Results for Spektrum Odder Swim Cup 2021
Below are all results from the competition shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Årg. 2011-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 17:23:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:48.11 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:00.52 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:36.14 |
+52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:40.60 |
+57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Birk Lildballe |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:46.46 |
+1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 17:23:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:18.85 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Lykke |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:37.34 |
+26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding SK |
|
|
2:40.12 |
+29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eline S. B. Kjærsgaard |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:42.07 |
+31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:50.32 |
+39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:07.34 |
+56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:10.21 |
+59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:15.45 |
+1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 17:23:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:10.32 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:20.11 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:25.42 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:26.08 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
|
|
2:28.15 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:29.80 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
|
2:38.34 |
+31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:38.53 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:51.90 |
+44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 17:23:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2021 17:23.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:22.57 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:22.99 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:18:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:28.72 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:29.54 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:36.36 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:36.77 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:37.17 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:48.31 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:55.10 |
+33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
3:05.93 |
+44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:06.68 |
+44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:18:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
2:16.36 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:17.61 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:21.09 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:21.50 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:27.58 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
|
2:30.98 |
+23.70 |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:30.98 |
+23.70 |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertram Knudsen |
2006 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:18:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
2:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:18:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2021 18:18.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2011-2021 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:24:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2009-2010 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
36.86 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.40 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.61 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.74 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.74 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
42.52 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
43.21 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.81 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.15 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
46.35 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Brederode |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
46.74 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
47.21 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
47.90 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Lippert Nielsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
58.73 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:24:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2007-2008 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.58 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Lykke |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.66 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
33.18 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
33.50 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.60 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
34.63 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
|
|
36.34 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eline S. B. Kjærsgaard |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
36.41 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
38.57 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.67 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
38.72 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.46 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
44.10 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
45.19 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
51.85 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:24:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 2006 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Henriksen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
|
|
29.97 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juliane Bo Andersen |
2005 |
A6 JGI-Swim |
|
|
31.70 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
31.91 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
|
32.67 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.04 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
|
34.25 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
|
38.19 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
39.59 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.78 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
40.47 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:24:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2021 18:24.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2011-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
47.39 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:11:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
36.44 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.20 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.95 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.97 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.33 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:11:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Lykke |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.11 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.64 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.70 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
34.14 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.43 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:11:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Henriksen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
|
|
29.90 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
32.31 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
|
33.03 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.51 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
|
34.67 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:11:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 17:11.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2010-2021 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Awin Asso Jeppesen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
49.34 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
52.42 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Brystben v 20-40m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:18:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2008-2009 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.59 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
35.97 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.31 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
37.62 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.91 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
38.22 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
40.99 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.37 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.67 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
42.00 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Casper Ibsen |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
42.90 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
46.05 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
53.23 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:04.53 |
+33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:18:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
30.84 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.27 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.47 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
34.48 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Fuglsang |
2007 |
Kolding SK |
|
|
34.60 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bertram Knudsen |
2006 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
35.23 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
37.82 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Kristensen |
2006 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
43.34 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:18:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 2005 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
|
|
26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
27.71 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
27.91 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
27.96 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding SK |
|
|
29.24 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
29.95 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
35.15 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
37.09 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Both Schulte |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:18:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2021 18:19.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Awin Asso Jeppesen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
46.99 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
53.15 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:19:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
33.78 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.47 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
35.53 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
36.14 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.45 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:19:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
30.31 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.01 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aksel Fuglsang |
2007 |
Kolding SK |
|
|
32.42 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.45 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:19:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
|
|
26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
27.76 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
27.80 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding SK |
|
|
29.70 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
30.29 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
35.74 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:19:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 17:19.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:28:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
5:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
|
5:58.13 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:28:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
|
|
5:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:22.75 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
5:32.39 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
5:41.64 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
5:50.58 |
+31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
6:04.86 |
+46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
6:46.73 |
+1:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:28:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2021 18:28.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
5:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:41:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
5:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
5:26.38 |
+24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:31.49 |
+29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:36.84 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:41:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
4:53.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Flyben v 280m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 18:41:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2021 18:41.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2011-2021 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.22 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.29 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Josephsen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
49.89 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50.36 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
51.02 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Biilmann |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 19:08:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
33.15 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.12 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
34.64 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.70 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.93 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.95 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.16 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.36 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
36.39 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Brederode |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.78 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.66 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
39.14 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
39.75 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.29 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.23 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.58 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.66 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alberte Lippert Nielsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.79 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.80 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
42.13 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Birk Lildballe |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.55 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
52.37 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 19:08:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
29.62 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
29.81 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
29.86 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
30.00 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
30.04 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eline S. B. Kjærsgaard |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
31.10 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
|
|
31.58 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
31.75 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding SK |
|
|
32.14 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Lykke |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.24 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
33.54 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
34.20 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.91 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
34.93 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.20 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
37.80 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
37.96 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 19:08:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 2006 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
27.96 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
|
|
28.32 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.98 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.28 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christine Henriksen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
|
|
29.49 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juliane Bo Andersen |
2005 |
A6 JGI-Swim |
|
|
29.73 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
|
30.05 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
|
30.16 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
30.38 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
|
|
30.38 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
30.52 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
32.45 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
|
33.64 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.73 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
34.06 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.08 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
|
34.28 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.58 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 19:08:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2021 19:09.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2011-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.18 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.86 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Josephsen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
50.26 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
51.34 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
51.57 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.53 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.12 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
34.20 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.91 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
29.42 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
29.47 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
29.91 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
30.11 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
30.72 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
27.67 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
|
|
28.06 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.00 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christine Henriksen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
|
|
29.54 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.68 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 18:39.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Awin Asso Jeppesen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.64 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
38.51 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
39.03 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.81 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.97 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
41.93 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
44.11 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
50.09 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50.62 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
50.89 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
51.59 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
52.95 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
59.18 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 19:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
29.32 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
32.22 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Ibsen |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
32.52 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.92 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.17 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.37 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
33.67 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
33.86 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
33.94 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
34.83 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.00 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
35.41 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.25 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
38.56 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
40.04 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
44.09 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.54 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Patrick Ørskou Kristiansen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
46.40 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 19:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
27.35 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Knudsen |
2006 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
28.30 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.39 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.69 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
28.75 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Fuglsang |
2007 |
Kolding SK |
|
|
28.93 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
29.00 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
29.77 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
29.88 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
29.88 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
30.26 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
|
31.27 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.49 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Kristensen |
2006 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
34.33 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 19:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 2005 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
|
|
24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
25.52 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Emil R. Hermansen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
25.72 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
25.81 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
26.36 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
26.69 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
26.90 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Both Schulte |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
27.53 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
29.21 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
29.56 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 24-09-2021 19:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2021 19:11.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Awin Asso Jeppesen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
36.96 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.80 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.91 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
38.99 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.46 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:47:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
29.02 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Ibsen |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
31.86 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.28 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
32.34 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.69 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:47:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
27.03 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
28.24 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Knudsen |
2006 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
28.67 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
28.81 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
29.08 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:47:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
|
|
24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
25.12 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Emil R. Hermansen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
25.65 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
26.53 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
26.84 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
27.15 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:47:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 18:47.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Årg. 2011-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:45.28 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Josephsen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:01.96 |
+37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:02.71 |
+38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Biilmann |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 10:37:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:13.77 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:14.71 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:15.50 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:17.38 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:19.71 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:20.05 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:25.03 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:25.36 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:29.94 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:31.45 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:32.23 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:36.32 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:36.44 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:36.46 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:46.89 |
+33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Birk Lildballe |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:48.24 |
+34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:53.93 |
+40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 10:37:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:03.90 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:06.36 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:06.44 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:06.65 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:08.65 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
|
|
1:09.16 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Lykke |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:10.26 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:10.61 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eline S. B. Kjærsgaard |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:11.56 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:12.56 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding SK |
|
|
1:12.61 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:14.52 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:16.41 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:23.89 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:26.08 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Neeharika Narayan Rai |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:39.64 |
+39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Finnerup Lübeck |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej berøring v vending v 7 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 10:37:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:01.23 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
|
|
1:01.66 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:05.65 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:05.84 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:06.67 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
|
|
1:07.23 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:07.57 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
|
1:09.56 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:10.22 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:11.81 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
|
1:12.95 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:13.79 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:15.24 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:17.03 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 10:37:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 10:37.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Awin Asso Jeppesen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:24.47 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:25.88 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:38.57 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:40.98 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:49.44 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:58.46 |
+35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:04.74 |
+41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 10:35:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:07.33 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:07.68 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:11.93 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:13.65 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:13.89 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:14.01 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:14.09 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:15.82 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:17.84 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:18.10 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:20.58 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:23.36 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:30.22 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:30.88 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:31.81 |
+27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:40.40 |
+35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:46.11 |
+41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:49.76 |
+45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Patrick Ørskou Kristiansen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:56.47 |
+52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 10:35:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
59.35 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:01.18 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Knudsen |
2006 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:02.88 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:03.37 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:04.58 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Fuglsang |
2007 |
Kolding SK |
|
|
1:07.24 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:07.68 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:07.85 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:11.96 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Kristensen |
2006 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:18.38 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 10:35:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
|
|
55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
57.72 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Emil R. Hermansen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
58.62 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
58.62 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Both Schulte |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:00.49 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:03.39 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
1:06.84 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 10:35:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 10:35.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2011-2021 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.36 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
flere flyben v start 7 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Flere flyben v 26m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:12:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
44.97 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.19 |
+0.22 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
48.61 |
+3.64 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
50.45 |
+5.48 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
50.73 |
+5.76 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50.95 |
+5.98 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
52.91 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
57.43 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:01.21 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
2 armtag u vand v s |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
asynkron arm v 5 m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Crawl arm v 10 m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Birk Lildballe |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
crawl v 7 m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:12:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
36.28 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.30 |
+1.02 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
39.15 |
+2.87 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
39.66 |
+3.38 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
40.04 |
+3.76 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
44.23 |
+7.95 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
44.36 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eline S. B. Kjærsgaard |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
45.14 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
45.27 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
50.90 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Neeharika Narayan Rai |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
55.23 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Finnerup Lübeck |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Afslutning m 1 hånd |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:12:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 2006 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.86 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
36.75 |
+3.89 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
37.43 |
+4.57 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:12:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 11:12.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2011-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:09:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
46.76 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
47.57 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
48.93 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
50.57 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
51.20 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:09:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
36.76 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
38.23 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
38.99 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
40.15 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
42.36 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:09:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
36.36 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
37.81 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:09:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 18:09.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
58.69 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
58.96 |
+0.27 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:03.88 |
+5.19 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
1 hånd i afslutning |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Crawl vending 25m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
armtag til hoften v |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Indadvendte fødder |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Crawlben v 4-6m + i |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:06:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Ibsen |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
39.37 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
40.60 |
+1.23 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.62 |
+1.25 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
45.24 |
+5.87 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
46.73 |
+7.36 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
46.80 |
+7.43 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.47 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
50.23 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
August Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
51.70 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
55.38 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
55.42 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:10.75 |
+31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Indadvendte fødder |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Indadvendte fødder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:06:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Lund |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
33.12 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
33.30 |
+0.18 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
35.47 |
+2.35 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Knudsen |
2006 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
36.19 |
+3.07 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.29 |
+3.17 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
36.96 |
+3.84 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
37.32 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
39.36 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
43.20 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:06:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 2005 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
31.22 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding SK |
|
|
33.39 |
+2.17 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
35.09 |
+3.87 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
37.79 |
+6.57 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:06:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 11:13.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
57.60 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:00.40 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:18:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Ibsen |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
38.90 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.73 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.54 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
45.11 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
47.12 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:18:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Lund |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
32.80 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
35.70 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
36.16 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
37.18 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertram Knudsen |
2006 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:18:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding SK |
|
|
33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
34.50 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
38.27 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 18:18:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 18:18.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:16.20 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:17.80 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:18.28 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:24.20 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:35.48 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:37.38 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:38.29 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Brederode |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:42.24 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:44.21 |
+29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:17:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:50.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:58.91 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding SK |
|
|
2:59.99 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eline S. B. Kjærsgaard |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:01.96 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:04.98 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:16.77 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:23.57 |
+32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:36.84 |
+46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:17:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
2:36.28 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:37.71 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
2:38.82 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:49.28 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:56.25 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:58.44 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:12.61 |
+41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:17:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 11:18.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:59.93 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:45:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:57.88 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:02.06 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:02.77 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
3:14.36 |
+33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:17.18 |
+36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:45:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
2:38.94 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:42.08 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
|
2:47.89 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Fuglsang |
2007 |
Kolding SK |
|
|
2:52.13 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:53.91 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:56.17 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:45:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
2:21.42 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding SK |
|
|
2:35.49 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:45:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 11:45.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2011-2021 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
42.81 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.04 |
+2.23 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
51.62 |
+8.81 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.36 |
+10.55 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Josephsen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
57.42 |
+14.61 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:00.99 |
+18.18 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Biilmann |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:11:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
39.33 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.63 |
+0.30 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.98 |
+0.65 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.01 |
+0.68 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
42.42 |
+3.09 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Brederode |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.79 |
+4.46 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
44.33 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
44.49 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
47.23 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.06 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Persson |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
49.20 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.63 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
51.58 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.61 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
57.55 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Birk Lildballe |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:05.84 |
+26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Svømning på mave |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Marie Anker-Aaen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:11:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
34.43 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
35.05 |
+0.62 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
|
35.18 |
+0.75 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Lykke |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.22 |
+2.79 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
39.12 |
+4.69 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.20 |
+4.77 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
|
|
39.40 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.46 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
43.66 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
44.16 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
44.49 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neeharika Narayan Rai |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
51.50 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
52.02 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Finnerup Lübeck |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:02.44 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:11:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 2006 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
30.65 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
32.05 |
+1.40 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
|
32.65 |
+2.00 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.96 |
+2.31 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.32 |
+2.67 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.52 |
+2.87 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
|
|
34.54 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.66 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
|
|
35.83 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
|
36.36 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
37.02 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
|
37.74 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
38.19 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
38.95 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
|
39.66 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:11:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 12:17.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2011-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.04 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
47.79 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.29 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
55.03 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Josephsen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
55.51 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:39:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
38.28 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.34 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
41.25 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Brederode |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.01 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
42.20 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:39:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
34.15 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
|
35.00 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Lykke |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.85 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
38.68 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.78 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:39:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
31.72 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.81 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
|
32.95 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.52 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.70 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:39:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 17:39.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Awin Asso Jeppesen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
42.19 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
45.27 |
+3.08 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
48.88 |
+6.69 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
49.34 |
+7.15 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
52.90 |
+10.71 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.56 |
+11.37 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
57.83 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
59.07 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:03.54 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:03.58 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:16.86 |
+34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
svøm på mave v 23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:05:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
33.20 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
35.70 |
+2.50 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
37.75 |
+4.55 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
40.26 |
+7.06 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
41.66 |
+8.46 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
42.08 |
+8.88 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
42.82 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
43.83 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
44.15 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
45.60 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
45.80 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
47.37 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
55.39 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
59.02 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Patrick Ørskou Kristiansen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
59.28 |
+26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej røre kanten v 25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:05:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
30.96 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
31.25 |
+0.29 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
32.91 |
+1.95 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
33.23 |
+2.27 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.62 |
+3.66 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
34.90 |
+3.94 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
39.49 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Kristensen |
2006 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
42.79 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:05:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer 2005 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
28.22 |
|
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Emil R. Hermansen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
30.63 |
+2.41 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
31.93 |
+3.71 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
34.01 |
+5.79 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
41.12 |
+12.90 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:05:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 12:05.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Awin Asso Jeppesen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
44.86 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
46.28 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
48.75 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
49.78 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
51.69 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:49:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
35.99 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
36.93 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
38.24 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
40.58 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
41.52 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:49:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
31.38 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
33.31 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
33.43 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
34.88 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
35.01 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:49:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
32.05 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
34.74 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
39.30 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Emil R. Hermansen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 17:49:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 17:49.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
3:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:30.86 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:39.33 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:41.19 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:45.31 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:30:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:59.22 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:15.60 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
4:06.50 |
+1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:30:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
2:46.40 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:46.62 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
2:51.16 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:51.87 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:16.47 |
+35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:17.44 |
+36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
|
3:18.77 |
+37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:30:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 12:43.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:41:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
3:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Ibsen |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
3:19.98 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
4:10.84 |
+57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:41:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Lund |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
2:47.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:54.88 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
|
2:55.27 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kristensen |
2006 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:21.13 |
+33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:41:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:41:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 12:41.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:36.24 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:45.25 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:46:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
|
1:13.35 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:16.08 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:22.41 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:30.65 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:46:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
1:06.69 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christine Henriksen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:07.31 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
|
|
1:09.21 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
1:11.30 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
|
1:16.83 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:34.40 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:46:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 12:46.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:14.46 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:24.80 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:34.18 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:37.42 |
+28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:40.89 |
+31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:53:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:06.93 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:09.68 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:13.40 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:14.44 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:15.91 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:18.08 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:24.19 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:24.49 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:53:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
|
|
59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:01.27 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:01.77 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:08.48 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding SK |
|
|
1:09.02 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Both Schulte |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:10.62 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:53:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 12:53.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Damer Årg. 2011-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:43.91 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Indad vendt fod v 55m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Crawl amrtag v 10m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 09.57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:28.09 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:29.86 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:32.45 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:33.35 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:33.48 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:34.56 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:34.99 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:39.52 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Brederode |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:39.65 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:40.16 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:40.25 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:41.24 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:57.94 |
+32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Birk Lildballe |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:12.06 |
+46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Rygliggende i udsvøm til |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 09.57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:17.18 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:17.25 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Lykke |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:19.32 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:21.85 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:26.20 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:31.58 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:33.92 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:38.32 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 09.57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:09.18 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:14.43 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:17.22 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:18.46 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
|
|
1:18.71 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
|
1:19.25 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:23.85 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:26.32 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:27.13 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
|
1:27.16 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 09.57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-09-2021 09.57.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Medley Herrer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Awin Asso Jeppesen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:45.69 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:51.63 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:54.73 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:24.90 |
+46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
crawl arm v start |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Indadvendte fødder |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
crawlben i fly |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 10.16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Medley Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:18.16 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:19.27 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:20.76 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:22.98 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:24.09 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:26.02 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:27.46 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:30.38 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:33.29 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:41.16 |
+26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:45.23 |
+30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:05.26 |
+50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Flyben i bryst |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
crawlben i fly |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Indadvendte fødder i bry |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Asymmetrisk benspark i |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 10.16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Medley Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:10.12 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
1:10.87 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:12.97 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:14.54 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Fuglsang |
2007 |
Kolding SK |
|
|
1:17.47 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:17.59 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:19.77 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:21.88 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 10.16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Medley Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:03.85 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:07.05 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
1:07.46 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding SK |
|
|
1:08.04 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Both Schulte |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:08.41 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:09.04 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:14.22 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan Præstiin |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:15.40 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
1:19.58 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 10.16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-09-2021 10.16.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
5:51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
6:07.02 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
6:23.86 |
+32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 10.30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
4:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
|
5:13.01 |
+28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
|
|
5:33.44 |
+48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
5:36.16 |
+51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
5:49.84 |
+1:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
6:32.25 |
+1:47.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 10.30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Frisvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
|
|
4:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
4:49.73 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:34.28 |
+59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
|
5:37.03 |
+1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 10.30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-09-2021 10.30.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 10.49.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
5:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:43.12 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
5:55.36 |
+36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
6:00.39 |
+41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
6:04.36 |
+45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 10.49.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
4:47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
4:47.15 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
5:02.12 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
|
5:15.69 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
5:26.54 |
+39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 10.49.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
|
|
4:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
4:26.14 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 10.49.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-09-2021 10.49.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 11.06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:37.80 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 11.06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
|
2:31.59 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:34.43 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 11.06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-09-2021 11.06.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
3:13.63 |
+38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 11.10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Fuglsang |
2007 |
Kolding SK |
|
|
2:46.64 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 11.10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-09-2021 11.10.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2011-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:51.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:01.53 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Biilmann |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 11.30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:40.30 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:42.87 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:43.81 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:43.98 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:44.64 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:47.06 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:47.44 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:48.04 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:49.19 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:50.62 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:53.15 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:09.97 |
+32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Asynkrone arme ved pull |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Armtag til hofte v 90m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 11.30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:30.61 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:34.16 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:34.51 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:37.04 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:47.79 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:54.73 |
+24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 11.30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Brage |
2005 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:19.04 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:19.13 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
|
|
1:23.35 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:25.53 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:30.01 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:31.20 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:33.90 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
|
|
1:35.71 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:35.93 |
+23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 11.30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-09-2021 11.48.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:04.93 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:07.12 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:12.77 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:20.89 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
crowltag v start |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
flyben efterstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
crawlben v start |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 11.48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:30.63 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:30.97 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:32.47 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:33.63 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:36.26 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:39.00 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:40.03 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:45.71 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:48.45 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:50.25 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
August Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:52.33 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:01.92 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
2:21.63 |
+52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej samtid berøring v 25m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
1 hånd i vending v 25m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
indadvendte fødder v 23 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick Ørskou Kristiansen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
tilbageførte arme fra 10 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
indadvendt fod 0-100m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 11.48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Lund |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:16.41 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
1:20.78 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:21.12 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
|
1:21.28 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:21.59 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:30.23 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:34.01 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 11.48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
Kolding SK |
|
|
1:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:16.92 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
1:30.29 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Præstiin |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 11.48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-09-2021 11.48.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Butterfly Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:42.19 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
|
2:48.48 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:56.20 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:57.11 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:00.10 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
3:04.35 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 12.09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Butterfly Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
2:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Henriksen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:32.81 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
2:39.07 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
2:53.79 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 12.09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-09-2021 12.09.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Butterfly Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 12.11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Butterfly Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:53.38 |
+29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 12.11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Butterfly Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
2:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:23.21 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 12.11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-09-2021 12.11.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2011-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:50.26 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Maveliggende v 50m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Svøm bryst på maven v |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Biilmann |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 12.47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:24.23 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:29.17 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:31.32 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:32.25 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:33.33 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:33.82 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Brederode |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:34.34 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:34.44 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:34.56 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:34.67 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:38.03 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:39.56 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:40.00 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:49.17 |
+28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Larsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:58.02 |
+37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Birk Lildballe |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:21.06 |
+1:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej fortsat bevægelse v 7 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej fortsat bevægelse v 2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej berøring v 75m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 12.47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Lykke |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:20.74 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:24.82 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:25.16 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
|
|
1:27.06 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Lange |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:29.02 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:40.82 |
+30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 12.47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
|
1:10.98 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:11.11 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:14.87 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:16.09 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:18.80 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
|
1:19.12 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:20.57 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
|
1:21.36 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:22.33 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
|
1:26.09 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:26.87 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:28.61 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 12.47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-09-2021 12.47.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Awin Asso Jeppesen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:39.41 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:46.37 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:46.73 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:06.49 |
+37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:20.00 |
+50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:23.26 |
+54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej fortsat bevægelse v 2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 12.58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:18.76 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:19.08 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:20.52 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:24.66 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:28.41 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:30.99 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:35.54 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:36.76 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:37.00 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:41.06 |
+28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:58.16 |
+45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:12.08 |
+59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:13.18 |
+1:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej fortsat bevægelse v 5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej Berøring i vending v 2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick Ørskou Kristiansen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 12.58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:09.53 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:11.74 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:15.29 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:16.24 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:24.19 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:25.64 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 12.58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer 2005 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:01.65 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:03.22 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
1:08.10 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan Præstiin |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
1:20.98 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
53.88 |
-7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26/09/2021 12.58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-09-2021 13.17.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4X50m Medley Mix Årg. 2008-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
A6 lilla |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
|
33.53 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
|
35.16 |
|
|
|
|
1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
0853AA |
|
31.73 |
|
|
|
|
1:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
0881AO |
|
32.50 |
|
|
|
|
2:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
A6 orange |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:26.44 |
+13.52 |
|
|
|
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
0969AC |
|
40.93 |
|
|
|
|
40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Scheibye |
2008 |
0866AJ |
|
40.92 |
|
|
|
|
1:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Lykke |
2008 |
0814AH |
|
32.08 |
|
|
|
|
1:53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Nielsen |
2008 |
0877AF |
|
32.51 |
|
|
|
|
2:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Odder Smileys Mix 3 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:37.79 |
+24.87 |
|
|
|
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
0852AK |
|
39.74 |
|
|
|
|
39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lange |
2008 |
0832AU |
|
44.55 |
|
|
|
|
1:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Halle |
2009 |
0975AC |
|
37.95 |
|
|
|
|
2:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
0867AN |
|
35.55 |
|
|
|
|
2:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
BHS Mix 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:47.03 |
+34.11 |
|
|
|
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
0910BF |
|
43.00 |
|
|
|
|
43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Ibsen |
2008 |
0869AM |
|
40.91 |
|
|
|
|
1:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Awin Asso Jeppesen |
2010 |
1063AE |
|
43.75 |
|
|
|
|
2:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Vendelbo |
2010 |
1088AM |
|
39.37 |
|
|
|
|
2:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
A6 grå |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:47.18 |
+34.26 |
|
|
|
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
0923BA |
|
41.64 |
|
|
|
|
41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
1168AA |
|
50.34 |
|
|
|
|
1:31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Grynnerup |
2009 |
0946AE |
|
36.68 |
|
|
|
|
2:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
1039AB |
|
38.52 |
|
|
|
|
2:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
A6 rød |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:51.64 |
+38.72 |
|
|
|
|
Dyveke Larsen |
2009 |
0956AE |
|
41.58 |
|
|
|
|
41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
0974AD |
|
44.62 |
|
|
|
|
1:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
1091AC |
|
47.48 |
|
|
|
|
2:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
1189AA |
|
37.96 |
|
|
|
|
2:51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Odder Smileys Mix 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
3:00.22 |
+47.30 |
|
|
|
|
Asger Herbsleb |
2010 |
1035AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
0830AU |
|
1:34.45 |
|
|
|
|
1:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
|
41.88 |
|
|
|
|
2:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Karlslund |
2009 |
0907BF |
|
43.89 |
|
|
|
|
3:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ISK Mix 2tal Max |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:47.28 |
+34.36 |
|
|
|
|
Laura Persson |
2009 |
0928BH |
|
48.05 |
|
|
|
|
48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
0855AO |
|
45.38 |
|
|
|
|
1:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
0879AH |
|
37.17 |
|
|
|
|
2:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
0764AW |
|
36.68 |
|
|
|
|
2:47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odder Smileys Mix 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
2: Tyvs |
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
|
38.05 |
|
|
|
|
38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hother Jensen |
2008 |
0803AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 pink |
13 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
2: inda |
|
|
|
Celine Hide |
2012 |
1268AD |
|
53.57 |
|
|
|
|
53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Jensen |
2011 |
1101AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
0936AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Josephsen |
2011 |
1188AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25/09/2021 16.25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4X50m Medley Mix 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
A6 grøn |
19 |
|
|
|
|
|
|
1:56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
0781AA |
|
30.87 |
|
|
|
|
30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
|
31.94 |
|
|
|
|
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
|
27.17 |
|
|
|
|
1:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
|
26.94 |
|
|
|
|
1:56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
A6 blå |
20 |
|
|
|
|
|
|
1:58.85 |
+1.93 |
|
|
|
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
|
32.91 |
|
|
|
|
32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
|
35.21 |
|
|
|
|
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
|
26.16 |
|
|
|
|
1:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
|
24.57 |
|
|
|
|
1:58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
A6 gul |
19 |
|
|
|
|
|
|
1:59.74 |
+2.82 |
|
|
|
|
Sif Bramm |
2006 |
0624AE |
|
30.98 |
|
|
|
|
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
0781AG |
|
32.43 |
|
|
|
|
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
|
30.62 |
|
|
|
|
1:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
0429AA |
|
25.71 |
|
|
|
|
1:59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kolding Mix 1 |
20 |
|
|
|
|
|
|
2:03.39 |
+6.47 |
|
|
|
|
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
|
33.53 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Skyt Frederiksen |
2002 |
0249AL |
|
34.23 |
|
|
|
|
1:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
|
29.43 |
|
|
|
|
1:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Nichlas Nordlund Hansen |
2004 |
0441AI |
|
26.20 |
|
|
|
|
2:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Odder SMILEYS |
18 |
|
|
|
|
|
|
2:09.55 |
+12.63 |
|
|
|
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
0432AJ |
|
33.70 |
|
|
|
|
33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
0676AP |
|
37.71 |
|
|
|
|
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
0653AN |
|
29.48 |
|
|
|
|
1:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Lisberg |
2007 |
0793AF |
|
28.66 |
|
|
|
|
2:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
BHS Mix 1 |
18 |
|
|
|
|
|
|
2:12.14 |
+15.22 |
|
|
|
|
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
0577AP |
|
34.88 |
|
|
|
|
34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
0586AO |
|
35.89 |
|
|
|
|
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Both Schulte |
2004 |
0471AR |
|
29.87 |
|
|
|
|
1:40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
0646AZ |
|
31.50 |
|
|
|
|
2:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kolding Mix 2 |
20 |
|
|
|
|
|
|
2:14.32 |
+17.40 |
|
|
|
|
Aksel Fuglsang |
2007 |
0775AO |
|
34.48 |
|
|
|
|
34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
|
37.68 |
|
|
|
|
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
|
35.05 |
|
|
|
|
1:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian N. Christensen |
2006 |
0621AH |
|
27.11 |
|
|
|
|
2:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Odder SMILEYS 5 |
18 |
|
|
|
|
|
|
2:21.99 |
+25.07 |
|
|
|
|
Caden Halle |
2005 |
0596AS |
|
34.73 |
|
|
|
|
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Tranberg Viskum |
2006 |
0675AL |
|
37.12 |
|
|
|
|
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
0764AB |
|
36.70 |
|
|
|
|
1:48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
0408AS |
|
33.44 |
|
|
|
|
2:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
ISK Mix 2tal Max |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:47.28 |
+50.36 |
|
|
|
|
Laura Persson |
2009 |
0928BH |
|
48.05 |
|
|
|
|
48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
0855AO |
|
45.38 |
|
|
|
|
1:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
0879AH |
|
37.17 |
|
|
|
|
2:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
0764AW |
|
36.68 |
|
|
|
|
2:47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kolding Mix 3 |
18 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
1: Ej fo |
|
|
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
0576AZ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
0701AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Hansen |
2005 |
0538AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
0481AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ISK Mix Max No 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
4: Tyvs |
|
|
|
Eline S. B. Kjærsgaard |
2007 |
0724AK |
|
37.38 |
|
|
|
|
37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bæk |
2007 |
0766AW |
|
44.21 |
|
|
|
|
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
0719AO |
|
33.40 |
|
|
|
|
1:54.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Theisen |
2007 |
0763AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 hvid |
16 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Damsgaard |
2006 |
0613AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
0781AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Capito |
2007 |
0778AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25/09/2021 16.25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-09-2021 07.30.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 400m IM Jagtstart Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
5:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
5:39.50 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:45.61 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
5:46.76 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
|
5:48.62 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
|
|
5:49.28 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 16:46:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 18:50.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 400m IM Jagtstart Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:32.67 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
5:35.40 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
5:35.89 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
5:38.80 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
5:43.50 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 16:52:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 18:50.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|