2022-10-08   00:14:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM/JDM 25m VSSF 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
DM/JDM
Plats: Arena Skövde Arrangör: VSSF & Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 okt 2021 till den 24 okt 2021
Gren 11, 4x200m Frisim Damer - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Simklubben Laxen 19 8:24.71
Tilde Morin 2002 AM5202 29.33 1:01.43 1:34.99 2:08.47 2:08.47
Karin Widerberg 2003 AO3803 29.47 1:01.80 1:34.51 2:06.59 4:15.06
Moa Bergdahl 2003 BB8603 28.87 1:00.32 1:32.61 2:04.85 6:19.91
Mellie Wijk 2002 AM1602 28.61 59.94 1:32.54 2:04.80 8:24.71
2 Göteborg Sim 18 8:34.13 +9.42
Lucie Hanquet 2003 CC2403 29.41 1:01.08 1:33.71 2:05.91 2:05.91
Johanna Edgren 2004 AZ5604 29.13 1:01.42 1:34.86 2:08.57 4:14.48
Amanda Cederqvist 2005 AY2405 28.27 59.78 1:32.35 2:04.73 6:19.21
Saga Johannesson 2005 AE3705 30.28 1:04.49 1:39.56 2:14.92 8:34.13
3 Simklubben Elfsborg 24 8:44.01 +19.30
Emma Varga 1997 AE1897 28.81 1:00.87 1:33.48 2:05.64 2:05.64
Matilda Stenberg 2001 AS5401 28.91 1:01.96 1:36.02 2:09.85 4:15.49
Ellen Johansson 2008 AB6208 29.44 1:03.69 1:40.22 2:15.80 6:31.29
Cornelia Sundqvist 2003 BP3403 29.48 1:02.80 1:37.88 2:12.72 8:44.01
4 Uddevalla Sharks 1 19 8:44.27 +19.56
Alva Rohman 2007 AC7807 30.43 1:04.37 1:39.47 2:14.42 2:14.42
Marit Cuperus 2002 BD0202 29.45 1:02.58 1:37.72 2:13.60 4:28.02
Lina Nielsen 2005 AD5605 29.07 1:02.53 1:37.28 2:11.72 6:39.74
Sofia Abrahamsson 2005 AB8605 28.68 1:00.39 1:32.81 2:04.53 8:44.27
5 Kungsbacka Simsällskap 18 8:54.93 +30.22
Rebecka Berlin 2005 AX4605 30.82 1:04.94 1:40.15 2:14.48 2:14.48
Sigurjona Ragnheidardottir 2003 CE3003 30.14 1:03.68 1:38.25 2:13.02 4:27.50
Olivia Staafgård 2007 BE3607 29.55 1:03.92 1:40.02 2:16.43 6:43.93
Sara Nyqvist 2003 BG4603 29.84 1:03.13 1:37.15 2:11.00 8:54.93
6 MASS 21 9:01.92 +37.21
Ida Swegmark 2000 AZ6600 30.29 1:02.95 1:35.69 2:07.58 2:07.58
Clara Sjöstedt 2003 BG6603 30.43 1:04.85 1:40.46 2:14.60 4:22.18
Astrid Virén 2004 AV5204 31.16 1:05.86 1:42.07 2:17.83 6:40.01
Anya Chen 2004 BH1604 32.29 1:08.87 1:45.63 2:21.91 9:01.92
7 Simklubben Elfsborg lag 2 16 9:08.84 +44.13
Emmy Fjeld 2006 AE6806 31.78 1:06.69 1:42.60 2:17.86 2:17.86
Signe Wahlberg 2005 AA7805 30.22 1:05.36 1:41.18 2:14.85 4:32.71
Amanda Böhrén 2005 AU8405 31.43 1:06.82 1:42.74 2:17.14 6:49.85
Alma Strömberg 2007 AD0807 30.55 1:05.31 1:41.68 2:18.99 9:08.84
8 Uddevalla Sharks 2 17 9:18.78 +54.07
Kasandra Svan 2004 AQ0404 31.77 1:07.04 1:43.62 2:20.03 2:20.03
Matilda  Wassblad 2006 BA2806 30.35 1:04.72 1:40.70 2:17.43 4:37.46
Lova Rodin 2005 AO1205 31.88 1:08.77 1:45.96 2:22.94 7:00.40
Frida Rångeby 2005 AZ8205 31.14 1:06.56 1:42.76 2:18.38 9:18.78
9 Kungsbacka Simsällskap lag 2 17 9:31.36 +1:06.6
Sigrid Hildebrand 2006 AP3606 33.20 1:10.13 1:48.09 2:25.21 2:25.21
Alicia Fredriksson 2005 AR5805 32.65 1:08.51 1:44.68 2:20.08 4:45.29
Alice Karlsson 2004 BJ3204 30.16 1:04.87 1:42.72 2:21.52 7:06.81
Lina Dahlgren 2005 AD8805 30.32 1:06.52 1:45.65 2:24.55 9:31.36
Grenen officiell:  2021-10-23 12:35:56
2021-10-24 07:44:07 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Skövde Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner