Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spektrum Odder Swim Cup 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:16.20 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:17.80 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:18.28 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:24.20 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:35.48 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:37.38 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:38.29 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Brederode |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:42.24 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:44.21 |
+29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:17:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:50.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:58.91 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding SK |
|
|
2:59.99 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eline S. B. Kjærsgaard |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:01.96 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Kjær Nielsen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:04.98 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Bæk |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:16.77 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:23.57 |
+32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
3:36.84 |
+46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:17:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
2:36.28 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:37.71 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
2:38.82 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:49.28 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:56.25 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:58.44 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:12.61 |
+41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 11:17:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 11:18.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Svømmeklubben Horsens |
|
|
|
|
|
|