2023-02-03   20:52:06
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Regionsmesterskab Sjælland Syd

Below are all results from the competition shown by session.

Lørdag 30. oktober 2021

Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Swim Team Taastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2007 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Storm Melgaard 2007 Køge Svømmeklub +0.79 568 1:13.00
50m: 33.31
100m: 1:13.00
(39.69)
2 Oscar Vinge-Maigaard 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.64 545 1:14.02 +1.02
50m: 34.60
100m: 1:14.02
(39.42)
3 Karl-Emil Klinggård Niels 2007 Swim Team Taastrup +0.70 541 1:14.21 +1.21
50m: 35.39
100m: 1:14.21
(38.82)
4 Otto Cairo 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 540 1:14.25 +1.25
50m: 35.39
100m: 1:14.25
(38.86)
5 Simon Voldmester 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.85 531 1:14.65 +1.65
50m: 35.59
100m: 1:14.65
(39.06)
6 Ib Fang Wang 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 524 1:14.98 +1.98
50m: 35.49
100m: 1:14.98
(39.49)
7 Frederik William Holm 2007 GTI - Ishøj +0.77 501 1:16.10 +3.10
50m: 34.95
100m: 1:16.10
(41.15)
8 Marius Hedvang Segato 2007 GTI - Tune I.F. +0.74 497 1:16.31 +3.31
50m: 36.58
100m: 1:16.31
(39.73)
9 Marinus Leisvig 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.68 489 1:16.72 +3.72
50m: 36.69
100m: 1:16.72
(40.03)
10 Asbjørn Zeller 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 485 1:16.97 +3.97
50m: 36.13
100m: 1:16.97
(40.84)
11 Felix Holkenfeldt Be Berg 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 470 1:17.77 +4.77
50m: 36.92
100m: 1:17.77
(40.85)
12 Sebastian Aunt 2007 Næstved Svømmeklub +0.76 468 1:17.87 +4.87
50m: 37.29
100m: 1:17.87
(40.58)
13 Carl Gustav Christensen 2007 Køge Svømmeklub +0.73 466 1:17.96 +4.96
50m: 37.11
100m: 1:17.96
(40.85)
14 Hjalte Lildballe Møller 2007 Køge Svømmeklub +0.76 449 1:18.98 +5.98
50m: 36.45
100m: 1:18.98
(42.53)
15 Victor Bjørneborg 2007 GTI - Greve +0.71 416 1:21.01 +8.01
50m: 37.95
100m: 1:21.01
(43.06)
16 Mathias Johansen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.76 399 1:22.11 +9.11
50m: 38.22
100m: 1:22.11
(43.89)
17 Luka Kepser 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.79 378 1:23.62 +10.62
50m: 38.58
100m: 1:23.62
(45.04)
18 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub +0.84 373 1:23.95 +10.95
50m: 39.38
100m: 1:23.95
(44.57)
19 William Hvid 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.77 362 1:24.79 +11.79
50m: 39.55
100m: 1:24.79
(45.24)
20 Laurits Erichsen 2007 Rønne Svømme Klub +0.81 309 1:29.45 +16.45
50m: 40.86
100m: 1:29.45
(48.59)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:19:53
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Valdemar Møller-Ern 2008 Vallensbæk IF Af 1939 +0.63 541 1:14.21
50m: 33.71
100m: 1:14.21
(40.50)
2 Tristan Houman 2008 Ringsted Svømme Klub +0.77 453 1:18.71 +4.50
50m: 37.24
100m: 1:18.71
(41.47)
3 Emil Mandsberg 2008 Vallensbæk IF Af 1939 +0.67 445 1:19.18 +4.97
50m: 36.74
100m: 1:19.18
(42.44)
4 Asger Friis Justesen 2008 Vordingborg Svømme Klub +0.79 412 1:21.22 +7.01
50m: 37.48
100m: 1:21.22
(43.74)
5 Nicolai Molter Petersen 2008 Næstved Svømmeklub +0.67 382 1:23.32 +9.11
50m: 38.00
100m: 1:23.32
(45.32)
6 Tristan Nygaard 2008 Glostrup Svømmeklub +0.70 377 1:23.70 +9.49
50m: 40.30
100m: 1:23.70
(43.40)
7 Jalte Harpsøe Halberg 2008 Svømmeklubben Syd +0.83 368 1:24.38 +10.17
50m: 39.04
100m: 1:24.38
(45.34)
8 Malte Bøgelund Høpfner 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.75 342 1:26.42 +12.21
50m: 40.57
100m: 1:26.42
(45.85)
9 Christian V. F. Jakobsen 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.74 317 1:28.68 +14.47
50m: 41.12
100m: 1:28.68
(47.56)
10 Anders Koch Jensen 2008 Glostrup Svømmeklub +0.73 314 1:28.93 +14.72
50m: 41.92
100m: 1:28.93
(47.01)
11 Rasmus Alexander Nielsen 2008 Svømmeklubben MK31 +0.74 312 1:29.14 +14.93
50m: 42.37
100m: 1:29.14
(46.77)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:19:53
30-10-2021 12:22.33 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner