2021-11-29   22:50:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2021
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
25m Stævne dato: 24. sep  2021 to 26. sep  2021
Løb 5, 400m Medley Damer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub DNS
Event official at: 24-09-2021 18:28:33
Løb 5, 400m Medley Damer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mira Capito 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 5:36.64
50m: 35.28
100m: 1:15.22
(39.94)
150m: 1:59.89
(44.67)
200m: 2:45.75
(45.86)
250m: 3:30.63
(44.88)
300m: 4:17.53
(46.90)
350m: 4:57.39
(39.86)
400m: 5:36.64
(39.25)
2 Signe Christensen 2008 Kolding SK 5:58.13 +21.49
50m: 38.06
100m: 1:20.44
(42.38)
150m: 2:08.70
(48.26)
200m: 3:47.15
(1:38.45)
300m: 4:40.08
(4:40.08)
350m: 5:18.09
(38.01)
400m: 5:58.13
(40.04)
Event official at: 24-09-2021 18:28:33
Løb 5, 400m Medley Damer 2006 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederikke Skau Hansen 2002 Kolding SK 5:18.66
50m: 32.68
100m: 1:10.89
(38.21)
150m: 1:52.80
(41.91)
200m: 2:33.38
(40.58)
250m: 3:20.26
(46.88)
300m: 4:07.54
(47.28)
350m: 4:43.07
(35.53)
400m: 5:18.66
(35.59)
2 Sofie Le Fevre 2004 Horsens Svømmeklub 5:22.75 +4.09
50m: 32.26
100m: 1:08.98
(36.72)
150m: 1:51.20
(42.22)
200m: 2:33.40
(42.20)
250m: 3:19.57
(46.17)
300m: 4:07.38
(47.81)
350m: 4:44.83
(37.45)
400m: 5:22.75
(37.92)
3 Ane Christensen 2006 Kolding SK 5:32.39 +13.73
50m: 34.36
100m: 1:15.76
(41.40)
150m: 1:58.45
(42.69)
200m: 2:41.01
(42.56)
250m: 3:27.79
(46.78)
300m: 4:16.02
(48.23)
350m: 4:55.19
(39.17)
400m: 5:32.39
(37.20)
4 Sofie Hjorth Jakobsen 2005 Bjerre Herreds Svømmeklub 5:41.64 +22.98
50m: 35.56
100m: 1:17.88
(42.32)
150m: 2:01.92
(44.04)
200m: 2:46.04
(44.12)
250m: 3:30.92
(44.88)
300m: 4:17.95
(47.03)
350m: 5:00.16
(42.21)
400m: 5:41.64
(41.48)
5 Anna Dietrichsen 2006 A6 Slangerup Svømmeklub 5:50.58 +31.92
50m: 34.49
100m: 1:15.53
(41.04)
150m: 1:58.98
(43.45)
200m: 2:42.07
(43.09)
250m: 3:35.14
(53.07)
300m: 4:29.23
(54.09)
350m: 5:10.89
(41.66)
400m: 5:50.58
(39.69)
6 Caden Halle 2005 Odder Svømmeklub 6:04.86 +46.20
50m: 36.38
100m: 1:21.76
(45.38)
150m: 2:06.76
(45.00)
200m: 2:51.32
(44.56)
250m: 3:44.56
(53.24)
300m: 4:38.91
(54.35)
350m: 5:21.77
(42.86)
400m: 6:04.86
(43.09)
7 Katrine Skyt Nielsen 2003 Odder Svømmeklub 6:46.73 +1:28.07
50m: 43.18
100m: 1:38.55
(55.37)
150m: 2:27.65
(49.10)
200m: 3:15.47
(47.82)
250m: 4:15.72
(1:00.25)
300m: 5:17.12
(1:01.40)
350m: 6:02.00
(44.88)
400m: 6:46.73
(44.73)
Event official at: 24-09-2021 18:28:33
24-09-2021 18:28.38 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Svømmeklubben Horsens

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner