2021-12-09   11:26:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Vaasa uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Document
Tulokset
Vaasa uinnit
Paikka: Järjestäjä: Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällkap
Allas: 25m loka 2, 2021 to loka 3, 2021
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet P13 - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tommi Kangas 2008 Vieskan Uimarit +0.89 2:18.88 102,47 %
Entry time: 2:22.40 (-3.52)
50m: 31.56
100m: 1:06.10
(34.54)
150m: 1:43.00
(36.90)
200m: 2:18.88
(35.88)
2 Arvid Karl Martin Kaas 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.90 2:20.10 103,70 %
Entry time: 2:25.48 (-5.38)
50m: 30.45
100m: 1:05.39
(34.94)
150m: 1:42.77
(37.38)
200m: 2:20.10
(37.33)
3 Eemeli Nygård 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.85 2:22.79 104,60 %
Entry time: 2:29.67 (-6.88)
50m: 32.31
100m: 1:08.26
(35.95)
150m: 1:46.03
(37.77)
200m: 2:22.79
(36.76)
4 Wili Laiho 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.73 2:32.91 104,99 %
Entry time: 2:40.94 (-8.03)
50m: 33.94
100m: 1:12.70
(38.76)
150m: 1:52.70
(40.00)
200m: 2:32.91
(40.21)
5 Topias Ruuska 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.79 2:33.52 100,03 %
Entry time: 2:33.56 (-0.04)
50m: 34.11
100m: 1:13.79
(39.68)
150m: 1:54.79
(41.00)
200m: 2:33.52
(38.73)
6 Olli Korvakangas 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.94 2:44.55 101,50 %
Entry time: 2:47.06 (-2.51)
50m: 36.04
100m: 1:17.55
(41.51)
150m: 2:01.13
(43.58)
200m: 2:44.55
(43.42)
7 Topias Myllykoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.88 2:44.62 104,80 %
Entry time: 2:52.92 (-8.30)
50m: 36.05
100m: 1:17.74
(41.69)
150m: 2:01.89
(44.15)
200m: 2:44.62
(42.73)
8 Valtteri Tavast 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.50 2:53.94 101,61 %
Entry time: 2:56.78 (-2.84)
50m: 37.78
100m: 1:21.58
(43.80)
150m: 2:07.81
(46.23)
200m: 2:53.94
(46.13)
9 Herman Sandbacka 2008 Kokkolan Uimaseura +0.81 2:53.98 104,00 %
Entry time: 3:01.23 (-7.25)
50m: 39.82
100m: 1:25.08
(45.26)
150m: 2:11.84
(46.76)
200m: 2:53.98
(42.14)
10 Rasmus Lintilä 2009 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.83 2:58.58 96,59 %
Entry time: 2:52.69 (+5.89)
50m: 40.78
100m: 1:27.57
(46.79)
150m: 2:15.04
(47.47)
200m: 2:58.58
(43.54)
11 Ali Mäkelä 2008 Alavuden Urheilijat +0.79 3:15.33
50m: 38.05
100m: 1:20.01
(41.96)
150m: 2:15.02
(55.01)
200m: 3:15.33
(1:00.31)
12 Paavo Jokiranta 2010 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.79 3:22.12 110,84 %
Entry time: 3:46.69 (-24.57)
50m: 45.05
100m: 1:36.86
(51.81)
150m: 2:32.23
(55.37)
200m: 3:22.12
(49.89)
13 Rasmus Juntti 2011 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.93 3:34.01 104,88 %
Entry time: 3:44.98 (-10.97)
50m: 47.66
100m: 1:42.53
(54.87)
150m: 2:39.10
(56.57)
200m: 3:34.01
(54.91)
Laji virallinen: 02/10/2021 9.57.16
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet P16 - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lauri Korpi 2006 Ilmajoen Kisailijat +0.78 2:02.75 99,70 %
Entry time: 2:02.38 (+0.37)
50m: 28.30
100m: 59.32
(31.02)
150m: 1:31.12
(31.80)
200m: 2:02.75
(31.63)
2 Lucas Lydman 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.65 2:02.80 104,53 %
Entry time: 2:08.63 (-5.83)
50m: 29.22
100m: 1:01.24
(32.02)
150m: 1:31.98
(30.74)
200m: 2:02.80
(30.82)
3 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.58 2:03.53 100,89 %
Entry time: 2:04.64 (-1.11)
50m: 28.43
100m: 59.95
(31.52)
150m: 1:31.82
(31.87)
200m: 2:03.53
(31.71)
4 Erik Kotanen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.70 2:03.85 100,31 %
Entry time: 2:04.24 (-0.39)
50m: 28.71
100m: 1:00.23
(31.52)
150m: 1:32.65
(32.42)
200m: 2:03.85
(31.20)
5 Andras Galos 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.81 2:08.89 102,23 %
Entry time: 2:11.83 (-2.94)
50m: 28.66
100m: 1:01.35
(32.69)
150m: 1:35.45
(34.10)
200m: 2:08.89
(33.44)
6 Ville Ikola 2005 Kokkolan Uimaseura +0.82 2:11.75 100,08 %
Entry time: 2:11.86 (-0.11)
50m: 29.10
100m: 1:01.96
(32.86)
150m: 1:36.64
(34.68)
200m: 2:11.75
(35.11)
7 Viljo Varsanpää 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.76 2:15.44 106,06 %
Entry time: 2:24.18 (-8.74)
50m: 30.26
100m: 1:04.79
(34.53)
150m: 1:40.86
(36.07)
200m: 2:15.44
(34.58)
8 Adam Westeråker 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.58 2:16.89 100,46 %
Entry time: 2:17.52 (-0.63)
50m: 31.46
100m: 1:07.25
(35.79)
150m: 1:43.16
(35.91)
200m: 2:16.89
(33.73)
9 Lauri Jumppanen 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.74 2:17.46 100,97 %
Entry time: 2:18.80 (-1.34)
50m: 31.65
100m: 1:07.29
(35.64)
150m: 1:43.28
(35.99)
200m: 2:17.46
(34.18)
10 Kaj Jonatan Jakobsson 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.81 2:25.23 102,31 %
Entry time: 2:28.67 (-3.44)
50m: 32.90
100m: 1:10.50
(37.60)
150m: 1:48.60
(38.10)
200m: 2:25.23
(36.63)
Laji virallinen: 02/10/2021 9.57.16
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet Miehet - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Pietari Puutio 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.74 2:03.39 97,77 %
Entry time: 2:00.70 (+2.69)
50m: 27.98
100m: 59.61
(31.63)
150m: 1:31.56
(31.95)
200m: 2:03.39
(31.83)
2 Nader Khalili 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.84 2:03.44 95,83 %
Entry time: 1:58.50 (+4.94)
50m: 27.66
100m: 58.94
(31.28)
150m: 1:31.61
(32.67)
200m: 2:03.44
(31.83)
3 Antti Korri 1992 Kokkolan Uimaseura +0.78 2:04.76 98,63 %
Entry time: 2:03.07 (+1.69)
50m: 28.73
100m: 1:00.87
(32.14)
150m: 1:33.19
(32.32)
200m: 2:04.76
(31.57)
4 Visa Nissinen 2004 Kokkolan Uimaseura +0.81 2:06.38 100,40 %
Entry time: 2:06.89 (-0.51)
50m: 29.38
100m: 1:01.42
(32.04)
150m: 1:34.21
(32.79)
200m: 2:06.38
(32.17)
5 Jere Kekola 2000 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.66 2:08.54 95,51 %
Entry time: 2:03.02 (+5.52)
50m: 28.37
100m: 1:00.69
(32.32)
150m: 1:34.54
(33.85)
200m: 2:08.54
(34.00)
6 Akseli Klutas 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.77 2:19.80 98,90 %
Entry time: 2:18.28 (+1.52)
50m: 31.90
100m: 1:07.32
(35.42)
150m: 1:44.36
(37.04)
200m: 2:19.80
(35.44)
7 Ilari Raninen 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.75 2:21.88 105,53 %
Entry time: 2:30.18 (-8.30)
50m: 31.81
100m: 1:07.61
(35.80)
150m: 1:44.56
(36.95)
200m: 2:21.88
(37.32)
Laji virallinen: 02/10/2021 9.57.16
02-10-2021 09.57.23 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner