2021-11-29   22:48:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2021
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
25m Stævne dato: 24. sep  2021 to 26. sep  2021
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Årg. 2011-2021 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 3:03.18
50m: 40.29
100m: 1:27.98
(47.69)
150m: 2:17.59
(49.61)
200m: 3:03.18
(45.59)
Event official at: 24-09-2021 17:23:24
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 2:43.42
50m: 35.48
100m: 1:16.85
(41.37)
150m: 1:59.68
(42.83)
200m: 2:43.42
(43.74)
2 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub 2:48.11 +4.69
50m: 38.03
100m: 1:21.73
(43.70)
150m: 2:06.68
(44.95)
200m: 2:48.11
(41.43)
3 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 3:00.52 +17.10
50m: 39.55
100m: 1:26.29
(46.74)
150m: 2:15.39
(49.10)
200m: 3:00.52
(45.13)
4 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub 3:36.14 +52.72
50m: 45.28
100m: 1:41.36
(56.08)
150m: 2:38.98
(57.62)
200m: 3:36.14
(57.16)
5 Ida Nyland Madsen 2009 Odder Svømmeklub 3:40.60 +57.18
50m: 45.13
100m: 1:42.98
(57.85)
150m: 2:40.68
(57.70)
200m: 3:40.60
(59.92)
6 Sofie Birk Lildballe 2010 Odder Svømmeklub 3:46.46 +1:03.04
50m: 45.93
100m: 1:44.59
(58.66)
150m: 2:46.33
(1:01.74)
200m: 3:46.46
(1:00.13)
Event official at: 24-09-2021 17:23:24
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 2:10.66
50m: 30.77
100m: 1:04.28
(33.51)
150m: 1:37.17
(32.89)
200m: 2:10.66
(33.49)
2 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 2:18.85 +8.19
50m: 33.13
100m: 1:08.99
(35.86)
150m: 1:44.58
(35.59)
200m: 2:18.85
(34.27)
3 Sofie Lykke 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 2:37.34 +26.68
50m: 35.11
100m: 1:15.70
(40.59)
150m: 1:57.47
(41.77)
200m: 2:37.34
(39.87)
4 Alberte Kirk Langschwager 2007 Kolding SK 2:40.12 +29.46
50m: 34.78
100m: 1:14.98
(40.20)
150m: 1:58.07
(43.09)
200m: 2:40.12
(42.05)
5 Eline S. B. Kjærsgaard 2007 Ikast Svømmeklub 2:42.07 +31.41
50m: 34.10
100m: 1:14.11
(40.01)
150m: 1:58.01
(43.90)
200m: 2:42.07
(44.06)
6 Sofie Bæk 2007 Ikast Svømmeklub 2:50.32 +39.66
50m: 37.10
100m: 1:19.65
(42.55)
150m: 2:04.91
(45.26)
200m: 2:50.32
(45.41)
7 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub 3:07.34 +56.68
50m: 40.97
100m: 1:28.54
(47.57)
150m: 2:18.94
(50.40)
200m: 3:07.34
(48.40)
8 Ida Bahnsen 2007 Haderslev Svømme Klub 3:10.21 +59.55
50m: 41.49
100m: 1:31.06
(49.57)
150m: 2:22.24
(51.18)
200m: 3:10.21
(47.97)
9 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub 3:15.45 +1:04.79
50m: 43.53
100m: 1:33.24
(49.71)
150m: 2:25.66
(52.42)
200m: 3:15.45
(49.79)
- Anna Vaupell 2008 Haderslev Svømme Klub DSQ Tyvstart
- Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub DNS
Event official at: 24-09-2021 17:23:24
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 2006 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub 2:07.27
50m: 29.77
100m: 1:02.16
(32.39)
150m: 1:34.96
(32.80)
200m: 2:07.27
(32.31)
2 Silja Brage 2005 A6 JGI-Swim 2:10.32 +3.05
50m: 30.71
100m: 1:03.61
(32.90)
150m: 1:37.13
(33.52)
200m: 2:10.32
(33.19)
3 Anna Dietrichsen 2006 A6 Slangerup Svømmeklub 2:20.11 +12.84
50m: 32.48
100m: 1:07.83
(35.35)
150m: 1:44.22
(36.39)
200m: 2:20.11
(35.89)
4 Anna Merl Larsen 2006 A6 JGI-Swim 2:25.42 +18.15
50m: 32.36
100m: 1:09.74
(37.38)
150m: 1:47.94
(38.20)
200m: 2:25.42
(37.48)
5 Kathrine Bech Nielsen 2004 Odder Svømmeklub 2:26.08 +18.81
50m: 32.30
100m: 1:08.78
(36.48)
150m: 1:46.98
(38.20)
200m: 2:26.08
(39.10)
6 Sarah Hansen 2005 Kolding SK 2:28.15 +20.88
50m: 32.32
100m: 1:09.76
(37.44)
150m: 1:49.22
(39.46)
200m: 2:28.15
(38.93)
7 Caden Halle 2005 Odder Svømmeklub 2:29.80 +22.53
50m: 32.85
100m: 1:10.58
(37.73)
150m: 1:50.10
(39.52)
200m: 2:29.80
(39.70)
8 Signe Magelund Møller 2006 Kolding SK 2:38.34 +31.07
50m: 36.47
100m: 1:16.81
(40.34)
150m: 1:58.41
(41.60)
200m: 2:38.34
(39.93)
9 Leonora Holst Jensen 2004 Odder Svømmeklub 2:38.53 +31.26
50m: 35.66
100m: 1:15.74
(40.08)
150m: 1:57.03
(41.29)
200m: 2:38.53
(41.50)
10 Marie V. Petersen 2006 Odder Svømmeklub 2:51.90 +44.63
50m: 37.91
100m: 1:22.49
(44.58)
150m: 2:08.25
(45.76)
200m: 2:51.90
(43.65)
Event official at: 24-09-2021 17:23:24
24-09-2021 17:23.32 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Svømmeklubben Horsens
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2021
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
25m Stævne dato: 24. sep  2021 to 26. sep  2021
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asbjørn Christiansen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 3:09.33
200m: 3:09.33
(3:09.33)
2 Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub 3:22.57 +13.24
200m: 3:22.57
(3:22.57)
3 Lucas Bugtrup Timmerman 2010 Odder Svømmeklub 3:22.99 +13.66
200m: 3:22.99
(3:22.99)
- Malthe Jensen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub DSQ Tyvstart
Event official at: 24-09-2021 18:18:50
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Merl Larsen 2008 A6 JGI-Swim 2:21.75
50m: 32.16
100m: 1:08.50
(36.34)
150m: 1:45.98
(37.48)
200m: 2:21.75
(35.77)
2 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub 2:28.72 +6.97
200m: 2:28.72
(2:28.72)
3 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub 2:29.54 +7.79
50m: 33.38
100m: 1:12.07
(38.69)
150m: 1:52.66
(40.59)
200m: 2:29.54
(36.88)
4 Albert Olesen 2008 Ikast Svømmeklub 2:36.36 +14.61
50m: 35.21
100m: 1:14.58
(39.37)
150m: 1:55.99
(41.41)
200m: 2:36.36
(40.37)
5 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub 2:36.77 +15.02
200m: 2:36.77
(2:36.77)
6 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub 2:37.17 +15.42
200m: 2:37.17
(2:37.17)
7 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 2:48.31 +26.56
200m: 2:48.31
(2:48.31)
8 Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub 2:55.10 +33.35
200m: 2:55.10
(2:55.10)
9 Malias Thirup-Bielefeldt 2009 A6 Svømmeklubben Laksen 3:05.93 +44.18
200m: 3:05.93
(3:05.93)
10 Asger Juel 2009 Vejle Svømmeklub 3:06.68 +44.93
200m: 3:06.68
(3:06.68)
- Saleh Ayyach 2009 Vejle Svømmeklub DNF
Event official at: 24-09-2021 18:18:50
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Harald Rasmus Svendsen 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 2:07.28
50m: 29.64
100m: 1:02.44
(32.80)
150m: 1:35.53
(33.09)
200m: 2:07.28
(31.75)
2 Christian N. Christensen 2006 Kolding SK 2:16.36 +9.08
50m: 30.60
100m: 1:04.78
(34.18)
150m: 1:40.97
(36.19)
200m: 2:16.36
(35.39)
3 David Hansen Hobolth 2006 Haderslev Svømme Klub 2:17.61 +10.33
50m: 31.04
100m: 1:05.69
(34.65)
150m: 1:41.58
(35.89)
200m: 2:17.61
(36.03)
4 Valdemar Theisen 2007 Ikast Svømmeklub 2:21.09 +13.81
50m: 32.04
100m: 1:08.03
(35.99)
150m: 1:45.52
(37.49)
200m: 2:21.09
(35.57)
5 Otto Milther 2007 Haderslev Svømme Klub 2:21.50 +14.22
50m: 32.12
100m: 1:07.44
(35.32)
150m: 1:44.88
(37.44)
200m: 2:21.50
(36.62)
6 Patrick Gadeberg 2007 Ikast Svømmeklub 2:27.58 +20.30
200m: 2:27.58
(2:27.58)
7 Ebbe Als Olsen 2007 Kolding SK 2:30.98 +23.70 OD1
50m: 32.95
100m: 1:10.45
(37.50)
150m: 1:50.65
(40.20)
200m: 2:30.98
(40.33)
8 Ulrik Stark 2007 Haderslev Svømme Klub 2:30.98 +23.70 OD2
50m: 32.96
100m: 1:11.81
(38.85)
150m: 1:52.07
(40.26)
200m: 2:30.98
(38.91)
- Bertram Knudsen 2006 Ikast Svømmeklub DSQ Tyvstart
Event official at: 24-09-2021 18:18:50
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 2005 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Bock Johansen 2005 Støvring Svømmeklub Pingvinen 2:06.45
50m: 28.86
100m: 1:01.15
(32.29)
150m: 1:34.10
(32.95)
200m: 2:06.45
(32.35)
Event official at: 24-09-2021 18:18:50
24-09-2021 18:18.53 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Svømmeklubben Horsens
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2021
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
25m Stævne dato: 24. sep  2021 to 26. sep  2021
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2011-2021 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 41.43
Event official at: 24-09-2021 18:24:25
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2009-2010 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 34.99
2 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim 36.86 +1.87
3 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 39.40 +4.41
4 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub 40.61 +5.62
5 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 40.74 +5.75
6 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub 41.74 +6.75
7 Leonora Nielsen Mahnkopf 2009 Bjerre Herreds Svømmeklub 42.52 +7.53
8 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 43.21 +8.22
9 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub 43.81 +8.82
10 Ann-Maria Malou Windfeld 2009 Vejle Svømmeklub 44.15 +9.16
11 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub 46.35 +11.36
12 Ella Brederode 2009 Vejle Svømmeklub 46.74 +11.75
13 Kaya Bull-Sørensen 2009 Vejle Svømmeklub 47.21 +12.22
14 Medina Munch-Elvstrøm 2010 Vejle Svømmeklub 47.90 +12.91
15 Alberte Lippert Nielsen 2009 Odder Svømmeklub 58.73 +23.74
- Melissa Walther Capito 2009 A6 Slangerup Svømmeklub DSQ Tyvstart
Event official at: 24-09-2021 18:24:25
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2007-2008 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mira Capito 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 32.48
2 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 32.58 +0.10
3 Sofie Lykke 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 32.66 +0.18
4 Sille Holm-Nissen 2007 Haderslev Svømme Klub 33.18 +0.70
5 Anja Kisielewicz 2007 Haderslev Svømme Klub 33.50 +1.02
6 Sarah Lyse Søe 2007 Odder Svømmeklub 34.60 +2.12
7 Clara Scheibye 2008 A6 JGI-Swim 34.63 +2.15
8 Emilia Spangsberg 2007 Kolding SK 36.34 +3.86
9 Eline S. B. Kjærsgaard 2007 Ikast Svømmeklub 36.41 +3.93
10 Sofie Bæk 2007 Ikast Svømmeklub 38.57 +6.09
11 Anna Kjær Nielsen 2008 Odder Svømmeklub 38.67 +6.19
12 Silje Lunderskov 2007 Haderslev Svømme Klub 38.72 +6.24
13 Emilie Lange 2008 Odder Svømmeklub 41.46 +8.98
14 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub 44.10 +11.62
15 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub 45.19 +12.71
16 Ida Bahnsen 2007 Haderslev Svømme Klub 51.85 +19.37
- Signe Christensen 2008 Kolding SK DSQ Tyvstart
Event official at: 24-09-2021 18:24:25
Løb 3, 50m Butterfly Damer 2006 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cille Christensen 2004 Kolding SK 29.52
2 Christine Henriksen 2003 A6 JGI-Swim 29.97 +0.45
3 Juliane Bo Andersen 2005 A6 JGI-Swim 31.70 +2.18
4 Ane Christensen 2006 Kolding SK 31.91 +2.39
5 Johanne Heilmann 2005 Kolding SK 32.67 +3.15
6 Nanna Vestergård Johansen 2006 Odder Svømmeklub 34.04 +4.52
7 Stephanie de Bruijn 2005 Kolding SK 34.25 +4.73
8 Emilie Boulund 2006 Kolding SK 38.19 +8.67
9 Maja Kirstine Karlsen 2005 Haderslev Svømme Klub 39.59 +10.07
10 Katrine Skyt Nielsen 2003 Odder Svømmeklub 39.78 +10.26
11 Signe Marie Hornbek 2006 Bjerre Herreds Svømmeklub 40.47 +10.95
Event official at: 24-09-2021 18:24:25
24-09-2021 18:24.29 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Svømmeklubben Horsens
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2021
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
25m Stævne dato: 24. sep  2021 to 26. sep  2021
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2011-2021 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 42.17
- Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub 47.39 +5.22
Event official at: 25-09-2021 17:11:34
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 35.96
2 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim 36.44 +0.48
3 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 39.20 +3.24
4 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 39.95 +3.99
5 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub 40.97 +5.01
6 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub 42.33 +6.37
Event official at: 25-09-2021 17:11:34
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mira Capito 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 32.03
2 Sofie Lykke 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 32.11 +0.08
3 Sille Holm-Nissen 2007 Haderslev Svømme Klub 32.64 +0.61
4 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 32.70 +0.67
5 Anja Kisielewicz 2007 Haderslev Svømme Klub 34.14 +2.11
6 Sarah Lyse Søe 2007 Odder Svømmeklub 36.43 +4.40
Event official at: 25-09-2021 17:11:34
Løb 3, 50m Butterfly Damer 2006 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cille Christensen 2004 Kolding SK 29.21
2 Christine Henriksen 2003 A6 JGI-Swim 29.90 +0.69
3 Ane Christensen 2006 Kolding SK 32.31 +3.10
4 Johanne Heilmann 2005 Kolding SK 33.03 +3.82
5 Nanna Vestergård Johansen 2006 Odder Svømmeklub 34.51 +5.30
6 Stephanie de Bruijn 2005 Kolding SK 34.67 +5.46
Event official at: 25-09-2021 17:11:34
25-09-2021 17:11.37 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Svømmeklubben Horsens
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2021
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
25m Stævne dato: 24. sep  2021 to 26. sep  2021
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2010-2021 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Awin Asso Jeppesen 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub 43.95
2 Noah Dietrichsen 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 49.34 +5.39
3 Nicklas Kofoed 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 52.42 +8.47
- Christoffer Breinholt 2011 Vejle Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Hugo Rixen 2011 Vejle Svømmeklub DSQ Brystben v 20-40m
Event official at: 24-09-2021 18:18:59
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2008-2009 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub 30.75
2 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub 35.59 +4.84
3 Jens Nielsen 2008 A6 JGI-Swim 35.97 +5.22
4 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub 36.31 +5.56
5 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub 37.62 +6.87
6 Saleh Ayyach 2009 Vejle Svømmeklub 37.91 +7.16
7 Magnus Svane Hartmann 2008 A6 JGI-Swim 38.22 +7.47
8 Eskild Meyer 2009 Haderslev Svømme Klub 40.99 +10.24
9 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 41.37 +10.62
10 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub 41.67 +10.92
11 Isaac Hammer Toftkær 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 42.00 +11.25
12 Casper Ibsen 2008 Bjerre Herreds Svømmeklub 42.90 +12.15
13 Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub 46.05 +15.30
14 Liam Thomsen 2009 Ikast Svømmeklub 53.23 +22.48
15 Nikolaj Skou Larsen 2009 Vejle Svømmeklub 1:04.53 +33.78
Event official at: 24-09-2021 18:18:59
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Rasmussen 2006 Odder Svømmeklub 28.76
2 Frederik Kepp Jensen 2007 A6 JGI-Swim 30.84 +2.08
3 Laurits Holm 2006 Haderslev Svømme Klub 32.27 +3.51
4 Tobias Tranberg Viskum 2006 Odder Svømmeklub 32.47 +3.71
5 Zsolt Bokor 2006 Haderslev Svømme Klub 34.48 +5.72
6 Aksel Fuglsang 2007 Kolding SK 34.60 +5.84
7 Bertram Knudsen 2006 Ikast Svømmeklub 35.23 +6.47
8 Kasper O. Jensen 2007 Haderslev Svømme Klub 37.82 +9.06
9 Daniel Kristensen 2006 Ikast Svømmeklub 43.34 +14.58
Event official at: 24-09-2021 18:18:59
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 2005 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nicolai Wiuff 2002 A6 JGI-Swim 26.90
2 Anders K. Kortegaard 2004 A6 JGI-Swim 27.71 +0.81
3 Nicolai Therkelsen 2003 A6 Svømmeklubben Laksen 27.91 +1.01
4 Emil Stenholt Røpke 2004 A6 JGI-Swim 27.96 +1.06
5 Lasse Skyt Frederiksen 2002 Kolding SK 29.24 +2.34
6 Nichlas Nordlund Hansen 2004 Kolding SK 29.95 +3.05
7 Aske Ying Sandvej Møller 2005 Bjerre Herreds Svømmeklub 35.15 +8.25
8 Bjørn W. H. Nielsen 2004 Kolding SK 37.09 +10.19
- Erik Both Schulte 2004 Bjerre Herreds Svømmeklub DSQ Tyvstart
Event official at: 24-09-2021 18:18:59
24-09-2021 18:19.02 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Svømmeklubben Horsens
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2021
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
25m Stævne dato: 24. sep  2021 to 26. sep  2021
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2010-2021 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Awin Asso Jeppesen 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub 42.20
2 Noah Dietrichsen 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 46.99 +4.79
3 Nicklas Kofoed 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 53.15 +10.95
Event official at: 25-09-2021 17:19:20
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2008-2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub 31.01
2 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub 33.78 +2.77
3 Marcus Halle 2009 Odder Svømmeklub 34.47 +3.46
4 Jens Nielsen 2008 A6 JGI-Swim 35.53 +4.52
5 Zakarias L. Bjørn 2008 Ikast Svømmeklub 36.14 +5.13
6 Saleh Ayyach 2009 Vejle Svømmeklub 36.45 +5.44
Event official at: 25-09-2021 17:19:20
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Rasmussen 2006 Odder Svømmeklub 28.76
2 Frederik Kepp Jensen 2007 A6 JGI-Swim 30.31 +1.55
3 Tobias Tranberg Viskum 2006 Odder Svømmeklub 32.01 +3.25
4 Aksel Fuglsang 2007 Kolding SK 32.42 +3.66
5 Laurits Holm 2006 Haderslev Svømme Klub 32.45 +3.69
- Zsolt Bokor 2006 Haderslev Svømme Klub DNS
Event official at: 25-09-2021 17:19:20
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 2005 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nicolai Wiuff 2002 A6 JGI-Swim 26.75
2 Emil Stenholt Røpke 2004 A6 JGI-Swim 27.76 +1.01
3 Nicolai Therkelsen 2003 A6 Svømmeklubben Laksen 27.80 +1.05
4 Lasse Skyt Frederiksen 2002 Kolding SK 29.70 +2.95
5 Nichlas Nordlund Hansen 2004 Kolding SK 30.29 +3.54
6 Aske Ying Sandvej Møller 2005 Bjerre Herreds Svømmeklub 35.74 +8.99
Event official at: 25-09-2021 17:19:20
25-09-2021 17:19.24 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Svømmeklubben Horsens
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2021
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
25m Stævne dato: 24. sep  2021 to 26. sep  2021
Løb 5, 400m Medley Damer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub DNS
Event official at: 24-09-2021 18:28:33
Løb 5, 400m Medley Damer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mira Capito 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 5:36.64
50m: 35.28
100m: 1:15.22
(39.94)
150m: 1:59.89
(44.67)
200m: 2:45.75
(45.86)
250m: 3:30.63
(44.88)
300m: 4:17.53
(46.90)
350m: 4:57.39
(39.86)
400m: 5:36.64
(39.25)
2 Signe Christensen 2008 Kolding SK 5:58.13 +21.49
50m: 38.06
100m: 1:20.44
(42.38)
150m: 2:08.70
(48.26)
200m: 3:47.15
(1:38.45)
300m: 4:40.08
(4:40.08)
350m: 5:18.09
(38.01)
400m: 5:58.13
(40.04)
Event official at: 24-09-2021 18:28:33
Løb 5, 400m Medley Damer 2006 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederikke Skau Hansen 2002 Kolding SK 5:18.66
50m: 32.68
100m: 1:10.89
(38.21)
150m: 1:52.80
(41.91)
200m: 2:33.38
(40.58)
250m: 3:20.26
(46.88)
300m: 4:07.54
(47.28)
350m: 4:43.07
(35.53)
400m: 5:18.66
(35.59)
2 Sofie Le Fevre 2004 Horsens Svømmeklub 5:22.75 +4.09
50m: 32.26
100m: 1:08.98
(36.72)
150m: 1:51.20
(42.22)
200m: 2:33.40
(42.20)
250m: 3:19.57
(46.17)
300m: 4:07.38
(47.81)
350m: 4:44.83
(37.45)
400m: 5:22.75
(37.92)
3 Ane Christensen 2006 Kolding SK 5:32.39 +13.73
50m: 34.36
100m: 1:15.76
(41.40)
150m: 1:58.45
(42.69)
200m: 2:41.01
(42.56)
250m: 3:27.79
(46.78)
300m: 4:16.02
(48.23)
350m: 4:55.19
(39.17)
400m: 5:32.39
(37.20)
4 Sofie Hjorth Jakobsen 2005 Bjerre Herreds Svømmeklub 5:41.64 +22.98
50m: 35.56
100m: 1:17.88
(42.32)
150m: 2:01.92
(44.04)
200m: 2:46.04
(44.12)
250m: 3:30.92
(44.88)
300m: 4:17.95
(47.03)
350m: 5:00.16
(42.21)
400m: 5:41.64
(41.48)
5 Anna Dietrichsen 2006 A6 Slangerup Svømmeklub 5:50.58 +31.92
50m: 34.49
100m: 1:15.53
(41.04)
150m: 1:58.98
(43.45)
200m: 2:42.07
(43.09)
250m: 3:35.14
(53.07)
300m: 4:29.23
(54.09)
350m: 5:10.89
(41.66)
400m: 5:50.58
(39.69)
6 Caden Halle 2005 Odder Svømmeklub 6:04.86 +46.20
50m: 36.38
100m: 1:21.76
(45.38)
150m: 2:06.76
(45.00)
200m: 2:51.32
(44.56)
250m: 3:44.56
(53.24)
300m: 4:38.91
(54.35)
350m: 5:21.77
(42.86)
400m: 6:04.86
(43.09)
7 Katrine Skyt Nielsen 2003 Odder Svømmeklub 6:46.73 +1:28.07
50m: 43.18
100m: 1:38.55
(55.37)
150m: 2:27.65
(49.10)
200m: 3:15.47
(47.82)
250m: 4:15.72
(1:00.25)
300m: 5:17.12
(1:01.40)
350m: 6:02.00
(44.88)
400m: 6:46.73
(44.73)
Event official at: 24-09-2021 18:28:33
24-09-2021 18:28.38 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Svømmeklubben Horsens
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2021
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
25m Stævne dato: 24. sep  2021 to 26. sep  2021
Løb 6, 400m Medley Herrer Årg. 2008-2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Merl Larsen 2008 A6 JGI-Swim 5:36.04
50m: 36.40
100m: 1:17.91
(41.51)
150m: 2:01.53
(43.62)
200m: 2:44.11
(42.58)
250m: 3:34.32
(50.21)
300m: 4:23.26
(48.94)
350m: 4:59.93
(36.67)
400m: 5:36.04
(36.11)
Event official at: 24-09-2021 18:41:51
Løb 6, 400m Medley Herrer Årg. 2006-2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Harald Rasmus Svendsen 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 5:01.82
50m: 31.25
100m: 1:07.86
(36.61)
150m: 1:49.56
(41.70)
200m: 2:28.85
(39.29)
250m: 3:10.26
(41.41)
300m: 3:52.73
(42.47)
350m: 4:27.31
(34.58)
400m: 5:01.82
(34.51)
2 David Hansen Hobolth 2006 Haderslev Svømme Klub 5:26.38 +24.56
50m: 35.56
100m: 1:17.64
(42.08)
150m: 1:58.00
(40.36)
200m: 2:38.61
(40.61)
250m: 3:24.48
(45.87)
300m: 4:11.33
(46.85)
350m: 4:48.74
(37.41)
400m: 5:26.38
(37.64)
3 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub 5:31.49 +29.67
50m: 33.37
100m: 1:16.41
(43.04)
150m: 2:00.88
(44.47)
200m: 2:44.28
(43.40)
250m: 3:29.57
(45.29)
300m: 4:16.39
(46.82)
350m: 4:55.33
(38.94)
400m: 5:31.49
(36.16)
4 Nikolaj Rasmussen 2006 Odder Svømmeklub 5:36.84 +35.02
50m: 32.98
100m: 1:13.16
(40.18)
150m: 1:56.74
(43.58)
200m: 2:37.43
(40.69)
250m: 3:28.82
(51.39)
300m: 4:20.19
(51.37)
350m: 5:00.12
(39.93)
400m: 5:36.84
(36.72)
Event official at: 24-09-2021 18:41:51
Løb 6, 400m Medley Herrer 2005 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Tranum 2004 A6 JGI-Swim 4:53.66
50m: 29.14
100m: 1:04.66
(35.52)
150m: 1:43.49
(38.83)
200m: 2:21.16
(37.67)
250m: 3:03.50
(42.34)
300m: 3:46.53
(43.03)
350m: 4:20.51
(33.98)
400m: 4:53.66
(33.15)
- Kasper Johnsen 2003 Agfs Svømmeafdeling DSQ Flyben v 280m
Event official at: 24-09-2021 18:41:51
24-09-2021 18:41.57 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Svømmeklubben Horsens
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2021
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
25m Stævne dato: 24. sep  2021 to 26. sep  2021
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2011-2021 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub 37.03
2 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 37.22 +0.19
3 Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub 41.29 +4.26
4 Freja Josephsen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 49.89 +12.86
5 Agnes Klippert Klinkowsky 2011 Vejle Svømmeklub 50.36 +13.33
6 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub 51.02 +13.99
- Celine Hide 2012 A6 Slangerup Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Clara Nielsen 2012 Odder Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub DNF
- Olivia Biilmann 2012 Odder Svømmeklub DNS
Event official at: 24-09-2021 19:08:43
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 32.85
2 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim 33.15 +0.30
3 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub 34.12 +1.27
4 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 34.64 +1.79
5 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub 34.70 +1.85
6 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub 34.93 +2.08
7 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 34.95 +2.10
8 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 35.16 +2.31
9 Kaya Bull-Sørensen 2009 Vejle Svømmeklub 36.36 +3.51
10 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 36.39 +3.54
11 Ella Brederode 2009 Vejle Svømmeklub 36.78 +3.93
12 Melissa Walther Capito 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 37.66 +4.81
13 Ann-Maria Malou Windfeld 2009 Vejle Svømmeklub 39.14 +6.29
14 Emma Vendelbo 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub 39.75 +6.90
15 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 40.29 +7.44
16 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub 41.23 +8.38
17 Alberte Buhl Pinholt 2010 Vejle Svømmeklub 41.58 +8.73
18 Ida Nyland Madsen 2009 Odder Svømmeklub 41.66 +8.81
19 Alberte Lippert Nielsen 2009 Odder Svømmeklub 41.79 +8.94
20 Medina Munch-Elvstrøm 2010 Vejle Svømmeklub 41.80 +8.95
21 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub 42.13 +9.28
22 Sofie Birk Lildballe 2010 Odder Svømmeklub 43.55 +10.70
23 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub 52.37 +19.52
- Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub DNS
- Vigga Marie Anker-Aaen 2009 Odder Svømmeklub DNS
Event official at: 24-09-2021 19:08:43
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 27.65
2 Anja Kisielewicz 2007 Haderslev Svømme Klub 29.62 +1.97
3 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 29.81 +2.16
4 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 29.86 +2.21
5 Sarah Lyse Søe 2007 Odder Svømmeklub 30.00 +2.35
6 Sille Holm-Nissen 2007 Haderslev Svømme Klub 30.04 +2.39
7 Eline S. B. Kjærsgaard 2007 Ikast Svømmeklub 31.10 +3.45
8 Emilia Spangsberg 2007 Kolding SK 31.58 +3.93
9 Clara Scheibye 2008 A6 JGI-Swim 31.75 +4.10
10 Alberte Kirk Langschwager 2007 Kolding SK 32.14 +4.49
11 Sofie Lykke 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 32.24 +4.59
12 Anna Vaupell 2008 Haderslev Svømme Klub 33.54 +5.89
13 Sofie Bæk 2007 Ikast Svømmeklub 34.20 +6.55
14 Anna Kjær Nielsen 2008 Odder Svømmeklub 34.91 +7.26
15 Silje Lunderskov 2007 Haderslev Svømme Klub 34.93 +7.28
16 Emilie Lange 2008 Odder Svømmeklub 35.20 +7.55
17 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub 37.80 +10.15
18 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub 37.96 +10.31
- Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub DNS
Event official at: 24-09-2021 19:08:43
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 2006 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub 26.64
2 Cille Christensen 2004 Kolding SK 27.96 +1.32
3 Silja Brage 2005 A6 JGI-Swim 28.32 +1.68
4 Caden Halle 2005 Odder Svømmeklub 28.98 +2.34
5 Kathrine Bech Nielsen 2004 Odder Svømmeklub 29.28 +2.64
6 Christine Henriksen 2003 A6 JGI-Swim 29.49 +2.85
7 Juliane Bo Andersen 2005 A6 JGI-Swim 29.73 +3.09
8 Johanne Heilmann 2005 Kolding SK 30.05 +3.41
9 Stephanie de Bruijn 2005 Kolding SK 30.16 +3.52
10 Nanna Vestergård Johansen 2006 Odder Svømmeklub 30.38 +3.74
10 Sarah Hansen 2005 Kolding SK 30.38 +3.74
12 Anna Merl Larsen 2006 A6 JGI-Swim 30.52 +3.88
13 Signe Marie Hornbek 2006 Bjerre Herreds Svømmeklub 32.45 +5.81
14 Emilie Boulund 2006 Kolding SK 33.64 +7.00
15 Leonora Holst Jensen 2004 Odder Svømmeklub 33.73 +7.09
16 Maja Kirstine Karlsen 2005 Haderslev Svømme Klub 34.06 +7.42
17 Marie V. Petersen 2006 Odder Svømmeklub 34.08 +7.44
18 Signe Magelund Møller 2006 Kolding SK 34.28 +7.64
19 Katrine Skyt Nielsen 2003 Odder Svømmeklub 34.58 +7.94
Event official at: 24-09-2021 19:08:43
24-09-2021 19:09.00 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Svømmeklubben Horsens
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2021
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
25m Stævne dato: 24. sep  2021 to 26. sep  2021
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2011-2021 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 36.72
2 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub 37.18 +0.46
3 Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub 42.86 +6.14
4 Freja Josephsen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 50.26 +13.54
5 Agnes Klippert Klinkowsky 2011 Vejle Svømmeklub 51.34 +14.62
6 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub 51.57 +14.85
Event official at: 25-09-2021 18:39:50
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim 32.31
2 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 32.53 +0.22
3 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub 34.12 +1.81
4 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 34.20 +1.89
5 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub 34.91 +2.60
- Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub DSQ tyvstart
Event official at: 25-09-2021 18:39:50
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 27.87
2 Sille Holm-Nissen 2007 Haderslev Svømme Klub 29.42 +1.55
3 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 29.47 +1.60
4 Anja Kisielewicz 2007 Haderslev Svømme Klub 29.91 +2.04
5 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 30.11 +2.24
6 Sarah Lyse Søe 2007 Odder Svømmeklub 30.72 +2.85
Event official at: 25-09-2021 18:39:50
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 2006 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub 26.43
2 Cille Christensen 2004 Kolding SK 27.67 +1.24
3 Silja Brage 2005 A6 JGI-Swim 28.06 +1.63
4 Caden Halle 2005 Odder Svømmeklub 29.00 +2.57
5 Christine Henriksen 2003 A6 JGI-Swim 29.54 +3.11
6 Kathrine Bech Nielsen 2004 Odder Svømmeklub 29.68 +3.25
Event official at: 25-09-2021 18:39:50
25-09-2021 18:39.53 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Svømmeklubben Horsens
Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2021
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
25m Stævne dato: 24. sep  2021 to 26. sep  2021
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Awin Asso Jeppesen 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub 37.30
2 Asbjørn Christiansen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 37.64 +0.34
3 Noah Dietrichsen 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 38.51 +1.21
4 Nicklas Kofoed 2010 A6 Slangerup Svømmeklub 39.03 +1.73
5 Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub 40.81 +3.51
6 Lucas Bugtrup Timmerman 2010 Odder Svømmeklub 40.97 +3.67
7 Malthe Jensen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 41.93 +4.63
8 Mads Vestergaard 2010 Odder Svømmeklub