2022-01-27   00:00:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Espoo Swim Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Tulokset
Espoo Swim Games
Paikka: Järjestäjä: Cetus
Allas: 25m loka 16, 2021 to loka 16, 2021
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 13 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki +0.60 510 2:28.83
Entry time: 2:33.55 (-4.72)
50m: 34.33
100m: 1:12.26
(37.93)
150m: 1:50.82
(38.56)
200m: 2:28.83
(38.01)
2 Laura Lehtoila 2008 ORCA Helsinki +0.80 443 2:35.96 +7.13
Entry time: 2:42.47 (-6.51)
50m: 36.41
100m: 1:16.12
(39.71)
150m: 1:56.53
(40.41)
200m: 2:35.96
(39.43)
3 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo +0.74 389 2:42.89 +14.06
Entry time: 2:55.52 (-12.63)
50m: 38.19
100m: 1:19.33
(41.14)
150m: 2:01.88
(42.55)
200m: 2:42.89
(41.01)
4 Minni Kovalainen 2008 Cetus Espoo +0.60 387 2:43.21 +14.38
Entry time: 2:49.94 (-6.73)
50m: 37.51
100m: 1:19.56
(42.05)
150m: 2:01.79
(42.23)
200m: 2:43.21
(41.42)
5 Luisa Sofia Zurban 2008 Cetus Espoo +0.72 372 2:45.28 +16.45
Entry time: 3:18.25 (-32.97)
50m: 37.97
100m: 1:19.97
(42.00)
150m: 2:03.24
(43.27)
200m: 2:45.28
(42.04)
Laji virallinen: 16/10/2021 10.48.12
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 14 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo +0.68 510 2:28.83
Entry time: 2:32.62 (-3.79)
50m: 34.56
100m: 1:11.88
(37.32)
150m: 1:50.79
(38.91)
200m: 2:28.83
(38.04)
2 Petra Soini 2007 Nokian Pyry +0.82 477 2:32.19 +3.36
50m: 36.37
100m: 1:15.36
(38.99)
150m: 1:54.31
(38.95)
200m: 2:32.19
(37.88)
3 Eine Idman 2007 Cetus Espoo +0.78 418 2:38.98 +10.15
Entry time: 2:40.03 (-1.05)
50m: 38.12
100m: 1:19.13
(41.01)
150m: 1:59.77
(40.64)
200m: 2:38.98
(39.21)
4 Anjelica Sood 2007 Cetus Espoo +0.83 348 2:49.03 +20.20
Entry time: 2:55.11 (-6.08)
50m: 39.16
100m: 1:22.18
(43.02)
150m: 2:06.18
(44.00)
200m: 2:49.03
(42.85)
5 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo +0.92 342 2:49.92 +21.09
Entry time: 2:48.17 (+1.75)
50m: 40.21
100m: 1:23.93
(43.72)
150m: 2:08.09
(44.16)
200m: 2:49.92
(41.83)
Laji virallinen: 16/10/2021 10.48.12
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 15 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani +0.76 547 2:25.35
Entry time: 2:40.85 (-15.50)
50m: 34.71
100m: 1:11.57
(36.86)
150m: 1:48.83
(37.26)
200m: 2:25.35
(36.52)
2 Ada Puranen 2006 Lappeenrannan Kisa-Toverit +0.76 387 2:43.13 +17.78
Entry time: 2:38.12 (+5.01)
50m: 36.73
100m: 1:18.46
(41.73)
150m: 2:01.66
(43.20)
200m: 2:43.13
(41.47)
3 Laura Kangas 2006 Helsingfors Simsällskap +0.78 375 2:44.87 +19.52
50m: 38.67
100m: 1:20.58
(41.91)
150m: 2:03.25
(42.67)
200m: 2:44.87
(41.62)
Laji virallinen: 16/10/2021 10.48.12
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 16-90 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Petra Ansaranta 2004 Oulun Uinti 1906 +0.71 665 2:16.23
Entry time: 2:11.66 (+4.57)
50m: 31.71
100m: 1:06.54
(34.83)
150m: 1:41.88
(35.34)
200m: 2:16.23
(34.35)
2 Peppi Siirtola 2002 Cetus Espoo +0.57 664 2:16.33 +0.10
Entry time: 2:20.11 (-3.78)
50m: 32.40
100m: 1:06.99
(34.59)
150m: 1:41.55
(34.56)
200m: 2:16.33
(34.78)
3 Vilma Leppähaara 2005 Turun Urheiluliitto +0.72 644 2:17.70 +1.47
Entry time: 2:15.10 (+2.60)
50m: 32.16
100m: 1:06.46
(34.30)
150m: 1:42.05
(35.59)
200m: 2:17.70
(35.65)
4 Emilie Pärnänen 2002 Åbo Simklubb +0.61 621 2:19.41 +3.18
Entry time: 2:16.47 (+2.94)
50m: 31.92
100m: 1:07.99
(36.07)
150m: 1:43.84
(35.85)
200m: 2:19.41
(35.57)
5 Selma Soininen 1999 Kampuksen Plaani +0.63 589 2:21.82 +5.59
Entry time: 2:22.23 (-0.41)
50m: 32.12
100m: 1:08.75
(36.63)
150m: 1:45.88
(37.13)
200m: 2:21.82
(35.94)
6 Minttu Paalanen 2003 Lahden Uimaseura +0.71 589 2:21.83 +5.60
Entry time: 2:24.50 (-2.67)
50m: 32.78
100m: 1:08.73
(35.95)
150m: 1:45.32
(36.59)
200m: 2:21.83
(36.51)
7 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.74 512 2:28.58 +12.35
50m: 34.69
100m: 1:12.34
(37.65)
150m: 1:50.54
(38.20)
200m: 2:28.58
(38.04)
8 Roona Karola 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.64 506 2:29.20 +12.97
Entry time: 2:27.73 (+1.47)
50m: 35.45
100m: 1:13.70
(38.25)
150m: 1:51.89
(38.19)
200m: 2:29.20
(37.31)
9 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo +0.71 462 2:33.83 +17.60
Entry time: 2:30.67 (+3.16)
50m: 35.84
100m: 1:14.40
(38.56)
150m: 1:54.13
(39.73)
200m: 2:33.83
(39.70)
10 Alisa Hänninen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry +0.67 441 2:36.21 +19.98
Entry time: 2:41.34 (-5.13)
50m: 35.30
100m: 1:14.37
(39.07)
150m: 1:55.30
(40.93)
200m: 2:36.21
(40.91)
11 Sanni Räty 2005 Helsingfors Simsällskap +0.71 395 2:42.00 +25.77
Entry time: 2:37.68 (+4.32)
50m: 37.80
100m: 1:19.00
(41.20)
150m: 2:00.97
(41.97)
200m: 2:42.00
(41.03)
12 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo +0.72 362 2:46.81 +30.58
Entry time: 2:30.04 (+16.77)
50m: 38.57
100m: 1:21.20
(42.63)
150m: 2:04.18
(42.98)
200m: 2:46.81
(42.63)
13 Emma Lönnberg 2005 Cetus Espoo +0.74 322 2:53.38 +37.15
Entry time: 2:51.13 (+2.25)
50m: 39.80
100m: 1:23.82
(44.02)
150m: 2:09.04
(45.22)
200m: 2:53.38
(44.34)
14 Anni Seppälä 2003 Helsingin Uimarit +0.79 315 2:54.69 +38.46
Entry time: 2:43.92 (+10.77)
50m: 41.02
100m: 1:24.78
(43.76)
150m: 2:09.92
(45.14)
200m: 2:54.69
(44.77)
Laji virallinen: 16/10/2021 10.48.12
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 12 and younger - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo +0.62 389 2:42.90
50m: 38.26
100m: 1:20.01
(41.75)
150m: 2:02.35
(42.34)
200m: 2:42.90
(40.55)
Laji virallinen: 16/10/2021 10.48.12
16-10-2021 10.48.15 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Cetus Espoo

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner