2022-11-27   02:16:44
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Regionalt Stævne Sydsjælland

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Afsnit 1

Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:11.55
50m: 1:11.55
2 Gustav Jørgensen 2009 Swim Team Taastrup 1:19.09 +7.54
50m: 1:19.09
3 Adam Berg Pedersen 2009 Ringsted Svømme Klub 1:20.78 +9.23
50m: 1:20.78
4 Jarl Bjerregaard Abrahamsen 2009 Svømmeklubben Syd 1:22.46 +10.91
50m: 1:22.46
5 Kalle Grydgaard 2009 Vallensbæk IF Af 1939 1:23.59 +12.04
50m: 1:23.59
6 Linus Sylvest Andersen 2009 Næstved Svømmeklub 1:23.63 +12.08
50m: 1:23.63
7 Carl Hertel 2009 Hovedstadens Svømmeklub 1:24.82 +13.27
50m: 1:24.82
8 Hector Juul Steenbuch 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:25.05 +13.50
50m: 1:25.05
9 Marco Leang 2009 Glostrup Svømmeklub 1:28.61 +17.06
50m: 1:28.61
- Emil Franck Kastrup 2009 Svømmeklubben MK31 DSQ efb v 25 m
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:36:17
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Reimer 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:18.77
50m: 1:18.77
2 Victor Schou 2010 Glostrup Svømmeklub 1:21.93 +3.16
50m: 1:21.93
3 Peter Gude Tang Bregnsholm 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:24.07 +5.30
50m: 1:24.07
4 Leif Evald Larsen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:24.85 +6.08
50m: 1:24.85
5 Maximilian Oxenbøll 2010 Swim Team Taastrup 1:26.23 +7.46
50m: 1:26.23
6 Karl Schiermer Eriksen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:29.11 +10.34
50m: 1:29.11
7 Markus Tordrup 2010 Vest-Brøndby 1:30.71 +11.94
50m: 1:30.71
8 Nikolaj Klempar Larsen 2010 Ringsted Svømme Klub 1:31.15 +12.38
50m: 1:31.15
9 Valdemar Hvid 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:31.63 +12.86
50m: 1:31.63
10 Luka Lundsberg 2010 Køge Svømmeklub 1:31.97 +13.20
50m: 1:31.97
11 Magnus Kleis 2010 Vest-Brøndby 1:32.40 +13.63
50m: 1:32.40
12 Rasmus Valentin Bayer 2010 Vest-Brøndby 1:33.33 +14.56
50m: 1:33.33
13 Oscar G. Lopez Nielsen 2010 Glostrup Svømmeklub 1:35.50 +16.73
50m: 1:35.50
14 Immanuel Tuxen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:39.12 +20.35
50m: 1:39.12
15 Mikkel Skytte Nielsen 2010 Svømmeklubben Syd 1:40.18 +21.41
50m: 1:40.18
16 Alfred Sørensen Stage 2010 GTI - Greve 1:40.81 +22.04
50m: 1:40.81
17 Jacob Bornhøft Nielsen 2010 Vest-Brøndby 1:43.46 +24.69
50m: 1:43.46
18 Otto Avril 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:44.83 +26.06
50m: 1:44.83
19 Asger Mørk Attrup 2010 Svøm Slagelse Korsør 1:45.58 +26.81
50m: 1:45.58
- Sixten Blicher Retpen 2010 Svømmeklubben MK31 DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:36:17
30-10-2021 11:13.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nakskov Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner