2022-10-01   09:53:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionalt Stævne Sydsjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1

Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 6, 100m Medley Herrer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:13.68
50m: 1:13.68
2 Mikkel Stabell 2009 Svømmeklubben Syd 1:15.88 +2.20
50m: 1:15.88
3 Jonathan V Ahm-Jantzen 2009 Glostrup Svømmeklub 1:19.95 +6.27
50m: 1:19.95
4 Frederik Vedtofte 2009 Solrød Svømmeklub 1:21.62 +7.94
50m: 1:21.62
5 Jakob Hansen 2009 Swim Team Taastrup 1:21.73 +8.05
50m: 1:21.73
6 Linus Sylvest Andersen 2009 Næstved Svømmeklub 1:22.44 +8.76
50m: 1:22.44
7 Gustav Jørgensen 2009 Swim Team Taastrup 1:22.74 +9.06
50m: 1:22.74
8 Adam Berg Pedersen 2009 Ringsted Svømme Klub 1:23.30 +9.62
50m: 1:23.30
9 Jonatan Thrysøe 2009 Svøm Slagelse Korsør 1:23.66 +9.98
50m: 1:23.66
10 Carl Hertel 2009 Hovedstadens Svømmeklub 1:25.31 +11.63
50m: 1:25.31
11 Mikkel Prüsse-Olsen 2009 Svøm Slagelse Korsør 1:26.18 +12.50
50m: 1:26.18
12 William Winther Sørensen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:27.36 +13.68
50m: 1:27.36
13 Kalle Grydgaard 2009 Vallensbæk IF Af 1939 1:27.83 +14.15
50m: 1:27.83
14 Marco Leang 2009 Glostrup Svømmeklub 1:30.43 +16.75
50m: 1:30.43
15 Mikkel Frank 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:31.08 +17.40
50m: 1:31.08
16 Kasper Granlund Thomsen 2009 GTI - Greve 1:33.47 +19.79
50m: 1:33.47
- Bertram J. Trangbæk 2009 Vest-Brøndby DSQ Tyvstart
- Semih Güven Karaibrahim 2009 GTI - Greve DSQ Afslut ryg på maven
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:16:29
Løb 6, 100m Medley Herrer Årg. 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Reimer 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:21.51
50m: 1:21.51
2 Victor Schou 2010 Glostrup Svømmeklub 1:23.00 +1.49
50m: 1:23.00
3 Leif Evald Larsen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 1:26.02 +4.51
50m: 1:26.02
4 Peter Gude Tang Bregnsholm 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:26.65 +5.14
50m: 1:26.65
5 William To Frederiksen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:26.66 +5.15
50m: 1:26.66
6 Emil Klinge Vølund Tømmerho 2010 GTI - Greve 1:31.73 +10.22
50m: 1:31.73
7 Felix Erlendsson 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:32.88 +11.37
50m: 1:32.88
8 Nikolaj Klempar Larsen 2010 Ringsted Svømme Klub 1:33.63 +12.12
50m: 1:33.63
9 Mads Hentzen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:34.65 +13.14
50m: 1:34.65
10 Maximilian Oxenbøll 2010 Swim Team Taastrup 1:34.73 +13.22
50m: 1:34.73
11 Alfred Sørensen Stage 2010 GTI - Greve 1:35.45 +13.94
50m: 1:35.45
12 Oscar G. Lopez Nielsen 2010 Glostrup Svømmeklub 1:35.58 +14.07
50m: 1:35.58
13 Ozan Efe Usta 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:35.65 +14.14
50m: 1:35.65
14 Magnus Kleis 2010 Vest-Brøndby 1:36.06 +14.55
50m: 1:36.06
15 Jeppe Bülow Møller 2010 Svøm Slagelse Korsør 1:39.33 +17.82
50m: 1:39.33
16 Marcus Franks Hansen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:39.73 +18.22
50m: 1:39.73
17 Valdemar Hvid 2010 Vallensbæk IF Af 1939 1:39.90 +18.39
50m: 1:39.90
18 Markus Fjeldsted 2010 Køge Svømmeklub 1:41.25 +19.74
50m: 1:41.25
19 Adam Engsig-Karup 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:41.93 +20.42
50m: 1:41.93
20 Bjørn Olesen 2010 GTI - Ishøj 1:44.17 +22.66
50m: 1:44.17
21 Asbjørn Kristiansen 2010 Svøm Slagelse Korsør 1:44.75 +23.24
50m: 1:44.75
- Magnus Ørum Bodal 2010 GTI - Greve DSQ Afslut ryg på maven
- Magnus Nordal Rask 2010 GTI - Tune I.F. DSQ Tyvstart
- Benjamin Völkner 2010 GTI - Tune I.F. DSQ Afslut ryg på mave
- Oliver Demsitz 2010 Hvidovre Svømmeklub DSQ Afslut ryg på maven
- Marcus Sødahl-Borres 2010 GTI - Greve DSQ Afslut ryg på maven
- Sixten Blicher Retpen 2010 Svømmeklubben MK31 DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:16:29
30-10-2021 12:45.00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nakskov Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner