2023-01-27   22:22:39
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Regionsmesterskab Sjælland Syd

Below are all results from the competition shown by session.

Lørdag 30. oktober 2021

Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Swim Team Taastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 3, 200m Frisvømning Damer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub +0.73 612 2:19.36
50m: 31.39
100m: 1:06.71
(35.32)
150m: 1:43.31
(36.60)
200m: 2:19.36
(36.05)
2 Vigga Skou 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.76 611 2:19.43 +0.07
50m: 31.69
100m: 1:07.24
(35.55)
150m: 1:43.98
(36.74)
200m: 2:19.43
(35.45)
3 Frederikke M. Rasmussen 2008 Vest-Brøndby +0.76 533 2:25.94 +6.58
50m: 34.05
100m: 1:11.93
(37.88)
150m: 1:50.64
(38.71)
200m: 2:25.94
(35.30)
4 Silje Juul Kjeldsen 2008 Svøm Slagelse Korsør +0.78 526 2:26.58 +7.22
50m: 34.53
100m: 1:11.92
(37.39)
150m: 1:49.57
(37.65)
200m: 2:26.58
(37.01)
5 Cecilie Jakobsen 2008 Næstved Svømmeklub +0.78 515 2:27.58 +8.22
50m: 32.12
100m: 1:09.26
(37.14)
150m: 1:49.07
(39.81)
200m: 2:27.58
(38.51)
6 Carla Uhl 2008 Svømmeklubben MK31 +0.75 503 2:28.76 +9.40
50m: 33.15
100m: 1:11.02
(37.87)
150m: 1:50.46
(39.44)
200m: 2:28.76
(38.30)
7 Asta Lund Nielsen 2008 Næstved Svømmeklub +0.85 491 2:30.01 +10.65
50m: 34.16
100m: 1:12.08
(37.92)
150m: 1:50.84
(38.76)
200m: 2:30.01
(39.17)
8 Augusta Johansen 2008 Næstved Svømmeklub +0.87 486 2:30.47 +11.11
50m: 33.65
100m: 1:11.87
(38.22)
150m: 1:51.74
(39.87)
200m: 2:30.47
(38.73)
9 Ida Fam 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 477 2:31.42 +12.06
50m: 34.61
100m: 1:13.45
(38.84)
150m: 1:54.00
(40.55)
200m: 2:31.42
(37.42)
10 Vica Lucie Axen 2008 Køge Svømmeklub +0.78 475 2:31.67 +12.31
50m: 35.21
100m: 1:14.03
(38.82)
150m: 1:53.92
(39.89)
200m: 2:31.67
(37.75)
11 Amalie Lykke Madsen 2008 GTI - Greve +0.70 470 2:32.13 +12.77
50m: 32.32
100m: 1:10.17
(37.85)
150m: 1:51.74
(41.57)
200m: 2:32.13
(40.39)
12 Freya Runoberg Lind 2008 Vordingborg Svømme Klub +0.73 463 2:32.95 +13.59
50m: 33.83
100m: 1:12.45
(38.62)
150m: 1:52.93
(40.48)
200m: 2:32.95
(40.02)
13 Freja Monrad Kirkegaard 2008 GTI - Tune I.F. +0.70 406 2:39.71 +20.35
50m: 36.34
200m: 2:39.71
(2:39.71)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:37:25
Løb 3, 200m Frisvømning Damer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Esther Bang Laursen 2009 Vest-Brøndby +0.76 529 2:26.29
50m: 32.63
100m: 1:09.80
(37.17)
150m: 1:48.12
(38.32)
200m: 2:26.29
(38.17)
2 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub +0.75 493 2:29.77 +3.48
50m: 33.95
100m: 1:12.41
(38.46)
150m: 1:51.82
(39.41)
200m: 2:29.77
(37.95)
3 Sofia Linnea B. Pedersen 2009 GTI - Tune I.F. +0.73 481 2:30.98 +4.69
50m: 32.93
100m: 1:09.86
(36.93)
150m: 1:50.49
(40.63)
200m: 2:30.98
(40.49)
4 Alma Gottorp Sørensen 2009 Vest-Brøndby +0.74 469 2:32.23 +5.94
50m: 35.32
100m: 1:14.97
(39.65)
150m: 1:55.25
(40.28)
200m: 2:32.23
(36.98)
5 Vega Deneke Kure 2009 Glostrup Svømmeklub +0.69 447 2:34.72 +8.43
50m: 36.20
100m: 1:16.69
(40.49)
150m: 1:56.41
(39.72)
200m: 2:34.72
(38.31)
6 Jasmin A. Didriksen 2009 GTI - Tune I.F. +0.78 442 2:35.33 +9.04
50m: 33.07
100m: 1:11.97
(38.90)
150m: 1:53.87
(41.90)
200m: 2:35.33
(41.46)
7 Ella Strange 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.73 424 2:37.46 +11.17
50m: 35.36
100m: 1:15.46
(40.10)
150m: 1:57.49
(42.03)
200m: 2:37.46
(39.97)
8 Cecilia Janning 2009 Vest-Brøndby +0.70 419 2:38.06 +11.77
50m: 34.57
100m: 1:14.79
(40.22)
150m: 1:57.57
(42.78)
200m: 2:38.06
(40.49)
9 Mia Erica Armstead Evans 2009 Vallensbæk IF Af 1939 +0.80 415 2:38.65 +12.36
50m: 33.22
100m: 1:12.95
(39.73)
150m: 1:57.21
(44.26)
200m: 2:38.65
(41.44)
10 Caroline Milling 2009 Solrød Svømmeklub +0.81 411 2:39.17 +12.88
50m: 36.88
100m: 1:17.40
(40.52)
150m: 1:58.82
(41.42)
200m: 2:39.17
(40.35)
11 Lina Louardi 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.81 394 2:41.38 +15.09
50m: 34.89
100m: 1:16.23
(41.34)
150m: 2:00.10
(43.87)
200m: 2:41.38
(41.28)
12 Mathilde Dithmar 2009 GTI - Greve +0.82 369 2:44.93 +18.64
50m: 36.81
100m: 1:18.60
(41.79)
150m: 2:02.69
(44.09)
200m: 2:44.93
(42.24)
13 Mikala Valentin Eggertsen 2009 Nakskov Svømme Klub +0.72 356 2:46.94 +20.65
50m: 35.35
100m: 1:17.62
(42.27)
150m: 2:03.51
(45.89)
200m: 2:46.94
(43.43)
14 Sarah Budolph Olsen 2009 GTI - Greve +0.68 354 2:47.27 +20.98
50m: 34.62
100m: 1:16.08
(41.46)
150m: 2:01.30
(45.22)
200m: 2:47.27
(45.97)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:37:25
30-10-2021 10:38.04 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner