2023-02-07   18:06:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab Sjælland Syd

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 31. oktober 2021

Document
Resultater
Regionsmesterskab Sjælland Syd 2021
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Region Sjælland og Swim Team Taastrup
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 34, 4x50m Frisvømning Herrer - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 Køge Årgang - drenge 15 1:47.26
Hjalte Lildballe Møller 2007 0733AA +0.75 27.33 27.33
Kristoffer Fjeldsted 2008 0853AB +0.19 26.82 54.15
Charlie Bastillini-Noval 2007 0727AG +0.57 28.25 1:22.40
Storm Melgaard 2007 0755AF +0.29 24.86 1:47.26
2 Hovedstadens Drenge 1 15 1:47.63 +0.37
Ib Fang Wang 2007 0771AB +0.71 26.81 26.81
Hans Bjørn Legind 2007 0717AF +0.42 27.04 53.85
Simon Voldmester 2007 0703AB +0.35 26.93 1:20.78
Asbjørn Zeller 2007 0737AA +0.15 26.85 1:47.63
3 GTI Dolphins 15 1:48.07 +0.81
Marius Hedvang Segato 2007 0791AD +0.72 25.93 25.93
Frederik William Holm 2007 0727AE +0.37 26.68 52.61
Victor Bjørneborg 2007 0729AD +0.24 28.34 1:20.95
Nicolai Østergaard Hansen 2007 0763AC +0.24 27.12 1:48.07
4 Mucho Macho 15 1:48.21 +0.95
Mathias Johansen 2007 0723AF +0.72 27.28 27.28
Marinus Leisvig 2007 0773AD +0.36 27.02 54.30
Valdemar Møller-Ern 2008 0821AA +0.44 27.26 1:21.56
Oscar Vinge-Maigaard 2007 0751AA +0.28 26.65 1:48.21
5 Kvik drenge 1 15 1:49.61 +2.35
Marcus Bilberg Lund 2008 0889AI +0.73 28.48 28.48
Herman Plehn Prehn 2007 0741AJ +0.21 27.47 55.95
Stefan Birkhøj Kjærstad 2007 0797AE +0.46 28.11 1:24.06
Otto Cairo 2007 0769AE +0.55 25.55 1:49.61
6 Næstved Herrer 15 1:53.20 +5.94
Sebastian Aunt 2007 0747AH +0.70 27.60 27.60
Emil Lejbølle 2007 0769AB +0.35 28.11 55.71
Oliver Petersen 2008 0899AA +0.22 28.80 1:24.51
Nicolai Molter Petersen 2008 0873AH +0.37 28.69 1:53.20
7 MK31 Drenge 1 14 1:57.86 +10.60
Rasmus Alexander Nielsen 2008 0843AH +0.75 28.97 28.97
Eran Akar 2008 0833AH +0.75 29.78 58.75
Emil Harpøth 2008 0823AP +0.55 30.55 1:29.30
Thor Rosselló-Tang 2008 0853AH +0.68 28.56 1:57.86
8 Tsunami 15 2:00.16 +12.90
Emil Mandsberg 2008 0885AD +0.66 28.93 28.93
Luka Kepser 2007 0783AD +0.43 30.23 59.16
William Hvid 2007 0737AH +0.31 28.83 1:27.99
August Ibsen 2008 0807AF +0.62 32.17 2:00.16
9 STT Tsunami Boys 15 2:02.40 +15.14
Lukas Hitlev 2007 0707AL +0.71 28.42 28.42
William Bugge 2008 0899AC +0.38 31.88 1:00.30
Toke Hjalholt 2007 0743AF +0.59 31.99 1:32.29
Karl-Emil Klinggård Niels 2007 0703AM +0.49 30.11 2:02.40
Løb officielt kl.: 31-10-2021 13:26:09
31-10-2021 13:29.11 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner