2021-11-27   22:43:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ajankellouinnit 2021

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
Ajankello uinnit 2021
Paikka: Urheilupuiston uimahalli Järjestäjä: Kouvolan Uimarit
Allas: 25m loka 10, 2021 to loka 10, 2021
Laji 1, 100vu P-11, 13, M 14 and older - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Henri Heikkilä 2003 Uimaseura Aquila +0.54 54.33
50m: 26.09
100m: 54.33
(28.24)
2 Eemeli Nylund 2003 Lahden Uimaseura +0.65 57.04 +2.71
50m: 26.54
100m: 57.04
(30.50)
3 Manu Ursin 2002 Kouvolan Uimarit +0.39 57.50 +3.17
50m: 26.97
100m: 57.50
(30.53)
4 Miska Korkalainen 2006 Voikkaan Viesti +0.44 59.43 +5.10
50m: 28.80
100m: 59.43
(30.63)
5 Santeri Salonen 2005 Heinolan Isku +0.64 59.46 +5.13
50m: 27.77
100m: 59.46
(31.69)
6 Akseli Kuparinen 2004 Lappeenrannan Uimarit +0.33 59.79 +5.46
50m: 28.73
100m: 59.79
(31.06)
7 Valtteri Muranen 2005 Uimaseura Aquila +0.64 1:00.13 +5.80
50m: 28.86
100m: 1:00.13
(31.27)
8 Vladislav Shavyrin 2005 Uimaseura Aquila +0.44 1:00.29 +5.96
50m: 28.65
100m: 1:00.29
(31.64)
9 Jimi Kojo 2005 Uimaseura Aquila +0.77 1:00.39 +6.06
50m: 28.99
100m: 1:00.39
(31.40)
10 Eero Kähkönen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.27 1:05.27 +10.94
50m: 30.96
100m: 1:05.27
(34.31)
11 Elias Kauppila 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.61 1:05.39 +11.06
50m: 31.03
100m: 1:05.39
(34.36)
12 Elias Ukkonen 2007 Kouvolan Uimarit +0.41 1:06.79 +12.46
50m: 31.69
100m: 1:06.79
(35.10)
13 samu kärkkäinen 2006 Lappeenrannan Uimarit -.-- 1:11.60 +17.27
50m: 33.79
100m: 1:11.60
(37.81)
14 Miika Riihiaho 2007 Kouvolan Uimarit -.-- 1:12.12 +17.79
50m: 34.73
100m: 1:12.12
(37.39)
15 Jesse Aittola 2007 Kouvolan Uimarit +0.64 1:12.35 +18.02
50m: 35.27
100m: 1:12.35
(37.08)
16 Elias Luoma 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.29 1:12.53 +18.20
50m: 34.56
100m: 1:12.53
(37.97)
Laji virallinen: 10.10.2021 11:19:50
Laji 1, 100vu P-11, 13, M 12-13 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jaakko Bogdanov 2009 Lahden Uimaseura +0.28 1:07.76
50m: 32.29
100m: 1:07.76
(35.47)
2 Aleksi Salo 2008 Lahden Uimaseura +0.58 1:08.90 +1.14
50m: 32.87
100m: 1:08.90
(36.03)
3 Johannes Felin 2008 Lahden Uimaseura +0.65 1:09.12 +1.36
50m: 32.73
100m: 1:09.12
(36.39)
4 Saku Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 1:09.83 +2.07
50m: 33.80
100m: 1:09.83
(36.03)
5 Aleks Jermuss 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 1:10.43 +2.67
50m: 34.94
100m: 1:10.43
(35.49)
6 caro reponen 2009 Kouvolan Uimarit -.-- 1:11.10 +3.34
50m: 34.38
100m: 1:11.10
(36.72)
7 Jonne Ekman 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 1:11.15 +3.39
50m: 34.72
100m: 1:11.15
(36.43)
8 Onni Honkanen 2008 Lahden Uimaseura -.-- 1:13.40 +5.64
50m: 34.41
100m: 1:13.40
(38.99)
9 Joona Väätämöinen 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 1:14.97 +7.21
50m: 35.40
100m: 1:14.97
(39.57)
10 Roope Suuronen 2008 Lahden Uimaseura +0.46 1:17.41 +9.65
50m: 35.86
100m: 1:17.41
(41.55)
11 Samu Tirkkonen 2008 Lahden Uimaseura +0.73 1:17.67 +9.91
50m: 36.49
100m: 1:17.67
(41.18)
12 Elias Hänninen 2009 Kouvolan Uimarit -.-- 1:18.78 +11.02
50m: 37.23
100m: 1:18.78
(41.55)
13 Timi Tervo 2009 Lahden Uimaseura -.-- 1:19.27 +11.51
50m: 38.02
100m: 1:19.27
(41.25)
14 Aarre Tuikkala 2008 Lahden Uimaseura +0.45 1:20.15 +12.39
50m: 38.31
100m: 1:20.15
(41.84)
15 Eelis Scharin 2009 Lappeenrannan Uimarit -.-- 1:23.31 +15.55
50m: 39.13
100m: 1:23.31
(44.18)
16 Eero Mokka 2009 Lahden Uimaseura +0.62 1:30.16 +22.40
50m: 38.24
100m: 1:30.16
(51.92)
17 Santeri Palvanen 2009 Lahden Uimaseura -.-- 1:30.66 +22.90
50m: 43.13
100m: 1:30.66
(47.53)
18 Casper Matikkala 2009 Lahden Uimaseura -.-- 1:34.15 +26.39
50m: 42.83
100m: 1:34.15
(51.32)
- Elias Manskinen 2008 Heinolan Isku -.-- DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 10.10.2021 11:19:50
Laji 1, 100vu P-11, 13, M 11 and younger - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veeti Ukkola 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.33 1:12.51
50m: 34.56
100m: 1:12.51
(37.95)
2 Eino Koskinen 2010 Lahden Uimaseura +0.50 1:17.43 +4.92
50m: 36.55
100m: 1:17.43
(40.88)
3 Sisu Mikke Laitinen 2011 Lahden Uimaseura -.-- 1:18.42 +5.91
50m: 37.08
100m: 1:18.42
(41.34)
4 Emil Ilo 2011 Lahden Uimaseura -.-- 1:20.16 +7.65
50m: 38.55
100m: 1:20.16
(41.61)
5 Kliment Sergeev 2010 Lahden Uimaseura +0.63 1:22.39 +9.88
50m: 37.83
100m: 1:22.39
(44.56)
6 Ilmo Mäki-Opas 2011 Lahden Uimaseura +0.50 1:25.21 +12.70
50m: 40.71
100m: 1:25.21
(44.50)
7 Elias Markku 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 1:25.67 +13.16
50m: 40.35
100m: 1:25.67
(45.32)
8 Samuel Rauma 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 1:28.07 +15.56
50m: 40.47
100m: 1:28.07
(47.60)
9 Eelis Lahtinen 2011 Kouvolan Uimarit -.-- 1:31.14 +18.63
50m: 41.55
100m: 1:31.14
(49.59)
10 Heikki Eskelinen 2010 Lahden Uimaseura -.-- 1:31.84 +19.33
50m: 43.56
100m: 1:31.84
(48.28)
11 Valtteri Simola 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 1:32.38 +19.87
50m: 41.82
100m: 1:32.38
(50.56)
12 Aapo Teno 2010 Lahden Uimaseura -.-- 1:33.89 +21.38
50m: 44.86
100m: 1:33.89
(49.03)
13 Eeli-Pekka Eemeli Kitinoja 2011 Lappeenrannan Uimarit -.-- 1:36.38 +23.87
50m: 44.78
100m: 1:36.38
(51.60)
14 Niklas Salo 2012 Lahden Uimaseura -.-- 1:36.63 +24.12
50m: 44.98
100m: 1:36.63
(51.65)
15 Onni Elomaa 2011 Lahden Uimaseura -.-- 1:38.87 +26.36
50m: 44.25
100m: 1:38.87
(54.62)
Laji virallinen: 10.10.2021 11:19:50
10-10-2021 11:20:22 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Lappeenrannan Uimarit
Document
Tulokset
Ajankello uinnit 2021
Paikka: Urheilupuiston uimahalli Järjestäjä: Kouvolan Uimarit
Allas: 25m loka 10, 2021 to loka 10, 2021
Laji 2, 100vu T-10, 12, N 13 and older - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jenna Pulkkinen 2004 Helsingfors Simsällskap -.-- 58.42
50m: 28.29
100m: 58.42
(30.13)
2 Kiia Kärkkäinen 2003 Lahden Uimaseura -.-- 1:00.67 +2.25
50m: 29.04
100m: 1:00.67
(31.63)
3 Juulia Sakomaa 2005 Lahden Uimaseura +0.33 1:01.77 +3.35
50m: 29.95
100m: 1:01.77
(31.82)
4 Hilla Kuuva 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.57 1:04.29 +5.87
50m: 30.67
100m: 1:04.29
(33.62)
5 Polina Senkina 2007 Kouvolan Uimarit -.-- 1:10.64 +12.22
50m: 33.86
100m: 1:10.64
(36.78)
6 Nelly Hoikkala 2008 Haminan Uimaseura -.-- 1:24.42 +26.00
50m: 39.71
100m: 1:24.42
(44.71)
7 Fanny Windahl 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 1:24.44 +26.02
50m: 38.95
100m: 1:24.44
(45.49)
Laji virallinen: 10.10.2021 11:36:05
Laji 2, 100vu T-10, 12, N 11-12 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Juuli Salum 2010 Lahden Uimaseura -.-- 1:09.00
50m: 32.08
100m: 1:09.00
(36.92)
2 Sofia Sundell 2009 Helsingfors Simsällskap +0.57 1:09.55 +0.55
50m: 32.97
100m: 1:09.55
(36.58)
3 Lotta Kylmälä 2009 Haminan Uimaseura -.-- 1:10.91 +1.91
50m: 34.46
100m: 1:10.91
(36.45)
4 Vilma Korkalainen 2009 Voikkaan Viesti -.-- 1:11.62 +2.62
50m: 34.35
100m: 1:11.62
(37.27)
5 Nea Kailio 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 1:15.34 +6.34
50m: 35.57
100m: 1:15.34
(39.77)
6 Annabel Salo 2010 Lahden Uimaseura +0.47 1:16.04 +7.04
50m: 37.08
100m: 1:16.04
(38.96)
7 Suvi Sipari 2009 Kouvolan Uimarit -.-- 1:16.94 +7.94
50m: 35.83
100m: 1:16.94
(41.11)
8 Emily Malkowa 2010 Lahden Uimaseura +0.72 1:26.01 +17.01
50m: 41.69
100m: 1:26.01
(44.32)
9 Aada Tahvanainen 2009 Lappeenrannan Uimarit -.-- 1:28.42 +19.42
50m: 42.03
100m: 1:28.42
(46.39)
10 Wilhelmiina Borg 2010 Lahden Uimaseura -.-- 1:31.70 +22.70
50m: 41.31
100m: 1:31.70
(50.39)
11 Sofia Andreeva 2010 Lahden Uimaseura -.-- 1:35.12 +26.12
50m: 43.22
100m: 1:35.12
(51.90)
12 Stella Koistinen 2010 Lahden Uimaseura -.-- 1:40.33 +31.33
50m: 48.80
100m: 1:40.33
(51.53)
Laji virallinen: 10.10.2021 11:36:05
Laji 2, 100vu T-10, 12, N 10 and younger - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Viola Ukkola 2012 Lappeenrannan Uimarit +0.63 1:30.61
50m: 41.76
100m: 1:30.61
(48.85)
2 Enna-Mari Elisa Kitinoja 2011 Lappeenrannan Uimarit -.-- 1:32.68 +2.07
50m: 44.67
100m: 1:32.68
(48.01)
3 Alisa Vainio 2011 Lahden Uimaseura -.-- 1:38.31 +7.70
50m: 47.19
100m: 1:38.31
(51.12)
4 Verna Faloon 2011 Lappeenrannan Uimarit -.-- 1:38.40 +7.79
50m: 47.30
100m: 1:38.40
(51.10)
5 Sofia Vlasova 2011 Kouvolan Uimarit -.-- 1:41.44 +10.83
50m: 47.11
100m: 1:41.44
(54.33)
6 Kaisla Suomalainen 2011 Lahden Uimaseura -.-- 1:49.49 +18.88
50m: 49.33
100m: 1:49.49
(1:00.16)
- Jenniina Juopperi 2011 Kouvolan Uimarit -.-- DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 10.10.2021 11:36:05
10-10-2021 11:36:29 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Lappeenrannan Uimarit
Document
Tulokset
Ajankello uinnit 2021
Paikka: Urheilupuiston uimahalli Järjestäjä: Kouvolan Uimarit
Allas: 25m loka 10, 2021 to loka 10, 2021
Laji 3, 50su P-11, 13, M 14 and older - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Risto Martikainen 2003 Lahden Uimaseura +0.53 525 27.54
2 Jimi Kojo 2005 Uimaseura Aquila +0.71 404 30.04 +2.50
3 Miro Järvinen 2005 Kouvolan Uimarit +0.67 377 30.75 +3.21
4 Aki Tuomaala 1991 Kouvolan Uimarit +0.76 346 31.64 +4.10
5 Daniel Pessi 2004 Lappeenrannan Uimarit +0.74 255 35.03 +7.49
6 Matvey Lyashenko 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.74 236 35.91 +8.37
7 Elias Ukkonen 2007 Kouvolan Uimarit +0.73 177 39.51 +11.97
8 Simo Virtanen 2004 Kouvolan Uimarit +1.01 172 39.95 +12.41
9 samu kärkkäinen 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.89 142 42.53 +14.99
Laji virallinen: 10.10.2021 11:51:56
Laji 3, 50su P-11, 13, M 12-13 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jaakko Bogdanov 2009 Lahden Uimaseura +0.75 239 35.80
2 Aleks Jermuss 2008 Kouvolan Uimarit +0.80 225 36.52 +0.72
3 Aleksi Salo 2008 Lahden Uimaseura +0.69 218 36.88 +1.08
4 Onni Honkanen 2008 Lahden Uimaseura +0.75 180 39.32 +3.52
5 Johannes Felin 2008 Lahden Uimaseura +0.71 179 39.38 +3.58
6 Sasu Valtonen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.77 161 40.83 +5.03
7 Samuel Rantanen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.78 152 41.59 +5.79
8 Elias Hänninen 2009 Kouvolan Uimarit +0.88 141 42.62 +6.82
9 Roope Suuronen 2008 Lahden Uimaseura +0.77 140 42.74 +6.94
10 Aarre Tuikkala 2008 Lahden Uimaseura +0.68 129 43.93 +8.13
11 Santeri Palvanen 2009 Lahden Uimaseura +0.73 114 45.75 +9.95
12 Eero Mokka 2009 Lahden Uimaseura +0.70 106 46.83 +11.03
13 Joel Kauppila 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.81 101 47.56 +11.76
14 Casper Matikkala 2009 Lahden Uimaseura +0.91 85 50.43 +14.63
- Tuomas Marttila 2008 Lahden Uimaseura +0.74 DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
- Timi Tervo 2009 Lahden Uimaseura +0.81 DSQ
Muu syy: varpaat irti lähdössä panelista
Laji virallinen: 10.10.2021 11:51:56
Laji 3, 50su P-11, 13, M 11 and younger - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sisu Mikke Laitinen 2011 Lahden Uimaseura +0.77 123 44.62
2 Emil Ilo 2011 Lahden Uimaseura +0.77 118 45.19 +0.57
3 Eelis Lahtinen 2011 Kouvolan Uimarit +0.66 114 45.77 +1.15
4 Samuel Rauma 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.72 109 46.38 +1.76
5 Heikki Eskelinen 2010 Lahden Uimaseura +0.84 109 46.49 +1.87
6 Elias Markku 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.72 104 47.12 +2.50
7 Ilmo Mäki-Opas 2011 Lahden Uimaseura +0.83 97 48.35 +3.73
8 Savva Alexeev 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.73 83 50.89 +6.27
9 Eemil Saari 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.79 76 52.35 +7.73
10 Onni Elomaa 2011 Lahden Uimaseura +0.91 65 55.07 +10.45
11 Niklas Salo 2012 Lahden Uimaseura +0.73 65 55.08 +10.46
- Eino Koskinen 2010 Lahden Uimaseura +0.80 DSQ
SW 10.6 Köydestä vetäminen
- Eeli-Pekka Eemeli Kitinoja 2011 Lappeenrannan Uimarit +0.52 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Onni Lahtinen 2010 Kouvolan Uimarit +0.82 DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
Laji virallinen: 10.10.2021 11:51:56
10-10-2021 11:54:44 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Lappeenrannan Uimarit
Document
Tulokset
Ajankello uinnit 2021
Paikka: Urheilupuiston uimahalli Järjestäjä: Kouvolan Uimarit
Allas: 25m loka 10, 2021 to loka 10, 2021
Laji 4, 50su T-10, 12, N 13 and older - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Minttu Paalanen 2003 Lahden Uimaseura +0.73 628 29.88
2 Helmi Viherkoski 2005 Kouvolan Uimarit +0.74 424 34.07 +4.19
3 Krista Kurvinen 2007 Heinolan Isku +0.78 379 35.37 +5.49
4 Iida Peltola 2005 Kouvolan Uimarit +0.89 356 36.10 +6.22
5 Laura Kaksonen 2004 Voikkaan Viesti +0.73 343 36.54 +6.66
6 Netta Korkalainen 2008 Kouvolan Uimarit +0.90 302 38.15 +8.27
7 Polina Senkina 2007 Kouvolan Uimarit +0.84 267 39.75 +9.87
8 Saara Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit +0.78 230 41.77 +11.89
9 emma ahokas 2008 Kouvolan Uimarit +1.11 227 41.91 +12.03
10 Fanny Windahl 2008 Kouvolan Uimarit +0.81 141 49.16 +19.28
Laji virallinen: 10.10.2021 12:06:20
Laji 4, 50su T-10, 12, N 11-12 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Juuli Salum 2010 Lahden Uimaseura +0.68 351 36.28
2 Annabel Salo 2010 Lahden Uimaseura +0.63 244 40.96 +4.68
3 Matilda Oinonen 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.71 237 41.36 +5.08
4 Linda Pentikäinen 2009 Kouvolan Uimarit +0.68 230 41.73 +5.45
5 Emily Malkowa 2010 Lahden Uimaseura +0.80 189 44.58 +8.30
6 Aino Piiparinen 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.80 119 52.01 +15.73
Laji virallinen: 10.10.2021 12:06:20
Laji 4, 50su T-10, 12, N 10 and younger - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Olivia Miloserdova 2011 Lappeenrannan Uimarit +0.67 191 44.39
2 Viola Ukkola 2012 Lappeenrannan Uimarit +0.75 151 47.98 +3.59
3 Sofia Vlasova 2011 Kouvolan Uimarit +0.86 131 50.34 +5.95
4 Kaisla Suomalainen 2011 Lahden Uimaseura +0.95 104 54.41 +10.02
5 Enna-Mari Elisa Kitinoja 2011 Lappeenrannan Uimarit +0.88 92 56.61 +12.22
6 Iina Ekman 2012 Lappeenrannan Uimarit +0.74 68 1:02.61 +18.22
- Verna Faloon 2011 Lappeenrannan Uimarit +0.92 DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
Laji virallinen: 10.10.2021 12:06:20
10-10-2021 12:07:26 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Lappeenrannan Uimarit
Document
Tulokset
Ajankello uinnit 2021
Paikka: Urheilupuiston uimahalli Järjestäjä: Kouvolan Uimarit
Allas: 25m loka 10, 2021 to loka 10, 2021
Laji 5, 400vu M 0 and older - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tuomas Heikkilä 2008 Uimaseura Aquila -.-- 430 4:41.20
50m: 32.57
100m: 1:07.90
(35.33)
150m: 1:43.80
(35.90)
200m: 2:20.41
(36.61)
250m: 2:55.83
(35.42)
300m: 3:30.47
(34.64)
350m: 4:06.18
(35.71)
400m: 4:41.20
(35.02)
2 Miro Järvinen 2005 Kouvolan Uimarit -.-- 426 4:42.04 +0.84
50m: 30.74
100m: 1:05.60
(34.86)
150m: 1:41.68
(36.08)
200m: 2:18.46
(36.78)
250m: 2:54.86
(36.40)
300m: 3:32.00
(37.14)
350m: 4:08.91
(36.91)
400m: 4:42.04
(33.13)
3 Simo Virtanen 2004 Kouvolan Uimarit +0.29 292 5:19.58 +38.38
50m: 34.48
100m: 1:12.99
(38.51)
150m: 1:52.55
(39.56)
200m: 2:33.96
(41.41)
250m: 3:15.56
(41.60)
300m: 3:58.02
(42.46)
350m: 4:39.96
(41.94)
400m: 5:19.58
(39.62)
4 Saku Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 287 5:21.76 +40.56
50m: 36.46
100m: 1:17.68
(41.22)
150m: 1:58.75
(41.07)
200m: 2:39.81
(41.06)
250m: 3:21.18
(41.37)
300m: 4:02.42
(41.24)
350m: 4:43.62
(41.20)
400m: 5:21.76
(38.14)
5 Miika Riihiaho 2007 Kouvolan Uimarit -.-- 263 5:31.11 +49.91
50m: 36.50
100m: 1:17.68
(41.18)
150m: 1:59.30
(41.62)
200m: 2:42.73
(43.43)
250m: 3:25.41
(42.68)
300m: 4:08.03
(42.62)
350m: 4:50.78
(42.75)
400m: 5:31.11
(40.33)
6 caro reponen 2009 Kouvolan Uimarit -.-- 249 5:37.22 +56.02
50m: 37.16
100m: 1:19.09
(41.93)
150m: 2:02.35
(43.26)
200m: 2:45.48
(43.13)
250m: 3:29.09
(43.61)
300m: 4:13.06
(43.97)
350m: 4:57.27
(44.21)
400m: 5:37.22
(39.95)
7 Jesse Aittola 2007 Kouvolan Uimarit +0.74 236 5:43.43 +1:02.23
50m: 37.15
100m: 1:18.55
(41.40)
150m: 2:02.19
(43.64)
200m: 2:45.70
(43.51)
250m: 3:29.59
(43.89)
300m: 4:14.93
(45.34)
350m: 5:00.72
(45.79)
400m: 5:43.43
(42.71)
8 Elias Hänninen 2009 Kouvolan Uimarit -.-- 229 5:46.54 +1:05.34
50m: 39.48
100m: 1:24.28
(44.80)
150m: 2:09.52
(45.24)
200m: 2:54.57
(45.05)
250m: 3:39.11
(44.54)
300m: 4:23.63
(44.52)
350m: 5:06.51
(42.88)
400m: 5:46.54
(40.03)
9 Aleks Jermuss 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 220 5:51.18 +1:09.98
50m: 37.26
100m: 1:22.31
(45.05)
150m: 2:06.29
(43.98)
200m: 2:52.99
(46.70)
250m: 3:39.23
(46.24)
300m: 4:25.53
(46.30)
350m: 5:11.12
(45.59)
400m: 5:51.18
(40.06)
10 Viljami Kälviäinen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.49 194 6:06.52 +1:25.32
50m: 39.32
100m: 1:24.65
(45.33)
150m: 2:11.66
(47.01)
200m: 2:58.58
(46.92)
250m: 3:46.17
(47.59)
300m: 4:34.55
(48.38)
350m: 5:23.11
(48.56)
400m: 6:06.52
(43.41)
11 Juho Juurinen 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 183 6:13.37 +1:32.17
50m: 38.04
100m: 1:23.86
(45.82)
150m: 2:10.98
(47.12)
200m: 2:58.88
(47.90)
250m: 3:48.23
(49.35)
300m: 4:37.22
(48.99)
350m: 5:26.84
(49.62)
400m: 6:13.37
(46.53)
Laji virallinen: 10.10.2021 12:20:16
10-10-2021 12:35:33 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Lappeenrannan Uimarit
Document
Tulokset
Ajankello uinnit 2021
Paikka: Urheilupuiston uimahalli Järjestäjä: Kouvolan Uimarit
Allas: 25m loka 10, 2021 to loka 10, 2021
Laji 6, 400vu N 0 and older - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Hilla Kuuva 2003 Lappeenrannan Uimarit -.-- 501 4:54.44
50m: 33.00
100m: 1:09.30
(36.30)
150m: 1:45.56
(36.26)
200m: 2:22.76
(37.20)
250m: 3:00.37
(37.61)
300m: 3:38.31
(37.94)
350m: 4:17.02
(38.71)
400m: 4:54.44
(37.42)
2 Miisa Eerola 2008 Haminan Uimaseura +0.39 407 5:15.54 +21.10
50m: 35.56
100m: 1:15.25
(39.69)
150m: 1:55.37
(40.12)
200m: 2:36.17
(40.80)
250m: 3:17.67
(41.50)
300m: 3:59.11
(41.44)
350m: 4:39.77
(40.66)
400m: 5:15.54
(35.77)
3 Netta Korkalainen 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 356 5:29.81 +35.37
50m: 36.20
100m: 1:16.78
(40.58)
150m: 1:58.91
(42.13)
200m: 2:41.31
(42.40)
250m: 3:24.21
(42.90)
300m: 4:06.69
(42.48)
350m: 4:49.32
(42.63)
400m: 5:29.81
(40.49)
4 Saara Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit -.-- 325 5:39.89 +45.45
50m: 37.27
100m: 1:19.18
(41.91)
150m: 2:02.55
(43.37)
200m: 2:46.85
(44.30)
250m: 3:30.74
(43.89)
300m: 4:16.41
(45.67)
350m: 5:00.13
(43.72)
400m: 5:39.89
(39.76)
5 Polina Senkina 2007 Kouvolan Uimarit +0.36 317 5:42.83 +48.39
50m: 37.47
100m: 1:20.09
(42.62)
150m: 2:04.34
(44.25)
200m: 2:49.68
(45.34)
250m: 3:34.01
(44.33)
300m: 4:16.92
(42.91)
350m: 5:01.94
(45.02)
400m: 5:42.83
(40.89)
6 emma ahokas 2008 Kouvolan Uimarit +0.73 289 5:53.69 +59.25
50m: 39.49
100m: 1:23.35
(43.86)
150m: 2:08.33
(44.98)
200m: 2:53.83
(45.50)
250m: 3:39.31
(45.48)
300m: 4:25.30
(45.99)
350m: 5:10.50
(45.20)
400m: 5:53.69
(43.19)
7 Suvi Sipari 2009 Kouvolan Uimarit -.-- 268 6:02.73 +1:08.29
50m: 38.20
100m: 1:23.70
(45.50)
150m: 2:10.34
(46.64)
200m: 2:57.15
(46.81)
250m: 3:43.91
(46.76)
300m: 4:31.99
(48.08)
350m: 5:18.66
(46.67)
400m: 6:02.73
(44.07)
8 Linda Pentikäinen 2009 Kouvolan Uimarit -.-- 252 6:10.07 +1:15.63
50m: 40.88
100m: 1:26.21
(45.33)
150m: 2:13.56
(47.35)
200m: 3:01.99
(48.43)
250m: 3:50.12
(48.13)
300m: 4:35.77
(45.65)
350m: 5:23.16
(47.39)
400m: 6:10.07
(46.91)
9 Wilma Tarjala 2009 Kouvolan Uimarit -.-- 223 6:25.20 +1:30.76
50m: 40.60
100m: 1:27.93
(47.33)
150m: 2:16.27
(48.34)
200m: 3:06.07
(49.80)
250m: 3:56.93
(50.86)
300m: 4:47.13
(50.20)
350m: 5:37.73
(50.60)
400m: 6:25.20
(47.47)
10 Jenniina Juopperi 2011 Kouvolan Uimarit +0.54 187 6:49.04 +1:54.60
50m: 44.90
100m: 1:36.40
(51.50)
150m: 2:29.15
(52.75)
200m: 3:22.31
(53.16)
250m: 4:15.00
(52.69)
300m: 5:07.69
(52.69)
350m: 6:00.44
(52.75)
400m: 6:49.04
(48.60)
- Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura -.-- DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 10.10.2021 12:35:11
10-10-2021 12:35:21 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Lappeenrannan Uimarit
Document
Tulokset
Ajankello uinnit 2021
Paikka: Urheilupuiston uimahalli Järjestäjä: Kouvolan Uimarit
Allas: 25m loka 10, 2021 to loka 10, 2021
Laji 7, 50ru P-11, 13, M 14 and older - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Henri Heikkilä 2003 Uimaseura Aquila +0.36 537 31.06
2 Santeri Salonen 2005 Heinolan Isku +0.33 423 33.63 +2.57
3 Olli-Pekka Kitinoja 2004 Lappeenrannan Uimarit +0.66 346 35.94 +4.88
4 Vladislav Shavyrin 2005 Uimaseura Aquila +0.28 339 36.18 +5.12
5 Valtteri Muranen 2005 Uimaseura Aquila -.-- 279 38.63 +7.57
6 Elias Luoma 2007 Lappeenrannan Uimarit -.-- 260 39.56 +8.50
7 Elias Ukkonen 2007 Kouvolan Uimarit +0.56 228 41.30 +10.24
8 Eero Kähkönen 2007 Lappeenrannan Uimarit -.-- 217 41.96 +10.90
- Leo Lana 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.25 DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
Laji virallinen: 10.10.2021 12:44:00
Laji 7, 50ru P-11, 13, M 12-13 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jonne Ekman 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 232 41.09
2 Samu Tirkkonen 2008 Lahden Uimaseura -.-- 171 45.44 +4.35
3 Tuomas Marttila 2008 Lahden Uimaseura +0.29 166 45.91 +4.82
4 Samuel Rantanen 2008 Lappeenrannan Uimarit -.-- 129 49.94 +8.85
5 Julius Länsivuori 2009 Lappeenrannan Uimarit -.-- 114 51.97 +10.88
6 Joel Kauppila 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.59 97 54.80 +13.71
- Eelis Scharin 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.71 DSQ
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa
Laji virallinen: 10.10.2021 12:44:00
Laji 7, 50ru P-11, 13, M 11 and younger - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veeti Ukkola 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 210 42.46
2 Eino Koskinen 2010 Lahden Uimaseura -.-- 133 49.42 +6.96
3 Miika Kapulainen 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 132 49.58 +7.12
4 Kliment Sergeev 2010 Lahden Uimaseura -.-- 120 51.13 +8.67
5 Aapo Teno 2010 Lahden Uimaseura -.-- 116 51.74 +9.28
6 Valtteri Simola 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 81 58.18 +15.72
7 Samuel Rauma 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 69 1:01.38 +18.92
8 Eelis Lahtinen 2011 Kouvolan Uimarit -.-- 64 1:02.89 +20.43
9 Roni Hynninen 2010 Heinolan Isku -.-- 34 1:17.92 +35.46
- Eetu Rautio 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- DSQ
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä
- Savva Alexeev 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- DSQ
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä
- Onni Lahtinen 2010 Kouvolan Uimarit -.-- DSQ
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä
Laji virallinen: 10.10.2021 12:44:00
10-10-2021 12:47:57 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Lappeenrannan Uimarit
Document
Tulokset
Ajankello uinnit 2021
Paikka: Urheilupuiston uimahalli Järjestäjä: Kouvolan Uimarit
Allas: 25m loka 10, 2021 to loka 10, 2021
Laji 8, 50ru T-10, 12, N 13 and older - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jenna Pulkkinen 2004 Helsingfors Simsällskap +0.52 676 32.54
2 Minttu Paalanen 2003 Lahden Uimaseura -.-- 557 34.71 +2.17
3 Iida Peltola 2005 Kouvolan Uimarit +0.67 494 36.11 +3.57
4 Kiia Kärkkäinen 2003 Lahden Uimaseura +0.62 443 37.45 +4.91
5 Hilla Kuuva 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.54 442 37.48 +4.94
6 Laura Kaksonen 2004 Voikkaan Viesti -.-- 382 39.33 +6.79
7 Helmi Viherkoski 2005 Kouvolan Uimarit +0.59 347 40.61 +8.07
8 Fanny Windahl 2008 Kouvolan Uimarit +0.51 177 50.84 +18.30
Laji virallinen: 10.10.2021 12:51:33
Laji 8, 50ru T-10, 12, N 11-12 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Minea Ruusu 2009 Haminan Uimaseura +0.34 416 38.23
2 Lotta Kylmälä 2009 Haminan Uimaseura -.-- 398 38.81 +0.58
3 Enni Sinkko 2009 Lappeenrannan Uimarit -.-- 281 43.56 +5.33
4 Ella Villanen 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 272 44.07 +5.84
5 Wilma Tarjala 2009 Kouvolan Uimarit -.-- 233 46.39 +8.16
6 Vilma Korkalainen 2009 Voikkaan Viesti +0.57 233 46.41 +8.18
7 Nessa Salminen 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.56 230 46.57 +8.34
8 Wilhelmiina Borg 2010 Lahden Uimaseura -.-- 205 48.43 +10.20
9 Matilda Oinonen 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.54 202 48.65 +10.42
10 Stella Koistinen 2010 Lahden Uimaseura -.-- 181 50.43 +12.20
11 Nea Kailio 2010 Lappeenrannan Uimarit -.-- 179 50.65 +12.42
12 Sofia Andreeva 2010 Lahden Uimaseura -.-- 152 53.48 +15.25
13 Aada Tahvanainen 2009 Lappeenrannan Uimarit -.-- 140 54.97 +16.74
14 Janna Suominen 2009 Heinolan Isku -.-- 122 57.45 +19.22
Laji virallinen: 10.10.2021 12:51:33
Laji 8, 50ru T-10, 12, N 10 and younger - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Olivia Miloserdova 2011 Lappeenrannan Uimarit -.-- 181 50.46
2 Alisa Vainio 2011 Lahden Uimaseura -.-- 152 53.43 +2.97
3 Viola Ukkola 2012 Lappeenrannan Uimarit +0.71 144 54.46 +4.00
4 Verna Faloon 2011 Lappeenrannan Uimarit -.-- 122 57.54 +7.08
5 Kaisla Suomalainen 2011 Lahden Uimaseura -.-- 80 1:06.09 +15.63
- Sofia Vlasova 2011 Kouvolan Uimarit -.-- DSQ
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä
Laji virallinen: 10.10.2021 12:51:33
10-10-2021 12:59:29 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Lappeenrannan Uimarit
Document
Tulokset
Ajankello uinnit 2021
Paikka: Urheilupuiston uimahalli Järjestäjä: Kouvolan Uimarit
Allas: 25m loka 10, 2021 to loka 10, 2021
Laji 9, 4x50vuv 2T12/P13, 2N/2M 0 and older - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Lahden Uimaseura 100 18 1:42.54
Risto Martikainen 2003 03A605 +0.68 24.26 24.26
Eemeli Nylund 2003 03A915 -.-- 24.71 48.97
Kiia Kärkkäinen 2003 03A235 -.-- 26.36 1:15.33
Minttu Paalanen 2003 03A274 -.-- 27.21 1:42.54
2 Kouvolan Uimarit M/N 30 1:50.15 +7.61
Aki Tuomaala 1991 91A438 +0.56 26.32 26.32
Manu Ursin 2002 02A800 +0.15 25.30 51.62
Iida Peltola 2005 05A719 +0.07 28.52 1:20.14
Helmi Viherkoski 2005 05B085 -.-- 30.01 1:50.15
3 Kouvolan Uimarit M/N 2 17 2:03.48 +20.94
Miro Järvinen 2005 05A573 +0.30 26.91 26.91
Simo Virtanen 2004 04A913 -0.17 30.98 57.89
Polina Senkina 2007 07A878 +0.25 32.48 1:30.37
Netta Korkalainen 2008 08A361 +0.27 33.11 2:03.48
4 Lahden Uimaseura 13 2:08.60 +26.06
Juuli Salum 2010 10A386 -.-- 31.29 31.29
Jaakko Bogdanov 2009 09A130 +0.09 31.01 1:02.30
Aleksi Salo 2008 08A115 +0.34 32.43 1:34.73
Annabel Salo 2010 10A128 +0.16 33.87 2:08.60
5 Kouvolan Uimarit M/N 3 14 2:09.38 +26.84
Miika Riihiaho 2007 07B178 +0.63 32.02 32.02
Elias Ukkonen 2007 07A993 +0.01 30.35 1:02.37
emma ahokas 2008 08A564 +0.32 33.32 1:35.69
Saara Virtanen 2008 08A139 0.00 33.69 2:09.38
6 Heinolan Isku 16 2:10.27 +27.73
Santeri Salonen 2005 05A686 +0.61 26.90 26.90
Krista Kurvinen 2007 07A412 -0.10 30.44 57.34
Nea Kuisma 2008 08B301 +0.26 43.53 1:40.87
Elias Manskinen 2008 08A537 -0.97 29.40 2:10.27
7 Kouvolan Uimarit P-13/T-12 13 2:16.61 +34.07
Saku Virtanen 2008 08A138 -.-- 32.06 32.06
Aleks Jermuss 2008 08A552 -.-- 31.80 1:03.86
Suvi Sipari 2009 09B047 -.-- 35.96 1:39.82
Linda Pentikäinen 2009 09B221 -.-- 36.79 2:16.61
8 Lahden Uimaseura j´Joukkue 2 13 2:20.17 +37.63
Johannes Felin 2008 08B233 +0.49 30.73 30.73
Onni Honkanen 2008 08A708 -.-- 33.08 1:03.81
Emily Malkowa 2010 10A947 -.-- 38.34 1:42.15
Wilhelmiina Borg 2010 10B023 -.-- 38.02 2:20.17
9 Lahden Uimaseura j´Joukkue 3 13 2:32.62 +50.08
Tuomas Marttila 2008 08A411 -.-- 33.63 33.63
Artem Chornyi 2008 08A572 -.-- 33.82 1:07.45
Stella Koistinen 2010 10A585 -.-- 43.17 1:50.62
Sofia Andreeva 2010 10B145 -.-- 42.00 2:32.62
- Kouvolan Uimarit 2 P-13/T-12 12 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
caro reponen 2009 09A274 +0.31
Jenniina Juopperi 2011 11A813 -.--
Sofia Vlasova 2011 11A495 -.--
Eelis Lahtinen 2011 -.--
Laji virallinen: 10.10.2021 13:06:32
Laji 9, 4x50vuv 2T12/P13, 2N/2M 13 and younger - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Lahden Uimaseura 13 2:08.60
Juuli Salum 2010 10A386 -.-- 31.29 31.29
Jaakko Bogdanov 2009 09A130 +0.09 31.01 1:02.30
Aleksi Salo 2008 08A115 +0.34 32.43 1:34.73
Annabel Salo 2010 10A128 +0.16 33.87 2:08.60
2 Kouvolan Uimarit P-13/T-12 13 2:16.61 +8.01
Saku Virtanen 2008 08A138 -.-- 32.06 32.06
Aleks Jermuss 2008 08A552 -.-- 31.80 1:03.86
Suvi Sipari 2009 09B047 -.-- 35.96 1:39.82
Linda Pentikäinen 2009 09B221 -.-- 36.79 2:16.61
3 Lahden Uimaseura j´Joukkue 2 13 2:20.17 +11.57
Johannes Felin 2008 08B233 +0.49 30.73 30.73
Onni Honkanen 2008 08A708 -.-- 33.08 1:03.81
Emily Malkowa 2010 10A947 -.-- 38.34 1:42.15
Wilhelmiina Borg 2010 10B023 -.-- 38.02 2:20.17
4 Lahden Uimaseura j´Joukkue 3 13 2:32.62 +24.02
Tuomas Marttila 2008 08A411 -.-- 33.63 33.63
Artem Chornyi 2008 08A572 -.-- 33.82 1:07.45
Stella Koistinen 2010 10A585 -.-- 43.17 1:50.62
Sofia Andreeva 2010 10B145 -.-- 42.00 2:32.62
- Kouvolan Uimarit 2 P-13/T-12 12 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
caro reponen 2009 09A274 +0.31
Jenniina Juopperi 2011 11A813 -.--
Sofia Vlasova 2011 11A495 -.--
Eelis Lahtinen 2011 -.--
Laji virallinen: 10.10.2021 13:06:32
10-10-2021 13:07:09 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Lappeenrannan Uimarit
Document
Tulokset
Ajankello uinnit 2021
Paikka: Urheilupuiston uimahalli Järjestäjä: Kouvolan Uimarit
Allas: 25m loka 10, 2021 to loka 10, 2021
Laji 10, 200pu M 0 and older - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jimi Kojo 2005 Uimaseura Aquila -.-- 460 2:20.17
50m: 32.79
100m: 1:08.73
(35.94)
150m: 1:44.44
(35.71)
200m: 2:20.17
(35.73)
2 Miska Korkalainen 2006 Voikkaan Viesti +0.39 318 2:38.51 +18.34
50m: 31.92
100m: 1:14.08
(42.16)
150m: 1:58.82
(44.74)
200m: 2:38.51
(39.69)
3 Aki Tuomaala 1991 Kouvolan Uimarit +0.40 299 2:41.76 +21.59
50m: 34.71
100m: 1:16.40
(41.69)
150m: 2:00.07
(43.67)
200m: 2:41.76
(41.69)
4 Matvey Lyashenko 2007 Lappeenrannan Uimarit -.-- 286 2:44.28 +24.11
50m: 34.75
100m: 1:16.11
(41.36)
150m: 2:00.61
(44.50)
200m: 2:44.28
(43.67)
5 caro reponen 2009 Kouvolan Uimarit +0.62 168 3:15.92 +55.75
50m: 40.47
100m: 1:31.10
(50.63)
150m: 2:24.31
(53.21)
200m: 3:15.92
(51.61)
Laji virallinen: 10.10.2021 13:51:56
10-10-2021 13:52:19 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Lappeenrannan Uimarit
Document
Tulokset
Ajankello uinnit 2021