2024-07-22   15:55:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Masters SM (25m) 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 4/12 Klockan 09.00 (Insim klockan 07.30)

Document
Resultat
Masters SM 2021
Plats: Rosenlundsbadet Arrangör: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2021 till den 5 dec 2021
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 75-79 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bitte Axling 1946 Danderyd Simklubb +0.68 737 43.18
Entry time: 41.44 (+1.74)
2 Marianne Lettström-Raynaud 1944 Simklubben Neptun +0.86 460 50.53 +7.35
Entry time: 52.78 (-2.25)
Grenen officiell:  2021-12-04 10:34:13
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 70-74 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Margareta Rainer 1949 Gävle Simsällskap +0.76 503 46.12
Entry time: 45.26 (+0.86)
2 Ulla Öhman 1948 Fagersta Simklubb +0.82 496 46.33 +0.21
Entry time: 46.00 (+0.33)
Grenen officiell:  2021-12-04 10:34:13
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 65-69 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eva Berglund-Lindbäck 1955 Danderyd Simklubb +0.72 397 45.45
Entry time: 43.74 (+1.71)
2 Caroline Magnusson 1956 Täby Sim +0.77 387 45.81 +0.36
Entry time: 49.12 (-3.31)
3 Lena Johansson 1954 Swim Power Simidrottsförening +0.86 215 55.70 +10.25
Entry time: 54.54 (+1.16)
Grenen officiell:  2021-12-04 10:34:13
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 60-64 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Christina Lorenzen 1958 Täby Sim +0.75 494 41.75
Entry time: 40.14 (+1.61)
2 Carina Andersson 1961 SK Triton +0.75 289 49.88 +8.13
Entry time: 43.65 (+6.23)
Grenen officiell:  2021-12-04 10:34:13
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 55-59 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kicki Molin 1964 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 442 39.53
Entry time: 39.44 (+0.09)
Grenen officiell:  2021-12-04 10:34:13
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 50-54 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Hammar 1968 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.74 771 33.00
Entry time: 32.40 (+0.60)
2 Anna-Lena Vilhelmsson 1970 Malmö Kappsimningsklubb +0.76 737 33.51 +0.51
Entry time: 33.10 (+0.41)
3 Karin Axelsson 1970 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 554 36.84 +3.84
Entry time: 35.91 (+0.93)
4 Camilla Kertes 1969 Ängelholms Simsällskap +0.79 38.82 +5.82
Entry time: 38.44 (+0.38)
5 Christine Elingfors 1967 Växjö Simsällskap +0.79 456 39.30 +6.30
Entry time: 38.12 (+1.18)
6 Camilla Thuné 1967 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 452 39.44 +6.44
Entry time: 39.10 (+0.34)
Grenen officiell:  2021-12-04 10:34:13
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 45-49 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linda Fleck 1976 Väsby Simsällskap +0.73 447 38.59
Entry time: 38.22 (+0.37)
2 Karin Lobenius 1972 Örebro Simallians +0.88 440 38.79 +0.20
Entry time: 38.80 (-0.01)
Grenen officiell:  2021-12-04 10:34:13
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 40-44 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gabriella Ficze 1981 Törökbálint Senior Úszó Club +0.62 673 32.93
Entry time: 33.40 (-0.47)
2 Linda Elgaard 1977 Helsingborgs Simsällskap +0.70 627 33.71 +0.78
Entry time: 35.67 (-1.96)
3 Anna Uddhammar 1977 Täby Sim +0.71 385 39.66 +6.73
Entry time: 38.13 (+1.53)
4 Lisa Hjalmarsson 1979 Örebro Simallians +0.64 346 41.09 +8.16
Entry time: 41.61 (-0.52)
- Anna  Ane 1978 Gävle Simsällskap +0.74 DSQ
Grenen officiell:  2021-12-04 10:34:13
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 35-39 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Wengrud 1984 Västerås Simsällskap +0.76 673 31.52
Entry time: 31.34 (+0.18)
2 Nathalie Ramsbjer 1985 SK Triton +0.72 598 32.79 +1.27
Entry time: 32.30 (+0.49)
3 Jessie Claar 1984 Väsby Simsällskap +0.74 491 35.00 +3.48
4 Felicia Sanchez Hermansson 1982 Eskilstuna Simklubb +0.83 413 37.10 +5.58
Entry time: 44.99 (-7.89)
5 Katja Westergren-Falk 1984 Ängelholms Simsällskap +0.84 394 37.66 +6.14
Entry time: 38.41 (-0.75)
6 Ida Åström-Malm 1984 Jönköpings Simsällskap +0.74 362 38.76 +7.24
Entry time: 39.68 (-0.92)
7 Olga Kosovskaya 1982 Swim Power Simidrottsförening +0.86 320 40.38 +8.86
Entry time: 39.18 (+1.20)
8 Lisa Södergren 1985 Väsby Simsällskap +0.76 269 42.77 +11.25
Entry time: 42.72 (+0.05)
- Jenny Rostedt 1986 Jönköpings Simsällskap +0.76 DSQ
Grenen officiell:  2021-12-04 10:34:13
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 30-34 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Nilsson 1991 Malmö Kappsimningsklubb +0.59 721 30.58
Entry time: 30.53 (+0.05)
2 Susie Moonan 1987 Södertörns Simsällskap +0.73 615 32.25 +1.67
Entry time: 28.78 (+3.47)
3 Carolina Porras-Lehto 1991 Växjö Simsällskap +0.82 457 35.60 +5.02
Entry time: 41.91 (-6.31)
4 Amanda Akander 1988 Göteborg Sim +0.76 315 40.29 +9.71
Entry time: 39.01 (+1.28)
Grenen officiell:  2021-12-04 10:34:13
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 25-29 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Palm 1992 Linköpings Allmänna SS +0.65 873 29.17
Entry time: 28.65 (+0.52)
2 Frida Bladin 1993 Göteborg Sim +0.79 506 34.98 +5.81
Entry time: 35.31 (-0.33)
3 Nicolina Ebers 1993 Växjö Simsällskap +0.68 415 37.35 +8.18
Entry time: 37.01 (+0.34)
- Sofia Andersson 1992 Göteborg Sim +0.71 DSQ
Grenen officiell:  2021-12-04 10:34:13
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 20-24 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lova Andersson 2000 Ljungby Simsällskap +0.65 30.99
Entry time: 30.30 (+0.69)
2 Linnéa Sjödahl 2000 Ljungby Simsällskap +0.79 34.41 +3.42
Entry time: 38.35 (-3.94)
3 Malin Kaldrup 2000 Göteborg Sim +0.65 38.12 +7.13
Entry time: 36.80 (+1.32)
Grenen officiell:  2021-12-04 10:34:13
2021-12-04 10:34:16 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner