1.20)
50m: 37.75
100m: 1:23.34
(45.59)
39 Ieva Drazdziule 2010 Simklubben Poseidon 1:23.40 108,70 %
Entry time: 1:31.35 (-7.95)
50m: 38.08
100m: 1:23.40
(45.32)
40 Vilda Grönberg 2009 Simklubben Poseidon 1:23.41 104,50 %
Entry time: 1:27.34 (-3.93)
50m: 39.87
100m: 1:23.41
(43.54)
41 Tindra Warnholtz 2010 Simklubben Ran 1:23.55 105,58 %
Entry time: 1:28.49 (-4.94)
50m: 38.88
100m: 1:23.55
(44.67)
42 Hanna Dao 2010 Simklubben Poseidon 1:23.62 99,00 %
Entry time: 1:22.79 (+0.83)
50m: 39.49
100m: 1:23.62
(44.13)
43 Alma Lindgren 2009 Simklubben Ran 1:23.69 106,26 %
Entry time: 1:29.28 (-5.59)
50m: 38.04
100m: 1:23.69
(45.65)
44 Emily Ahmetovic 2009 Malmö Kappsimningsklubb 1:23.89 96,57 %
Entry time: 1:21.11 (+2.78)
50m: 38.10
100m: 1:23.89
(45.79)
45 Noomi Hullegård 2009 Simklubben Laxen 1:24.34 101,84 %
Entry time: 1:25.92 (-1.58)
50m: 40.58
100m: 1:24.34
(43.76)
46 Signe Viola Larsson 2009 Simklubben Laxen 1:24.36 100,79 %
Entry time: 1:25.03 (-0.67)
50m: 38.90
100m: 1:24.36
(45.46)
47 Sara Alhusami 2010 Simklubben Ran 1:24.87 109,27 %
Entry time: 1:33.54 (-8.67)
50m: 38.38
100m: 1:24.87
(46.49)
48 Chantal Wong Maspers 2010 Simklubben Ran 1:24.92 100,32 %
Entry time: 1:25.19 (-0.27)
50m: 40.52
100m: 1:24.92
(44.40)
49 Selma Sollenius 2009 Simklubben Laxen 1:25.03 104,51 %
Entry time: 1:29.05 (-4.02)
50m: 41.27
100m: 1:25.03
(43.76)
50 Liv Dahlqvist 2010 Simklubben Hajen 1:25.25 109,38 %
Entry time: 1:34.07 (-8.82)
50m: 39.85
100m: 1:25.25
(45.40)
51 Leia Mujanovic 2010 Simklubben Ran 1:25.34 112,03 %
Entry time: 1:37.01 (-11.67)
50m: 38.53
100m: 1:25.34
(46.81)
52 Agnes Ellerth 2010 Simklubben Hajen 1:25.61 103,85 %
Entry time: 1:29.04 (-3.43)
50m: 41.66
100m: 1:25.61
(43.95)
53 Ester Elmvik 2009 Ystads Simsällskap 1:25.85 95,39 %
Entry time: 1:22.07 (+3.78)
50m: 38.48
100m: 1:25.85
(47.37)
53 Elisa Phu 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:25.85 113,28 %
Entry time: 1:39.00 (-13.15)
50m: 39.17
100m: 1:25.85
(46.68)
55 Alice Qvarfordt 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:26.09 106,42 %
Entry time: 1:32.00 (-5.91)
50m: 40.54
100m: 1:26.09
(45.55)
56 Leia Carlsson 2010 Simklubben Laxen 1:26.59 104,88 %
Entry time: 1:31.03 (-4.44)
50m: 39.21
100m: 1:26.59
(47.38)
57 Neira Kulenovic 2009 Simklubben Sydsim 1:28.68 101,05 %
Entry time: 1:29.62 (-0.94)
50m: 42.41
100m: 1:28.68
(46.27)
58 Elin Pettersson 2009 Simklubben Laxen 1:28.90 104,31 %
Entry time: 1:32.90 (-4.00)
50m: 40.77
100m: 1:28.90
(48.13)
59 Rut Meurling 2009 Simklubben Laxen 1:29.38 99,91 %
Entry time: 1:29.30 (+0.08)
50m: 41.51
100m: 1:29.38
(47.87)
60 Julie Ynner 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:29.85 109,19 %
Entry time: 1:38.94 (-9.09)
50m: 42.23
100m: 1:29.85
(47.62)
61 Maja Shcheblykina 2009 Simklubben Poseidon 1:30.37 107,92 %
Entry time: 1:38.14 (-7.77)
50m: 41.06
100m: 1:30.37
(49.31)
62 Alva Engström 2010 Simklubben Hajen 1:30.89 99,52 %
Entry time: 1:30.46 (+0.43)
50m: 43.35
100m: 1:30.89
(47.54)
63 Julia Smalarz 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:31.75 100,66 %
Entry time: 1:32.36 (-0.61)
50m: 41.98
100m: 1:31.75
(49.77)
64 Edith Jonsson 2010 Simklubben Laxen 1:32.24 98,13 %
Entry time: 1:30.55 (+1.69)
50m: 42.98
100m: 1:32.24
(49.26)
65 Dea Ramadanovic 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:33.42 105,06 %
Entry time: 1:38.40 (-4.98)
50m: 41.98
100m: 1:33.42
(51.44)
66 Sarah-Mai Häger 2010 Simklubben Ran 1:33.91 107,53 %
Entry time: 1:41.56 (-7.65)
50m: 43.91
100m: 1:33.91
(50.00)
67 Rebecka Augustsson 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:34.20
50m: 1:34.20
68 Astrid Knutsson 2009 Simklubben Laxen 1:34.30 99,83 %
Entry time: 1:34.14 (+0.16)
50m: 43.83
100m: 1:34.30
(50.47)
69 Nina Vulicevic 2009 Simklubben Laxen 1:35.94 103,10 %
Entry time: 1:39.01 (-3.07)
50m: 43.79
100m: 1:35.94
(52.15)
70 Evelina Radoi 2009 Simklubben Laxen 1:36.93 99,21 %
Entry time: 1:36.17 (+0.76)
50m: 46.59
100m: 1:36.93
(50.34)
71 Minya Cahuasqi Vilhelmsson 2009 Simklubben Ran 1:36.95
50m: 1:36.95
72 Johanna Berg 2009 Simklubben Sydsim 1:39.31 106,82 %
Entry time: 1:46.58 (-7.27)
50m: 45.59
100m: 1:39.31
(53.72)
73 Anna Katarina Brantestam 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:39.40
50m: 1:39.40
74 Elanur Gurbuzbildik 2009 Simklubben Ran 1:40.55 105,28 %
Entry time: 1:46.15 (-5.60)
50m: 45.40
100m: 1:40.55
(55.15)
75 Vanesa Balaj 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:41.30 106,17 %
Entry time: 1:47.96 (-6.66)
50m: 46.79
100m: 1:41.30
(54.51)
76 Emilia Gustafsson 2009 Simklubben Laxen 1:41.54 99,50 %
Entry time: 1:41.03 (+0.51)
50m: 47.26
100m: 1:41.54
(54.28)
77 Sara Stråth 2009 Simklubben Ran 1:41.61 105,86 %
Entry time: 1:47.93 (-6.32)
50m: 47.09
100m: 1:41.61
(54.52)
77 Ana Maksimovic 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:41.61
50m: 45.90
100m: 1:41.61
(55.71)
79 Wilda Hilner 2010 Simklubben Ran 1:41.62 107,92 %
Entry time: 1:50.36 (-8.74)
50m: 46.31
100m: 1:41.62
(55.31)
80 Youanna Greis 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:42.37
50m: 47.71
100m: 1:42.37
(54.66)
81 Hedda Axelsson 2010 Simklubben Laxen 1:45.14
50m: 48.42
100m: 1:45.14
(56.72)
82 Shefali Panda 2010 Malmö Kappsimningsklubb 1:47.38
50m: 46.54
100m: 1:47.38
(1:00.84)
83 Anna Wegemo 2009 Simklubben Ran 1:47.59 108,07 %
Entry time: 1:57.04 (-9.45)
50m: 50.43
100m: 1:47.59
(57.16)
84 Isabella Liljedahl 2010 Simklubben Laxen 1:48.03
50m: 50.71
100m: 1:48.03
(57.32)
85 Gabija Jurgilaityte 2010 Simklubben Sydsim 1:54.00
50m: 48.59
100m: 1:54.00
(1:05.41)
86 Liv Wickström 2010 Simklubben Laxen 1:58.68
100m: 1:58.68
(1:58.68)
- Sara Celik 2009 Simklubben Laxen DSQ Felaktig start - för snabb
- Elsa Ryden 2009 Simklubben Laxen DSQ Felaktig start - för snabb
- Maja Jönsson 2009 Malmö Kappsimningsklubb DSQ Felaktig start - för snabb
- Bibi Åkerlund 2010 Malmö Kappsimningsklubb DSQ Felaktig start - för snabb
Grenen officiell:  2021-10-09 10:05:01
Gren 3, 100m Frisim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Vitazka 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:22.76 117,49 %
Entry time: 1:40.30 (-17.54)
50m: 37.77
100m: 1:22.76
(44.99)
2 Isabelle Trajkovska 2011 Simklubben Ran 1:26.40 115,36 %
Entry time: 1:42.08 (-15.68)
50m: 40.23
100m: 1:26.40
(46.17)
3 Alva Strömstedt 2011 Simklubben Laxen 1:29.62 106,12 %
Entry time: 1:35.46 (-5.84)
50m: 41.52
100m: 1:29.62
(48.10)
4 Linea Sakota 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:30.05
50m: 42.16
100m: 1:30.05
(47.89)
5 Melissa Lundin 2012 Simklubben Lödde 1:31.56
50m: 43.06
100m: 1:31.56
(48.50)
6 Sarah-Li Appelblad Wendt 2011 Landskrona Simsällskap 1:32.23 101,28 %
Entry time: 1:33.43 (-1.20)
50m: 41.01
100m: 1:32.23
(51.22)
7 Maja Maksimovic 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:37.62
50m: 45.37
100m: 1:37.62
(52.25)
8 Maja Slunski 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:39.28
50m: 46.03
100m: 1:39.28
(53.25)
9 Vera Salomonsson 2012 Simklubben Laxen 1:39.39
50m: 44.82
100m: 1:39.39
(54.57)
10 Zoé Mae Ranelid 2012 Malmö Kappsimningsklubb 1:41.46
50m: 47.14
100m: 1:41.46
(54.32)
11 Linnea Visell 2011 Simklubben Laxen 1:43.59 106,91 %
Entry time: 1:51.28 (-7.69)
50m: 48.40
100m: 1:43.59
(55.19)
12 Elin Jönsson 2011 Simklubben Laxen 1:44.58 105,17 %
Entry time: 1:50.28 (-5.70)
50m: 48.71
100m: 1:44.58
(55.87)
13 Mella Saeed 2011 Simklubben Ran 1:46.46
50m: 1:46.46
14 Linnéa Höjman 2012 Simklubben Laxen 1:46.56
50m: 48.74
100m: 1:46.56
(57.82)
15 Isabelle Dobrescu 2011 Simklubben Laxen 1:47.03
50m: 47.64
100m: 1:47.03
(59.39)
16 Disa Seydlitz 2011 Simklubben Ran 1:47.61
50m: 1:47.61
17 Alice Baqci 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:51.01
50m: 50.43
100m: 1:51.01
(1:00.58)
18 Olivia Silva Malm 2011 Malmö Kappsimningsklubb 1:51.87
50m: 51.19
100m: 1:51.87
(1:00.68)
19 Aurora Radoi 2012 Simklubben Laxen 1:54.02
50m: 51.47
100m: 1:54.02
(1:02.55)
20 Thea Pezer 2011 Simklubben Laxen 1:56.40
50m: 1:56.40
21 Smilla Lindell 2012 Simklubben Laxen 1:58.55
50m: 54.73
100m: 1:58.55
(1:03.82)
22 Matilda Samuelsson 2011 Simklubben Laxen 2:05.60
50m: 55.11
100m: 2:05.60
(1:10.49)
23 Natasha Moghaddam 2012 Simklubben Laxen 2:11.15
50m: 58.40
100m: 2:11.15
(1:12.75)
24 Ella Norrby 2012 Simklubben Laxen 2:12.42
50m: 1:01.68
100m: 2:12.42
(1:10.74)
- inez Rönnow 2011 Malmö Kappsimningsklubb DSQ Felaktig start - för snabb
- Freja Tennfors 2011 Simklubben Laxen DSQ Felaktig start, Felaktig vä
Grenen officiell:  2021-10-09 10:05:01
2021-10-17 10:18:47 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Lödde

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner