2021-11-29   22:57:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Spektrum Odder Swim Cup 2021
Placering: Odder Svømmehal Arrangør Odder Svømmeklub
25m Stævne dato: 24. sep  2021 to 26. sep  2021
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2011-2021 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub 37.03
2 Sofie Holstein Grynnerup 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 37.22 +0.19
3 Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub 41.29 +4.26
4 Freja Josephsen 2011 A6 Slangerup Svømmeklub 49.89 +12.86
5 Agnes Klippert Klinkowsky 2011 Vejle Svømmeklub 50.36 +13.33
6 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub 51.02 +13.99
- Celine Hide 2012 A6 Slangerup Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Clara Nielsen 2012 Odder Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub DNF
- Olivia Biilmann 2012 Odder Svømmeklub DNS
Event official at: 24-09-2021 19:08:43
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 32.85
2 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim 33.15 +0.30
3 Mathilde Lisberg Devantie 2010 Odder Svømmeklub 34.12 +1.27
4 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 34.64 +1.79
5 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub 34.70 +1.85
6 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub 34.93 +2.08
7 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub 34.95 +2.10
8 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 35.16 +2.31
9 Kaya Bull-Sørensen 2009 Vejle Svømmeklub 36.36 +3.51
10 Dyveke Larsen 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 36.39 +3.54
11 Ella Brederode 2009 Vejle Svømmeklub 36.78 +3.93
12 Melissa Walther Capito 2009 A6 Slangerup Svømmeklub 37.66 +4.81
13 Ann-Maria Malou Windfeld 2009 Vejle Svømmeklub 39.14 +6.29
14 Emma Vendelbo 2010 Bjerre Herreds Svømmeklub 39.75 +6.90
15 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 40.29 +7.44
16 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub 41.23 +8.38
17 Alberte Buhl Pinholt 2010 Vejle Svømmeklub 41.58 +8.73
18 Ida Nyland Madsen 2009 Odder Svømmeklub 41.66 +8.81
19 Alberte Lippert Nielsen 2009 Odder Svømmeklub 41.79 +8.94
20 Medina Munch-Elvstrøm 2010 Vejle Svømmeklub 41.80 +8.95
21 Ida Larsen 2010 Odder Svømmeklub 42.13 +9.28
22 Sofie Birk Lildballe 2010 Odder Svømmeklub 43.55 +10.70
23 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub 52.37 +19.52
- Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub DNS
- Vigga Marie Anker-Aaen 2009 Odder Svømmeklub DNS
Event official at: 24-09-2021 19:08:43
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 27.65
2 Anja Kisielewicz 2007 Haderslev Svømme Klub 29.62 +1.97
3 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 29.81 +2.16
4 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 29.86 +2.21
5 Sarah Lyse Søe 2007 Odder Svømmeklub 30.00 +2.35
6 Sille Holm-Nissen 2007 Haderslev Svømme Klub 30.04 +2.39
7 Eline S. B. Kjærsgaard 2007 Ikast Svømmeklub 31.10 +3.45
8 Emilia Spangsberg 2007 Kolding SK 31.58 +3.93
9 Clara Scheibye 2008 A6 JGI-Swim 31.75 +4.10
10 Alberte Kirk Langschwager 2007 Kolding SK 32.14 +4.49
11 Sofie Lykke 2008 A6 Slangerup Svømmeklub 32.24 +4.59
12 Anna Vaupell 2008 Haderslev Svømme Klub 33.54 +5.89
13 Sofie Bæk 2007 Ikast Svømmeklub 34.20 +6.55
14 Anna Kjær Nielsen 2008 Odder Svømmeklub 34.91 +7.26
15 Silje Lunderskov 2007 Haderslev Svømme Klub 34.93 +7.28
16 Emilie Lange 2008 Odder Svømmeklub 35.20 +7.55
17 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub 37.80 +10.15
18 Anna Nesine Laursen 2007 Ikast Svømmeklub 37.96 +10.31
- Ellen Højsgaard Jensen 2007 Odder Svømmeklub DNS
Event official at: 24-09-2021 19:08:43
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 2006 og ældre - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub 26.64
2 Cille Christensen 2004 Kolding SK 27.96 +1.32
3 Silja Brage 2005 A6 JGI-Swim 28.32 +1.68
4 Caden Halle 2005 Odder Svømmeklub 28.98 +2.34
5 Kathrine Bech Nielsen 2004 Odder Svømmeklub 29.28 +2.64
6 Christine Henriksen 2003 A6 JGI-Swim 29.49 +2.85
7 Juliane Bo Andersen 2005 A6 JGI-Swim 29.73 +3.09
8 Johanne Heilmann 2005 Kolding SK 30.05 +3.41
9 Stephanie de Bruijn 2005 Kolding SK 30.16 +3.52
10 Nanna Vestergård Johansen 2006 Odder Svømmeklub 30.38 +3.74
10 Sarah Hansen 2005 Kolding SK 30.38 +3.74
12 Anna Merl Larsen 2006 A6 JGI-Swim 30.52 +3.88
13 Signe Marie Hornbek 2006 Bjerre Herreds Svømmeklub 32.45 +5.81
14 Emilie Boulund 2006 Kolding SK 33.64 +7.00
15 Leonora Holst Jensen 2004 Odder Svømmeklub 33.73 +7.09
16 Maja Kirstine Karlsen 2005 Haderslev Svømme Klub 34.06 +7.42
17 Marie V. Petersen 2006 Odder Svømmeklub 34.08 +7.44
18 Signe Magelund Møller 2006 Kolding SK 34.28 +7.64
19 Katrine Skyt Nielsen 2003 Odder Svømmeklub 34.58 +7.94
Event official at: 24-09-2021 19:08:43
24-09-2021 19:09.00 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Svømmeklubben Horsens

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner