Results for Regionalt Stævne Sydsjælland
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Afsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.90 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.91 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
43.23 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
43.26 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
44.34 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
45.86 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
46.53 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
46.89 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.15 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
47.58 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filippa Stolholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
47.81 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.25 |
+5.66 |
|
MD1 |
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
48.25 |
+5.66 |
|
MD2 |
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
48.82 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
51.11 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.16 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
52.05 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
52.82 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Asyncron ben v 25 |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:05:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
46.23 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
49.49 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
49.74 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
50.87 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
51.83 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
52.36 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Madrid Poulsen |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
52.72 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
52.82 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
53.02 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
53.75 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Harding |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
54.55 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Natacha Steinbach mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
56.58 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
59.45 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:05.97 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:18.08 |
+33.77 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:22.85 |
+38.54 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
ESB v25 og 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
Ingen berøring v 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:05:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 13:26.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|