2022-09-28   18:00:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vordingborg Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Session 1

Document
Resultater
Vordingborg Open
Placering: DGI Huset Vordingborg Arrangør Vordingborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 6. nov  2021 to 6. nov  2021
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2012-2021 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Nora Beyarslan 2012 Roskilde Svømning +0.80 1:50.81
50m: 52.74
100m: 1:50.81
(58.07)
2 Regitze Isaksen 2012 Roskilde Svømning +0.65 1:52.09 +1.28
50m: 54.04
100m: 1:52.09
(58.05)
3 Viola Trenter 2012 Roskilde Svømning +0.80 1:55.68 +4.87
50m: 53.97
100m: 1:55.68
(1:01.71)
4 Smilla Magnolia Friis 2012 Roskilde Svømning +0.76 2:00.35 +9.54
50m: 59.49
100m: 2:00.35
(1:00.86)
Løb officielt kl.: 06-11-2021 10:40:09
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2010-2011 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Borch 2011 Roskilde Svømning +0.90 1:36.00
50m: 46.29
100m: 1:36.00
(49.71)
Løb officielt kl.: 06-11-2021 10:40:09
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freya Runoberg Lind 2008 Vordingborg Svømme Klub +0.67 1:18.68
50m: 37.79
100m: 1:18.68
(40.89)
2 Marie Meier Vestermann 2008 Roskilde Svømning +0.71 1:20.57 +1.89
50m: 38.93
100m: 1:20.57
(41.64)
3 Ella Palmund 2008 Roskilde Svømning +0.83 1:23.57 +4.89
50m: 39.24
100m: 1:23.57
(44.33)
4 Olivia Køltoft 2009 Svømmeklubben Syd +0.91 1:31.11 +12.43
50m: 43.85
100m: 1:31.11
(47.26)
5 Gine Juul Martins 2009 Vordingborg Svømme Klub +0.95 1:31.93 +13.25
50m: 44.63
100m: 1:31.93
(47.30)
6 Rosa Borch 2009 Roskilde Svømning +0.70 1:34.00 +15.32
50m: 44.18
100m: 1:34.00
(49.82)
7 Caroline Hauch 2009 Roskilde Svømning +0.81 1:34.55 +15.87
50m: 46.24
100m: 1:34.55
(48.31)
8 Lærke Lind-Jensen 2009 Roskilde Svømning +0.72 1:57.90 +39.22
50m: 55.62
100m: 1:57.90
(1:02.28)
Løb officielt kl.: 06-11-2021 10:40:09
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2006-2007 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silje Egeberg Nordhald 2007 Vordingborg Svømme Klub +0.71 1:15.36
50m: 36.31
100m: 1:15.36
(39.05)
2 Ellen Lyse 2007 Svømmeklubben MK31 +0.63 1:19.48 +4.12
50m: 37.78
100m: 1:19.48
(41.70)
3 Johanne Lund Bro 2007 Roskilde Svømning +0.75 1:22.17 +6.81
50m: 40.15
100m: 1:22.17
(42.02)
4 Anna Dicte Bøgeskov 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.68 1:23.56 +8.20
50m: 40.47
100m: 1:23.56
(43.09)
5 Mie Bysand 2007 Svømmeklubben MK31 +0.69 1:23.70 +8.34
50m: 39.72
100m: 1:23.70
(43.98)
6 Augusta Anemone Friis 2006 Roskilde Svømning +0.80 1:28.57 +13.21
50m: 41.06
100m: 1:28.57
(47.51)
Løb officielt kl.: 06-11-2021 10:40:09
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer 2005 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Victoria Bierre 2000 Herlev Svømning +0.54 1:01.11
50m: 29.37
100m: 1:01.11
(31.74)
2 Amalie Kruse Enemærke 2003 Herlev Svømning +0.75 1:05.32 +4.21
50m: 31.58
100m: 1:05.32
(33.74)
Løb officielt kl.: 06-11-2021 10:40:09
06-11-2021 10:40.18 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Vordingborg Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner