2022-12-08   18:03:04
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Regionalt Stævne Sydsjælland

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asta Lukowski 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:18.35
50m: 1:18.35
2 Ingrid Zeller 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:19.96 +1.61
50m: 1:19.96
3 Annika Skovgren 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:24.22 +5.87
50m: 1:24.22
4 Ella Kruse Enemærke 2010 Glostrup Svømmeklub 1:24.72 +6.37
50m: 1:24.72
5 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:27.07 +8.72
50m: 1:27.07
6 Nia Sommer 2010 Køge Svømmeklub 1:28.36 +10.01
50m: 1:28.36
7 Elisabeth Thastum 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:28.54 +10.19
50m: 1:28.54
8 Maria Gandrup Nygaard 2010 Svøm Slagelse Korsør 1:28.70 +10.35
50m: 1:28.70
9 Josefine Rodriguez Andersen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:30.44 +12.09
50m: 1:30.44
10 Liva Astrid Jørgensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:31.71 +13.36
50m: 1:31.71
11 Rosa Sørensen 2010 Køge Svømmeklub 1:32.86 +14.51
50m: 1:32.86
12 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:33.65 +15.30
50m: 1:33.65
13 Alberte Hjarbæk 2010 Svøm Slagelse Korsør 1:37.40 +19.05
50m: 1:37.40
- Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub DSQ efb v 75 m
- Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. DSQ efb v 75 m
- Caroline Marie Rosenmejer 2010 Hovedstadens Svømmeklub DSQ Svøm på mave v 75 m
- Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub DSQ svøm på mave v 25m
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:54:57
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2011 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Carmen Grønkjær Thomsen 2011 Glostrup Svømmeklub 1:28.82
50m: 1:28.82
2 Lærke Kunoy Laugesen 2011 Glostrup Svømmeklub 1:29.77 +0.95
50m: 1:29.77
3 Alice Legarth Schmidt 2011 Hovedstadens Svømmeklub 1:32.10 +3.28
50m: 1:32.10
4 Vera Juel Øllgaard 2011 Glostrup Svømmeklub 1:35.59 +6.77
50m: 1:35.59
5 Cecilie Landwirt 2011 Glostrup Svømmeklub 1:36.00 +7.18
50m: 1:36.00
6 Lucca Kiding 2011 Køge Svømmeklub 1:36.20 +7.38
50m: 1:36.20
7 Lisbeth Kofoed Jensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:37.89 +9.07
50m: 1:37.89
8 Caroline M. Baustert 2011 Hovedstadens Svømmeklub 1:38.88 +10.06
50m: 1:38.88
9 Tilde Jespersen Trangbæk 2011 Vest-Brøndby 1:39.16 +10.34
50m: 1:39.16
10 Victoria B. Aagaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 1:41.72 +12.90
50m: 1:41.72
11 Sofie Kirkedal 2011 Hovedstadens Svømmeklub 1:43.15 +14.33
50m: 1:43.15
12 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:44.21 +15.39
50m: 1:44.21
13 Caroline Bøtcher 2011 Solrød Svømmeklub 1:45.47 +16.65
50m: 1:45.47
14 Zoi Asholt 2011 Hovedstadens Svømmeklub 1:45.67 +16.85
50m: 1:45.67
15 Ella Marie B. Jakobsen 2011 Hovedstadens Svømmeklub 1:47.91 +19.09
50m: 1:47.91
16 Victoria Iskov-Eskebæk 2011 GTI - Ishøj 2:16.80 +47.98
50m: 2:16.80
- Celina Aufeldt-Hjort 2011 GTI - Greve DSQ svøm på mave v 75 m
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:54:57
30-10-2021 11:13.12 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nakskov Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:11.55
50m: 1:11.55
2 Gustav Jørgensen 2009 Swim Team Taastrup 1:19.09 +7.54
50m: 1:19.09
3 Adam Berg Pedersen 2009 Ringsted Svømme Klub 1:20.78 +9.23
50m: 1:20.78
4 Jarl Bjerregaard Abrahamsen 2009 Svømmeklubben Syd 1:22.46 +10.91
50m: 1:22.46
5 Kalle Grydgaard 2009 Vallensbæk IF Af 1939 1:23.59 +12.04
50m: 1:23.59
6 Linus Sylvest Andersen 2009 Næstved Svømmeklub 1:23.63 +12.08
50m: 1:23.63
7 Carl Hertel 2009 Hovedstadens Svømmeklub 1:24.82 +13.27
50m: 1:24.82
8 Hector Juul Steenbuch 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:25.05 +13.50
50m: 1:25.05
9 Marco Leang 2009 Glostrup Svømmeklub 1:28.61 +17.06
50m: 1:28.61
- Emil Franck Kastrup 2009 Svømmeklubben MK31 DSQ efb v 25 m
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:36:17
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Reimer 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:18.77
50m: 1:18.77
2 Victor Schou 2010 Glostrup Svømmeklub 1:21.93 +3.16
50m: 1:21.93
3 Peter Gude Tang Bregnsholm 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:24.07 +5.30
50m: 1:24.07
4 Leif Evald Larsen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:24.85 +6.08
50m: 1:24.85
5 Maximilian Oxenbøll 2010 Swim Team Taastrup 1:26.23 +7.46
50m: 1:26.23
6 Karl Schiermer Eriksen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:29.11 +10.34
50m: 1:29.11
7 Markus Tordrup 2010 Vest-Brøndby 1:30.71 +11.94
50m: 1:30.71
8 Nikolaj Klempar Larsen 2010 Ringsted Svømme Klub 1:31.15 +12.38
50m: 1:31.15
9 Valdemar Hvid 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:31.63 +12.86
50m: 1:31.63
10 Luka Lundsberg 2010 Køge Svømmeklub 1:31.97 +13.20
50m: 1:31.97
11 Magnus Kleis 2010 Vest-Brøndby 1:32.40 +13.63
50m: 1:32.40
12 Rasmus Valentin Bayer 2010 Vest-Brøndby 1:33.33 +14.56
50m: 1:33.33
13 Oscar G. Lopez Nielsen 2010 Glostrup Svømmeklub 1:35.50 +16.73
50m: 1:35.50
14 Immanuel Tuxen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:39.12 +20.35
50m: 1:39.12
15 Mikkel Skytte Nielsen 2010 Svømmeklubben Syd 1:40.18 +21.41
50m: 1:40.18
16 Alfred Sørensen Stage 2010 GTI - Greve 1:40.81 +22.04
50m: 1:40.81
17 Jacob Bornhøft Nielsen 2010 Vest-Brøndby 1:43.46 +24.69
50m: 1:43.46
18 Otto Avril 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:44.83 +26.06
50m: 1:44.83
19 Asger Mørk Attrup 2010 Svøm Slagelse Korsør 1:45.58 +26.81
50m: 1:45.58
- Sixten Blicher Retpen 2010 Svømmeklubben MK31 DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:36:17
30-10-2021 11:13.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nakskov Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 3, 50m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. 31.98
2 Victoria Dolling 2010 Vallensbæk IF Af 1939 33.42 +1.44
3 Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub 33.69 +1.71
4 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 33.88 +1.90 MD1
4 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 33.88 +1.90 MD3
4 Nora Rosenkrantz 2010 Glostrup Svømmeklub 33.88 +1.90 MD2
7 Asta Kruse Enemærke 2010 Glostrup Svømmeklub 34.25 +2.27
8 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub 34.55 +2.57
9 Caroline Marie Rosenmejer 2010 Hovedstadens Svømmeklub 35.01 +3.03
10 Maria Gandrup Nygaard 2010 Svøm Slagelse Korsør 35.15 +3.17
11 Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve 35.31 +3.33
12 Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. 35.41 +3.43
13 Rosalina M. Postgaard 2010 Vallensbæk IF Af 1939 35.59 +3.61
14 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj 35.60 +3.62
15 Elisabeth Thastum 2010 Hovedstadens Svømmeklub 36.22 +4.24
16 Naja Koch Heschel 2010 Hovedstadens Svømmeklub 36.29 +4.31 MD2
16 Amalie Vogt Monberg 2010 Solrød Svømmeklub 36.29 +4.31 MD1
18 Maja Lund Nielsen 2010 Næstved Svømmeklub 38.44 +6.46
- Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ tyvstart
- Emilie Villadsen 2010 Næstved Svømmeklub DSQ tyvstart
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:49:06
Løb 3, 50m Frisvømning Damer Årg. 2011 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vera Juel Øllgaard 2011 Glostrup Svømmeklub 36.84
2 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub 38.02 +1.18
3 Alice Legarth Schmidt 2011 Hovedstadens Svømmeklub 38.18 +1.34
4 Alma Madrid Poulsen 2011 GTI - Tune I.F. 38.58 +1.74
5 Laura  Mahs 2011 Solrød Svømmeklub 39.15 +2.31 MD1
5 Lærke Kunoy Laugesen 2011 Glostrup Svømmeklub 39.15 +2.31 MD4
5 Tilde Jespersen Trangbæk 2011 Vest-Brøndby 39.15 +2.31 MD2
5 Caroline M. Baustert 2011 Hovedstadens Svømmeklub 39.15 +2.31 MD3
9 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub 39.60 +2.76 MD1
9 Sofie Kirkedal 2011 Hovedstadens Svømmeklub 39.60 +2.76 MD2
11 Frederikke Lohmann Frosthol 2011 GTI - Tune I.F. 40.07 +3.23 MD 2
11 Natacha Steinbach mikkelsen 2011 Køge Svømmeklub 40.07 +3.23 MD 1
13 Caroline Harding 2011 Hvidovre Svømmeklub 41.03 +4.19 MD1
13 Victoria B. Aagaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 41.03 +4.19 MD2
15 Emma Dejløw Sonne 2011 Ringsted Svømme Klub 41.13 +4.29
16 Maja Visbjerg Priskorn 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 41.18 +4.34
17 Cecilie Landwirt 2011 Glostrup Svømmeklub 42.00 +5.16
18 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 43.27 +6.43
19 Zoi Asholt 2011 Hovedstadens Svømmeklub 43.75 +6.91
20 Flora Vinge-Maigaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 44.71 +7.87
21 Signe Ewald Riecke 2011 Hovedstadens Svømmeklub 45.63 +8.79
22 Frida Grydgaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 46.23 +9.39
23 Esther Daugaard 2011 Solrød Svømmeklub 46.31 +9.47
24 Agnes Bille Nielsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 47.16 +10.32
- Anna Hildebrandt 2011 Køge Svømmeklub DSQ tyvstart
- Sofia Poulsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:49:06
30-10-2021 12:35.36 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nakskov Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkel Stabell 2009 Svømmeklubben Syd 28.71
2 Jarl Bjerregaard Abrahamsen 2009 Svømmeklubben Syd 30.93 +2.22
3 Jonatan Thrysøe 2009 Svøm Slagelse Korsør 30.97 +2.26
4 Jonathan V Ahm-Jantzen 2009 Glostrup Svømmeklub 31.61 +2.90
5 Bertram J. Trangbæk 2009 Vest-Brøndby 32.18 +3.47 MD2
5 Daniel Sabic 2009 Hvidovre Svømmeklub 32.18 +3.47 MD1
7 Jakob Hansen 2009 Swim Team Taastrup 32.29 +3.58
8 Mathias Ankjær Pedersen 2009 GTI - Greve 32.32 +3.61
9 Mikkel Frank 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 32.69 +3.98
10 Willum Sullivan Sommer 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 32.77 +4.06
11 William Winther Sørensen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 32.86 +4.15
12 Oskar Gørup Godthjælp Povlse 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 34.25 +5.54
13 Otto Weber Folmann 2009 Swim Team Taastrup 35.50 +6.79
14 Oskar Julius Krogh Bill 2009 Svømmeklubben MK31 36.03 +7.32
15 Anton Jønsson 2009 Vest-Brøndby 37.39 +8.68
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:13:51
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 William To Frederiksen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 32.60
2 Leif Evald Larsen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 32.79 +0.19
3 Peter Gude Tang Bregnsholm 2010 Vallensbæk IF Af 1939 33.07 +0.47
4 Victor Schou 2010 Glostrup Svømmeklub 33.70 +1.10
5 Silas Nielsen 2010 Svømmeklubben Syd 35.05 +2.45
6 Maximilian Oxenbøll 2010 Swim Team Taastrup 35.44 +2.84
7 Felix Erlendsson 2010 Vallensbæk IF Af 1939 36.13 +3.53
8 Mads Hentzen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 36.36 +3.76
9 Asbjørn Kristiansen 2010 Svøm Slagelse Korsør 36.45 +3.85
10 Kristoffer Slente 2010 Svømmeklubben Syd 37.19 +4.59
11 Rasmus Valentin Bayer 2010 Vest-Brøndby 37.51 +4.91
12 Filip Nielsen 2010 Rønne Svømme Klub 37.66 +5.06
13 Karl Schiermer Eriksen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 37.67 +5.07
14 Oliver Thøsing Skourup 2010 Solrød Svømmeklub 37.69 +5.09
15 Nikolaj Klempar Larsen 2010 Ringsted Svømme Klub 37.88 +5.28
16 Immanuel Tuxen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 37.95 +5.35 MD2
16 Valdemar Hvid 2010 Vallensbæk IF Af 1939 37.95 +5.35 MD1
18 Magnus Nordal Rask 2010 GTI - Tune I.F. 38.07 +5.47
19 Marcus Franks Hansen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 38.68 +6.08
20 Markus Tordrup 2010 Vest-Brøndby 38.82 +6.22
21 Oliver Demsitz 2010 Hvidovre Svømmeklub 38.95 +6.35
22 Mikkel Skytte Nielsen 2010 Svømmeklubben Syd 39.27 +6.67
23 Adam Engsig-Karup 2010 Hvidovre Svømmeklub 39.41 +6.81
24 Emil Kofoed-Skov 2010 Svømmeklubben Syd 39.62 +7.02
25 Otto Avril 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 40.55 +7.95
26 Laurids Agerskov 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 42.11 +9.51
27 Malte Thomsen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 42.85 +10.25
- Markus Fjeldsted 2010 Køge Svømmeklub DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:13:51
30-10-2021 12:42.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nakskov Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 5, 100m Medley Damer Årg. 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asta Lukowski 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:23.72
50m: 1:23.72
2 Ella Kruse Enemærke 2010 Glostrup Svømmeklub 1:24.90 +1.18
50m: 1:24.90
2 Victoria Dolling 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:24.90 +1.18
50m: 1:24.90
4 Ingrid Zeller 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:25.29 +1.57
50m: 1:25.29
5 Ellen Juul-Andersen 2010 Ringsted Svømme Klub 1:25.58 +1.86
50m: 1:25.58
6 Annika Skovgren 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:26.96 +3.24
50m: 1:26.96
7 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. 1:27.06 +3.34
50m: 1:27.06
8 Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub 1:27.31 +3.59
50m: 1:27.31
9 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve 1:27.69 +3.97
50m: 1:27.69
10 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:27.97 +4.25
50m: 1:27.97
11 Ida Hansen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:28.10 +4.38
50m: 1:28.10
12 Caroline Marie Rosenmejer 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:28.53 +4.81
50m: 1:28.53
13 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 1:28.73 +5.01
50m: 1:28.73
14 Rosalina M. Postgaard 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:29.33 +5.61
50m: 1:29.33
15 Maria Gandrup Nygaard 2010 Svøm Slagelse Korsør 1:29.46 +5.74
50m: 1:29.46
16 Naja Koch Heschel 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:29.62 +5.90
50m: 1:29.62
17 Emma Smedegaard Hansson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:30.01 +6.29
50m: 1:30.01
18 Asta Kruse Enemærke 2010 Glostrup Svømmeklub 1:31.03 +7.31
50m: 1:31.03
19 Elisabeth Thastum 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:32.28 +8.56
50m: 1:32.28
20 Nora Rosenkrantz 2010 Glostrup Svømmeklub 1:33.30 +9.58
50m: 1:33.30
21 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:33.72 +10.00
50m: 1:33.72
22 Josefine Rodriguez Andersen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:35.32 +11.60
50m: 1:35.32
23 Alberte Hjarbæk 2010 Svøm Slagelse Korsør 1:37.45 +13.73
50m: 1:37.45
24 Andrea Glasius Tischer 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:40.70 +16.98
50m: 1:40.70
25 Christine Gam-Jørgensen 2010 GTI - Greve 1:45.04 +21.32
50m: 1:45.04
- Nia Sommer 2010 Køge Svømmeklub DSQ afslut ryg på mave
- Mie Neergaard 2010 GTI - Tune I.F. DSQ svøm på mave ef 25 m
- Josefine Nyamadi 2010 GTI - Greve DSQ Afslut ryg på maven
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:16:12
Løb 5, 100m Medley Damer Årg. 2011 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikoline Nielsen 2011 Svøm Slagelse Korsør 1:29.90
50m: 1:29.90
2 Carmen Grønkjær Thomsen 2011 Glostrup Svømmeklub 1:34.26 +4.36
50m: 1:34.26
3 Alice Legarth Schmidt 2011 Hovedstadens Svømmeklub 1:36.37 +6.47
50m: 1:36.37
4 Lærke Kunoy Laugesen 2011 Glostrup Svømmeklub 1:42.76 +12.86
50m: 1:42.76
5 Clara Trap Wolf 2011 Hvidovre Svømmeklub 1:44.42 +14.52
50m: 1:44.42
6 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub 1:45.42 +15.52
50m: 1:45.42
7 Anna Hildebrandt 2011 Køge Svømmeklub 1:48.79 +18.89
50m: 1:48.79
8 Emma Dejløw Sonne 2011 Ringsted Svømme Klub 1:50.60 +20.70
50m: 1:50.60
9 Victoria Iskov-Eskebæk 2011 GTI - Ishøj 2:09.61 +39.71
50m: 2:09.61
- Melina Ertman 2011 Køge Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Ella Marie B. Jakobsen 2011 Hovedstadens Svømmeklub DSQ afslut ryg på mave
- Laura  Mahs 2011 Solrød Svømmeklub DSQ fl flyben i bryst ef vendin
- Ida Ravn Olsen 2011 GTI - Greve DSQ Afslut ryg på mave
- Celina Aufeldt-Hjort 2011 GTI - Greve DSQ flyben i bryst
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:16:12
30-10-2021 12:38.01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nakskov Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 6, 100m Medley Herrer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:13.68
50m: 1:13.68
2 Mikkel Stabell 2009 Svømmeklubben Syd 1:15.88 +2.20
50m: 1:15.88
3 Jonathan V Ahm-Jantzen 2009 Glostrup Svømmeklub 1:19.95 +6.27
50m: 1:19.95
4 Frederik Vedtofte 2009 Solrød Svømmeklub 1:21.62 +7.94
50m: 1:21.62
5 Jakob Hansen 2009 Swim Team Taastrup 1:21.73 +8.05
50m: 1:21.73
6 Linus Sylvest Andersen 2009 Næstved Svømmeklub 1:22.44 +8.76
50m: 1:22.44
7 Gustav Jørgensen 2009 Swim Team Taastrup 1:22.74 +9.06
50m: 1:22.74
8 Adam Berg Pedersen 2009 Ringsted Svømme Klub 1:23.30 +9.62
50m: 1:23.30
9 Jonatan Thrysøe 2009 Svøm Slagelse Korsør 1:23.66 +9.98
50m: 1:23.66
10 Carl Hertel 2009 Hovedstadens Svømmeklub 1:25.31 +11.63
50m: 1:25.31
11 Mikkel Prüsse-Olsen 2009 Svøm Slagelse Korsør 1:26.18 +12.50
50m: 1:26.18
12 William Winther Sørensen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:27.36 +13.68
50m: 1:27.36
13 Kalle Grydgaard 2009 Vallensbæk IF Af 1939 1:27.83 +14.15
50m: 1:27.83
14 Marco Leang 2009 Glostrup Svømmeklub 1:30.43 +16.75
50m: 1:30.43
15 Mikkel Frank 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:31.08 +17.40
50m: 1:31.08
16 Kasper Granlund Thomsen 2009 GTI - Greve 1:33.47 +19.79
50m: 1:33.47
- Bertram J. Trangbæk 2009 Vest-Brøndby DSQ Tyvstart
- Semih Güven Karaibrahim 2009 GTI - Greve DSQ Afslut ryg på maven
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:16:29
Løb 6, 100m Medley Herrer Årg. 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Reimer 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:21.51
50m: 1:21.51
2 Victor Schou 2010 Glostrup Svømmeklub 1:23.00 +1.49
50m: 1:23.00
3 Leif Evald Larsen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:26.02 +4.51
50m: 1:26.02
4 Peter Gude Tang Bregnsholm 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:26.65 +5.14
50m: 1:26.65
5 William To Frederiksen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:26.66 +5.15
50m: 1:26.66
6 Emil Klinge Vølund Tømmerho 2010 GTI - Greve 1:31.73 +10.22
50m: 1:31.73
7 Felix Erlendsson 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:32.88 +11.37
50m: 1:32.88
8 Nikolaj Klempar Larsen 2010 Ringsted Svømme Klub 1:33.63 +12.12
50m: 1:33.63
9 Mads Hentzen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:34.65 +13.14
50m: 1:34.65
10 Maximilian Oxenbøll 2010 Swim Team Taastrup 1:34.73 +13.22
50m: 1:34.73
11 Alfred Sørensen Stage 2010 GTI - Greve 1:35.45 +13.94
50m: 1:35.45
12 Oscar G. Lopez Nielsen 2010 Glostrup Svømmeklub 1:35.58 +14.07
50m: 1:35.58
13 Ozan Efe Usta 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:35.65 +14.14
50m: 1:35.65
14 Magnus Kleis 2010 Vest-Brøndby 1:36.06 +14.55
50m: 1:36.06
15 Jeppe Bülow Møller 2010 Svøm Slagelse Korsør 1:39.33 +17.82
50m: 1:39.33
16 Marcus Franks Hansen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:39.73 +18.22
50m: 1:39.73
17 Valdemar Hvid 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:39.90 +18.39
50m: 1:39.90
18 Markus Fjeldsted 2010 Køge Svømmeklub 1:41.25 +19.74
50m: 1:41.25
19 Adam Engsig-Karup 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:41.93 +20.42
50m: 1:41.93
20 Bjørn Olesen 2010 GTI - Ishøj 1:44.17 +22.66
50m: 1:44.17
21 Asbjørn Kristiansen 2010 Svøm Slagelse Korsør 1:44.75 +23.24
50m: 1:44.75
- Magnus Ørum Bodal 2010 GTI - Greve DSQ Afslut ryg på maven
- Magnus Nordal Rask 2010 GTI - Tune I.F. DSQ Tyvstart
- Benjamin Völkner 2010 GTI - Tune I.F. DSQ Afslut ryg på mave
- Oliver Demsitz 2010 Hvidovre Svømmeklub DSQ Afslut ryg på maven
- Marcus Sødahl-Borres 2010 GTI - Greve DSQ Afslut ryg på maven
- Sixten Blicher Retpen 2010 Svømmeklubben MK31 DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:16:29
30-10-2021 12:45.00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nakskov Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Gandrup Nygaard 2010 Svøm Slagelse Korsør 42.59
2 Ella Kruse Enemærke 2010 Glostrup Svømmeklub 42.90 +0.31
3 Asta Kruse Enemærke 2010 Glostrup Svømmeklub 42.91 +0.32
4 Victoria Dolling 2010 Vallensbæk IF Af 1939 43.23 +0.64
5 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub 43.26 +0.67
6 Annika Skovgren 2010 Vallensbæk IF Af 1939 44.34 +1.75
7 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 45.86 +3.27
8 Amalie Vogt Monberg 2010 Solrød Svømmeklub 46.53 +3.94
9 Emilie Villadsen 2010 Næstved Svømmeklub 46.89 +4.30
10 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 47.15 +4.56
11 Caroline Marie Rosenmejer 2010 Hovedstadens Svømmeklub 47.58 +4.99
12 Filippa Stolholm Würfel 2010 Næstved Svømmeklub 47.81 +5.22
13 Liva Astrid Jørgensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 48.25 +5.66 MD1
13 Ellen Juul-Andersen 2010 Ringsted Svømme Klub 48.25 +5.66 MD2
15 Mathilde Josefine Holm 2010 GTI - Ishøj 48.82 +6.23
16 Christine Gam-Jørgensen 2010 GTI - Greve 51.11 +8.52
17 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 51.16 +8.57
18 Maja Lund Nielsen 2010 Næstved Svømmeklub 52.05 +9.46
19 Josefine Rodriguez Andersen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 52.82 +10.23
- Ida Hansen 2010 Hovedstadens Svømmeklub DSQ Asyncron ben v 25
- Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:05:31
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2011 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikoline Nielsen 2011 Svøm Slagelse Korsør 44.31
2 Carmen Grønkjær Thomsen 2011 Glostrup Svømmeklub 46.23 +1.92
3 Caroline M. Baustert 2011 Hovedstadens Svømmeklub 49.49 +5.18
4 Melina Ertman 2011 Køge Svømmeklub 49.74 +5.43
5 Lucca Kiding 2011 Køge Svømmeklub 50.87 +6.56
6 Alice Legarth Schmidt 2011 Hovedstadens Svømmeklub 51.83 +7.52
7 Ella Marie B. Jakobsen 2011 Hovedstadens Svømmeklub 52.36 +8.05
8 Alma Madrid Poulsen 2011 GTI - Tune I.F. 52.72 +8.41
9 Sofie Kirkedal 2011 Hovedstadens Svømmeklub 52.82 +8.51
10 Alma C. Thaysen 2011 Ringsted Svømme Klub 53.02 +8.71
11 Vera Juel Øllgaard 2011 Glostrup Svømmeklub 53.75 +9.44
12 Caroline Harding 2011 Hvidovre Svømmeklub 54.55 +10.24
13 Natacha Steinbach mikkelsen 2011 Køge Svømmeklub 56.58 +12.27
14 Sofia Poulsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 59.45 +15.14
15 Maja Visbjerg Priskorn 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:05.97 +21.66
16 Esther Daugaard 2011 Solrød Svømmeklub 1:18.08 +33.77
17 Caroline Bøtcher 2011 Solrød Svømmeklub 1:22.85 +38.54
- Vega Bisgaard Bang 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ ESB v25 og 50 m
- Agnes Bille Nielsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ Ingen berøring v 25 m
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:05:31
30-10-2021 13:26.09 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nakskov Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan V Ahm-Jantzen 2009 Glostrup Svømmeklub 39.70
2 Jakob Hansen 2009 Swim Team Taastrup 41.23 +1.53
3 Emil Franck Kastrup 2009 Svømmeklubben MK31 41.90 +2.20
4 Mikkel Prüsse-Olsen 2009 Svøm Slagelse Korsør 43.29 +3.59
5 Otto Weber Folmann 2009 Swim Team Taastrup 43.46 +3.76
6 Oskar Julius Krogh Bill 2009 Svømmeklubben MK31 43.55 +3.85
7 Anton Jønsson 2009 Vest-Brøndby 46.18 +6.48
8 Mathias Ankjær Pedersen 2009 GTI - Greve 46.49 +6.79
9 Oskar Gørup Godthjælp Povlse 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 46.92 +7.22
10 Kalle Grydgaard 2009 Vallensbæk IF Af 1939 47.19 +7.49
11 Marco Leang 2009 Glostrup Svømmeklub 48.60 +8.90
12 Kasper Granlund Thomsen 2009 GTI - Greve 48.87 +9.17
13 Semih Güven Karaibrahim 2009 GTI - Greve 49.57 +9.87
- Frederik Vedtofte 2009 Solrød Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Carl Hertel 2009 Hovedstadens Svømmeklub DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:13:38
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Reimer 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 43.07
2 Leif Evald Larsen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 44.05 +0.98
3 Emil Klinge Vølund Tømmerho 2010 GTI - Greve 44.50 +1.43
4 Ozan Efe Usta 2010 Hvidovre Svømmeklub 47.39 +4.32 MD1
4 Felix Erlendsson 2010 Vallensbæk IF Af 1939 47.39 +4.32 MD2
6 Jeppe Bülow Møller 2010 Svøm Slagelse Korsør 50.27 +7.20
7 Oscar G. Lopez Nielsen 2010 Glostrup Svømmeklub 51.30 +8.23
8 Karl Schiermer Eriksen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 51.35 +8.28
9 Oliver Thøsing Skourup 2010 Solrød Svømmeklub 52.32 +9.25
10 Nikolaj Klempar Larsen 2010 Ringsted Svømme Klub 52.35 +9.28
11 Filip Nielsen 2010 Rønne Svømme Klub 52.96 +9.89
12 Adam Engsig-Karup 2010 Hvidovre Svømmeklub 53.02 +9.95
13 Asger Mørk Attrup 2010 Svøm Slagelse Korsør 54.26 +11.19
14 Laurids Agerskov 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 56.26 +13.19
15 Immanuel Tuxen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 57.58 +14.51
16 Magnus Kleis 2010 Vest-Brøndby 58.32 +15.25
17 Oliver Demsitz 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:00.50 +17.43
- Malte Thomsen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ FL flyben ved start
- Sixten Blicher Retpen 2010 Svømmeklubben MK31 DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:13:38
30-10-2021 13:24.42 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nakskov Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 9, 200m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Asta Lukowski 2010 Hovedstadens Svømmeklub 2:37.89
50m: 2:37.89
2 Ingrid Zeller 2010 Hovedstadens Svømmeklub 2:41.47 +3.58
50m: 2:41.47
3 Nora Rosenkrantz 2010 Glostrup Svømmeklub 2:47.13 +9.24
50m: 2:47.13
4 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 2:50.06 +12.17
50m: 2:50.06
5 Rosalina M. Postgaard 2010 Vallensbæk IF Af 1939 2:51.23 +13.34
50m: 2:51.23
6 Naja Koch Heschel 2010 Hovedstadens Svømmeklub 2:54.57 +16.68
50m: 2:54.57
- Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:28:27
30-10-2021 13:34.20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nakskov Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
- Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 2:20.29
50m: 2:20.29
- Mikkel Stabell 2009 Svømmeklubben Syd 2:24.20 +3.91
50m: 2:24.20
- Gustav Jørgensen 2009 Swim Team Taastrup 2:28.42 +8.13
50m: 2:28.42
- Jonatan Thrysøe 2009 Svøm Slagelse Korsør 2:35.71 +15.42
50m: 2:35.71
- Bertram J. Trangbæk 2009 Vest-Brøndby 2:37.03 +16.74
50m: 2:37.03
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:28:51
30-10-2021 13:34.47 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nakskov Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 11, 4x50m Medley Damer - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 HSK hajer 12 2:35.26
Ingrid Zeller 2010 1044AA 39.24 39.24
Ida Hansen 2010 1096AA 45.36 1:24.60
Elisabeth Thastum 2010 1084AA 38.83 2:03.43
Asta Lukowski 2010 1034AA 31.83 2:35.26
2 GSK's Seje sild 12 2:39.63 +4.37
Lærke Kunoy Laugesen 2011 1196AH 41.52 41.52
Ella Kruse Enemærke 2010 1006AB 42.31 1:23.83
Nora Rosenkrantz 2010 1018AD 41.29 2:05.12
Asta Kruse Enemærke 2010 1016AB 34.51 2:39.63
3 Kvik piger 1 12 2:42.44 +7.18
Alba Overgaard Pedersen 2010 1002AI 41.35 41.35
Liva Astrid Jørgensen 2010 1040AI 48.69 1:30.04
Alberte Delin Backhausen 2010 1004AI 37.59 2:07.63
Louise Bilberg Lund 2010 1046AI 34.81 2:42.44
4 Stjerneskud 12 2:43.20 +7.94
Rosalina M. Postgaard 2010 1088AA 40.17 40.17
Annika Skovgren 2010 1054AK 45.89 1:26.06
Victoria Dolling 2010 1074AO 38.47 2:04.53
Victoria B. Aagaard 2011 1144AD 38.67 2:43.20
5 Crasy FlamingoKøer 12 2:43.47 +8.21
Josefine Nyamadi 2010 1084AG 44.69 44.69
Caroline Engsbro 2010 1054AD 46.98 1:31.67
Mie Neergaard 2010 1084AD 40.90 2:12.57
Frida Kirkegaard 2010 1064AD 30.90 2:43.47
6 HSK søstjerner 12 2:50.19 +14.93
Josefine Rodriguez Andersen 2010 1078AP 42.99 42.99
Caroline Marie Rosenmejer 2010 1056AA 47.53 1:30.52
Naja Koch Heschel 2010 1064AB 39.12 2:09.64
Andrea Glasius Tischer 2010 1074AB 40.55 2:50.19
7 Køge pige 1 12 2:51.30 +16.04
Rosa Sørensen 2010 1096AH 41.88 41.88
Melina Ertman 2011 1176AA 49.47 1:31.35
Nia Sommer 2010 1074AA 39.98 2:11.33
Lucca Kiding 2011 1186AA 39.97 2:51.30
8 Hvidovre 12 3:02.97 +27.71
Line Birkebæk 2011 1134AE 50.70 50.70
Malea Rosa A Nunez 2010 1072AA 48.50 1:39.20
Karla S Enevoldsen 2010 1004AE 45.18 2:24.38
Clara Trap Wolf 2011 1192AE 38.59 3:02.97
9 Kvik piger 2 12 3:11.06 +35.80
Emma Smedegaard Hansson 2010 1020AI 42.46 42.46
Vega Bisgaard Bang 2011 1104AI 1:03.75 1:46.21
Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 1030AI 45.92 2:32.13
Lisbeth Kofoed Jensen 2011 1110AI 38.93 3:11.06
- Crasy FlamingoKøer Y 11 DSQ Arme f
Frederikke Lohmann Frostholm 2011 1152AF 45.16 45.16
Alma Madrid Poulsen 2011 1126AC 53.21 1:38.37
Victoria Iskov-Eskebæk 2011 1186AG
Ida Ravn Olsen 2011 1142AF
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:45:09
30-10-2021 13:56.23 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nakskov Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 12, 4x50m Medley Herrer Årg. 2009-2010 - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Powerpuff drengene 13 2:31.90
William To Frederiksen 2010 1029AF 37.72 37.72
Linus Reimer 2010 1025AF 43.76 1:21.48
Oskar Gørup Godthjælp
Povlsen
2009 0993BB 37.90 1:59.38
Mikkel Frank 2009 0989BB 32.52 2:31.90
2 STT Mægtige Mænd 13 2:33.85 +1.95
Gustav Jørgensen 2009 0959AA 37.99 37.99
Otto Weber Folmann 2009 0947BD 43.64 1:21.63
Jakob Hansen 2009 0987AE 37.51 1:59.14
Maximilian Oxenbøll 2010 1087AB 34.71 2:33.85
3 GSK's Flyvefisk 13 2:39.22 +7.32
Victor Schou 2010 1077AB 39.35 39.35
Jonathan V Ahm-Jantzen 2009 0949AA 41.52 1:20.87
Marco Leang 2009 0911BC 42.72 2:03.59
Oscar G. Lopez Nielsen 2010 1039AD 35.63 2:39.22
4 Hvidovre 13 2:41.46 +9.56
Ozan Efe Usta 2010 1075AA 43.96 43.96
Adam Engsig-Karup 2010 1039AA 52.10 1:36.06
Vitus Ketscher 2009 0961AA 33.27 2:09.33
Daniel Sabic 2009 0957BG 32.13 2:41.46
5 SvømSK drenge 13 2:43.48 +11.58
Asbjørn Kristiansen 2010 1023AD 45.30 45.30
Mikkel Prüsse-Olsen 2009 0931AF 45.00 1:30.30
Jonatan Thrysøe 2009 0901AE 35.91 2:06.21
Jeppe Bülow Møller 2010 1073AC 37.27 2:43.48
6 Hajføde 13 2:44.09 +12.19
Valdemar Hvid 2010 1041AE 43.67 43.67
Kalle Grydgaard 2009 0903AC 47.30 1:30.97
Peter Gude Tang Bregnsholm 2010 1035AE 37.15 2:08.12
Felix Erlendsson 2010 1037AE 35.97 2:44.09
7 Bøllerne1 13 2:44.19 +12.29
Mathias Ankjær Pedersen 2009 0963AB 40.97 40.97
Semih Güven Karaibrahim 2009 0935AD 49.22 1:30.19
Kasper Granlund Thomsen 2009 0927AE 40.96 2:11.15
Emil Klinge Vølund Tømmerholt 2010 1005AE 33.04 2:44.19
8 Vest drenge 1 13 2:45.08 +13.18
Magnus Kleis 2010 1025AC 44.96 44.96
Anton Jønsson 2009 0963BG 46.36 1:31.32
Bertram J. Trangbæk 2009 0953AD 37.45 2:08.77
Markus Tordrup 2010 1057AF 36.31 2:45.08
9 Teletubbies 13 2:46.34 +14.44
Hector Juul Steenbuch 2009 0969BB 39.67 39.67
William Winther Sørensen 2009 0997BB 48.06 1:27.73
Mads Hentzen 2010 1027AF 45.20 2:12.93
Willum Sullivan Sommer 2009 0901BC 33.41 2:46.34
10 Bøllerne 2 12 3:06.90 +35.00
Magnus Ørum Bodal 2010 1007AE 45.03 45.03
Alfred Sørensen Stage 2010 1001AE 50.90 1:35.93
Benjamin Völkner 2010 1043AI 52.54 2:28.47
Magnus Nordal Rask 2010 1041AI 38.43 3:06.90
- HSK Løver 13 DSQ Tyvsta
Immanuel Tuxen 2010 1043AA
Karl Schiermer Eriksen 2010 1083AA
Carl Hertel 2009 0977AA
Leif Evald Larsen 2010 1053AA
- Paw Patrol 12 DSQ Træk i 
Otto Avril 2010 1067AL
Laurids Agerskov 2010 1065AL
Malte Thomsen 2010 1069AK
Marcus Franks Hansen 2010 1085AK
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:54:19
30-10-2021 13:58.44 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nakskov Svømme Klub
Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 13, 100m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Kirkegaard 2010 GTI - Tune I.F. 1:10.13
100m: 1:10.13
(1:10.13)
2 Asta Lukowski 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:11.04 +0.91
100m: 1:11.04
(1:11.04)
3 Victoria Dolling 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:13.81