2023-01-27   21:21:40
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Regionsmesterskab Sjælland Syd

Below are all results from the competition shown by session.

Søndag 31. oktober 2021

Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Swim Team Taastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2008 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.67 705 1:08.77
50m: 33.76
100m: 1:08.77
(35.01)
2 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub +0.64 686 1:09.38 +0.61
50m: 33.93
100m: 1:09.38
(35.45)
3 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup +0.86 676 1:09.74 +0.97
50m: 34.19
100m: 1:09.74
(35.55)
4 Alma Sofie A. Bløcher 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.80 631 1:11.34 +2.57
50m: 34.49
100m: 1:11.34
(36.85)
5 Cecilie Jakobsen 2008 Næstved Svømmeklub +0.74 593 1:12.83 +4.06
50m: 35.27
100m: 1:12.83
(37.56)
6 Wilma E L Raagefelt 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.76 574 1:13.65 +4.88
50m: 36.43
100m: 1:13.65
(37.22)
7 Zenia Englund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 559 1:14.28 +5.51
50m: 36.15
100m: 1:14.28
(38.13)
8 Amanda Liechti 2008 Køge Svømmeklub +0.75 557 1:14.36 +5.59
50m: 35.84
100m: 1:14.36
(38.52)
9 Ella Stensgaard 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.58 549 1:14.75 +5.98
50m: 35.69
100m: 1:14.75
(39.06)
10 Olivia Møllgaard 2008 Swim Team Taastrup +0.77 542 1:15.03 +6.26
50m: 36.33
100m: 1:15.03
(38.70)
11 Adia Brekling 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.71 542 1:15.04 +6.27
50m: 37.06
100m: 1:15.04
(37.98)
12 Carla Uhl 2008 Svømmeklubben MK31 +0.58 537 1:15.26 +6.49
50m: 36.53
100m: 1:15.26
(38.73)
13 Augusta Johansen 2008 Næstved Svømmeklub +0.74 522 1:15.98 +7.21
50m: 36.77
100m: 1:15.98
(39.21)
14 Vigga Jørgensen 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.78 500 1:17.09 +8.32
50m: 38.12
100m: 1:17.09
(38.97)
15 Merle Blomberg Jensen 2008 Næstved Svømmeklub +0.67 496 1:17.28 +8.51
50m: 37.00
100m: 1:17.28
(40.28)
16 Vigga Skou 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 492 1:17.50 +8.73
50m: 37.82
100m: 1:17.50
(39.68)
17 Freya Runoberg Lind 2008 Vordingborg Svømme Klub +0.63 487 1:17.76 +8.99
50m: 37.58
100m: 1:17.76
(40.18)
18 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.83 470 1:18.70 +9.93
50m: 38.49
100m: 1:18.70
(40.21)
19 Silje Juul Kjeldsen 2008 Svøm Slagelse Korsør +0.83 469 1:18.74 +9.97
50m: 38.07
100m: 1:18.74
(40.67)
20 Ida Fam 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.76 469 1:18.77 +10.00
50m: 38.49
100m: 1:18.77
(40.28)
21 Nynne Bugge 2008 Swim Team Taastrup +0.79 466 1:18.93 +10.16
50m: 37.45
100m: 1:18.93
(41.48)
22 Vica Lucie Axen 2008 Køge Svømmeklub +0.72 455 1:19.58 +10.81
50m: 38.51
100m: 1:19.58
(41.07)
23 Frederikke M. Rasmussen 2008 Vest-Brøndby +0.82 449 1:19.90 +11.13
50m: 39.37
100m: 1:19.90
(40.53)
24 Liva Friche Christensen 2008 Glostrup Svømmeklub +0.71 448 1:19.95 +11.18
50m: 38.88
100m: 1:19.95
(41.07)
25 Asta Lund Nielsen 2008 Næstved Svømmeklub +0.75 446 1:20.06 +11.29
50m: 38.69
100m: 1:20.06
(41.37)
26 Thilde Gammelvind 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 445 1:20.14 +11.37
50m: 38.60
100m: 1:20.14
(41.54)
27 Mille Reimer 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.77 444 1:20.23 +11.46
50m: 39.47
100m: 1:20.23
(40.76)
28 Naja-Amalie Hallengreen 2008 Svøm Slagelse Korsør +0.85 405 1:22.70 +13.93
50m: 40.40
100m: 1:22.70
(42.30)
29 Flora Rebecca Profeta 2008 Svømmeklubben MK31 +0.82 401 1:22.97 +14.20
50m: 41.33
100m: 1:22.97
(41.64)
30 Mathilde Rygaard Hansen 2008 Solrød Svømmeklub +0.76 377 1:24.69 +15.92
50m: 41.35
100m: 1:24.69
(43.34)
Løb officielt kl.: 31-10-2021 11:51:31
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2009 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Augusta Bollmann 2009 Køge Svømmeklub +0.66 562 1:14.16
50m: 35.84
100m: 1:14.16
(38.32)
2 Christiane Dreyer Riis 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 537 1:15.26 +1.10
50m: 36.83
100m: 1:15.26
(38.43)
3 Sofia Linnea B. Pedersen 2009 GTI - Tune I.F. +0.72 533 1:15.47 +1.31
50m: 35.96
100m: 1:15.47
(39.51)
4 Andrea Lage 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 484 1:17.93 +3.77
50m: 38.01
100m: 1:17.93
(39.92)
5 Signe Skelvig 2009 Svøm Slagelse Korsør +0.88 470 1:18.71 +4.55
50m: 38.00
100m: 1:18.71
(40.71)
6 Caroline Milling 2009 Solrød Svømmeklub +0.74 440 1:20.47 +6.31
50m: 38.91
100m: 1:20.47
(41.56)
7 Anna Eirfeldt 2009 GTI - Greve +0.67 434 1:20.84 +6.68
50m: 39.50
100m: 1:20.84
(41.34)
8 Sarah Budolph Olsen 2009 GTI - Greve +0.84 415 1:22.01 +7.85
50m: 39.42
100m: 1:22.01
(42.59)
9 Thea Fritz Larsen 2009 Vallensbæk IF Af 1939 +0.80 410 1:22.34 +8.18
50m: 40.19
100m: 1:22.34
(42.15)
10 Louisa Kjerulf 2009 Svømmeklubben MK31 +0.72 399 1:23.11 +8.95
50m: 40.46
100m: 1:23.11
(42.65)
11 Jasmin A. Didriksen 2009 GTI - Tune I.F. +0.76 399 1:23.14 +8.98
50m: 39.65
100m: 1:23.14
(43.49)
12 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub +0.70 395 1:23.40 +9.24
50m: 41.40
100m: 1:23.40
(42.00)
13 Victoria Sinding Vetlov 2009 Vest-Brøndby +0.76 390 1:23.71 +9.55
50m: 41.14
100m: 1:23.71
(42.57)
14 Luna Blanka A. Bløcher 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.78 364 1:25.66 +11.50
50m: 41.36
100m: 1:25.66
(44.30)
15 Mia Erica Armstead Evans 2009 Vallensbæk IF Af 1939 +0.85 360 1:26.02 +11.86
50m: 41.36
100m: 1:26.02
(44.66)
16 Alberte Hansen 2009 Vallensbæk IF Af 1939 +0.99 352 1:26.64 +12.48
50m: 42.78
100m: 1:26.64
(43.86)
17 Olivia Køltoft 2009 Svømmeklubben Syd +0.78 350 1:26.81 +12.65
100m: 1:26.81
(1:26.81)
18 Mathilde Dithmar 2009 GTI - Greve +0.88 348 1:27.01 +12.85
50m: 42.59
100m: 1:27.01
(44.42)
19 Josephine S. Christensen 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 309 1:30.50 +16.34
50m: 43.62
100m: 1:30.50
(46.88)
20 Laura Storm Frimann 2009 Svøm Slagelse Korsør +0.92 306 1:30.75 +16.59
50m: 43.87
100m: 1:30.75
(46.88)
21 Nanna Bøchman Pheiffer 2009 Næstved Svømmeklub +0.81 293 1:32.15 +17.99
50m: 44.49
100m: 1:32.15
(47.66)
Løb officielt kl.: 31-10-2021 11:51:31
31-10-2021 11:56.03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner