2024-06-23   23:05:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2021, Lund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 Söndag FM

Document
Resultat
UGP 3
Plats: Högevall Arrangör: Skånesim/Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jacquline Rengbrandt Föreningen Trelleborg Sim +0.66 362 3:08.78
Entry time: 3:13.97 (-5.19)
50m: 41.69
100m: 1:29.95
(48.26)
150m: 2:19.61
(49.66)
200m: 3:08.78
(49.17)
2 Luna Simonsson Ringsjö Simklubb +0.71 265 3:29.27 +20.49
Entry time: 3:27.44 (+1.83)
50m: 43.29
100m: 1:36.07
(52.78)
150m: 2:31.76
(55.69)
200m: 3:29.27
(57.51)
Grenen officiell:  2021-10-17 10:18:11
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Andersson Eslövs Simsällskap +0.84 543 2:44.91
Entry time: 2:49.08 (-4.17)
50m: 38.55
100m: 1:21.23
(42.68)
150m: 2:03.89
(42.66)
200m: 2:44.91
(41.02)
2 Lovisa Sjöholm Klippans Simsällskap -.-- 542 2:45.04 +0.13
Entry time: 2:46.58 (-1.54)
50m: 37.47
100m: 1:19.76
(42.29)
150m: 2:02.49
(42.73)
200m: 2:45.04
(42.55)
3 Agnes Alm S 71 +0.56 492 2:50.42 +5.51
Entry time: 2:40.74 (+9.68)
50m: 38.86
100m: 1:22.52
(43.66)
150m: 2:06.93
(44.41)
200m: 2:50.42
(43.49)
4 Lovisa Fast S 71 +0.67 438 2:57.09 +12.18
Entry time: 2:54.96 (+2.13)
50m: 40.01
100m: 1:25.12
(45.11)
150m: 2:11.46
(46.34)
200m: 2:57.09
(45.63)
Grenen officiell:  2021-10-17 10:18:11
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Olsson Ängelholms Simsällskap -.-- 445 2:56.22
Entry time: 2:57.84 (-1.62)
50m: 38.60
100m: 1:23.25
(44.65)
150m: 2:09.21
(45.96)
200m: 2:56.22
(47.01)
2 Freja Malmgren S 71 +0.48 427 2:58.68 +2.46
Entry time: 3:02.83 (-4.15)
50m: 39.97
100m: 1:26.08
(46.11)
150m: 2:12.46
(46.38)
200m: 2:58.68
(46.22)
3 Valentina Fanu S 71 +0.66 359 3:09.29 +13.07
Entry time: 3:10.43 (-1.14)
50m: 42.50
100m: 1:31.28
(48.78)
150m: 2:20.81
(49.53)
200m: 3:09.29
(48.48)
4 Lily Thomsen Landskrona Simsällskap -.-- 323 3:16.04 +19.82
Entry time: 3:21.12 (-5.08)
50m: 44.45
100m: 1:34.44
(49.99)
150m: 2:25.34
(50.90)
200m: 3:16.04
(50.70)
5 Ida Håkansson Eslövs Simsällskap +0.82 320 3:16.61 +20.39
Entry time: 3:14.13 (+2.48)
50m: 43.83
100m: 1:33.95
(50.12)
150m: 2:26.18
(52.23)
200m: 3:16.61
(50.43)
6 Elin Malmgren Landskrona Simsällskap +0.71 273 3:27.38 +31.16
50m: 46.38
100m: 1:39.31
(52.93)
150m: 2:33.41
(54.10)
200m: 3:27.38
(53.97)
- Tyra Ekeberg Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-10-17 10:18:11
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lilly Frost Vellinge-Näsets Simklubb +0.78 469 2:53.18
Entry time: 2:54.69 (-1.51)
50m: 39.27
100m: 1:23.06
(43.79)
150m: 2:08.25
(45.19)
200m: 2:53.18
(44.93)
2 Hennie Bergquist Simklubben Poseidon -.-- 366 3:08.08 +14.90
Entry time: 3:12.27 (-4.19)
50m: 42.41
100m: 1:31.50
(49.09)
150m: 2:21.07
(49.57)
200m: 3:08.08
(47.01)
3 Gabriella Ljungdahl Ängelholms Simsällskap +0.66 289 3:23.38 +30.20
Entry time: 3:22.76 (+0.62)
50m: 46.55
100m: 1:37.84
(51.29)
150m: 2:30.48
(52.64)
200m: 3:23.38
(52.90)
4 Astrid Larsson Simklubben Poseidon -.-- 288 3:23.75 +30.57
Entry time: 3:44.24 (-20.49)
50m: 44.76
100m: 1:37.10
(52.34)
150m: 2:32.06
(54.96)
200m: 3:23.75
(51.69)
5 Elin Delfin Simklubben Lödde +0.70 238 3:37.10 +43.92
50m: 47.89
100m: 1:44.16
(56.27)
150m: 2:41.61
(57.45)
200m: 3:37.10
(55.49)
6 Astrid Zetterström Simklubben Poseidon +0.70 237 3:37.32 +44.14
50m: 47.96
100m: 1:43.73
(55.77)
150m: 2:40.87
(57.14)
200m: 3:37.32
(56.45)
Grenen officiell:  2021-10-17 10:18:11
2021-10-17 10:18:25 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Poseidon

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner