2022-12-02   11:24:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionalt Stævne Sydsjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 2

Document
Resultater
Regionalt Stævne
Placering: Tåstrup Arrangør Region Sjælland
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2010 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alberte Delin Backhausen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 37.66
2 Ingrid Zeller 2010 Hovedstadens Svømmeklub 38.35 +0.69
3 Annika Skovgren 2010 Vallensbæk IF Af 1939 38.75 +1.09
4 Rosalina M. Postgaard 2010 Vallensbæk IF Af 1939 39.82 +2.16
5 Amalie Vogt Monberg 2010 Solrød Svømmeklub 40.50 +2.84
6 Elisabeth Thastum 2010 Hovedstadens Svømmeklub 40.79 +3.13 MD2
6 Alberte Hjarbæk 2010 Svøm Slagelse Korsør 40.79 +3.13 MD1
8 Nora Rosenkrantz 2010 Glostrup Svømmeklub 40.93 +3.27
9 Rosa Sørensen 2010 Køge Svømmeklub 40.98 +3.32
10 Louise Bilberg Lund 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 41.12 +3.46
10 Filippa Stolholm Würfel 2010 Næstved Svømmeklub 41.12 +3.46
12 Ida Hansen 2010 Hovedstadens Svømmeklub 41.17 +3.51
13 Caroline Marie Rosenmejer 2010 Hovedstadens Svømmeklub 41.74 +4.08
14 Emma Smedegaard Hansson 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 42.09 +4.43
15 Nicoline Svarrer 2010 Svømmeklubben MK31 42.13 +4.47
16 Kamma Lykke Sejer Sørensen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 42.55 +4.89
17 Caroline Engsbro 2010 GTI - Greve 42.69 +5.03
18 Naja Koch Heschel 2010 Hovedstadens Svømmeklub 42.76 +5.10
19 Alba Overgaard Pedersen 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 42.79 +5.13
20 Alva Wagner Toftdahl 2010 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 42.85 +5.19
21 Andrea Glasius Tischer 2010 Hovedstadens Svømmeklub 45.43 +7.77
- Asta Lukowski 2010 Hovedstadens Svømmeklub DSQ SW 6.2 Ej rygl v /25m
- Emilie Jakobsen 2010 Næstved Svømmeklub DSQ SW 6.4 EFB v/25m
Løb officielt kl.: 31-10-2021 12:34:18
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2011 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Kunoy Laugesen 2011 Glostrup Svømmeklub 41.08
2 Carmen Grønkjær Thomsen 2011 Glostrup Svømmeklub 42.15 +1.07
3 Alice Legarth Schmidt 2011 Hovedstadens Svømmeklub 42.99 +1.91
4 Frederikke Lohmann Frosthol 2011 GTI - Tune I.F. 44.12 +3.04
5 Vera Juel Øllgaard 2011 Glostrup Svømmeklub 44.16 +3.08
6 Lisbeth Kofoed Jensen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 44.28 +3.20
7 Caroline M. Baustert 2011 Hovedstadens Svømmeklub 44.87 +3.79
8 Victoria B. Aagaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 45.21 +4.13
9 Tilde Jespersen Trangbæk 2011 Vest-Brøndby 45.28 +4.20
10 Nikoline Nielsen 2011 Svøm Slagelse Korsør 45.71 +4.63
11 Natacha Steinbach mikkelsen 2011 Køge Svømmeklub 46.99 +5.91
12 Maja Visbjerg Priskorn 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 47.01 +5.93
13 Sofie Kirkedal 2011 Hovedstadens Svømmeklub 47.03 +5.95
14 Line Birkebæk 2011 Hvidovre Svømmeklub 47.25 +6.17
15 Alma Madrid Poulsen 2011 GTI - Tune I.F. 47.51 +6.43
16 Adele Svendsen 2011 Swim Team Taastrup 48.38 +7.30
17 Laura  Mahs 2011 Solrød Svømmeklub 48.39 +7.31
18 Celina Aufeldt-Hjort 2011 GTI - Greve 48.49 +7.41
19 Agnes Bille Nielsen 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 48.78 +7.70
20 Ida Ravn Olsen 2011 GTI - Greve 48.79 +7.71
21 Vega Bisgaard Bang 2011 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 49.05 +7.97
22 Zoi Asholt 2011 Hovedstadens Svømmeklub 49.24 +8.16
23 Anna Hildebrandt 2011 Køge Svømmeklub 49.32 +8.24
24 Ella Marie B. Jakobsen 2011 Hovedstadens Svømmeklub 49.38 +8.30
25 Flora Vinge-Maigaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 50.36 +9.28
26 Signe Ewald Riecke 2011 Hovedstadens Svømmeklub 51.35 +10.27
27 Frida Grydgaard 2011 Vallensbæk IF Af 1939 53.84 +12.76
28 Victoria Iskov-Eskebæk 2011 GTI - Ishøj 55.00 +13.92
- Cecilie Landwirt 2011 Glostrup Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 31-10-2021 12:34:18
31-10-2021 13:20.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nakskov Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner