Results for Regionsmesterskab Sjælland Syd
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland og Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer Årg. 2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.79 |
595 |
1:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
590 |
1:10.72 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.69 |
582 |
1:11.06 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
571 |
1:11.49 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
561 |
1:11.93 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
527 |
1:13.42 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
520 |
1:13.76 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
517 |
1:13.91 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.80 |
515 |
1:14.03 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
501 |
1:14.68 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
496 |
1:14.92 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
487 |
1:15.40 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
435 |
1:18.31 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
429 |
1:18.63 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.75 |
406 |
1:20.12 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.82 |
387 |
1:21.42 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.81 |
371 |
1:22.54 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
351 |
1:24.07 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Johansen |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
+0.81 |
333 |
1:25.60 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mille Bækmark |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.84 |
305 |
1:28.13 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:51:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer Årg. 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
520 |
1:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
459 |
1:16.89 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
444 |
1:17.73 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
374 |
1:22.32 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
+0.69 |
318 |
1:26.89 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisabeth Toft Kristensen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.87 |
265 |
1:32.29 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
231 |
1:36.65 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:51:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 10:52.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|