2022-09-28   18:31:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vordingborg Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Session 1

Document
Resultater
Vordingborg Open
Placering: DGI Huset Vordingborg Arrangør Vordingborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 6. nov  2021 to 6. nov  2021
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Rygaard Hansen 2008 Solrød Svømmeklub +0.71 1:29.20
50m: 42.68
100m: 1:29.20
(46.52)
2 Celina Buhl-Madsen 2008 Roskilde Svømning +0.85 1:35.64 +6.44
50m: 43.78
100m: 1:35.64
(51.86)
3 Olivia Køltoft 2009 Svømmeklubben Syd +0.68 1:36.24 +7.04
50m: 45.72
100m: 1:36.24
(50.52)
4 Lidia Beyarslan 2008 Roskilde Svømning +0.84 1:38.85 +9.65
50m: 46.20
100m: 1:38.85
(52.65)
5 Anja Munkebjerg 2009 Næstved Svømmeklub +0.77 1:47.38 +18.18
50m: 49.78
100m: 1:47.38
(57.60)
6 Rosa Borch 2009 Roskilde Svømning +0.65 1:50.55 +21.35
50m: 51.06
100m: 1:50.55
(59.49)
Løb officielt kl.: 06-11-2021 13:55:33
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2006-2007 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andrea Kiefer-Hansen 2006 Herlev Svømning +0.71 1:21.08
50m: 38.80
100m: 1:21.08
(42.28)
2 Iben Karlsmark 2007 Herlev Svømning +0.70 1:22.71 +1.63
50m: 39.12
100m: 1:22.71
(43.59)
3 Luna Larsson 2006 Herlev Svømning +0.69 1:24.90 +3.82
50m: 40.24
100m: 1:24.90
(44.66)
4 Kristine Dupont 2007 Herlev Svømning +0.72 1:27.36 +6.28
50m: 41.35
100m: 1:27.36
(46.01)
5 Sally Emilie Bill 2007 Svømmeklubben MK31 +0.80 1:28.02 +6.94
50m: 41.53
100m: 1:28.02
(46.49)
6 Julia Vincentz 2007 Roskilde Svømning +0.74 1:31.36 +10.28
50m: 42.14
100m: 1:31.36
(49.22)
7 Anna Piao Bergendorff 2007 Svømmeklubben MK31 +0.71 1:32.47 +11.39
50m: 43.81
100m: 1:32.47
(48.66)
- Laura Friis Justesen 2006 Vordingborg Svømme Klub DNS
Løb officielt kl.: 06-11-2021 13:55:33
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer Årg. 1923-2005 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matilde Schrøder 1996 Sigma Swim Allerød +0.78 1:12.02
50m: 33.84
100m: 1:12.02
(38.18)
2 Anja Xin Andersen 2004 Herlev Svømning +0.57 1:17.35 +5.33
50m: 36.47
100m: 1:17.35
(40.88)
3 Mathilde P. Mathiesen 2004 Solrød Svømmeklub +0.77 1:20.89 +8.87
50m: 37.93
100m: 1:20.89
(42.96)
4 Emilie Larsen 2005 Svømmeklubben Syd +0.76 1:21.08 +9.06
50m: 38.04
100m: 1:21.08
(43.04)
Løb officielt kl.: 06-11-2021 13:55:33
06-11-2021 13:55.35 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Vordingborg Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner