2022-09-30   05:16:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab Sjælland Syd

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Swim Team Taastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 1, 4x50m Butterfly Damer Årg. 2008-2009 - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Hovedstadens Piger 1 14 2:08.20
Ella Stensgaard 2008 0816AA +0.68 31.92 31.92
Christiane Dreyer Riis 2009 0902AB +0.25 32.46 1:04.38
Andrea Lage 2009 0934AB +0.44 32.31 1:36.69
Vigga Jørgensen 2008 0874AE +0.27 31.51 2:08.20
2 STT Klor Maskiner 1 14 2:10.12 +1.92
Klara Rasmussen 2008 0868AG +0.76 32.19 32.19
Olivia Møllgaard 2008 0874AL +0.30 33.48 1:05.67
Marie Munk 2008 0818AD +0.27 32.70 1:38.37
Nynne Bugge 2008 0832AF +0.67 31.75 2:10.12
3 GTI Dolphins 14 2:13.14 +4.94
Amalie Lykke Madsen 2008 0866AC +0.65 32.38 32.38
Sarah Cecilie Rasmussen 2008 0842AH +0.43 33.03 1:05.41
Luna Madrid Poulsen 2009 0972AC +0.25 32.96 1:38.37
Jasmin A. Didriksen 2009 0998AB +0.23 34.77 2:13.14
4 HVSK Damer 14 2:14.44 +6.24
Wilma E L Raagefelt 2008 0814AD +0.74 33.55 33.55
Angela Bang Svendsen 2008 0832AA +0.17 31.28 1:04.83
Anna Sofie Skov 2008 0874AB +0.25 35.46 1:40.29
Asta Hänel Christensen 2008 0804AI -0.00 34.15 2:14.44
5 Kvik piger 14 2:14.89 +6.69
Vigga Skou 2008 0812AF +0.73 33.75 33.75
Adia Brekling 2008 0802AI +0.39 33.60 1:07.35
Ida Fam 2008 0802AD +0.28 36.59 1:43.94
Zenia Englund 2008 0868AE +0.36 30.95 2:14.89
6 Køge Årgang - piger 1 14 2:16.24 +8.04
Amanda Liechti 2008 0824AF +0.75
Elisabeth Toft Kristensen 2009 0924AF +0.61 1:07.73 1:07.73
Vica Lucie Axen 2008 0808AC +0.67 35.32 1:43.05
Augusta Bollmann 2009 0932AA +0.47 33.19 2:16.24
7 VG17 Vandkanoner 14 2:17.93 +9.73
Frederikke M. Rasmussen 2008 0884AH +0.70 34.11 34.11
Esther Bang Laursen 2009 0926AC +0.25 33.54 1:07.65
Maddie Evers Kokholm 2008 0858AF +0.76 36.09 1:43.74
Liva Friche Christensen 2008 0848AF +0.47 34.19 2:17.93
8 SvømSK piger 14 2:21.29 +13.09
Emilia Pico 2008 0874AC +0.73 31.83 31.83
Silje Juul Kjeldsen 2008 0826AG +0.43 36.20 1:08.03
Signe Skelvig 2009 0984AA +0.89 37.68 1:45.71
Naja-Amalie Hallengreen 2008 0848AC +0.55 35.58 2:21.29
9 GTI Dolphins 2 14 2:23.44 +15.24
Mathilde Dithmar 2009 0902AC +0.72 39.98 39.98
Freja Monrad Kirkegaard 2008 0878AE +0.30 34.07 1:14.05
Sofia Linnea B. Pedersen 2009 0942AC +0.22 32.57 1:46.62
Anna Eirfeldt 2009 0952AF +0.13 36.82 2:23.44
10 Køge Årgang - piger 2 14 2:36.76 +28.56
Alberte Kobyluch Høst 2009 0968AD +0.72 35.12 35.12
Mynte Skovager Sveigaard 2009 0972AB +0.48 39.43 1:14.55
Frederikke Schwaner-Hanse 2008 0878AN +0.71 44.79 1:59.34
Emilie Lyngfeldt Boholm 2008 0834AB 37.42 2:36.76
11 VG17 Matroser 13 2:37.32 +29.12
Alma Gottorp Sørensen 2009 0954AB +0.65 36.43 36.43
Lisa Koerver Schmidt 2009 0916AB +0.40 39.44 1:15.87
Caroline Stefansen 2009 0902AF +0.43 39.93 1:55.80
Cecilia Janning 2009 0968AE +0.05 41.52 2:37.32
- MK31 Piger 1 14 DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Carla Uhl 2008 0852AM +0.75 35.54 35.54
Frida Fly Haastrup 2008 0884AM +0.56 35.54 1:11.08
Flora Rebecca Profeta 2008 0836AA +0.72 40.91 1:51.99
Naja Kammann 2008 0826AM -0.11
- Hovedstadens Piger 2 14 DNS
Alma Sofie A. Bløcher 2008 0804AB
Christiane Dreyer Riis 2009 0902AB
Alice Zsigri Dyndgaard 2009 0922AB
Josephine S. Christensen 2009 0932AB
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:09:57
30-10-2021 10:10.07 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Swim Team Taastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 2, 4x50m Butterfly Herrer - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Mucho Macho 15 1:56.31
Oscar Vinge-Maigaard 2007 0751AA +0.62 28.68 28.68
Marinus Leisvig 2007 0773AD +0.47 29.57 58.25
Mathias Johansen 2007 0723AF +0.55 29.17 1:27.42
Valdemar Møller-Ern 2008 0821AA +0.37 28.89 1:56.31
2 Hovedstadens Drenge 1 15 1:58.51 +2.20
Hans Bjørn Legind 2007 0717AF +0.65 29.11 29.11
Ib Fang Wang 2007 0771AB +0.24 29.50 58.61
Felix Holkenfeldt Be Berg 2007 0727AA +0.42 31.43 1:30.04
Simon Voldmester 2007 0703AB +0.26 28.47 1:58.51
3 GTI Dolphins 15 1:58.87 +2.56
Marius Hedvang Segato 2007 0791AD +0.72 28.32 28.32
Frederik William Holm 2007 0727AE +0.21 29.33 57.65
Nicolai Østergaard Hansen 2007 0763AC +0.16 30.75 1:28.40
Victor Bjørneborg 2007 0729AD +0.34 30.47 1:58.87
4 Køge Årgang - drenge 15 2:02.47 +6.16
Storm Melgaard 2007 0755AF +0.73 29.27 29.27
Carl Gustav Christensen 2007 0775AC +0.81 31.85 1:01.12
Charlie Bastillini-Noval 2007 0727AG +0.67 32.61 1:33.73
Hjalte Lildballe Møller 2007 0733AA +0.21 28.74 2:02.47
5 Kvik drenge 1 15 2:11.25 +14.94
Christian V. F. Jakobsen 2008 0869AI +0.71 33.89 33.89
Kasper Egerod 2008 0839AI +0.41 36.61 1:10.50
Herman Plehn Prehn 2007 0741AJ +0.26 31.99 1:42.49
Otto Cairo 2007 0769AE +0.16 28.76 2:11.25
6 MK31 Drenge 1 14 2:12.55 +16.24
Eran Akar 2008 0833AH +0.75 33.94 33.94
Emil Harpøth 2008 0823AP +0.54 34.09 1:08.03
Rasmus Alexander Nielsen 2008 0843AH +0.82 32.87 1:40.90
Thor Rosselló-Tang 2008 0853AH +0.55 31.65 2:12.55
7 Tsunami 15 2:13.05 +16.74
William Hvid 2007 0737AH +0.73 31.76 31.76
August Ibsen 2008 0807AF +0.88 35.38 1:07.14
Emil Mandsberg 2008 0885AD +0.60 31.25 1:38.39
Luka Kepser 2007 0783AD +0.42 34.66 2:13.05
8 STT Tsunami Boys 15 2:16.25 +19.94
Lukas Hitlev 2007 0707AL +0.71 33.06 33.06
William Bugge 2008 0899AC +0.37 36.56 1:09.62
Toke Hjalholt 2007 0743AF +0.75 34.36 1:43.98
Karl-Emil Klinggård Niels 2007 0703AM +0.39 32.27 2:16.25
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:17:33
30-10-2021 10:17.40 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Swim Team Taastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 3, 200m Frisvømning Damer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub +0.73 612 2:19.36
50m: 31.39
100m: 1:06.71
(35.32)
150m: 1:43.31
(36.60)
200m: 2:19.36
(36.05)
2 Vigga Skou 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.76 611 2:19.43 +0.07
50m: 31.69
100m: 1:07.24
(35.55)
150m: 1:43.98
(36.74)
200m: 2:19.43
(35.45)
3 Frederikke M. Rasmussen 2008 Vest-Brøndby +0.76 533 2:25.94 +6.58
50m: 34.05
100m: 1:11.93
(37.88)
150m: 1:50.64
(38.71)
200m: 2:25.94
(35.30)
4 Silje Juul Kjeldsen 2008 Svøm Slagelse Korsør +0.78 526 2:26.58 +7.22
50m: 34.53
100m: 1:11.92
(37.39)
150m: 1:49.57
(37.65)
200m: 2:26.58
(37.01)
5 Cecilie Jakobsen 2008 Næstved Svømmeklub +0.78 515 2:27.58 +8.22
50m: 32.12
100m: 1:09.26
(37.14)
150m: 1:49.07
(39.81)
200m: 2:27.58
(38.51)
6 Carla Uhl 2008 Svømmeklubben MK31 +0.75 503 2:28.76 +9.40
50m: 33.15
100m: 1:11.02
(37.87)
150m: 1:50.46
(39.44)
200m: 2:28.76
(38.30)
7 Asta Lund Nielsen 2008 Næstved Svømmeklub +0.85 491 2:30.01 +10.65
50m: 34.16
100m: 1:12.08
(37.92)
150m: 1:50.84
(38.76)
200m: 2:30.01
(39.17)
8 Augusta Johansen 2008 Næstved Svømmeklub +0.87 486 2:30.47 +11.11
50m: 33.65
100m: 1:11.87
(38.22)
150m: 1:51.74
(39.87)
200m: 2:30.47
(38.73)
9 Ida Fam 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 477 2:31.42 +12.06
50m: 34.61
100m: 1:13.45
(38.84)
150m: 1:54.00
(40.55)
200m: 2:31.42
(37.42)
10 Vica Lucie Axen 2008 Køge Svømmeklub +0.78 475 2:31.67 +12.31
50m: 35.21
100m: 1:14.03
(38.82)
150m: 1:53.92
(39.89)
200m: 2:31.67
(37.75)
11 Amalie Lykke Madsen 2008 GTI - Greve +0.70 470 2:32.13 +12.77
50m: 32.32
100m: 1:10.17
(37.85)
150m: 1:51.74
(41.57)
200m: 2:32.13
(40.39)
12 Freya Runoberg Lind 2008 Vordingborg Svømme Klub +0.73 463 2:32.95 +13.59
50m: 33.83
100m: 1:12.45
(38.62)
150m: 1:52.93
(40.48)
200m: 2:32.95
(40.02)
13 Freja Monrad Kirkegaard 2008 GTI - Tune I.F. +0.70 406 2:39.71 +20.35
50m: 36.34
200m: 2:39.71
(2:39.71)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:37:25
Løb 3, 200m Frisvømning Damer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Esther Bang Laursen 2009 Vest-Brøndby +0.76 529 2:26.29
50m: 32.63
100m: 1:09.80
(37.17)
150m: 1:48.12
(38.32)
200m: 2:26.29
(38.17)
2 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub +0.75 493 2:29.77 +3.48
50m: 33.95
100m: 1:12.41
(38.46)
150m: 1:51.82
(39.41)
200m: 2:29.77
(37.95)
3 Sofia Linnea B. Pedersen 2009 GTI - Tune I.F. +0.73 481 2:30.98 +4.69
50m: 32.93
100m: 1:09.86
(36.93)
150m: 1:50.49
(40.63)
200m: 2:30.98
(40.49)
4 Alma Gottorp Sørensen 2009 Vest-Brøndby +0.74 469 2:32.23 +5.94
50m: 35.32
100m: 1:14.97
(39.65)
150m: 1:55.25
(40.28)
200m: 2:32.23
(36.98)
5 Vega Deneke Kure 2009 Glostrup Svømmeklub +0.69 447 2:34.72 +8.43
50m: 36.20
100m: 1:16.69
(40.49)
150m: 1:56.41
(39.72)
200m: 2:34.72
(38.31)
6 Jasmin A. Didriksen 2009 GTI - Tune I.F. +0.78 442 2:35.33 +9.04
50m: 33.07
100m: 1:11.97
(38.90)
150m: 1:53.87
(41.90)
200m: 2:35.33
(41.46)
7 Ella Strange 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.73 424 2:37.46 +11.17
50m: 35.36
100m: 1:15.46
(40.10)
150m: 1:57.49
(42.03)
200m: 2:37.46
(39.97)
8 Cecilia Janning 2009 Vest-Brøndby +0.70 419 2:38.06 +11.77
50m: 34.57
100m: 1:14.79
(40.22)
150m: 1:57.57
(42.78)
200m: 2:38.06
(40.49)
9 Mia Erica Armstead Evans 2009 Vallensbæk IF Af 1939 +0.80 415 2:38.65 +12.36
50m: 33.22
100m: 1:12.95
(39.73)
150m: 1:57.21
(44.26)
200m: 2:38.65
(41.44)
10 Caroline Milling 2009 Solrød Svømmeklub +0.81 411 2:39.17 +12.88
50m: 36.88
100m: 1:17.40
(40.52)
150m: 1:58.82
(41.42)
200m: 2:39.17
(40.35)
11 Lina Louardi 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.81 394 2:41.38 +15.09
50m: 34.89
100m: 1:16.23
(41.34)
150m: 2:00.10
(43.87)
200m: 2:41.38
(41.28)
12 Mathilde Dithmar 2009 GTI - Greve +0.82 369 2:44.93 +18.64
50m: 36.81
100m: 1:18.60
(41.79)
150m: 2:02.69
(44.09)
200m: 2:44.93
(42.24)
13 Mikala Valentin Eggertsen 2009 Nakskov Svømme Klub +0.72 356 2:46.94 +20.65
50m: 35.35
100m: 1:17.62
(42.27)
150m: 2:03.51
(45.89)
200m: 2:46.94
(43.43)
14 Sarah Budolph Olsen 2009 GTI - Greve +0.68 354 2:47.27 +20.98
50m: 34.62
100m: 1:16.08
(41.46)
150m: 2:01.30
(45.22)
200m: 2:47.27
(45.97)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:37:25
30-10-2021 10:38.04 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Swim Team Taastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2007 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Johansen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.69 575 2:08.41
50m: 29.17
100m: 1:01.47
(32.30)
150m: 1:35.07
(33.60)
200m: 2:08.41
(33.34)
2 Sebastian Aunt 2007 Næstved Svømmeklub +0.73 535 2:11.56 +3.15
50m: 30.28
100m: 1:04.32
(34.04)
150m: 1:37.79
(33.47)
200m: 2:11.56
(33.77)
3 Hans Bjørn Legind 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 520 2:12.80 +4.39
50m: 30.08
100m: 1:02.97
(32.89)
150m: 1:38.23
(35.26)
200m: 2:12.80
(34.57)
4 Charlie Bastillini-Noval 2007 Køge Svømmeklub +0.81 511 2:13.56 +5.15
50m: 30.89
100m: 1:04.74
(33.85)
150m: 1:40.13
(35.39)
200m: 2:13.56
(33.43)
5 Nicolai Østergaard Hansen 2007 GTI - Greve +0.73 510 2:13.63 +5.22
50m: 30.51
100m: 1:04.49
(33.98)
150m: 1:39.83
(35.34)
200m: 2:13.63
(33.80)
6 Lukas Hitlev 2007 Swim Team Taastrup +0.74 470 2:17.37 +8.96
50m: 32.89
100m: 1:07.88
(34.99)
150m: 1:44.09
(36.21)
200m: 2:17.37
(33.28)
7 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.82 468 2:17.50 +9.09
50m: 31.26
100m: 1:06.03
(34.77)
150m: 1:42.35
(36.32)
200m: 2:17.50
(35.15)
8 Victor Bjørneborg 2007 GTI - Greve +0.68 466 2:17.70 +9.29
50m: 31.21
100m: 1:05.12
(33.91)
150m: 1:41.09
(35.97)
200m: 2:17.70
(36.61)
9 Asbjørn Zeller 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 413 2:23.40 +14.99
50m: 32.06
100m: 1:09.32
(37.26)
150m: 1:47.58
(38.26)
200m: 2:23.40
(35.82)
10 August Juul-Andersen 2007 Ringsted Svømme Klub +0.77 379 2:27.60 +19.19
50m: 32.61
100m: 1:10.00
(37.39)
150m: 1:49.15
(39.15)
200m: 2:27.60
(38.45)
11 Benjamin Kofoed Thestrup 2007 GTI - Ishøj +0.76 373 2:28.38 +19.97
50m: 32.15
100m: 1:10.43
(38.28)
150m: 1:50.33
(39.90)
200m: 2:28.38
(38.05)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:39:05
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kristoffer Fjeldsted 2008 Køge Svømmeklub +0.89 514 2:13.31
50m: 29.58
100m: 1:03.66
(34.08)
150m: 1:39.17
(35.51)
200m: 2:13.31
(34.14)
2 Dion Veliqi 2008 Svømmeklubben Syd +0.84 482 2:16.22 +2.91
50m: 31.30
100m: 1:06.44
(35.14)
150m: 1:41.78
(35.34)
200m: 2:16.22
(34.44)
3 Viktor Damkjær Pyndt 2008 Svømmeklubben Syd +0.78 457 2:18.65 +5.34
50m: 32.42
100m: 1:07.82
(35.40)
150m: 1:43.81
(35.99)
200m: 2:18.65
(34.84)
4 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.80 434 2:21.05 +7.74
50m: 32.72
100m: 1:08.80
(36.08)
150m: 1:45.60
(36.80)
200m: 2:21.05
(35.45)
5 Nicolai Molter Petersen 2008 Næstved Svømmeklub +0.85 419 2:22.69 +9.38
50m: 31.98
100m: 1:07.20
(35.22)
150m: 1:44.97
(37.77)
200m: 2:22.69
(37.72)
6 Malte Bøgelund Høpfner 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.80 356 2:30.70 +17.39
50m: 33.14
100m: 1:11.07
(37.93)
150m: 1:50.89
(39.82)
200m: 2:30.70
(39.81)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:39:05
30-10-2021 10:46.33 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Swim Team Taastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 5, 100m Butterfly Damer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Liechti 2008 Køge Svømmeklub +0.79 595 1:10.54
50m: 32.33
100m: 1:10.54
(38.21)
2 Zenia Englund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.77 590 1:10.72 +0.18
50m: 32.92
100m: 1:10.72
(37.80)
3 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.69 582 1:11.06 +0.52
50m: 32.82
100m: 1:11.06
(38.24)
4 Nynne Bugge 2008 Swim Team Taastrup +0.70 571 1:11.49 +0.95
50m: 33.10
100m: 1:11.49
(38.39)
5 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup +0.75 561 1:11.93 +1.39
50m: 35.32
100m: 1:11.93
(36.61)
6 Merle Blomberg Jensen 2008 Næstved Svømmeklub +0.75 527 1:13.42 +2.88
50m: 33.00
100m: 1:13.42
(40.42)
7 Ella Stensgaard 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 520 1:13.76 +3.22
50m: 33.26
100m: 1:13.76
(40.50)
8 Naja Kammann 2008 Svømmeklubben MK31 +0.72 517 1:13.91 +3.37
50m: 32.69
100m: 1:13.91
(41.22)
9 Emilia Pico 2008 Svøm Slagelse Korsør +0.80 515 1:14.03 +3.49
50m: 34.77
100m: 1:14.03
(39.26)
10 Marie Munk 2008 Swim Team Taastrup +0.71 501 1:14.68 +4.14
50m: 34.60
100m: 1:14.68
(40.08)
11 Wilma E L Raagefelt 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.74 496 1:14.92 +4.38
50m: 34.83
100m: 1:14.92
(40.09)
12 Vigga Jørgensen 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.82 487 1:15.40 +4.86
50m: 35.30
100m: 1:15.40
(40.10)
13 Olivia Møllgaard 2008 Swim Team Taastrup +0.73 435 1:18.31 +7.77
50m: 35.76
100m: 1:18.31
(42.55)
14 Frederikke M. Rasmussen 2008 Vest-Brøndby +0.74 429 1:18.63 +8.09
50m: 36.40
100m: 1:18.63
(42.23)
15 Sarah Cecilie Rasmussen 2008 GTI - Greve +0.75 406 1:20.12 +9.58
50m: 36.16
100m: 1:20.12
(43.96)
16 Liva Friche Christensen 2008 Glostrup Svømmeklub +0.82 387 1:21.42 +10.88
50m: 37.00
100m: 1:21.42
(44.42)
17 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.81 371 1:22.54 +12.00
50m: 36.21
100m: 1:22.54
(46.33)
18 Frida Fly Haastrup 2008 Svømmeklubben MK31 +0.80 351 1:24.07 +13.53
50m: 37.83
100m: 1:24.07
(46.24)
19 Clara Johansen 2008 Rønne Svømme Klub +0.81 333 1:25.60 +15.06
50m: 39.77
100m: 1:25.60
(45.83)
20 Mille Bækmark 2008 Vallensbæk IF Af 1939 +0.84 305 1:28.13 +17.59
50m: 38.87
100m: 1:28.13
(49.26)
- Maddie Evers Kokholm 2008 Glostrup Svømmeklub +0.65 DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Amalie Lykke Madsen 2008 GTI - Greve DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:51:55
Løb 5, 100m Butterfly Damer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andrea Lage 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 520 1:13.79
50m: 33.59
100m: 1:13.79
(40.20)
2 Augusta Bollmann 2009 Køge Svømmeklub +0.71 459 1:16.89 +3.10
50m: 34.57
100m: 1:16.89
(42.32)
3 Christiane Dreyer Riis 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 444 1:17.73 +3.94
50m: 34.74
100m: 1:17.73
(42.99)
4 Esther Bang Laursen 2009 Vest-Brøndby +0.82 374 1:22.32 +8.53
50m: 36.95
100m: 1:22.32
(45.37)
5 Anna Eirfeldt 2009 GTI - Greve +0.69 318 1:26.89 +13.10
50m: 37.90
100m: 1:26.89
(48.99)
6 Elisabeth Toft Kristensen 2009 Køge Svømmeklub +0.87 265 1:32.29 +18.50
50m: 39.79
100m: 1:32.29
(52.50)
7 Victoria Sinding Vetlov 2009 Vest-Brøndby +0.70 231 1:36.65 +22.86
50m: 41.87
100m: 1:36.65
(54.78)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:51:55
30-10-2021 10:52.49 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Uofficiel resultat
Efter 5 af 5 heat
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Swim Team Taastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 6, 100m Butterfly Herrer Årg. 2007 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marius Hedvang Segato 2007 GTI - Tune I.F. +0.77 558 1:03.60
50m: 29.84
100m: 1:03.60
(33.76)
2 Oscar Vinge-Maigaard 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.63 504 1:05.80 +2.20
50m: 30.67
100m: 1:05.80
(35.13)
3 Simon Voldmester 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.82 495 1:06.20 +2.60
50m: 32.09
100m: 1:06.20
(34.11)
4 Otto Cairo 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 494 1:06.26 +2.66
50m: 29.73
100m: 1:06.26
(36.53)
5 Hjalte Lildballe Møller 2007 Køge Svømmeklub +0.72 488 1:06.53 +2.93
50m: 30.44
100m: 1:06.53
(36.09)
6 Mathias Johansen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.72 464 1:07.64 +4.04
50m: 31.19
100m: 1:07.64
(36.45)
7 Storm Melgaard 2007 Køge Svømmeklub +0.78 441 1:08.77 +5.17
50m: 31.65
100m: 1:08.77
(37.12)
8 Hans Bjørn Legind 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 438 1:08.94 +5.34
50m: 31.24
100m: 1:08.94
(37.70)
9 Victor Bjørneborg 2007 GTI - Greve +0.71 430 1:09.36 +5.76
50m: 32.16
100m: 1:09.36
(37.20)
10 Ib Fang Wang 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 406 1:10.70 +7.10
50m: 31.81
100m: 1:10.70
(38.89)
11 Marinus Leisvig 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.66 398 1:11.19 +7.59
50m: 31.80
100m: 1:11.19
(39.39)
12 William Hvid 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.73 393 1:11.50 +7.90
50m: 33.20
100m: 1:11.50
(38.30)
13 Felix Holkenfeldt Be Berg 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 370 1:12.94 +9.34
50m: 33.72
100m: 1:12.94
(39.22)
14 Carl Gustav Christensen 2007 Køge Svømmeklub +0.73 363 1:13.37 +9.77
50m: 34.36
100m: 1:13.37
(39.01)
15 Nicolai Østergaard Hansen 2007 GTI - Greve +0.80 363 1:13.40 +9.80
50m: 33.89
100m: 1:13.40
(39.51)
16 Jakob Sanderhoff 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.64 313 1:17.13 +13.53
50m: 33.83
100m: 1:17.13
(43.30)
17 Daniel Emil Lund Cliff 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.77 264 1:21.61 +18.01
50m: 36.64
100m: 1:21.61
(44.97)
18 Toke Hjalholt 2007 Swim Team Taastrup +0.83 254 1:22.70 +19.10
50m: 36.37
100m: 1:22.70
(46.33)
Løb 6, 100m Butterfly Herrer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Valdemar Møller-Ern 2008 Vallensbæk IF Af 1939 +0.61 525 1:04.89
50m: 29.29
100m: 1:04.89
(35.60)
2 Tristan Houman 2008 Ringsted Svømme Klub +0.66 404 1:10.84 +5.95
50m: 32.05
100m: 1:10.84
(38.79)
3 Emil Mandsberg 2008 Vallensbæk IF Af 1939 +0.70 397 1:11.26 +6.37
50m: 31.71
100m: 1:11.26
(39.55)
4 Viktor Damkjær Pyndt 2008 Svømmeklubben Syd +0.70 340 1:15.02 +10.13
50m: 35.07
100m: 1:15.02
(39.95)
5 Tristan Nygaard 2008 Glostrup Svømmeklub +0.67 335 1:15.40 +10.51
50m: 34.98
100m: 1:15.40
(40.42)
6 Thor Rosselló-Tang 2008 Svømmeklubben MK31 +0.84 325 1:16.12 +11.23
50m: 34.53
100m: 1:16.12
(41.59)
7 Christian V. F. Jakobsen 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 316 1:16.88 +11.99
50m: 34.98
100m: 1:16.88
(41.90)
8 Asger Friis Justesen 2008 Vordingborg Svømme Klub +0.80 293 1:18.81 +13.92
50m: 35.85
100m: 1:18.81
(42.96)
9 Kasper Egerod 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.77 287 1:19.40 +14.51
50m: 37.42
100m: 1:19.40
(41.98)
10 Lukas Hansen 2008 Vordingborg Svømme Klub +0.65 284 1:19.66 +14.77
50m: 36.81
100m: 1:19.66
(42.85)
11 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.89 267 1:21.27 +16.38
50m: 36.86
100m: 1:21.27
(44.41)
12 William Bugge 2008 Swim Team Taastrup +0.72 235 1:24.81 +19.92
50m: 38.61
100m: 1:24.81
(46.20)
13 Buster Watkin 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.79 230 1:25.42 +20.53
50m: 38.25
100m: 1:25.42
(47.17)
14 Rasmus Helmark 2008 GTI - Ishøj +0.57 227 1:25.80 +20.91
50m: 39.59
100m: 1:25.80
(46.21)
- William Bjørnsteen 2008 Svømmeklubben Syd DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
30-10-2021 11:04.38 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Swim Team Taastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub +0.71 646 2:33.32
50m: 36.29
100m: 1:14.66
(38.37)
150m: 1:54.64
(39.98)
200m: 2:33.32
(38.68)
2 Vigga Skou 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 555 2:41.25 +7.93
50m: 38.89
100m: 1:20.29
(41.40)
150m: 2:02.26
(41.97)
200m: 2:41.25
(38.99)
3 Carla Uhl 2008 Svømmeklubben MK31 +0.63 551 2:41.67 +8.35
50m: 37.95
100m: 1:18.86
(40.91)
150m: 2:00.67
(41.81)
200m: 2:41.67
(41.00)
4 Adia Brekling 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.76 529 2:43.83 +10.51
50m: 38.83
100m: 1:20.82
(41.99)
150m: 2:03.69
(42.87)
200m: 2:43.83
(40.14)
5 Silje Juul Kjeldsen 2008 Svøm Slagelse Korsør +0.76 512 2:45.65 +12.33
50m: 39.15
100m: 1:21.41
(42.26)
150m: 2:04.14
(42.73)
200m: 2:45.65
(41.51)
6 Augusta Johansen 2008 Næstved Svømmeklub +0.75 497 2:47.35 +14.03
50m: 38.78
100m: 1:21.64
(42.86)
150m: 2:05.10
(43.46)
200m: 2:47.35
(42.25)
7 Mille Reimer 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 489 2:48.18 +14.86
50m: 39.66
100m: 1:22.99
(43.33)
150m: 2:06.89
(43.90)
200m: 2:48.18
(41.29)
8 Sarah Cecilie Rasmussen 2008 GTI - Greve +0.87 448 2:53.15 +19.83
50m: 40.03
100m: 1:23.81
(43.78)
150m: 2:08.55
(44.74)
200m: 2:53.15
(44.60)
9 Flora Rebecca Profeta 2008 Svømmeklubben MK31 +0.83 391 3:01.23 +27.91
50m: 42.70
100m: 1:29.31
(46.61)
150m: 2:16.62
(47.31)
200m: 3:01.23
(44.61)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:20:23
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Linnea B. Pedersen 2009 GTI - Tune I.F. +0.74 494 2:47.67
50m: 39.49
100m: 1:22.20
(42.71)
150m: 2:05.83
(43.63)
200m: 2:47.67
(41.84)
2 Signe Skelvig 2009 Svøm Slagelse Korsør +0.78 465 2:51.02 +3.35
50m: 39.69
100m: 1:24.28
(44.59)
150m: 2:08.60
(44.32)
200m: 2:51.02
(42.42)
3 Mikala Valentin Eggertsen 2009 Nakskov Svømme Klub +0.75 423 2:56.56 +8.89
50m: 41.94
100m: 1:28.39
(46.45)
150m: 2:12.85
(44.46)
200m: 2:56.56
(43.71)
4 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.66 420 2:56.96 +9.29
50m: 42.09
100m: 1:28.08
(45.99)
150m: 2:13.61
(45.53)
200m: 2:56.96
(43.35)
5 Sarah Budolph Olsen 2009 GTI - Greve +0.82 395 3:00.57 +12.90
50m: 41.57
100m: 1:27.42
(45.85)
150m: 2:14.53
(47.11)
200m: 3:00.57
(46.04)
6 Mathilde Dithmar 2009 GTI - Greve +0.90 385 3:02.21 +14.54
50m: 43.18
100m: 1:30.13
(46.95)
150m: 2:17.02
(46.89)
200m: 3:02.21
(45.19)
7 Caroline Stefansen 2009 Vest-Brøndby +0.69 379 3:03.18 +15.51
50m: 42.41
100m: 1:28.51
(46.10)
150m: 2:16.40
(47.89)
200m: 3:03.18
(46.78)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:20:23
30-10-2021 11:21.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Swim Team Taastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2007 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 William Hvid 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.64 528 2:26.99
50m: 33.86
100m: 1:11.46
(37.60)
150m: 1:49.83
(38.37)
200m: 2:26.99
(37.16)
2 Herman Plehn Prehn 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.65 484 2:31.30 +4.31
50m: 34.19
100m: 1:11.99
(37.80)
150m: 1:51.58
(39.59)
200m: 2:31.30
(39.72)
3 August Juul-Andersen 2007 Ringsted Svømme Klub +0.74 389 2:42.72 +15.73
50m: 37.80
100m: 1:18.71
(40.91)
150m: 2:00.69
(41.98)
200m: 2:42.72
(42.03)
- Sebastian Aunt 2007 Næstved Svømmeklub +0.85 DSQ
SW 6.3 Totally submerged, (except for first 15m following the start or turn) during the race or at the finish
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:34:36
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Dion Veliqi 2008 Svømmeklubben Syd +0.80 528 2:26.99
50m: 34.91
100m: 1:12.63
(37.72)
150m: 1:50.92
(38.29)
200m: 2:26.99
(36.07)
2 William Bugge 2008 Swim Team Taastrup +0.71 321 2:53.56 +26.57
50m: 41.06
100m: 1:25.34
(44.28)
150m: 2:10.18
(44.84)
200m: 2:53.56
(43.38)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:34:36
30-10-2021 11:51.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Swim Team Taastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 9, 400m Frisvømning Damer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Sofie Skov 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.73 599 4:58.32
50m: 33.26
100m: 1:09.91
(36.65)
150m: 1:47.89
(37.98)
200m: 2:26.53
(38.64)
250m: 3:04.67
(38.14)
300m: 3:43.29
(38.62)
350m: 4:21.89
(38.60)
400m: 4:58.32
(36.43)
2 Vigga Jørgensen 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.98 565 5:04.23 +5.91
50m: 33.97
100m: 1:12.13
(38.16)
150m: 1:50.92
(38.79)
200m: 2:30.40
(39.48)
250m: 3:09.98
(39.58)
300m: 3:49.07
(39.09)
350m: 4:27.68
(38.61)
400m: 5:04.23
(36.55)
3 Amalie Lykke Madsen 2008 GTI - Greve +0.70 533 5:10.19 +11.87
50m: 33.83
100m: 1:11.72
(37.89)
150m: 1:50.37
(38.65)
200m: 2:30.05
(39.68)
250m: 3:09.78
(39.73)
300m: 3:49.63
(39.85)
350m: 4:30.17
(40.54)
400m: 5:10.19
(40.02)
4 Emilia Pico 2008 Svøm Slagelse Korsør +0.76 501 5:16.58 +18.26
50m: 35.14
100m: 1:13.93
(38.79)
150m: 1:54.38
(40.45)
200m: 2:35.74
(41.36)
250m: 3:16.45
(40.71)
300m: 3:57.02
(40.57)
350m: 4:37.59
(40.57)
400m: 5:16.58
(38.99)
5 Ida Fam 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.72 492 5:18.49 +20.17
50m: 35.93
100m: 1:15.17
(39.24)
150m: 1:55.96
(40.79)
200m: 2:36.78
(40.82)
250m: 3:17.78
(41.00)
300m: 3:58.96
(41.18)
350m: 4:39.61
(40.65)
400m: 5:18.49
(38.88)
6 Mille Reimer 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.77 466 5:24.40 +26.08
50m: 37.79
100m: 1:19.33
(41.54)
150m: 2:01.89
(42.56)
200m: 2:42.84
(40.95)
250m: 3:23.79
(40.95)
300m: 4:04.45
(40.66)
350m: 4:44.47
(40.02)
400m: 5:24.40
(39.93)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:46:08
30-10-2021 11:53.15 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Swim Team Taastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2007 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Voldmester 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.82 561 4:36.40
50m: 31.54
100m: 1:05.92
(34.38)
150m: 1:41.93
(36.01)
200m: 2:17.53
(35.60)
250m: 2:52.90
(35.37)
300m: 3:28.84
(35.94)
350m: 4:03.81
(34.97)
400m: 4:36.40
(32.59)
2 Charlie Bastillini-Noval 2007 Køge Svømmeklub +0.78 511 4:45.19 +8.79
50m: 31.71
100m: 1:06.90
(35.19)
150m: 1:43.16
(36.26)
200m: 2:19.94
(36.78)
250m: 2:56.53
(36.59)
300m: 3:33.34
(36.81)
350m: 4:09.88
(36.54)
400m: 4:45.19
(35.31)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:54:02
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 William Bjørnsteen 2008 Svømmeklubben Syd +0.76 489 4:49.34
50m: 32.72
100m: 1:08.88
(36.16)
150m: 1:45.88
(37.00)
200m: 2:23.35
(37.47)
250m: 3:00.34
(36.99)
300m: 3:36.92
(36.58)
350m: 4:13.57
(36.65)
400m: 4:49.34
(35.77)
2 Buster Watkin 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 338 5:27.33 +37.99
50m: 34.77
100m: 1:15.40
(40.63)
150m: 1:57.43
(42.03)
200m: 2:39.22
(41.79)
250m: 3:21.32
(42.10)
300m: 4:04.86
(43.54)
350m: 4:46.52
(41.66)
400m: 5:27.33
(40.81)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:54:02
30-10-2021 11:54.36 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Swim Team Taastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Sofie A. Bløcher 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 697 1:16.63
50m: 36.51
100m: 1:16.63
(40.12)
2 Ella Stensgaard 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 674 1:17.51 +0.88
50m: 36.80
100m: 1:17.51
(40.71)
3 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.69 652 1:18.36 +1.73
50m: 37.37
100m: 1:18.36
(40.99)
4 Amanda Liechti 2008 Køge Svømmeklub +0.78 648 1:18.53 +1.90
50m: 37.44
100m: 1:18.53
(41.09)
5 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup +0.78 642 1:18.75 +2.12
50m: 38.07
100m: 1:18.75
(40.68)
6 Zenia Englund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.80 587 1:21.15 +4.52
50m: 38.18
100m: 1:21.15
(42.97)
7 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.82 578 1:21.57 +4.94
50m: 38.60
100m: 1:21.57
(42.97)
8 Liva Friche Christensen 2008 Glostrup Svømmeklub +0.78 565 1:22.20 +5.57
50m: 39.35
100m: 1:22.20
(42.85)
9 Naja Kammann 2008 Svømmeklubben MK31 +0.74 520 1:24.48 +7.85
50m: 39.36
100m: 1:24.48
(45.12)
10 Marie Munk 2008 Swim Team Taastrup +0.74 508 1:25.14 +8.51
50m: 40.48
100m: 1:25.14
(44.66)
11 Asta Lund Nielsen 2008 Næstved Svømmeklub +0.79 502 1:25.46 +8.83
50m: 40.21
100m: 1:25.46
(45.25)
12 Sarah Cecilie Rasmussen 2008 GTI - Greve +0.81 499 1:25.68 +9.05
50m: 41.59
100m: 1:25.68
(44.09)
13 Sally Anna Usinger 2008 Vest-Brøndby +0.75 486 1:26.38 +9.75
50m: 40.98
100m: 1:26.38
(45.40)
14 Clara Vestergaard 2008 Solrød Svømmeklub +0.69 486 1:26.42 +9.79
50m: 40.20
100m: 1:26.42
(46.22)
15 Wilma E L Raagefelt 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.74 482 1:26.64 +10.01
50m: 41.41
100m: 1:26.64
(45.23)
16 Adia Brekling 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.80 476 1:27.00 +10.37
50m: 41.09
100m: 1:27.00
(45.91)
17 Silje Juul Kjeldsen 2008 Svøm Slagelse Korsør +0.82 467 1:27.57 +10.94
50m: 40.44
100m: 1:27.57
(47.13)
18 Freja Monrad Kirkegaard 2008 GTI - Tune I.F. +0.76 465 1:27.70 +11.07
50m: 40.66
100m: 1:27.70
(47.04)
19 Mathilde Rygaard Hansen 2008 Solrød Svømmeklub +0.78 456 1:28.26 +11.63
50m: 41.78
100m: 1:28.26
(46.48)
20 Thilde Gammelvind 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 450 1:28.65 +12.02
50m: 41.60
100m: 1:28.65
(47.05)
21 Olivia Møllgaard 2008 Swim Team Taastrup +0.79 407 1:31.63 +15.00
50m: 43.39
100m: 1:31.63
(48.24)
22 Vigga Jørgensen 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.80 391 1:32.87 +16.24
50m: 44.44
100m: 1:32.87
(48.43)
23 Nynne Bugge 2008 Swim Team Taastrup +0.76 374 1:34.31 +17.68
50m: 43.86
100m: 1:34.31
(50.45)
24 Frederikke Schwaner-Hanse 2008 Køge Svømmeklub +0.75 373 1:34.40 +17.77
50m: 43.04
100m: 1:34.40
(51.36)
25 Clara Johansen 2008 Rønne Svømme Klub +0.79 355 1:35.90 +19.27
50m: 45.84
100m: 1:35.90
(50.06)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:15:07
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christiane Dreyer Riis 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 571 1:21.90
50m: 38.89
100m: 1:21.90
(43.01)
2 Augusta Bollmann 2009 Køge Svømmeklub +0.69 478 1:26.86 +4.96
50m: 40.40
100m: 1:26.86
(46.46)
3 Alice Zsigri Dyndgaard 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.81 445 1:28.97 +7.07
50m: 41.51
100m: 1:28.97
(47.46)
4 Josephine S. Christensen 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.83 431 1:29.96 +8.06
50m: 42.80
100m: 1:29.96
(47.16)
5 Caroline Stefansen 2009 Vest-Brøndby +0.72 422 1:30.54 +8.64
50m: 43.10
100m: 1:30.54
(47.44)
6 Alberte Hansen 2009 Vallensbæk IF Af 1939 +0.88 407 1:31.65 +9.75
50m: 43.03
100m: 1:31.65
(48.62)
7 Alma Gottorp Sørensen 2009 Vest-Brøndby +0.72 402 1:32.01 +10.11
50m: 44.51
100m: 1:32.01
(47.50)
8 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.88 390 1:32.99 +11.09
50m: 43.11
100m: 1:32.99
(49.88)
9 Laura Storm Frimann 2009 Svøm Slagelse Korsør +0.68 365 1:35.08 +13.18
50m: 44.23
100m: 1:35.08
(50.85)
10 Thilde Bødiker 2009 Glostrup Svømmeklub +0.73 349 1:36.51 +14.61
50m: 43.93
100m: 1:36.51
(52.58)
11 Louisa Kjerulf 2009 Svømmeklubben MK31 +0.78 343 1:37.03 +15.13
50m: 46.35
100m: 1:37.03
(50.68)</