2022-10-04   21:37:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Køge Open 2021 Herfølge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2012-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ida Ulrichsen  2012  Holbk Svmme Klub            55.65   
                     
 
Lb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2010-2011 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frida Lund Kilen  2010  Gladsaxe Svmmeklub            36.21   
Aleksandra Dragieva  2010  Gladsaxe Svmmeklub            36.58   
Frida Kirkegaard  2010  GTI - Tune I.F.            36.62   
Johanne Mller Hansen  2010  Holbk Svmme Klub            37.07   
Ellen Juul-Andersen  2010  Ringsted Svmme Klub            37.68   
Caroline Engsbro  2010  GTI - Greve            38.63   
Victoria Dolling  2010  Vallensbk IF Af 1939            38.81   
Olivia Henriksen  2010  Kge Svmmeklub            39.38   
Nia Sommer  2010  Kge Svmmeklub            40.03   
10  Mie Neergaard  2010  GTI - Tune I.F.            41.12   
11  Maria Gandrup Nygaard  2010  Svm Slagelse Korsr            41.26   
12  Nikoline Nielsen  2011  Svm Slagelse Korsr            41.55   
13  Josefine Nyamadi  2010  GTI - Greve            41.80   
14  Vilma Rosendahl Veggerby  2010  GTI - Greve            43.63   
15  Victoria B. Aagaard  2011  Vallensbk IF Af 1939            44.11   
16  Malea Rosa A Nunez  2010  Hvidovre Svmmeklub            44.37   
17  Caya Kvisgaard  2010  Kge Svmmeklub            45.54   
18  Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hvidovre Svmmeklub            45.87   
19  Mathilde Josefine Holm  2010  GTI - Ishj            45.97   
20  Rosa Pico  2010  Svm Slagelse Korsr            46.27   
21  Emma Klug Christensen  2011  Gladsaxe Svmmeklub            46.64   
22  Christine Gam-Jrgensen  2010  GTI - Greve            47.00   
23  Vera Berner-Magnusson  2010  Gladsaxe Svmmeklub            47.49   
24  Lara Viig Seitzberg  2011  Gladsaxe Svmmeklub            48.02   
25  Alma C. Thaysen  2011  Ringsted Svmme Klub            48.63   
26  Anna Hildebrandt  2011  Kge Svmmeklub            50.07   
27  Ella Janniche  2011  Svmmeklubben Triton Ballerup            50.39   
28  Frederikke Lohmann Frostholm  2011  GTI - Tune I.F.            50.66   
29  Marie Borch  2011  Roskilde Svmning            51.94   
30  Asanka Tissera  2010  Ringsted Svmme Klub            52.61   
31  Laura Johansson  2010  Svm Slagelse Korsr            53.22   
32  Josephine Wesselhoff  2010  Vordingborg Svmme Klub            53.43   
33  Alma Madrid Poulsen  2011  GTI - Tune I.F.            54.90   
34  Katrine Barslund Ellehauge  2010  Svmmeklubben MK31            57.00   
35  Frida Gass  2011  GTI - Tune I.F.            58.21   
36  Victoria Iskov-Eskebk  2011  GTI - Ishj            1:00.58   
37  Clara Funch Danielsen  2011  GTI - Ishj            1:06.85   
Emma Due Olsen  2011  Holbk Svmme Klub            DNS   
Eva Hansen  2010  GTI - Ishj            DSQ  crawlben sw 8.3 
Kaja Dam Skive  2010  GTI - Ishj            DSQ  esb v 50 
Kathrine R. Svendsen  2010  GTI - Tune I.F.            DSQ  en hnd sw 84 
Lea Marie Weiss  2011  GTI - Ishj            DSQ  tyvstart sw 4.4 
Lrke Have Lundtoft  2011  GTI - Ishj            DSQ  en hnd i vending 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:50 
 
Resultat Lb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2011-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Benjamin K Olesen  2011  Hvidovre Svmmeklub            39.48   
Willads Schou  2011  Vallensbk IF Af 1939            45.58   
Julius Steen  2011  Vallensbk IF Af 1939            51.88   
Benjamin Rasmussen  2011  Vallensbk IF Af 1939            56.66   
Johan Christiansen  2011  Vallensbk IF Af 1939            58.22   
Storm Jul From  2011  GTI - Tune I.F.            1:00.85   
                     
 
Lb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svmmeklub            31.63   
Jeppe Bruun-Mller  2009  Hrsholm Svmmeforening            34.09   
Frederik Chabert Laxfoss  2009  Roskilde Svmning            35.52   
Peter Gude Tang Bregnsholm  2010  Vallensbk IF Af 1939            36.01   
Johan Damkjr Bartels  2009  Gladsaxe Svmmeklub            36.13   
Felix Schnack  2009  Svmmeklubben SHS Stevns            37.06   
Kalle Grydgaard  2009  Vallensbk IF Af 1939            37.95   
Villads Elias Friis  2010  Roskilde Svmning            39.55   
Mathias Ankjr Pedersen  2009  GTI - Greve            39.77   
10  Emil Klinge Vlund Tmmerholt  2010  GTI - Greve            40.09   
11  Oscar Lwe Markvardsen  2009  Holbk Svmme Klub            40.53   
12  Emil Tihic Rasmussen  2010  Gladsaxe Svmmeklub            40.68   
13  Elias Elborg Johannessen  2009  Kge Svmmeklub            40.93   
14  Jonas Szipli Pedersen  2009  GTI - Greve            41.35   
15  Alfred Srensen Stage  2010  GTI - Greve            41.81   
16  Ozan Efe Usta  2010  Hvidovre Svmmeklub            42.07   
17  Valdemar Hvid  2010  Vallensbk IF Af 1939            42.44   
18  Felix Erlendsson  2010  Vallensbk IF Af 1939            42.58   
19  Christian Jensen  2009  Holbk Svmme Klub            43.24   
20  Kasper Granlund Thomsen  2009  GTI - Greve            43.64   
21  Oliver Christensen  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            45.60   
22  Hampus de Neergaard  2009  Svmmeklubben MK31            45.81   
23  Tobias Gorm  2009  Gladsaxe Svmmeklub            46.10   
24  Semih Gven Karaibrahim  2009  GTI - Greve            46.44   
25  Sixten Blicher Retpen  2010  Svmmeklubben MK31            48.43   
26  Thias Roland Zimling  2009  Svmmeklubben MK31            49.07   
27  Magnus rum Bodal  2010  GTI - Greve            49.46   
28  Benjamin Vlkner  2010  GTI - Tune I.F.            49.71   
29  Oliver Demsitz  2010  Hvidovre Svmmeklub            50.82   
30  Simon Christiansen  2009  Holbk Svmme Klub            50.89   
31  Marcus Sdahl-Borres  2010  GTI - Greve            51.81   
32  Lucas Madsen  2009  Vordingborg Svmme Klub            53.05   
33  Asbjrn Kristiansen  2010  Svm Slagelse Korsr            53.74   
34  Mikkel Olsen  2009  GTI - Tune I.F.            54.97   
35  Jeppe Jensen  2010  GTI - Greve            58.26   
36  Villads Fast Storgaard  2010  GTI - Tune I.F.            58.71   
Mikkel Sivebk Nielsen  2009  Holbk Svmme Klub            DNS   
Bjrn Olesen  2010  GTI - Ishj            DSQ  ej samt arme v 35 m 
Jens Ole H. Frederiksen  2010  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  bben 25 m 
Magnus Nordal Rask  2010  GTI - Tune I.F.            DSQ  svm ryg 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2012-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Austeja Giedraite  2012  Kge Svmmeklub            57.19   
Silje Kvisgaard  2012  Kge Svmmeklub            1:04.45   
Josefine Thielsen  2012  Ringsted Svmme Klub            1:09.75   
Andrea Kaiser  2012  Kge Svmmeklub            1:13.87   
Ida Nissen  2012  Kge Svmmeklub            1:20.38   
Astrid Jensen  2013  Kge Svmmeklub            DNS   
Carolina Sehuusen  2012  Kge Svmmeklub            DSQ  fl flyben v st 
Clara Kristiansen  2013  Roskilde Svmning            DSQ  arme bag hofte 
Maja Ingemann Hansson  2013  Roskilde Svmning            DSQ  esb v 50 
                     
 
Lb 3, 50m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2010-2011 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Maria Gandrup Nygaard  2010  Svm Slagelse Korsr            42.20   
Mille Stokholm  2010  Holbk Svmme Klub            42.45   
Victoria Dolling  2010  Vallensbk IF Af 1939            43.18   
Karla S Enevoldsen  2010  Hvidovre Svmmeklub            44.07   
Nikoline Nielsen  2011  Svm Slagelse Korsr            44.17   
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbk IF Af 1939            45.21   
Nicoline Svarrer  2010  Svmmeklubben MK31            45.86   
Ellen Juul-Andersen  2010  Ringsted Svmme Klub            45.91   
Frida Koch  2010  Kge Svmmeklub            46.15   
10  Agnethe Overgaard  2010  Hrsholm Svmmeforening            46.34   
11  Vigga Rasmussen  2010  Gladsaxe Svmmeklub            46.91   
12  Emilie Hougaard Lading  2010  Hrsholm Svmmeforening            47.09   
13  Anna Andersen  2010  Svmmeklubben SHS Stevns            47.62   
14  Melina Ertman  2011  Kge Svmmeklub            48.56   
15  Lucca Kiding  2011  Kge Svmmeklub            49.45   
16  Alberte Hjarbk  2010  Svm Slagelse Korsr            49.76   
16  Johanne Mller Hansen  2010  Holbk Svmme Klub            49.76   
18  Caroline Elisabeth Moris  2010  Kge Svmmeklub            49.82   
19  Adrianna Isabel Romero  2010  Svmmeklubben MK31            50.46   
20  Sofie Nygaard Kofoed  2010  Albertslund IF            51.03   
21  Alma C. Thaysen  2011  Ringsted Svmme Klub            51.13   
22  Laura Keller Thorgrimson  2010  Svm Slagelse Korsr            51.51   
23  Sofie Ljunggren  2011  Holbk Svmme Klub            53.92   
24  Lea Pedersen  2011  Holbk Svmme Klub            54.32   
25  Hannah Hultquist Moll  2010  Svm Slagelse Korsr            54.93   
26  Sofie Nrgrd Muus  2011  Kge Svmmeklub            55.14   
27  Kaja Dam Skive  2010  GTI - Ishj            55.92   
28  Emma Dejlw Sonne  2011  Ringsted Svmme Klub            56.29   
29  Frederikke Lohmann Frostholm  2011  GTI - Tune I.F.            57.04   
30  Natacha Mikkelsen  2011  Kge Svmmeklub            57.55   
31  Katrine Barslund Ellehauge  2010  Svmmeklubben MK31            58.57   
32  Alma Balterzen  2010  Holbk Svmme Klub            59.67   
33  Clara Lazzaro  2010  Holbk Svmme Klub            1:03.11   
34  Liv Engedal  2010  Gladsaxe Svmmeklub            1:05.64   
35  Victoria Iskov-Eskebk  2011  GTI - Ishj            1:07.13   
36  Alma Marie Nygaard  2011  Albertslund IF            1:07.80   
37  Lrke Have Lundtoft  2011  GTI - Ishj            1:09.18   
38  Josephine Wesselhoff  2010  Vordingborg Svmme Klub            1:09.39   
39  Lea Marie Weiss  2011  GTI - Ishj            1:10.38   
40  Clara Funch Danielsen  2011  GTI - Ishj            1:12.53   
Alde Linnea Bruun Rasmussen  2010  Ringsted Svmme Klub            DNS   
Eva Hansen  2010  GTI - Ishj            DSQ  asynkron ben v start 
Frida Gass  2011  GTI - Tune I.F.            DSQ  fl flyben v start 
Kathrine R. Svendsen  2010  GTI - Tune I.F.            DSQ  fl flyben sw 7.1 
Maja Oggesen  2010  Ringsted Svmme Klub            DSQ  tyvstart sw 4.4 
Sophia Erdmann Thiel  2010  Ringsted Svmme Klub            DSQ  esb v 50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:14 
 
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2011-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sander Larsen  2011  Albertslund IF            59.92   
Solbjrn Enevoldsen  2012  Kge Svmmeklub            1:01.66   
Lau Kjellerup  2011  Kge Svmmeklub            1:02.40   
Mads Severinsen  2011  Roskilde Svmning            1:02.56   
August Emil Madvig Jensen  2011  Kge Svmmeklub            1:02.67   
Christoffer Nielsen  2012  Vallensbk IF Af 1939            1:03.37   
Mathias Jensen  2012  Holbk Svmme Klub            1:05.39   
Carl rum Jensen  2012  Kge Svmmeklub            1:06.48   
Storm Jul From  2011  GTI - Tune I.F.            1:08.16   
Lukas Holst  2011  Holbk Svmme Klub            DNS   
Carl Johan Chabert Laxafoss  2011  Roskilde Svmning            DSQ  tyvstart 
Jonathan Kejser  2013  Roskilde Svmning            DSQ  esb v 25 
                     
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emil Franck Kastrup  2009  Svmmeklubben MK31            41.27   
Oskar Julius Krogh Bill  2009  Svmmeklubben MK31            43.33   
Alfred J. R. Pedas  2009  Gladsaxe Svmmeklub            43.52   
Liam Jonasen  2009  Gladsaxe Svmmeklub            43.71   
Marcus Albjerg  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            44.54   
Robert Nordby  2009  Hrsholm Svmmeforening            45.01   
Kalle Grydgaard  2009  Vallensbk IF Af 1939            45.39   
Daniel Sabic  2009  Hvidovre Svmmeklub            45.83   
Felix Erlendsson  2010  Vallensbk IF Af 1939            45.86   
10  Mathias Ankjr Pedersen  2009  GTI - Greve            45.94   
11  Emil Klinge Vlund Tmmerholt  2010  GTI - Greve            46.40   
12  Kasper Granlund Thomsen  2009  GTI - Greve            47.03   
13  Ozan Efe Usta  2010  Hvidovre Svmmeklub            47.18   
14  Mikas van Deurs  2010  Gladsaxe Svmmeklub            47.24   
15  Albert Benian  2009  Gladsaxe Svmmeklub            47.91   
16  Semih Gven Karaibrahim  2009  GTI - Greve            48.87   
17  Alfred Srensen Stage  2010  GTI - Greve            49.19   
18  Felix Cordova Schultz  2010  Gladsaxe Svmmeklub            49.26   
18  Nikolaj Klempar Larsen  2010  Ringsted Svmme Klub            49.26   
20  Rasmus Kohave Srensen  2010  Svmmeklubben Triton Ballerup            49.33   
21  Otto Galberg-Lund  2010  Holbk Svmme Klub            49.84   
22  Adam Engsig-Karup  2010  Hvidovre Svmmeklub            50.21   
23  Mikkel Olsen  2009  GTI - Tune I.F.            51.58   
24  Benjamin Vlkner  2010  GTI - Tune I.F.            52.43   
25  Jonas Szipli Pedersen  2009  GTI - Greve            53.22   
26  Georg Jrgensen  2010  Holbk Svmme Klub            54.01   
27  Bjrn Olesen  2010  GTI - Ishj            54.54   
28  Lucas Madsen  2009  Vordingborg Svmme Klub            54.58   
29  Richard Andersen  2010  Gladsaxe Svmmeklub            55.42   
30  Oliver Demsitz  2010  Hvidovre Svmmeklub            55.65   
31  Noah Kepser  2010  Albertslund IF            55.76   
32  Magnus Nordal Rask  2010  GTI - Tune I.F.            56.05   
33  Malthe Markersen  2009  Gladsaxe Svmmeklub            57.79   
34  Villads Fast Storgaard  2010  GTI - Tune I.F.            58.33   
35  Jeppe Denholt  2010  Svm Slagelse Korsr            1:01.40   
36  Magnus rum Bodal  2010  GTI - Greve            1:01.42   
Emil Kaiser  2010  Kge Svmmeklub            DNS   
Dominic Torkamani  2009  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  esb v 50 
Jeppe Jensen  2010  GTI - Greve            DSQ  2 flyben efter 25 
Marcus Sdahl-Borres  2010  GTI - Greve            DSQ  asynkron ben v 25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:47 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 5, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2012-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Emilia Nora Beyarslan  2012  Roskilde Svmning    53.32        1:49.40   
Johanne Hjmark Skaaning  2012  Albertslund IF    55.79        1:53.18   
Evvel Eminovski  2012  Vallensbk IF Af 1939    55.04        1:54.04   
Smilla Magnolia Friis  2012  Roskilde Svmning    57.76        1:56.90   
Viola Trenter  2012  Roskilde Svmning            DSQ  efb v 50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:47 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 6, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2011-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Traian Zacharias Pedersen  2011  Svm Slagelse Korsr    48.39        1:40.96   
Willads Schou  2011  Vallensbk IF Af 1939    49.52        1:43.67   
Emil Larsen  2012  Vallensbk IF Af 1939    56.11        1:51.39   
Bertram Lyngby  2012  Kge Svmmeklub    1:53.24        1:53.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:22 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  12:19   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 8, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2011-2021 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Benjamin K Olesen  2011  Hvidovre Svmmeklub    40.69        1:31.38   
Traian Zacharias Pedersen  2011  Svm Slagelse Korsr    50.49        1:47.36   
August Emil Madvig Jensen  2011  Kge Svmmeklub    53.69        1:52.66   
Carl Johan Chabert Laxafoss  2011  Roskilde Svmning    52.25        1:52.76   
Mads Severinsen  2011  Roskilde Svmning    55.48        1:59.98   
Storm Jul From  2011  GTI - Tune I.F.    56.45        2:00.54   
Benjamin Rasmussen  2011  Vallensbk IF Af 1939            DSQ  ryg st p mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:19 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  12:41   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 9, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2012-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Johanne Hjmark Skaaning  2012  Albertslund IF    45.86        1:35.57   
Austeja Giedraite  2012  Kge Svmmeklub    43.14        1:38.14   
Silje Kvisgaard  2012  Kge Svmmeklub    48.03        1:41.88   
Viola Trenter  2012  Roskilde Svmning    49.42        1:42.91   
Vigga Veggerby  2013  GTI - Greve    50.06        1:49.14   
Emilia Nora Beyarslan  2012  Roskilde Svmning    50.86        1:51.01   
Ida Nissen  2012  Kge Svmmeklub    54.92        1:55.41   
Smilla Magnolia Friis  2012  Roskilde Svmning    54.75        1:55.87   
Anna Stendal Keller  2012  GTI - Tune I.F.    54.32        1:58.84   
10  Marie Dithmar  2012  GTI - Greve    54.90        1:59.79   
11  Josefine Thielsen  2012  Ringsted Svmme Klub    1:01.57        2:14.22   
12  Ellen Kppen  2012  GTI - Greve    1:03.89        2:17.24   
13  Anabella Koch  2012  GTI - Tune I.F.    59.89        2:19.58   
14  Astrid Klingsey  2012  GTI - Tune I.F.    1:06.10        2:21.19   
Astrid Jensen  2013  Kge Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:41 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  13:27   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 10, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2011-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Benjamin K Olesen  2011  Hvidovre Svmmeklub    36.09        1:16.55   
Lau Kjellerup  2011  Kge Svmmeklub    44.49        1:34.92   
Solbjrn Enevoldsen  2012  Kge Svmmeklub    47.16        1:35.30   
Traian Zacharias Pedersen  2011  Svm Slagelse Korsr    46.22        1:35.78   
Julius Steen  2011  Vallensbk IF Af 1939    45.35        1:38.02   
Storm Junior  2012  Albertslund IF    50.47        1:44.87   
Johan Christiansen  2011  Vallensbk IF Af 1939    49.88        1:46.29   
Oskar Dyrholm Pilegaard  2011  Svmmeklubben SHS Stevns    51.63        1:47.01   
Sander Larsen  2011  Albertslund IF    51.62        1:47.88   
10  Bertram Lyngby  2012  Kge Svmmeklub    56.84        2:00.36   
11  Leonardo Nedergaard Nielsen  2011  GTI - Greve    54.91        2:00.82   
12  Albert Pych  2011  Ringsted Svmme Klub    56.74        2:01.18   
13  Jan Weiss  2011  GTI - Ishj    56.53        2:13.95   
14  Kai Zhang  2011  GTI - Greve    1:01.98        2:23.06   
15  Nicklas Agri Pedersen  2011  GTI - Ishj    1:07.23        2:42.94   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:27 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  13:47   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 11, 25m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2012-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Johanne Hjmark Skaaning  2012  Albertslund IF            18.52   
Ida Ulrichsen  2012  Holbk Svmme Klub            19.21   
Viola Trenter  2012  Roskilde Svmning            20.81   
Evvel Eminovski  2012  Vallensbk IF Af 1939            21.16   
Carolina Sehuusen  2012  Kge Svmmeklub            21.46   
Smilla Magnolia Friis  2012  Roskilde Svmning            22.02   
Andrea Kaiser  2012  Kge Svmmeklub            22.46   
Maja Ingemann Hansson  2013  Roskilde Svmning            27.73   
Dagmar Starcke Mortensen  2013  Ringsted Svmme Klub            28.72   
10  Clara Kristiansen  2013  Roskilde Svmning            30.54   
                     
 
Lb 11, 25m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2010-2011 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Victoria B. Aagaard  2011  Vallensbk IF Af 1939            17.98   
Helena Falkensted  2011  Holbk Svmme Klub            18.12   
Flora Vinge-Maigaard  2011  Vallensbk IF Af 1939            18.57   
Alma Balterzen  2010  Holbk Svmme Klub            19.41   
Frida Grydgaard  2011  Vallensbk IF Af 1939            19.46   
Ronja Berthou Engelhardt  2011  Albertslund IF            20.12   
Asanka Tissera  2010  Ringsted Svmme Klub            20.75   
Anna Andersen  2010  Svmmeklubben SHS Stevns            22.02   
Mathilde Johnson  2011  Svmmeklubben SHS Stevns            23.64   
Alde Linnea Bruun Rasmussen  2010  Ringsted Svmme Klub            DNS   
Cecilia Gydemand  2011  Ringsted Svmme Klub            DNS   
Laura Dam  2011  Roskilde Svmning            DSQ  trk i btov sw 10.6 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:47 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 12, 25m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2011-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Willads Schou  2011  Vallensbk IF Af 1939            17.28   
Carl Johan Chabert Laxafoss  2011  Roskilde Svmning            17.42   
Julius Steen  2011  Vallensbk IF Af 1939            18.73   
Benjamin Rasmussen  2011  Vallensbk IF Af 1939            18.92   
Mads Severinsen  2011  Roskilde Svmning            19.08   
Storm Junior  2012  Albertslund IF            19.61   
Emil Larsen  2012  Vallensbk IF Af 1939            20.17   
Johan Christiansen  2011  Vallensbk IF Af 1939            20.35   
Oskar Dyrholm Pilegaard  2011  Svmmeklubben SHS Stevns            21.88   
10  Christoffer Nielsen  2012  Vallensbk IF Af 1939            22.17   
11  Jonathan Kejser  2013  Roskilde Svmning            23.00   
12  Albert Pych  2011  Ringsted Svmme Klub            23.09   
13  Carl rum Jensen  2012  Kge Svmmeklub            23.95   
14  Mathias Jensen  2012  Holbk Svmme Klub            24.08   
15  Albert Grn-Henriksen  2013  Ringsted Svmme Klub            24.47   
Lukas Holst  2011  Holbk Svmme Klub            DNS   
                     
 
Lb 12, 25m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Gustav Langkr  2009  Svmmeklubben SHS Stevns            14.48   
Oscar Lwe Markvardsen  2009  Holbk Svmme Klub            15.98   
Villads Seyer-Hansen  2009  Svmmeklubben SHS Stevns            16.95   
Malthe Markersen  2009  Gladsaxe Svmmeklub            17.33   
Oliver Demsitz  2010  Hvidovre Svmmeklub            17.54   
Gustav Caning Nrskov  2010  Roskilde Svmning            17.63   
Simon Christiansen  2009  Holbk Svmme Klub            17.85   
Mikkel Panzio  2010  Ringsted Svmme Klub            27.08   
Emil Kaiser  2010  Kge Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  13:50   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler rg. 2010-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Crazy Flamingoker  2010  GTI            2:39.30   
  Mie Neergaard  2010      41.68        41.68   
  Josefine Nyamadi  2010      49.13        1:30.81   
  Caroline Engsbro  2010      38.55        2:09.36   
  Frida Kirkegaard  2010      29.94        2:39.30   
                     
Gsc Piger 1  2010  Gladsaxe Svmmeklub            2:39.89   
  Vigga Rasmussen  2010      45.45        45.45   
  Frida Lund Kilen  2010      40.65        1:26.10   
  Aleksandra Dragieva  2010      36.21        2:02.31   
  Emma Klug Christensen  2011      37.58        2:39.89   
                     
Svmsk Piger  2010  Svm Slagelse Korsr            2:46.26   
  Alberte Hjarbk  2010      40.56        40.56   
  Nikoline Nielsen  2011      44.92        1:25.48   
  Maria Gandrup Nygaard  2010      41.33        2:06.81   
  Laura Keller Thorgrimson  2010      39.45        2:46.26   
                     
C-Holds Piger 1  2010  Kge Svmmeklub            2:46.67   
  Rosa Srensen  2010      41.27        41.27   
  Frida Koch  2010      48.34        1:29.61   
  Nia Sommer  2010      41.06        2:10.67   
  Lucca Kiding  2011      36.00        2:46.67   
                     
C-Holds Piger 2  2010  Kge Svmmeklub            2:54.09   
  Melina Ertman  2011      41.70        41.70   
  Olivia Henriksen  2010      46.45        1:28.15   
  Caroline Elisabeth Moris  2010      50.06        2:18.21   
  Caya Kvisgaard  2010      35.88        2:54.09   
                     
Wonder Women  2011  Vallensbk IF Af 1939            2:57.93   
  Flora Vinge-Maigaard  2011      50.43        50.43   
  Rosalina M. Postgaard  2010      46.08        1:36.51   
  Victoria Dolling  2010      40.48        2:16.99   
  Victoria B. Aagaard  2011      40.94        2:57.93   
                     
Holbk Piger 1  2010  Holbk Svmme Klub            3:02.21   
  Lea Pedersen  2011      46.85        46.85   
  Emma Due Olsen  2011      52.40        1:39.25   
  Johanne Mller Hansen  2010      39.76        2:19.01   
  Clara Lazzaro  2010      43.20        3:02.21   
                     
Crazy Flamingoker Ii  2010  GTI            DSQ  mave v. 25 m 
                     
Crazy Flamingoker Iii  2010  GTI            DSQ  tyvstart 
  Victoria Iskov-Eskebk  2011      57.98        57.98   
                     
Crazy Flamingoker Iv  2010  GTI            DSQ  tyvstart 
  Clara Funch Danielsen  2011      1:01.61        1:01.61   
                     
Hurtige Hajer  2012  Kge Svmmeklub            DSQ  ej samt. ber.v. afs. 
  Andrea Kaiser  2012      56.94        56.94   
  Austeja Giedraite  2012      1:00.35        1:57.29   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:50 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  13:52   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler rg. 2009-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Gsc Drenge 2  2009  Gladsaxe Svmmeklub            2:36.25   
  Albert Benian  2009      41.63        41.63   
  Emil Tihic Rasmussen  2010      43.28        1:24.91   
  Mikas van Deurs  2010      38.06        2:02.97   
  Tobias Gorm  2009      33.28        2:36.25   
                     
Bllerne  2009  GTI            2:41.04   
  Mathias Ankjr Pedersen  2009      41.02        41.02   
  Kasper Granlund Thomsen  2009      45.39        1:26.41   
  Jonas Szipli Pedersen  2009      41.13        2:07.54   
  Emil Klinge Vlund Tmmerholt  2010      33.50        2:41.04   
                     
Monstertruck  2009  Vallensbk IF Af 1939            2:43.52   
  Valdemar Hvid  2010      44.70        44.70   
  Kalle Grydgaard  2009      45.75        1:30.45   
  Peter Gude Tang Bregnsholm  2010      1:13.07        2:43.52   
  Felix Erlendsson  2010              2:43.52   
                     
Holbk Drenge 1  2009  Holbk Svmme Klub            3:00.83   
  Christian Jensen  2009      47.24        47.24   
  Otto Galberg-Lund  2010      51.51        1:38.75   
  Mikkel Sivebk Nielsen  2009      43.14        2:21.89   
  Georg Jrgensen  2010      38.94        3:00.83   
                     
C-Holds Drenge 1  2009  Kge Svmmeklub            3:06.33   
  Mats Pedersen  2009      46.08        46.08   
  Simon Lynghj Bagger  2009      1:01.82        1:47.90   
  Elias Elborg Johannessen  2009      42.62        2:30.52   
  Markus Fjeldsted  2010      35.81        3:06.33   
                     
Bllerne 3  2010  GTI            3:17.85   
  Marcus Sdahl-Borres  2010      51.21        51.21   
  Alfred Srensen Stage  2010      51.08        1:42.29   
  Bjrn Olesen  2010      51.09        2:33.38   
  Jeppe Jensen  2010      44.47        3:17.85   
                     
Mini Soldater  2011  Vallensbk IF Af 1939            3:25.59   
  Benjamin Rasmussen  2011      49.26        49.26   
  Christoffer Nielsen  2012      1:03.60        1:52.86   
  Willads Schou  2011      50.35        2:43.21   
  Julius Steen  2011      42.38        3:25.59   
                     
Motor Makreller  2012  Kge Svmmeklub            DNS   
  Bertram Lyngby  2012                 
  Carl rum Jensen  2012                 
  Solbjrn Enevoldsen  2012                 
  Emil Kaiser  2010              DNS   
                     
Bllerne 2  2009  GTI            DSQ  asym beb v. 145 m 
  Magnus Nordal Rask  2010      48.78        48.78   
  Semih Gven Karaibrahim  2009      49.11        1:37.89   
                     
Gsc Drenge 1  2009  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  efb. v. 25m 
                     
Hvidovre  2009  Hvidovre Svmmeklub            DSQ  efb. v. 25 m 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:52 
 
Resultat Lb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  21 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 15, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2012-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Austeja Giedraite  2012  Kge Svmmeklub            46.16   
Emilia Nora Beyarslan  2012  Roskilde Svmning            48.28   
Silje Kvisgaard  2012  Kge Svmmeklub            52.94   
Vigga Veggerby  2013  GTI - Greve            53.00   
Anna Stendal Keller  2012  GTI - Tune I.F.            54.16   
Carolina Sehuusen  2012  Kge Svmmeklub            54.74   
Ida Nissen  2012  Kge Svmmeklub            55.05   
Andrea Kaiser  2012  Kge Svmmeklub            56.69   
Smilla Magnolia Friis  2012  Roskilde Svmning            57.63   
10  Marie Dithmar  2012  GTI - Greve            59.23   
11  Josefine Thielsen  2012  Ringsted Svmme Klub            59.64   
12  Anabella Koch  2012  GTI - Tune I.F.            1:03.08   
13  Ellen Kppen  2012  GTI - Greve            1:03.70   
14  Astrid Klingsey  2012  GTI - Tune I.F.            1:04.32   
15  Dagmar Starcke Mortensen  2013  Ringsted Svmme Klub            1:21.35   
Viola Trenter  2012  Roskilde Svmning            DSQ  efb 25 sw 6.4 
                     
 
Lb 15, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2010-2011 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mille Stokholm  2010  Holbk Svmme Klub            37.96   
Alberte Hjarbk  2010  Svm Slagelse Korsr            39.50   
Karla S Enevoldsen  2010  Hvidovre Svmmeklub            39.96   
Rosa Srensen  2010  Kge Svmmeklub            40.43   
Victoria Dolling  2010  Vallensbk IF Af 1939            40.52   
Ellen Juul-Andersen  2010  Ringsted Svmme Klub            41.26   
Nikoline Nielsen  2011  Svm Slagelse Korsr            41.28   
Nicoline Svarrer  2010  Svmmeklubben MK31            41.31   
Maria Gandrup Nygaard  2010  Svm Slagelse Korsr            41.83   
10  Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbk IF Af 1939            42.50   
11  Malea Rosa A Nunez  2010  Hvidovre Svmmeklub            42.59   
12  Frederikke Lohmann Frostholm  2011  GTI - Tune I.F.            43.15   
13  Caroline Elisabeth Moris  2010  Kge Svmmeklub            44.97   
14  Marie Borch  2011  Roskilde Svmning            45.26   
15  Victoria B. Aagaard  2011  Vallensbk IF Af 1939            45.69   
16  Adrianna Isabel Romero  2010  Svmmeklubben MK31            46.25   
17  Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hvidovre Svmmeklub            46.61   
18  Kathrine R. Svendsen  2010  GTI - Tune I.F.            46.68   
19  Katrine Barslund Ellehauge  2010  Svmmeklubben MK31            47.21   
20  Ella Janniche  2011  Svmmeklubben Triton Ballerup            47.33   
21  Alma Balterzen  2010  Holbk Svmme Klub            47.65   
22  Clara Lazzaro  2010  Holbk Svmme Klub            47.71   
23  Alma C. Thaysen  2011  Ringsted Svmme Klub            47.72   
24  Anna Hildebrandt  2011  Kge Svmmeklub            48.35   
25  Laura Keller Thorgrimson  2010  Svm Slagelse Korsr            48.62   
26  Hannah Hultquist Moll  2010  Svm Slagelse Korsr            48.75   
27  Rosa Pico  2010  Svm Slagelse Korsr            50.67   
28  Asanka Tissera  2010  Ringsted Svmme Klub            50.99   
29  Laura Johansson  2010  Svm Slagelse Korsr            51.91   
30  Eva Hansen  2010  GTI - Ishj            52.30   
31  Gudrun Johansen  2011  Ringsted Svmme Klub            52.41   
32  Ronja Berthou Engelhardt  2011  Albertslund IF            52.51   
33  Victoria Iskov-Eskebk  2011  GTI - Ishj            52.54   
34  Frida Grydgaard  2011  Vallensbk IF Af 1939            52.56   
35  Maja Oggesen  2010  Ringsted Svmme Klub            54.08   
36  Frida Gass  2011  GTI - Tune I.F.            54.60   
37  Laura Dam  2011  Roskilde Svmning            55.68   
38  Anna Andersen  2010  Svmmeklubben SHS Stevns            56.66   
39  Kaja Dam Skive  2010  GTI - Ishj            57.02   
40  Lrke Have Lundtoft  2011  GTI - Ishj            58.70   
41  Lea Marie Weiss  2011  GTI - Ishj            59.59   
42  Clara Funch Danielsen  2011  GTI - Ishj            59.99   
Cecilia Gydemand  2011  Ringsted Svmme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  21 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat Lb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  21 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  10:08   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 16, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2011-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Traian Zacharias Pedersen  2011  Svm Slagelse Korsr            44.77   
Lau Kjellerup  2011  Kge Svmmeklub            45.34   
Sander Larsen  2011  Albertslund IF            46.45   
Benjamin Rasmussen  2011  Vallensbk IF Af 1939            46.59   
Storm Jul From  2011  GTI - Tune I.F.            49.54   
Albert Grn-Henriksen  2013  Ringsted Svmme Klub            52.40   
Leonardo Nedergaard Nielsen  2011  GTI - Greve            54.37   
Carl rum Jensen  2012  Kge Svmmeklub            1:02.97   
Jan Weiss  2011  GTI - Ishj            1:04.38   
10  Nicklas Agri Pedersen  2011  GTI - Ishj            1:08.01   
11  Mirxan Kirkan  2011  GTI - Ishj            1:08.93   
12  Kai Zhang  2011  GTI - Greve            1:13.47   
13  Nikolas Milani  2011  GTI - Tune I.F.            1:13.53   
Ali Hegazy  2011  GTI - Ishj            DSQ  efb 25 sw 6.4 
Asger Elsborg  2011  GTI - Ishj            DSQ  sv p mave v 25 
Johan Christiansen  2011  Vallensbk IF Af 1939            DSQ  tr btov sw 10.6 
Solbjrn Enevoldsen  2012  Kge Svmmeklub            DSQ  efb 25 sw 6.4 
                     
 
Lb 16, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svmmeklub            34.10   
Hugo Krage Lykke  2010  Hrsholm Svmmeforening            36.42   
Frederik Chabert Laxfoss  2009  Roskilde Svmning            37.04   
Marcus Albjerg  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            37.22   
Adam Berg Pedersen  2009  Ringsted Svmme Klub            37.32   
Emil Franck Kastrup  2009  Svmmeklubben MK31            38.71   
Oliver Christensen  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            39.17   
Peter Gude Tang Bregnsholm  2010  Vallensbk IF Af 1939            39.49   
Mathias Ankjr Pedersen  2009  GTI - Greve            39.66   
10  Villads Elias Friis  2010  Roskilde Svmning            39.75   
11  Felix Schnack  2009  Svmmeklubben SHS Stevns            40.24   
12  Nikolaj Klempar Larsen  2010  Ringsted Svmme Klub            40.46   
13  Jonas Szipli Pedersen  2009  GTI - Greve            40.70   
14  Magnus Helleberg  2009  Hvidovre Svmmeklub            42.09   
15  Magnus rum Bodal  2010  GTI - Greve            42.66   
16  Thias Roland Zimling  2009  Svmmeklubben MK31            42.86   
17  Oskar Julius Krogh Bill  2009  Svmmeklubben MK31            42.87   
17  Valdemar Hvid  2010  Vallensbk IF Af 1939            42.87   
19  Oscar Lwe Markvardsen  2009  Holbk Svmme Klub            43.08   
20  Sixten Blicher Retpen  2010  Svmmeklubben MK31            43.37   
21  Mats Pedersen  2009  Kge Svmmeklub            43.91   
22  Semih Gven Karaibrahim  2009  GTI - Greve            43.98   
23  Bjrn Olesen  2010  GTI - Ishj            44.09   
24  Otto Galberg-Lund  2010  Holbk Svmme Klub            44.41   
25  Alfred Srensen Stage  2010  GTI - Greve            44.62   
26  Kasper Granlund Thomsen  2009  GTI - Greve            44.80   
27  Hampus de Neergaard  2009  Svmmeklubben MK31            45.74   
28  Adam Engsig-Karup  2010  Hvidovre Svmmeklub            46.09   
29  Lucas Madsen  2009  Vordingborg Svmme Klub            46.42   
30  Emil Klinge Vlund Tmmerholt  2010  GTI - Greve            46.48   
31  Asbjrn Kristiansen  2010  Svm Slagelse Korsr            47.59   
32  Villads Fast Storgaard  2010  GTI - Tune I.F.            49.45   
33  Jeppe Denholt  2010  Svm Slagelse Korsr            49.58   
34  Magnus Lykke Christensen  2009  Ringsted Svmme Klub            49.82   
35  Mikkel Olsen  2009  GTI - Tune I.F.            51.25   
36  Louie Pohlentz  2010  Hvidovre Svmmeklub            51.84   
37  Noah Kepser  2010  Albertslund IF            52.47   
38  Jeppe Jensen  2010  GTI - Greve            53.17   
39  Linus Paustian  2010  Ringsted Svmme Klub            1:02.99   
40  Mikkel Panzio  2010  Ringsted Svmme Klub            1:07.20   
Charlie Poulsen  2010  GTI - Ishj            DNS   
David Srensen  2009  Ringsted Svmme Klub            DSQ  tyvstart sw 4.4 
Marcus Sdahl-Borres  2010  GTI - Greve            DSQ  tyvstart sw 4.4 
Oliver Vedel  2010  GTI - Tune I.F.            DSQ  tyvstart sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  21 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:08 
 
Resultat Lb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  21 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 17, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2012-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Vigga Veggerby  2013  GTI - Greve            45.49   
Evvel Eminovski  2012  Vallensbk IF Af 1939            46.91   
Viola Trenter  2012  Roskilde Svmning            47.54   
Emilia Nora Beyarslan  2012  Roskilde Svmning            47.81   
Josefine Thielsen  2012  Ringsted Svmme Klub            49.89   
Smilla Magnolia Friis  2012  Roskilde Svmning            51.67   
Marie Dithmar  2012  GTI - Greve            51.82   
Anna Stendal Keller  2012  GTI - Tune I.F.            57.19   
Astrid Klingsey  2012  GTI - Tune I.F.            1:01.29   
10  Ellen Kppen  2012  GTI - Greve            1:02.99   
11  Anabella Koch  2012  GTI - Tune I.F.            1:03.06   
Dagmar Starcke Mortensen  2013  Ringsted Svmme Klub            DSQ  tyvstart sw 4.4 
                     
 
Lb 17, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2010-2011 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mille Stokholm  2010  Holbk Svmme Klub            33.15   
Agnethe Overgaard  2010  Hrsholm Svmmeforening            33.23   
Caya Kvisgaard  2010  Kge Svmmeklub            33.80   
Caroline Engsbro  2010  GTI - Greve            33.81   
Nicoline Svarrer  2010  Svmmeklubben MK31            34.03   
Josefine Nyamadi  2010  GTI - Greve            34.06   
Maria Gandrup Nygaard  2010  Svm Slagelse Korsr            34.34   
Victoria Dolling  2010  Vallensbk IF Af 1939            34.38   
Ellen Juul-Andersen  2010  Ringsted Svmme Klub            34.57   
10  Emilie Hougaard Lading  2010  Hrsholm Svmmeforening            34.63   
11  Mathilde Josefine Holm  2010  GTI - Ishj            34.71   
12  Nia Sommer  2010  Kge Svmmeklub            34.77   
13  Alberte Hjarbk  2010  Svm Slagelse Korsr            35.26   
14  Mie Neergaard  2010  GTI - Tune I.F.            35.36   
15  Johanne Mller Hansen  2010  Holbk Svmme Klub            35.69   
16  Lucca Kiding  2011  Kge Svmmeklub            35.82   
17  Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbk IF Af 1939            35.89   
18  Frida Koch  2010  Kge Svmmeklub            36.33   
19  Frederikke Lohmann Frostholm  2011  GTI - Tune I.F.            36.36   
20  Nikoline Nielsen  2011  Svm Slagelse Korsr            36.45   
21  Melina Ertman  2011  Kge Svmmeklub            36.67   
22  Alma Madrid Poulsen  2011  GTI - Tune I.F.            36.84   
23  Vilma Rosendahl Veggerby  2010  GTI - Greve            37.04   
24  Olivia Henriksen  2010  Kge Svmmeklub            37.51   
25  Alma C. Thaysen  2011  Ringsted Svmme Klub            37.92   
26  Adrianna Isabel Romero  2010  Svmmeklubben MK31            38.82   
27  Laura Keller Thorgrimson  2010  Svm Slagelse Korsr            39.52   
28  Sofie Nygaard Kofoed  2010  Albertslund IF            39.97   
29  Katrine Barslund Ellehauge  2010  Svmmeklubben MK31            40.36   
30  Helena Falkensted  2011  Holbk Svmme Klub            40.86   
31  Hannah Hultquist Moll  2010  Svm Slagelse Korsr            40.95   
32  Kathrine R. Svendsen  2010  GTI - Tune I.F.            41.06   
33  Ella Janniche  2011  Svmmeklubben Triton Ballerup            41.09   
34  Natacha Mikkelsen  2011  Kge Svmmeklub            41.10   
35  Laura Johansson  2010  Svm Slagelse Korsr            41.83   
36  Sofie Nrgrd Muus  2011  Kge Svmmeklub            42.04   
37  Clara Lazzaro  2010  Holbk Svmme Klub            42.08   
38  Kaja Dam Skive  2010  GTI - Ishj            43.19   
39  Rosa Pico  2010  Svm Slagelse Korsr            43.35   
40  Flora Vinge-Maigaard  2011  Vallensbk IF Af 1939            43.42   
41  Frida Gass  2011  GTI - Tune I.F.            44.74   
42  Lea Marie Weiss  2011  GTI - Ishj            44.76   
43  Eva Hansen  2010  GTI - Ishj            45.36   
44  Asanka Tissera  2010  Ringsted Svmme Klub            45.85   
45  Maja Oggesen  2010  Ringsted Svmme Klub            45.94   
46  Clara Funch Danielsen  2011  GTI - Ishj            46.79   
47  Laura Dam  2011  Roskilde Svmning            47.06   
48  Victoria Iskov-Eskebk  2011  GTI - Ishj            48.15   
49  Alma Marie Nygaard  2011  Albertslund IF            48.37   
50  Silke Watts  2011  Svmmeklubben SHS Stevns            51.07   
51  Lrke Have Lundtoft  2011  GTI - Ishj            53.42   
52  Gudrun Johansen  2011  Ringsted Svmme Klub            53.56   
Cecilia Gydemand  2011  Ringsted Svmme Klub            DNS   
Frida Kirkegaard  2010  GTI - Tune I.F.            DSQ  tyvstart sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  21 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Lb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  21 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 18, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2011-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Willads Schou  2011  Vallensbk IF Af 1939            37.39   
Traian Zacharias Pedersen  2011  Svm Slagelse Korsr            40.47   
Julius Steen  2011  Vallensbk IF Af 1939            40.66   
August Emil Madvig Jensen  2011  Kge Svmmeklub            41.36   
Carl Johan Chabert Laxafoss  2011  Roskilde Svmning            41.84   
Storm Junior  2012  Albertslund IF            46.37   
Sander Larsen  2011  Albertslund IF            46.87   
Oskar Dyrholm Pilegaard  2011  Svmmeklubben SHS Stevns            47.21   
Asger Elsborg  2011  GTI - Ishj            48.09   
10  Leonardo Nedergaard Nielsen  2011  GTI - Greve            52.98   
11  Nikolas Milani  2011  GTI - Tune I.F.            54.49   
12  Jan Weiss  2011  GTI - Ishj            55.03   
13  Albert Grn-Henriksen  2013  Ringsted Svmme Klub            57.53   
14  Ali Hegazy  2011  GTI - Ishj            1:02.19   
15  Mirxan Kirkan  2011  GTI - Ishj            1:03.37   
16  Kai Zhang  2011  GTI - Greve            1:03.57   
17  Nicklas Agri Pedersen  2011  GTI - Ishj            1:08.34   
Lukas Holst  2011  Holbk Svmme Klub            DNS   
Mathias Jensen  2012  Holbk Svmme Klub            DSQ  tyvstart sw 4.4 
                     
 
Lb 18, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svmmeklub            29.85   
Frederik Chabert Laxfoss  2009  Roskilde Svmning            30.59   
Marcus Albjerg  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            31.47   
Emil Franck Kastrup  2009  Svmmeklubben MK31            31.50   
Jeppe Bruun-Mller  2009  Hrsholm Svmmeforening            31.90   
Adam Berg Pedersen  2009  Ringsted Svmme Klub            32.05   
Gustav Langkr  2009  Svmmeklubben SHS Stevns            32.07   
Peter Gude Tang Bregnsholm  2010  Vallensbk IF Af 1939            32.13   
Felix Schnack  2009  Svmmeklubben SHS Stevns            32.23   
10  Kalle Grydgaard  2009  Vallensbk IF Af 1939            33.22   
11  Oscar Lwe Markvardsen  2009  Holbk Svmme Klub            33.73   
12  Thias Roland Zimling  2009  Svmmeklubben MK31            33.78   
13  Villads Elias Friis  2010  Roskilde Svmning            33.80   
14  Christian Jensen  2009  Holbk Svmme Klub            34.33   
15  Markus Fjeldsted  2010  Kge Svmmeklub            34.88   
16  Robert Nordby  2009  Hrsholm Svmmeforening            34.98   
17  Magnus Helleberg  2009  Hvidovre Svmmeklub            35.36   
17  Oskar Julius Krogh Bill  2009  Svmmeklubben MK31            35.36   
19  Oliver Christensen  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            35.38   
20  Felix Erlendsson  2010  Vallensbk IF Af 1939            35.63   
21  Elias Elborg Johannessen  2009  Kge Svmmeklub            35.76   
22  Otto Galberg-Lund  2010  Holbk Svmme Klub            35.81   
23  Ozan Efe Usta  2010  Hvidovre Svmmeklub            35.87   
24  Asbjrn Kristiansen  2010  Svm Slagelse Korsr            36.16   
25  Hampus de Neergaard  2009  Svmmeklubben MK31            36.85   
26  Sixten Blicher Retpen  2010  Svmmeklubben MK31            37.44   
27  Valdemar Hvid  2010  Vallensbk IF Af 1939            38.24   
28  Lucas Madsen  2009  Vordingborg Svmme Klub            38.29   
29  Simon Lynghj Bagger  2009  Kge Svmmeklub            38.42   
30  Jeppe Denholt  2010  Svm Slagelse Korsr            39.16   
31  David Srensen  2009  Ringsted Svmme Klub            42.49   
32  Simon Christiansen  2009  Holbk Svmme Klub            43.31   
33  Magnus Lykke Christensen  2009  Ringsted Svmme Klub            44.21   
34  Louie Pohlentz  2010  Hvidovre Svmmeklub            46.99   
35  Linus Paustian  2010  Ringsted Svmme Klub            48.15   
36  Noah Kepser  2010  Albertslund IF            49.69   
37  Emil Kaiser  2010  Kge Svmmeklub            54.08   
38  Mikkel Panzio  2010  Ringsted Svmme Klub            1:03.72   
Charlie Poulsen  2010  GTI - Ishj            DNS   
Villads Seyer-Hansen  2009  Svmmeklubben SHS Stevns            DNS   
Elliott Bjrn la Cour-Mosholt  2010  Hvidovre Svmmeklub            DSQ  ej ber v 25 sw 5.2 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  21 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  21 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:38   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 20, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2011-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Traian Zacharias Pedersen  2011  Svm Slagelse Korsr    58.23        2:00.99   
Carl Johan Chabert Laxafoss  2011  Roskilde Svmning    1:02.85        2:13.61   
Storm Jul From  2011  GTI - Tune I.F.    1:12.07        2:33.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  21 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:38 
 
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  21 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 21, 25m Butterfly Damer, Finaler rg. 2012-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Austeja Giedraite  2012  Kge Svmmeklub            21.23   
Evvel Eminovski  2012  Vallensbk IF Af 1939            26.54   
Andrea Kaiser  2012  Kge Svmmeklub            27.14   
                     
 
Lb 21, 25m Butterfly Damer, Finaler rg. 2010-2011 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Johanne Mller Hansen  2010  Holbk Svmme Klub            17.04   
Victoria Dolling  2010  Vallensbk IF Af 1939            17.70   
Natasja Hornuff  2010  Hvidovre Svmmeklub            21.34   
Sofie Nygaard Kofoed  2010  Albertslund IF            21.98   
Helena Falkensted  2011  Holbk Svmme Klub            22.69   
Alma Balterzen  2010  Holbk Svmme Klub            23.70   
Marie Borch  2011  Roskilde Svmning            24.72   
Frida Grydgaard  2011  Vallensbk IF Af 1939            26.95   
Alma Marie Nygaard  2011  Albertslund IF            27.54   
10  Laura Dam  2011  Roskilde Svmning            32.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  21 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:33 
 
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  21 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 22, 25m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2011-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Willads Schou  2011  Vallensbk IF Af 1939            19.76   
Traian Zacharias Pedersen  2011  Svm Slagelse Korsr            21.33   
Lau Kjellerup  2011  Kge Svmmeklub            21.66   
Julius Steen  2011  Vallensbk IF Af 1939            22.27   
Solbjrn Enevoldsen  2012  Kge Svmmeklub            22.30   
Benjamin Rasmussen  2011  Vallensbk IF Af 1939            22.44   
Oskar Dyrholm Pilegaard  2011  Svmmeklubben SHS Stevns            28.60   
Bertram Lyngby  2012  Kge Svmmeklub            32.68   
Lukas Holst  2011  Holbk Svmme Klub            DNS   
                     
 
Lb 22, 25m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jeppe Bruun-Mller  2009  Hrsholm Svmmeforening            15.23   
Peter Gude Tang Bregnsholm  2010  Vallensbk IF Af 1939            16.00   
Hugo Krage Lykke  2010  Hrsholm Svmmeforening            16.51   
Valdemar Hvid  2010  Vallensbk IF Af 1939            18.22   
Oscar Lwe Markvardsen  2009  Holbk Svmme Klub            18.75   
Mats Pedersen  2009  Kge Svmmeklub            19.56   
Christian Jensen  2009  Holbk Svmme Klub            20.29   
Lucas Madsen  2009  Vordingborg Svmme Klub            21.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  21 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:33 
 
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  21 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 23, 25m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2012-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emilia Nora Beyarslan  2012  Roskilde Svmning            22.57   
Viola Trenter  2012  Roskilde Svmning            24.22   
Smilla Magnolia Friis  2012  Roskilde Svmning            26.00   
                     
 
Lb 23, 25m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2010-2011 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbk IF Af 1939            18.47   
Agnethe Overgaard  2010  Hrsholm Svmmeforening            19.65   
Emilie Hougaard Lading  2010  Hrsholm Svmmeforening            20.20   
Victoria B. Aagaard  2011  Vallensbk IF Af 1939            20.49   
Clara Lazzaro  2010  Holbk Svmme Klub            22.20   
Flora Vinge-Maigaard  2011  Vallensbk IF Af 1939            23.08   
Ronja Berthou Engelhardt  2011  Albertslund IF            24.71   
Mathilde Johnson  2011  Svmmeklubben SHS Stevns            27.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  21 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:33 
 
Resultat Lb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  21 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:34   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 24, 25m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2011-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Carl Johan Chabert Laxafoss  2011  Roskilde Svmning            21.53   
Sander Larsen  2011  Albertslund IF            21.80   
Johan Christiansen  2011  Vallensbk IF Af 1939            22.88   
August Emil Madvig Jensen  2011  Kge Svmmeklub            23.45   
Storm Junior  2012  Albertslund IF            23.87   
Mathias Jensen  2012  Holbk Svmme Klub            27.35   
Oskar Dyrholm Pilegaard  2011  Svmmeklubben SHS Stevns            28.31   
                     
 
Lb 24, 25m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Markus Fjeldsted  2010  Kge Svmmeklub            20.34   
Robert Nordby  2009  Hrsholm Svmmeforening            20.34   
Ditlev Karlshj  2010  Svmmeklubben SHS Stevns            21.82   
Simon Christiansen  2009  Holbk Svmme Klub            22.42   
Simon Lynghj Bagger  2009  Kge Svmmeklub            22.43   
Noah Kepser  2010  Albertslund IF            24.95   
Emil Kaiser  2010  Kge Svmmeklub            25.56   
Mikkel Panzio  2010  Ringsted Svmme Klub            DSQ  tyvstart sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  21 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:34 
 
Resultat Lb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  21 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:34   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 25, 25m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2012-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Silje Kvisgaard  2012  Kge Svmmeklub            30.25   
Carolina Sehuusen  2012  Kge Svmmeklub            DSQ  esb sw 7.4 
Dagmar Starcke Mortensen  2013  Ringsted Svmme Klub            DSQ  esb v 25 
Ida Nissen  2012  Kge Svmmeklub            DSQ  flyben sw 7.5 
                     
 
Lb 25, 25m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2010-2011 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Karla S Enevoldsen  2010  Hvidovre Svmmeklub            20.00   
Anna Andersen  2010  Svmmeklubben SHS Stevns            21.63   
Natasja Hornuff  2010  Hvidovre Svmmeklub            24.40   
Sofie Nygaard Kofoed  2010  Albertslund IF            24.45   
Sofie Nrgrd Muus  2011  Kge Svmmeklub            24.98   
Marie Borch  2011  Roskilde Svmning            28.86   
Ronja Berthou Engelhardt  2011  Albertslund IF            30.47   
Alma Marie Nygaard  2011  Albertslund IF            30.56   
Gudrun Johansen  2011  Ringsted Svmme Klub            39.15   
Cecilia Gydemand  2011  Ringsted Svmme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  21 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:34 
 
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  21 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:34   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 26, 25m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2011-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Carl rum Jensen  2012  Kge Svmmeklub            28.59   
Storm Junior  2012  Albertslund IF            28.64   
Albert Grn-Henriksen  2013  Ringsted Svmme Klub            DSQ  1 h i afsl sw 7.6 
Bertram Lyngby  2012  Kge Svmmeklub            DSQ  hnder bag hoft 
Oskar Dyrholm Pilegaard  2011  Svmmeklubben SHS Stevns            DSQ  hnder bag hoft 
                     
 
Lb 26, 25m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Felix Erlendsson  2010  Vallensbk IF Af 1939            20.43   
Kalle Grydgaard  2009  Vallensbk IF Af 1939            20.62   
Ozan Efe Usta  2010  Hvidovre Svmmeklub            21.11   
Lucas Madsen  2009  Vordingborg Svmme Klub            23.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  21 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:34 
 
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  21 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:35   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 27, 4X50m Frisvmning Mix, Finaler rg. 2009-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Stjernemix  2009  Vallensbk IF Af 1939            2:16.65   
  Kalle Grydgaard  2009      34.26        34.26   
  Victoria Dolling  2010      36.90        1:11.16   
  Rosalina M. Postgaard  2010      34.36        1:45.52   
  Peter Gude Tang Bregnsholm  2010      31.13        2:16.65   
                     
Hvidovre  2009  Hvidovre Svmmeklub            2:18.12   
  Vitus Ketscher  2009      30.16        30.16   
  Malea Rosa A Nunez  2010      37.20        1:07.36   
  Karla S Enevoldsen  2010      35.11        1:42.47   
  Magnus Helleberg  2009      35.65        2:18.12   
                     
Dolphin Mix Ii  2009  GTI            2:19.26   
  Caroline Engsbro  2010      34.01        34.01   
  Jonas Szipli Pedersen  2009      34.48        1:08.49   
  Mie Neergaard  2010      35.13        1:43.62   
  Kasper Granlund Thomsen  2009      35.64        2:19.26   
                     
C-Hold Mix  2009  Kge Svmmeklub            2:25.93   
  Nia Sommer  2010      35.36        35.36   
  Markus Fjeldsted  2010      34.81        1:10.17   
  Rosa Srensen  2010      37.53        1:47.70   
  Elias Elborg Johannessen  2009      38.23        2:25.93   
                     
Svmsk  2010  Svm Slagelse Korsr            2:26.11   
  Nikoline Nielsen  2011      36.07        36.07   
  Asbjrn Kristiansen  2010      39.50        1:15.57   
  Maria Gandrup Nygaard  2010      35.97        1:51.54   
  Traian Zacharias Pedersen  2011      34.57        2:26.11   
                     
Roskilde 1  2009  Roskilde Svmning            2:35.17   
  Villads Elias Friis  2010      35.33        35.33   
  Viola Trenter  2012      47.46        1:22.79   
  Marie Borch  2011      41.91        2:04.70   
  Frederik Chabert Laxfoss  2009      30.47        2:35.17   
                     
Dolphin Mix Iv  2010  GTI            2:35.84   
  Alma Madrid Poulsen  2011      38.97        38.97   
  Bjrn Olesen  2010      38.86        1:17.83   
  Frederikke Lohmann Frostholm  2011      36.55        1:54.38   
  Villads Fast Storgaard  2010      41.46        2:35.84   
                     
Frugtsalat  2011  Vallensbk IF Af 1939            2:45.84   
  Willads Schou  2011      38.16        38.16   
  Julius Steen  2011      44.44        1:22.60   
  Flora Vinge-Maigaard  2011      44.69        2:07.29   
  Victoria B. Aagaard  2011      38.55        2:45.84   
                     
Dolphin Mix Vii  2010  GTI            2:51.96   
  Kathrine R. Svendsen  2010      1:24.30        1:24.30   
  Jeppe Jensen  2010      46.87        2:11.17   
  Clara Funch Danielsen  2011      40.79        2:51.96   
  Storm Jul From  2011              2:51.96   
                     
10  de Seje Sild  2011  Kge Svmmeklub            2:52.53   
  Austeja Giedraite  2012      42.54        42.54   
  Lau Kjellerup  2011      43.79        1:26.33   
  August Emil Madvig Jensen  2011      41.49        2:07.82   
  Ida Nissen  2012      44.71        2:52.53   
                     
11  Dolphin Mix V  2010  GTI            3:01.66   
  Kaja Dam Skive  2010      46.18        46.18   
  Alfred Srensen Stage  2010      36.20        1:22.38   
  Lrke Have Lundtoft  2011      58.05        2:20.43   
  Mikkel Olsen  2009      41.23        3:01.66   
                     
12  Pingvinerne Fra Madagascar  2011  Vallensbk IF Af 1939            3:03.33   
  Benjamin Rasmussen  2011      42.07        42.07   
  Evvel Eminovski  2012      49.34        1:31.41   
  Johan Christiansen  2011      46.10        2:17.51   
  Frida Grydgaard  2011      45.82        3:03.33   
                     
13  Tonsende Tun  2010  Kge Svmmeklub            3:28.00   
  Carolina Sehuusen  2012      54.06        54.06   
  Bertram Lyngby  2012      51.97        1:46.03   
  Carl rum Jensen  2012      55.29        2:41.32   
  Silje Kvisgaard  2012      46.68        3:28.00   
                     
Dolphin Mix Vi  2009  GTI            DNS   
  Frida Gass  2011                 
  Marcus Sdahl-Borres  2010                 
  Victoria Iskov-Eskebk  2011                 
  Oliver Vedel  2010              DNS   
                     
Dolphin Mix  2009  GTI            DSQ  tyv 2. skifte 
                     
Dolphin Mix Iii  2010  GTI            DSQ  tyv v 3. skift 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  21 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:35 
 
Resultat Lb 105 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 105 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 105, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2010-2011 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Rosa Srensen  2010  Kge Svmmeklub    41.71        1:26.04   
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbk IF Af 1939    42.77        1:27.32   
Frida Kirkegaard  2010  GTI - Tune I.F.    44.20        1:28.53   
Alberte Hjarbk  2010  Svm Slagelse Korsr    43.67        1:29.49   
Caroline Engsbro  2010  GTI - Greve    42.87        1:30.73   
Mie Neergaard  2010  GTI - Tune I.F.    45.96        1:33.07   
Marie Borch  2011  Roskilde Svmning    47.27        1:38.99   
Vilma Rosendahl Veggerby  2010  GTI - Greve    49.69        1:40.31   
Emilie Hougaard Lading  2010  Hrsholm Svmmeforening    49.22        1:40.38   
10  Vera Berner-Magnusson  2010  Gladsaxe Svmmeklub    50.07        1:40.58   
11  Mathilde Josefine Holm  2010  GTI - Ishj    49.61        1:42.05   
12  Alma Madrid Poulsen  2011  GTI - Tune I.F.    49.96        1:42.11   
13  Adrianna Isabel Romero  2010  Svmmeklubben MK31    49.19        1:42.30   
14  Ella Janniche  2011  Svmmeklubben Triton Ballerup    52.10        1:43.01   
15  Victoria B. Aagaard  2011  Vallensbk IF Af 1939    48.94        1:43.60   
16  Christine Gam-Jrgensen  2010  GTI - Greve    50.46        1:45.00   
17  Clara Lazzaro  2010  Holbk Svmme Klub    52.06        1:45.34   
18  Laura Keller Thorgrimson  2010  Svm Slagelse Korsr    52.34        1:47.28   
19  Flora Vinge-Maigaard  2011  Vallensbk IF Af 1939    51.74        1:47.81   
20  Frida Grydgaard  2011  Vallensbk IF Af 1939    53.13        1:50.34   
21  Rosa Pico  2010  Svm Slagelse Korsr    53.71        1:50.41   
22  Laura Johansson  2010  Svm Slagelse Korsr    54.19        1:52.86   
23  Alma Marie Nygaard  2011  Albertslund IF    57.03        1:56.29   
Emma Due Olsen  2011  Holbk Svmme Klub            DNS   
Agnethe Overgaard  2010  Hrsholm Svmmeforening            DSQ  efb 50 m 
Frida Lund Kilen  2010  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  sv mave v 50 
Josefine Nyamadi  2010  GTI - Greve            DSQ  efb 25 75 
Laura Dam  2011  Roskilde Svmning            DSQ  efb 25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:44 
 
Resultat Lb 106 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 106 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 106, 100m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svmmeklub    35.50        1:13.72   
Adam Berg Pedersen  2009  Ringsted Svmme Klub    37.82        1:19.50   
Marcus Albjerg  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    39.88        1:21.23   
Jeppe Bruun-Mller  2009  Hrsholm Svmmeforening    39.40        1:21.91   
Dominic Torkamani  2009  Gladsaxe Svmmeklub    41.62        1:23.19   
Oliver Christensen  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    42.39        1:25.92   
Liam Jonasen  2009  Gladsaxe Svmmeklub    44.40        1:28.91   
Nikolaj Klempar Larsen  2010  Ringsted Svmme Klub    45.59        1:31.96   
Albert Benian  2009  Gladsaxe Svmmeklub    43.94        1:34.06   
10  Oskar Julius Krogh Bill  2009  Svmmeklubben MK31    44.67        1:34.18   
11  Jens Ole H. Frederiksen  2010  Gladsaxe Svmmeklub    48.82        1:34.44   
12  Tobias Gorm  2009  Gladsaxe Svmmeklub    46.40        1:34.63   
13  Felix Cordova Schultz  2010  Gladsaxe Svmmeklub    46.55        1:34.99   
14  Robert Nordby  2009  Hrsholm Svmmeforening    46.64        1:35.07   
15  Mats Pedersen  2009  Kge Svmmeklub    47.16        1:35.74   
16  Simon Lynghj Bagger  2009  Kge Svmmeklub    47.03        1:39.35   
17  Emil Tihic Rasmussen  2010  Gladsaxe Svmmeklub            1:40.58   
18  Jeppe Denholt  2010  Svm Slagelse Korsr    56.25        1:53.73   
19  Emil Sejer  2010  Roskilde Svmning    54.16        1:56.14   
20  Richard Andersen  2010  Gladsaxe Svmmeklub    54.10        1:56.15   
21  Ditlev Karlshj  2010  Svmmeklubben SHS Stevns    54.83        1:59.08   
22  David Srensen  2009  Ringsted Svmme Klub    57.96        2:00.52   
23  Linus Paustian  2010  Ringsted Svmme Klub    1:04.89        2:12.72   
Alfred J. R. Pedas  2009  Gladsaxe Svmmeklub            DNS   
Asbjrn Kristiansen  2010  Svm Slagelse Korsr            DSQ  efb. v.25+75 m 
Georg Jrgensen  2010  Holbk Svmme Klub            DSQ  trk i banetov v.50 
Mikas van Deurs  2010  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  sv mave v 25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Lb 107 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 107 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  12:21   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 107, 100m Medley Damer, Indledende rg. 2010-2011 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Frida Lund Kilen  2010  Gladsaxe Svmmeklub    38.78        1:22.51   
Mille Stokholm  2010  Holbk Svmme Klub    39.63        1:23.43   
Frida Kirkegaard  2010  GTI - Tune I.F.    39.64        1:24.36   
Victoria Dolling  2010  Vallensbk IF Af 1939    40.51        1:25.52   
Maria Gandrup Nygaard  2010  Svm Slagelse Korsr    42.26        1:27.30   
Caroline Engsbro  2010  GTI - Greve    40.56        1:28.72   
Nia Sommer  2010  Kge Svmmeklub    41.21        1:28.96   
Nicoline Svarrer  2010  Svmmeklubben MK31    41.73        1:30.57   
Aleksandra Dragieva  2010  Gladsaxe Svmmeklub    41.44        1:30.72   
10  Vigga Rasmussen  2010  Gladsaxe Svmmeklub    43.71        1:30.84   
11  Malea Rosa A Nunez  2010  Hvidovre Svmmeklub    43.13        1:32.01   
12  Lucca Kiding  2011  Kge Svmmeklub    43.26        1:32.02   
13  Melina Ertman  2011  Kge Svmmeklub    42.40        1:33.21   
14  Mie Neergaard  2010  GTI - Tune I.F.    44.70        1:35.64   
15  Mathilde Josefine Holm  2010  GTI - Ishj    47.09        1:36.47   
16  Emma Klug Christensen  2011  Gladsaxe Svmmeklub    47.56        1:36.87   
17  Frida Koch  2010  Kge Svmmeklub    46.66        1:36.99   
18  Vilma Rosendahl Veggerby  2010  GTI - Greve    47.87        1:39.57   
19  Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hvidovre Svmmeklub    46.42        1:41.45   
20  Hannah Hultquist Moll  2010  Svm Slagelse Korsr    49.87        1:44.39   
21  Sofie Nygaard Kofoed  2010  Albertslund IF    50.88        1:44.87   
22  Frederikke Lohmann Frostholm  2011  GTI - Tune I.F.    49.05        1:46.46   
23  Natacha Mikkelsen  2011  Kge Svmmeklub    50.77        1:48.85   
24  Rosa Pico  2010  Svm Slagelse Korsr    50.95        1:48.92   
25  Lara Viig Seitzberg  2011  Gladsaxe Svmmeklub    48.80        1:50.09   
26  Marie Borch  2011  Roskilde Svmning    52.13        1:52.00   
27  Anna Andersen  2010  Svmmeklubben SHS Stevns    54.61        1:52.89   
28  Frida Grydgaard  2011  Vallensbk IF Af 1939    56.89        2:03.09   
29  Kathrine R. Svendsen  2010  GTI - Tune I.F.    1:01.63        2:06.07   
30  Victoria Iskov-Eskebk  2011  GTI - Ishj    59.82        2:08.40   
31  Eva Hansen  2010  GTI - Ishj    59.75        2:10.51   
32  Liv Engedal  2010  Gladsaxe Svmmeklub    1:05.34        2:12.50   
33  Clara Funch Danielsen  2011  GTI - Ishj    1:05.27        2:15.79   
Alma Madrid Poulsen  2011  GTI - Tune I.F.            DSQ  afs p mave v 50 
Caroline Elisabeth Moris  2010  Kge Svmmeklub            DSQ  ryg afslut mave 
Christine Gam-Jrgensen  2010  GTI - Greve            DSQ  ryg afl p mave 
Ellen Juul-Andersen  2010  Ringsted Svmme Klub            DSQ  ej mave efter25 
Frida Gass  2011  GTI - Tune I.F.            DSQ  rygstart p mav..25 
Josefine Nyamadi  2010  GTI - Greve            DSQ  ryg ej afsl kor 
Kaja Dam Skive  2010  GTI - Ishj            DSQ  arm ej fre. o. vand 
Lea Marie Weiss  2011  GTI - Ishj            DSQ  p mave p v.25 
Lrke Have Lundtoft  2011  GTI - Ishj            DSQ  afs. ryg p mave 
Vera Berner-Magnusson  2010  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  tyvstart sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:21 
 
Resultat Lb 108 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 108 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  13:22   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 108, 100m Medley Herrer, Indledende rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svmmeklub    33.37        1:12.43   
Frederik Chabert Laxfoss  2009  Roskilde Svmning    35.98        1:19.06   
Emil Franck Kastrup  2009  Svmmeklubben MK31    38.18        1:20.08   
Johan Damkjr Bartels  2009  Gladsaxe Svmmeklub    37.42        1:21.21   
Dominic Torkamani  2009  Gladsaxe Svmmeklub    37.97        1:21.63   
Adam Berg Pedersen  2009  Ringsted Svmme Klub    38.68        1:22.88   
Liam Jonasen  2009  Gladsaxe Svmmeklub    38.54        1:23.37   
Kalle Grydgaard  2009  Vallensbk IF Af 1939    39.06        1:25.13   
Daniel Sabic  2009  Hvidovre Svmmeklub    37.98        1:26.11   
10  Peter Gude Tang Bregnsholm  2010  Vallensbk IF Af 1939    38.16        1:27.01   
11  Villads Elias Friis  2010  Roskilde Svmning    39.46        1:27.03   
12  Oliver Christensen  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    42.09        1:27.07   
13  Felix Schnack  2009  Svmmeklubben SHS Stevns    41.54        1:27.40   
14  Mathias Ankjr Pedersen  2009  GTI - Greve    41.33        1:28.26   
15  Mikas van Deurs  2010  Gladsaxe Svmmeklub    40.71        1:28.37   
16  Oscar Lwe Markvardsen  2009  Holbk Svmme Klub    42.38        1:30.40   
17  Kasper Granlund Thomsen  2009  GTI - Greve    43.23        1:31.59   
18  Felix Erlendsson  2010  Vallensbk IF Af 1939    43.98        1:31.61   
19  Oskar Julius Krogh Bill  2009  Svmmeklubben MK31    42.49        1:32.24   
20  Albert Benian  2009  Gladsaxe Svmmeklub    40.97        1:32.51   
21  Emil Tihic Rasmussen  2010  Gladsaxe Svmmeklub    44.76        1:32.62   
22  Emil Klinge Vlund Tmmerholt  2010  GTI - Greve    46.13        1:33.47   
23  Nikolaj Klempar Larsen  2010  Ringsted Svmme Klub    45.02        1:33.72   
24  Christian Jensen  2009  Holbk Svmme Klub    47.39        1:34.01   
25  Thias Roland Zimling  2009  Svmmeklubben MK31    45.54        1:34.90   
26  Jonas Szipli Pedersen  2009  GTI - Greve    42.95        1:36.41   
27  Otto Galberg-Lund  2010  Holbk Svmme Klub    46.20        1:36.81   
28  Alfred Srensen Stage  2010  GTI - Greve    44.42        1:36.90   
29  Valdemar Hvid  2010  Vallensbk IF Af 1939    45.24        1:37.01   
30  Hampus de Neergaard  2009  Svmmeklubben MK31    48.70        1:37.78   
31  Rasmus Kohave Srensen  2010  Svmmeklubben Triton Ballerup    46.31        1:38.81   
32  Adam Engsig-Karup  2010  Hvidovre Svmmeklub    48.50        1:39.21   
33  Markus Fjeldsted  2010  Kge Svmmeklub    46.66        1:39.44   
34  Oliver Demsitz  2010  Hvidovre Svmmeklub    47.70        1:42.60   
35  Sixten Blicher Retpen  2010  Svmmeklubben MK31    46.26        1:43.02   
36  Magnus rum Bodal  2010  GTI - Greve    46.86        1:43.66   
37  Bjrn Olesen  2010  GTI - Ishj    47.28        1:43.87   
38  Jens Ole H. Frederiksen  2010  Gladsaxe Svmmeklub    48.53        1:44.07   
39  Lucas Madsen  2009  Vordingborg Svmme Klub    49.43        1:44.22   
40  Gustav Caning Nrskov  2010  Roskilde Svmning    50.19        1:49.02   
41  Simon Christiansen  2009  Holbk Svmme Klub    50.04        1:51.40   
42  Richard Andersen  2010  Gladsaxe Svmmeklub    54.91        1:57.65   
43  Ditlev Karlshj  2010  Svmmeklubben SHS Stevns    52.02        1:58.01   
44  Marcus Sdahl-Borres  2010  GTI - Greve    53.80        1:59.77   
45  Jeppe Jensen  2010  GTI - Greve    53.90        2:08.40   
Alfred J. R. Pedas  2009  Gladsaxe Svmmeklub            DNS   
Mikkel Sivebk Nielsen  2009  Holbk Svmme Klub            DNS   
Benjamin Vlkner  2010  GTI - Tune I.F.            DSQ  br st p ryg v 25 
Felix Cordova Schultz  2010  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  fl flyben i br sw7.1 
Magnus Nordal Rask  2010  GTI - Tune I.F.            DSQ  ryg afl p mave 
Mikkel Olsen  2009  GTI - Tune I.F.            DSQ  ryg afl mave v 50 
Semih Gven Karaibrahim  2009  GTI - Greve            DSQ  ryg afl p mave 
Tobias Gorm  2009  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  ryg afl p mave 
Villads Fast Storgaard  2010  GTI - Tune I.F.            DSQ  ryg afl p mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:22 
 
Resultat Lb 109 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 109 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  12:46   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 109, 100m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2010-2011 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mille Stokholm  2010  Holbk Svmme Klub    35.40        1:13.40   
Caya Kvisgaard  2010  Kge Svmmeklub    36.33        1:14.39   
Agnethe Overgaard  2010  Hrsholm Svmmeforening    36.66        1:14.52   
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbk IF Af 1939    36.14        1:15.80   
Nicoline Svarrer  2010  Svmmeklubben MK31    37.10        1:18.09   
Rosa Srensen  2010  Kge Svmmeklub    37.95        1:19.26   
Johanne Mller Hansen  2010  Holbk Svmme Klub    37.73        1:19.41   
Ellen Juul-Andersen  2010  Ringsted Svmme Klub    37.56        1:19.60   
Aleksandra Dragieva  2010  Gladsaxe Svmmeklub    39.60        1:20.82   
10  Emilie Hougaard Lading  2010  Hrsholm Svmmeforening    38.24        1:21.00   
11  Nikoline Nielsen  2011  Svm Slagelse Korsr    39.99        1:21.46   
12  Alberte Hjarbk  2010  Svm Slagelse Korsr    37.51        1:21.58   
13  Vigga Rasmussen  2010  Gladsaxe Svmmeklub    39.69        1:25.20   
14  Emma Klug Christensen  2011  Gladsaxe Svmmeklub    40.10        1:25.26   
15  Adrianna Isabel Romero  2010  Svmmeklubben MK31    40.20        1:25.44   
16  Olivia Henriksen  2010  Kge Svmmeklub    38.43        1:25.46   
17  Alma C. Thaysen  2011  Ringsted Svmme Klub    41.62        1:30.43   
18  Laura Keller Thorgrimson  2010  Svm Slagelse Korsr    42.24        1:31.10   
19  Helena Falkensted  2011  Holbk Svmme Klub    42.09        1:32.37   
20  Hannah Hultquist Moll  2010  Svm Slagelse Korsr    42.37        1:32.83   
21  Anna Hildebrandt  2011  Kge Svmmeklub    43.98        1:32.84   
22  Katrine Barslund Ellehauge  2010  Svmmeklubben MK31    43.91        1:34.56   
23  Ella Janniche  2011  Svmmeklubben Triton Ballerup    44.80        1:35.92   
23  Lea Pedersen  2011  Holbk Svmme Klub    45.60        1:35.92   
25  Emma Dejlw Sonne  2011  Ringsted Svmme Klub    45.19        1:36.12   
26  Sofie Nrgrd Muus  2011  Kge Svmmeklub    44.90        1:36.99   
27  Clara Lazzaro  2010  Holbk Svmme Klub    44.42        1:37.61   
28  Josephine Wesselhoff  2010  Vordingborg Svmme Klub    45.31        1:38.35   
29  Ronja Berthou Engelhardt  2011  Albertslund IF    47.44        1:38.40   
30  Flora Vinge-Maigaard  2011  Vallensbk IF Af 1939    46.03        1:38.44   
30  Sofie Ljunggren  2011  Holbk Svmme Klub    44.72        1:38.44   
32  Lara Viig Seitzberg  2011  Gladsaxe Svmmeklub    45.93        1:40.51   
33  Laura Johansson  2010  Svm Slagelse Korsr    47.04        1:41.06   
34  Alma Balterzen  2010  Holbk Svmme Klub    48.73        1:42.01   
35  Asanka Tissera  2010  Ringsted Svmme Klub    47.81        1:43.14   
36  Maja Oggesen  2010  Ringsted Svmme Klub    47.97        1:49.81   
37  Liv Engedal  2010  Gladsaxe Svmmeklub    51.29        1:55.89   
38  Sophia Erdmann Thiel  2010  Ringsted Svmme Klub    1:01.41        2:09.74   
Emma Due Olsen  2011  Holbk Svmme Klub            DNS   
Laura Dam  2011  Roskilde Svmning            DSQ  tyvstart sw 4.4. 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:46 
 
Resultat Lb 110 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 110 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  20 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 110, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Frederik Chabert Laxfoss  2009  Roskilde Svmning    33.39        1:08.96   
Jeppe Bruun-Mller  2009  Hrsholm Svmmeforening    33.10        1:09.05   
Felix Schnack  2009  Svmmeklubben SHS Stevns    33.11        1:10.48   
Marcus Albjerg  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.20        1:11.23   
Johan Damkjr Bartels  2009  Gladsaxe Svmmeklub    34.07        1:11.47   
Adam Berg Pedersen  2009  Ringsted Svmme Klub    34.60        1:12.80   
Emil Franck Kastrup  2009  Svmmeklubben MK31    35.29        1:12.87   
Peter Gude Tang Bregnsholm  2010  Vallensbk IF Af 1939    34.37        1:14.27   
Daniel Sabic  2009  Hvidovre Svmmeklub    35.87        1:15.05   
10  Gustav Langkr  2009  Svmmeklubben SHS Stevns    34.88        1:15.38   
11  Thias Roland Zimling  2009  Svmmeklubben MK31    36.71        1:16.88   
12  Villads Elias Friis  2010  Roskilde Svmning    37.61        1:18.05   
13  Markus Fjeldsted  2010  Kge Svmmeklub    37.97        1:19.01   
14  Christian Jensen  2009  Holbk Svmme Klub    38.87        1:20.19   
15  Robert Nordby  2009  Hrsholm Svmmeforening    37.87        1:20.98   
16  Elias Elborg Johannessen  2009  Kge Svmmeklub    38.65        1:21.08   
17  Nikolaj Klempar Larsen  2010  Ringsted Svmme Klub    37.98        1:22.36   
18  Hampus de Neergaard  2009  Svmmeklubben MK31    39.15        1:23.56   
19  Villads Seyer-Hansen  2009  Svmmeklubben SHS Stevns    38.68        1:23.59   
20  Simon Lynghj Bagger  2009  Kge Svmmeklub    39.19        1:25.29   
21  Asbjrn Kristiansen  2010  Svm Slagelse Korsr    40.63        1:25.50   
22  Lucas Madsen  2009  Vordingborg Svmme Klub    40.67        1:26.36   
23  Valdemar Hvid  2010  Vallensbk IF Af 1939    41.36        1:28.20   
24  Sixten Blicher Retpen  2010  Svmmeklubben MK31    40.30        1:28.65   
25  Mats Pedersen  2009  Kge Svmmeklub    41.91        1:29.06   
26  Georg Jrgensen  2010  Holbk Svmme Klub    43.74        1:30.23   
27  Gustav Caning Nrskov  2010  Roskilde Svmning    42.81        1:33.03   
28  Rasmus Kohave Srensen  2010  Svmmeklubben Triton Ballerup    44.75        1:33.28   
29  Jeppe Denholt  2010  Svm Slagelse Korsr    44.93        1:34.23   
30  Malthe Markersen  2009  Gladsaxe Svmmeklub    47.42        1:37.27   
31  Ditlev Karlshj  2010  Svmmeklubben SHS Stevns    47.91        1:40.77   
32  David Srensen  2009  Ringsted Svmme Klub    48.70        1:41.02   
33  Emil Sejer  2010  Roskilde Svmning    46.79        1:47.19   
34  Noah Kepser  2010  Albertslund IF    49.81        1:48.88   
35  Linus Paustian  2010  Ringsted Svmme Klub    47.75        1:50.14   
Charlie Poulsen  2010  GTI - Ishj            DNS   
Mikkel Sivebk Nielsen  2009  Holbk Svmme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  20 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Lb 119 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 119 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  21 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 119, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2010-2011 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mille Stokholm  2010  Holbk Svmme Klub    44.44        1:32.50   
Maria Gandrup Nygaard  2010  Svm Slagelse Korsr    44.38        1:33.08   
Nikoline Nielsen  2011  Svm Slagelse Korsr    46.85        1:35.20   
Karla S Enevoldsen  2010  Hvidovre Svmmeklub    45.07        1:35.85   
Frida Koch  2010  Kge Svmmeklub    46.29        1:40.19   
Nicoline Svarrer  2010  Svmmeklubben MK31    46.93        1:40.26   
Ellen Juul-Andersen  2010  Ringsted Svmme Klub    47.40        1:41.17   
Agnethe Overgaard  2010  Hrsholm Svmmeforening    48.03        1:41.57   
Caroline Engsbro  2010  GTI - Greve    48.04        1:43.17   
10  Frida Kirkegaard  2010  GTI - Tune I.F.    47.92        1:43.67   
11  Anna Andersen  2010  Svmmeklubben SHS Stevns    48.79        1:43.84   
12  Olivia Henriksen  2010  Kge Svmmeklub    48.38        1:44.36   
13  Emilie Hougaard Lading  2010  Hrsholm Svmmeforening    50.02        1:45.01   
14  Nia Sommer  2010  Kge Svmmeklub    49.92        1:45.66   
15  Melina Ertman  2011  Kge Svmmeklub    50.37        1:46.09   
16  Caya Kvisgaard  2010  Kge Svmmeklub    50.27        1:46.19   
17  Malea Rosa A Nunez  2010  Hvidovre Svmmeklub    49.68        1:46.52   
18  Alberte Hjarbk  2010  Svm Slagelse Korsr    48.94        1:48.15   
19  Ella Janniche  2011  Svmmeklubben Triton Ballerup    51.44        1:48.36   
20  Johanne Mller Hansen  2010  Holbk Svmme Klub    52.01        1:49.06   
21  Adrianna Isabel Romero  2010  Svmmeklubben MK31    51.47        1:49.18   
22  Mathilde Josefine Holm  2010  GTI - Ishj    49.32        1:49.55   
22  Rosa Srensen  2010  Kge Svmmeklub    52.40        1:49.55   
24  Lucca Kiding  2011  Kge Svmmeklub    52.09        1:50.50   
25  Caroline Elisabeth Moris  2010  Kge Svmmeklub    52.56        1:51.03   
26  Mie Neergaard  2010  GTI - Tune I.F.    53.48        1:51.97   
27  Natasja Hornuff  2010  Hvidovre Svmmeklub    53.43        1:52.40   
28  Laura Keller Thorgrimson  2010  Svm Slagelse Korsr    53.87        1:53.86   
29  Leonora Sarauw Lundsgaard  2010  Hvidovre Svmmeklub    54.99        1:59.37   
30  Hannah Hultquist Moll  2010  Svm Slagelse Korsr    55.61        2:00.01   
31  Anna Hildebrandt  2011  Kge Svmmeklub    56.32        2:00.10   
32  Vilma Rosendahl Veggerby  2010  GTI - Greve    56.98        2:01.27   
33  Katrine Barslund Ellehauge  2010  Svmmeklubben MK31    58.75        2:02.92   
34  Natacha Mikkelsen  2011  Kge Svmmeklub    57.69        2:06.89   
35  Alma Madrid Poulsen  2011  GTI - Tune I.F.    59.07        2:07.72   
Alma Balterzen  2010  Holbk Svmme Klub            DSQ  ej synkron b sw 7.4 
Josefine Nyamadi  2010  GTI - Greve            DSQ  ryg efter 50 sw 72 
Laura Johansson  2010  Svm Slagelse Korsr            DSQ  fl flben e st sw 7.5 
Rosa Pico  2010  Svm Slagelse Korsr            DSQ  fl flyb ef vend 25 
Victoria Dolling  2010  Vallensbk IF Af 1939            DSQ  tyvstart sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  21 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Lb 120 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 120 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open Herflge    Udskriftsdato  21 november 2021   
  Stvne by  Herflge    Udskriftstidspunkt  11:40   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 november 2021         
 
 
Lb 120, 100m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 0-2022 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Vitus Ketscher  2009  Hvidovre Svmmeklub    42.73        1:29.70   
Frederik Chabert Laxfoss  2009  Roskilde Svmning    43.28        1:31.71   
Oliver Christensen  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    44.85        1:32.53   
Adam Berg Pedersen  2009  Ringsted Svmme Klub    43.96        1:33.14   
Emil Franck Kastrup  2009  Svmmeklubben MK31    44.72        1:34.55   
Jeppe Bruun-Mller  2009  Hrsholm Svmmeforening    44.64        1:36.32   
Marcus Albjerg  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    44.61        1:36.65   
Felix Erlendsson  2010  Vallensbk IF Af 1939    46.30        1:38.92   
Kalle Grydgaard  2009  Vallensbk IF Af 1939    45.43        1:39.42   
10  Hugo Krage Lykke  2010  Hrsholm Svmmeforening    46.63        1:39.76   
11  Oskar Julius Krogh Bill  2009  Svmmeklubben MK31    46.58        1:40.91   
12  Robert Nordby  2009  Hrsholm Svmmeforening    46.76        1:41.50   
13  Kasper Granlund Thomsen  2009  GTI - Greve    47.65        1:41.93   
14  Magnus Helleberg  2009  Hvidovre Svmmeklub    48.91        1:44.12   
15  Christian Jensen  2009  Holbk Svmme Klub    50.81        1:45.65   
16  Jeppe Jensen  2010  GTI - Greve    49.23        1:45.84   
17  Villads Elias Friis  2010  Roskilde Svmning    50.73        1:46.18   
18  Mathias Ankjr Pedersen  2009  GTI - Greve    46.22        1:47.22   
19  Elias Elborg Johannessen  2009  Kge Svmmeklub    50.92        1:47.52   
20  Emil Klinge Vlund Tmmerholt  2010  GTI - Greve    48.48        1:48.12   
21  Adam Engsig-Karup  2010  Hvidovre Svmmeklub    51.53        1:50.14   
22  Semih Gven Karaibrahim  2009  GTI - Greve    48.41        1:50.56   
23  Jonas Szipli Pedersen  2009  GTI - Greve    53.43        1:53.76   
24  Thias Roland Zimling  2009  Svmmeklubben MK31    54.34        1:54.11   
25  Sixten Blicher Retpen  2010  Svmmeklubben MK31    54.58        1:56.72   
26  Alfred Srensen Stage  2010  GTI - Greve    55.92        1:59.13   
27  Bjrn Olesen  2010  GTI - Ishj    56.29        2:00.51   
28  Mikkel Olsen  2009  GTI - Tune I.F.    56.35        2:01.74   
29  Villads Fast Storgaard  2010  GTI - Tune I.F.    1:00.33        2:09.31   
30  Asbjrn Kristiansen  2010  Svm Slagelse Korsr    1:04.67        2:16.74   
31  Simon Christiansen  2009  Holbk Svmme Klub    1:04.55        2:18.17   
32  Jeppe Denholt  2010  Svm Slagelse Korsr    1:05.48        2:22.39   
33  Nikolaj Klempar Larsen  2010  Ringsted Svmme Klub    1:05.94        2:27.11   
Marcus Sdahl-Borres  2010  GTI - Greve            DNS   
Hampus de Neergaard  2009  Svmmeklubben MK31            DNF   
Magnus rum Bodal  2010  GTI - Greve            DSQ  tyvstart sw 4.4 
Oliver Vedel  2010  GTI - Tune I.F.            DSQ  esb 100 sw 7.6 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  21 november 2021 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner