2022-10-01   06:23:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim Regionfinal 2021, Kristianstad

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 13 november 2021 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim regionfinal Kristianstad
Plats: Tivolibadet Arrangör: Skånes Simförbund/KSLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 18, 200m Medley F13-14 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vicky Luc 2007 Kristianstads SLS 569 2:27.02
50m: 32.16
100m: 1:10.19
(38.03)
150m: 1:52.26
(42.07)
200m: 2:27.02
(34.76)
2 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap 563 2:27.52 +0.50
50m: 31.25
100m: 1:10.12
(38.87)
150m: 1:52.34
(42.22)
200m: 2:27.52
(35.18)
3 Elin Törnqvist 2007 Vellinge-Näsets Simklubb 511 2:32.40 +5.38
50m: 33.42
100m: 1:14.25
(40.83)
150m: 1:57.90
(43.65)
200m: 2:32.40
(34.50)
4 Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon 485 2:35.10 +8.08
50m: 33.66
100m: 1:10.24
(36.58)
150m: 1:58.74
(48.50)
200m: 2:35.10
(36.36)
5 Freja Malmgren 2007 S 71 481 2:35.43 +8.41
50m: 33.58
100m: 1:13.64
(40.06)
150m: 2:00.28
(46.64)
200m: 2:35.43
(35.15)
6 Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap 472 2:36.42 +9.40
50m: 31.87
100m: 1:11.56
(39.69)
150m: 1:58.46
(46.90)
200m: 2:36.42
(37.96)
7 Lilly Frost 2008 Vellinge-Näsets Simklubb 469 2:36.84 +9.82
50m: 34.69
100m: 1:15.45
(40.76)
150m: 2:00.16
(44.71)
200m: 2:36.84
(36.68)
8 Karla Rosvall 2008 Simklubben Ran 427 2:41.71 +14.69
50m: 36.68
100m: 1:20.92
(44.24)
150m: 2:06.84
(45.92)
200m: 2:41.71
(34.87)
9 Hedda Toth 2007 Simklubben Poseidon 412 2:43.72 +16.70
50m: 33.42
100m: 1:14.42
(41.00)
150m: 2:06.12
(51.70)
200m: 2:43.72
(37.60)
10 Tyra Ekeberg 2007 Simklubben Poseidon 398 2:45.62 +18.60
50m: 37.20
100m: 1:19.36
(42.16)
150m: 2:06.06
(46.70)
200m: 2:45.62
(39.56)
11 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb 393 2:46.34 +19.32
50m: 34.26
100m: 1:18.20
(43.94)
150m: 2:07.04
(48.84)
200m: 2:46.34
(39.30)
12 Ebba Eriksson 2008 Simklubben Poseidon 390 2:46.76 +19.74
50m: 36.72
100m: 1:18.46
(41.74)
150m: 2:09.74
(51.28)
200m: 2:46.76
(37.02)
13 Hennie Bergquist 2008 Simklubben Poseidon 387 2:47.20 +20.18
50m: 37.42
100m: 1:23.18
(45.76)
150m: 2:08.45
(45.27)
200m: 2:47.20
(38.75)
14 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran 373 2:49.20 +22.18
50m: 1:21.98
100m: 2:11.22
(49.24)
150m: 2:49.20
(37.98)
15 Ellen-Grete Reinap 2008 Simklubben Poseidon 368 2:49.97 +22.95
50m: 34.91
100m: 1:18.72
(43.81)
150m: 2:09.10
(50.38)
200m: 2:49.97
(40.87)
16 Valentina Fanu 2007 S 71 367 2:50.17 +23.15
50m: 37.15
100m: 1:19.54
(42.39)
150m: 2:10.62
(51.08)
200m: 2:50.17
(39.55)
17 Nicole Persson 2008 Kristianstads SLS 357 2:51.67 +24.65
50m: 38.88
100m: 1:22.29
(43.41)
150m: 2:12.58
(50.29)
200m: 2:51.67
(39.09)
18 Ronja Bjerg 2007 Osby Simsällskap 352 2:52.50 +25.48
50m: 37.35
100m: 1:19.46
(42.11)
150m: 2:11.07
(51.61)
200m: 2:52.50
(41.43)
19 Ellen Bernhardsson 2008 Osby Simsällskap 337 2:54.94 +27.92
50m: 37.53
100m: 1:24.14
(46.61)
150m: 2:15.48
(51.34)
200m: 2:54.94
(39.46)
20 Tilda Widerfors 2008 Kristianstads SLS 336 2:55.16 +28.14
50m: 39.23
100m: 1:23.55
(44.32)
150m: 2:16.23
(52.68)
200m: 2:55.16
(38.93)
21 Alice Strömberg 2007 Ystads Simsällskap 334 2:55.55 +28.53
50m: 41.21
100m: 1:27.18
(45.97)
150m: 2:17.94
(50.76)
200m: 2:55.55
(37.61)
22 Penny Kennerwall 2008 Ronneby Simsällskap 333 2:55.72 +28.70
50m: 37.22
100m: 1:24.88
(47.66)
150m: 2:17.33
(52.45)
200m: 2:55.72
(38.39)
23 Elin Alsalim 2007 Simklubben Ran 314 2:59.14 +32.12
50m: 35.68
100m: 1:24.31
(48.63)
150m: 2:16.77
(52.46)
200m: 2:59.14
(42.37)
24 Sienna Anker 2008 Simklubben Poseidon 297 3:02.57 +35.55
50m: 41.11
100m: 1:27.86
(46.75)
150m: 2:18.43
(50.57)
200m: 3:02.57
(44.14)
Grenen officiell:  2021-11-13 11:53:46
2021-11-13 11:54:12 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Kristianstads SLS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner