2022-10-07   15:29:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim Regionfinal 2021, Ängelholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Sum-Sim Regionfinal 2021 Ängelholm
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 1, 200m Medley P16 - Final
Sponsor: DiTEC
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Vaide Helsingborgs Simsällskap +0.65 527 2:15.71
Entry time: 2:16.25 (-0.54)
50m: 29.51
100m: 1:04.54
(35.03)
150m: 1:44.22
(39.68)
200m: 2:15.71
(31.49)
2 Malte Svensson Helsingborgs Simsällskap +0.74 521 2:16.23 +0.52
Entry time: 2:17.30 (-1.07)
50m: 29.65
100m: 1:05.18
(35.53)
150m: 1:43.29
(38.11)
200m: 2:16.23
(32.94)
3 Jens Magnusson SK Triton +0.74 510 2:17.17 +1.46
Entry time: 2:20.78 (-3.61)
50m: 30.62
100m: 1:04.26
(33.64)
150m: 1:45.27
(41.01)
200m: 2:17.17
(31.90)
4 Jonathan Ravn Rehnström Malmö Kappsimningsklubb +0.72 504 2:17.67 +1.96
Entry time: 2:19.49 (-1.82)
50m: 28.82
100m: 1:04.19
(35.37)
150m: 1:45.80
(41.61)
200m: 2:17.67
(31.87)
5 Erik Komstedt Simklubben Sydsim +0.64 373 2:32.28 +16.57
Entry time: 2:29.63 (+2.65)
50m: 31.40
100m: 1:10.88
(39.48)
150m: 1:55.95
(45.07)
200m: 2:32.28
(36.33)
Grenen officiell:  2021-11-13 09:05:42
2021-11-13 09:05:50 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim Regionfinal 2021 Ängelholm
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 2, 200m Fjärilsim F16 - Final
Sponsor: Engelholms Glass
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Bexell Helsingborgs Simsällskap +0.59 542 2:26.65
Entry time: 2:23.74 (+2.91)
50m: 32.21
100m: 1:08.96
(36.75)
150m: 1:47.80
(38.84)
200m: 2:26.65
(38.85)
2 Teodora Petric Malmö Kappsimningsklubb +0.69 365 2:47.24 +20.59
Entry time: 2:44.70 (+2.54)
50m: 35.67
100m: 1:18.59
(42.92)
150m: 2:03.43
(44.84)
200m: 2:47.24
(43.81)
Grenen officiell:  2021-11-13 09:07:52
2021-11-13 09:08:05 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim Regionfinal 2021 Ängelholm
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 3, 100m Ryggsim P13-14 - Final
Sponsor: Freker Sport
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Langell Helsingborgs Simsällskap +0.74 438 1:03.62
Entry time: 1:06.46 (-2.84)
50m: 31.20
100m: 1:03.62
(32.42)
2 Ivar Mengelbier Malmö Kappsimningsklubb +0.67 438 1:03.63 +0.01
Entry time: 1:05.23 (-1.60)
50m: 30.74
100m: 1:03.63
(32.89)
3 Victor Sandrup Helsingborgs Simsällskap +0.59 389 1:06.20 +2.58
Entry time: 1:07.93 (-1.73)
50m: 32.54
100m: 1:06.20
(33.66)
4 Joris Jokubka Malmö Kappsimningsklubb +0.86 359 1:07.97 +4.35
Entry time: 1:07.81 (+0.16)
50m: 32.75
100m: 1:07.97
(35.22)
5 Axel Wöhl Helsingborgs Simsällskap +0.57 352 1:08.43 +4.81
Entry time: 1:07.81 (+0.62)
50m: 32.30
100m: 1:08.43
(36.13)
6 Oliver Björk Simklubben Lödde +0.65 326 1:10.22 +6.60
Entry time: 1:11.62 (-1.40)
50m: 33.76
100m: 1:10.22
(36.46)
7 Kasper Prahl Helsingborgs Simsällskap +0.69 322 1:10.49 +6.87
Entry time: 1:11.76 (-1.27)
50m: 34.00
100m: 1:10.49
(36.49)
8 Elias Lindeberg Simklubben Lödde +0.69 308 1:11.54 +7.92
Entry time: 1:14.15 (-2.61)
50m: 33.88
100m: 1:11.54
(37.66)
9 Cristian Stefan Nicoara Simklubben Sydsim +0.73 308 1:11.55 +7.93
Entry time: 1:23.31 (-11.76)
50m: 34.26
100m: 1:11.55
(37.29)
10 Ludvig Bartolek Helsingborgs Simsällskap +0.70 306 1:11.72 +8.10
Entry time: 1:12.68 (-0.96)
50m: 35.26
100m: 1:11.72
(36.46)
11 Wille Zetterström Helsingborgs Simsällskap +0.86 297 1:12.41 +8.79
Entry time: 1:13.56 (-1.15)
50m: 34.43
100m: 1:12.41
(37.98)
12 Sam Bengtsson Nimander SK Triton +0.65 291 1:12.91 +9.29
Entry time: 1:15.48 (-2.57)
50m: 35.38
100m: 1:12.91
(37.53)
13 Henry Palm Landskrona Simsällskap +0.62 272 1:14.57 +10.95
Entry time: 1:16.18 (-1.61)
50m: 36.39
100m: 1:14.57
(38.18)
14 Maxx Broberg Helsingborgs Simsällskap +0.86 266 1:15.06 +11.44
Entry time: 1:20.43 (-5.37)
50m: 36.89
100m: 1:15.06
(38.17)
15 Noel Ardenvik Helsingborgs Simsällskap +0.70 265 1:15.20 +11.58
Entry time: 1:13.42 (+1.78)
50m: 37.28
100m: 1:15.20
(37.92)
16 Hugo Mirvéus SK Triton +0.77 260 1:15.69 +12.07
Entry time: 1:18.72 (-3.03)
50m: 36.89
100m: 1:15.69
(38.80)
17 Vilmer Johansson Rönqvist Landskrona Simsällskap 250 1:16.65 +13.03
Entry time: 1:20.14 (-3.49)
50m: 37.06
100m: 1:16.65
(39.59)
18 Hampus Björkdahl Simklubben Lödde +0.78 249 1:16.76 +13.14
Entry time: 1:20.52 (-3.76)
50m: 37.34
100m: 1:16.76
(39.42)
19 Filip Jälminger Helsingborgs Simsällskap +0.73 247 1:16.99 +13.37
Entry time: 1:17.19 (-0.20)
50m: 37.12
100m: 1:16.99
(39.87)
20 Ludwig Sandén Simklubben Sydsim +0.80 242 1:17.49 +13.87
Entry time: 1:18.13 (-0.64)
50m: 37.47
100m: 1:17.49
(40.02)
21 Elliot Sandberg Helsingborgs Simsällskap +0.76 236 1:18.11 +14.49
Entry time: 1:17.77 (+0.34)
50m: 38.51
100m: 1:18.11
(39.60)
22 Samuel Ask Malmö Kappsimningsklubb +0.79 235 1:18.25 +14.63
Entry time: 1:17.42 (+0.83)
50m: 37.38
100m: 1:18.25
(40.87)
23 Elliot Poggi Rosenberg Ängelholms Simsällskap +0.72 225 1:19.45 +15.83
Entry time: 1:17.81 (+1.64)
50m: 38.83
100m: 1:19.45
(40.62)
24 Melvin Falk Malmö Kappsimningsklubb 192 1:23.71 +20.09
Entry time: 1:22.65 (+1.06)
50m: 40.69
100m: 1:23.71
(43.02)
25 Alp Naoumov Malmö Kappsimningsklubb +0.84 192 1:23.77 +20.15
Entry time: 1:23.37 (+0.40)
50m: 41.29
100m: 1:23.77
(42.48)
Grenen officiell:  2021-11-13 09:21:40
2021-11-13 09:22:00 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim Regionfinal 2021 Ängelholm
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 4, 100m Frisim F13-14 - Final
Sponsor: ICControl media & sport
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Stenmark Ängelholms Simsällskap +0.71 570 1:00.60
Entry time: 59.64 (+0.96)
50m: 28.78
100m: 1:00.60
(31.82)
2 Emelina Bech Malmö Kappsimningsklubb +0.68 536 1:01.85 +1.25
Entry time: 1:02.97 (-1.12)
50m: 29.84
100m: 1:01.85
(32.01)
3 Emma Maric Landskrona Simsällskap +0.68 524 1:02.30 +1.70
Entry time: 1:02.12 (+0.18)
50m: 29.47
100m: 1:02.30
(32.83)
4 Anna Jörgensen SK Triton +0.65 520 1:02.48 +1.88
Entry time: 1:00.94 (+1.54)
50m: 30.02
100m: 1:02.48
(32.46)
5 Tosca Nilbo Burren Helsingborgs Simsällskap +0.72 513 1:02.74 +2.14
Entry time: 1:02.58 (+0.16)
50m: 30.03
100m: 1:02.74
(32.71)
6 Liv Stalbohm SK Triton +0.77 500 1:03.31 +2.71
Entry time: 1:02.61 (+0.70)
50m: 30.33
100m: 1:03.31
(32.98)
7 Emma Hägglund Helsingborgs Simsällskap +0.69 489 1:03.78 +3.18
Entry time: 1:04.35 (-0.57)
50m: 30.51
100m: 1:03.78
(33.27)
8 Eyla Lidberg Helsingborgs Simsällskap +0.67 487 1:03.86 +3.26
Entry time: 1:04.90 (-1.04)
50m: 30.61
100m: 1:03.86
(33.25)
9 Vilda Berg Simklubben Lödde +0.66 484 1:03.96 +3.36
Entry time: 1:05.76 (-1.80)
50m: 30.60
100m: 1:03.96
(33.36)
10 Maja Bengtsson Helsingborgs Simsällskap +0.77 459 1:05.11 +4.51
Entry time: 1:06.10 (-0.99)
50m: 31.64
100m: 1:05.11
(33.47)
11 Celina Seuranen Malmö Kappsimningsklubb +0.67 456 1:05.28 +4.68
Entry time: 1:04.48 (+0.80)
50m: 31.14
100m: 1:05.28
(34.14)
12 Mindalin Sjöholm Landskrona Simsällskap +0.79 455 1:05.29 +4.69
Entry time: 1:05.41 (-0.12)
50m: 30.68
100m: 1:05.29
(34.61)
13 Sofia Pojmark Helsingborgs Simsällskap +0.61 455 1:05.31 +4.71
Entry time: 1:06.52 (-1.21)
50m: 31.41
100m: 1:05.31
(33.90)
14 Hedda Lennartsson Malmö Kappsimningsklubb +0.66 454 1:05.36 +4.76
Entry time: 1:05.10 (+0.26)
50m: 30.74
100m: 1:05.36
(34.62)
15 Alicia Ekelund Malmö Kappsimningsklubb +0.68 450 1:05.56 +4.96
Entry time: 1:05.23 (+0.33)
50m: 30.86
100m: 1:05.56
(34.70)
16 Frida Paulsson Malmö Kappsimningsklubb +0.71 449 1:05.58 +4.98
Entry time: 1:08.06 (-2.48)
50m: 30.85
100m: 1:05.58
(34.73)
17 Fanny Paulsson Malmö Kappsimningsklubb +0.65 438 1:06.16 +5.56
Entry time: 1:07.15 (-0.99)
50m: 31.72
100m: 1:06.16
(34.44)
18 Vera Harrysson Ängelholms Simsällskap +0.85 416 1:07.27 +6.67
Entry time: 1:07.79 (-0.52)
50m: 33.09
100m: 1:07.27
(34.18)
19 Olivia Brantmark Malmö Kappsimningsklubb +0.86 415 1:07.36 +6.76
Entry time: 1:07.12 (+0.24)
50m: 33.58
100m: 1:07.36
(33.78)
20 Malva Collvin Malmö Kappsimningsklubb +0.53 411 1:07.58 +6.98
Entry time: 1:06.16 (+1.42)
50m: 32.04
100m: 1:07.58
(35.54)
21 Clara Andersson Landskrona Simsällskap +0.58 403 1:08.01 +7.41
Entry time: 1:06.18 (+1.83)
50m: 32.73
100m: 1:08.01
(35.28)
22 Elin Malmgren Landskrona Simsällskap +0.60 400 1:08.18 +7.58
Entry time: 1:07.46 (+0.72)
50m: 32.13
100m: 1:08.18
(36.05)
23 Elinor Fröjd Simklubben Sydsim +0.69 389 1:08.83 +8.23
Entry time: 1:07.22 (+1.61)
50m: 32.92
100m: 1:08.83
(35.91)
Grenen officiell:  2021-11-13 09:29:28
2021-11-13 09:29:35 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim Regionfinal 2021 Ängelholm
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 5, 200m Frisim P15 - Final
Sponsor: Kunskapsporten Vattnets Hus
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ted Nilsson Simklubben Lödde +0.72 547 2:01.47
Entry time: 2:04.03 (-2.56)
50m: 28.17
100m: 58.93
(30.76)
150m: 1:30.69
(31.76)
200m: 2:01.47
(30.78)
2 Viggo Holst Helsingborgs Simsällskap +0.67 536 2:02.33 +0.86
Entry time: 2:08.69 (-6.36)
50m: 27.96
100m: 58.92
(30.96)
150m: 1:31.17
(32.25)
200m: 2:02.33
(31.16)
3 Erik Näsström Helsingborgs Simsällskap +0.73 535 2:02.38 +0.91
Entry time: 2:03.75 (-1.37)
50m: 28.07
100m: 59.02
(30.95)
150m: 1:31.55
(32.53)
200m: 2:02.38
(30.83)
4 Stefan Kovacevic Helsingborgs Simsällskap +0.73 495 2:05.60 +4.13
Entry time: 2:06.34 (-0.74)
50m: 29.00
100m: 1:00.12
(31.12)
150m: 1:33.18
(33.06)
200m: 2:05.60
(32.42)
5 Melvin Losvall Helsingborgs Simsällskap +0.61 486 2:06.31 +4.84
Entry time: 2:08.61 (-2.30)
50m: 29.36
100m: 1:01.56
(32.20)
150m: 1:34.00
(32.44)
200m: 2:06.31
(32.31)
6 Vidar Green Helsingborgs Simsällskap +0.78 460 2:08.65 +7.18
Entry time: 2:15.52 (-6.87)
50m: 28.52
100m: 1:01.09
(32.57)
150m: 1:34.82
(33.73)
200m: 2:08.65
(33.83)
7 Emil Flodmark Ängelholms Simsällskap +0.66 435 2:11.07 +9.60
Entry time: 2:12.78 (-1.71)
50m: 29.66
100m: 1:03.21
(33.55)
150m: 1:37.20
(33.99)
200m: 2:11.07
(33.87)
8 Aron Westberg Simklubben Lödde +0.75 427 2:11.88 +10.41
Entry time: 2:09.70 (+2.18)
50m: 29.54
100m: 1:02.33
(32.79)
150m: 1:37.06
(34.73)
200m: 2:11.88
(34.82)
9 Axel Bech Malmö Kappsimningsklubb +0.68 427 2:11.94 +10.47
Entry time: 2:13.82 (-1.88)
50m: 29.37
100m: 1:02.65
(33.28)
150m: 1:37.59
(34.94)
200m: 2:11.94
(34.35)
10 Marius Jensen Simklubben Hajen +0.71 412 2:13.51 +12.04
Entry time: 2:44.81 (-31.30)
50m: 29.20
100m: 1:02.53
(33.33)
150m: 1:37.64
(35.11)
200m: 2:13.51
(35.87)
11 Elias Rudiger Malmö Kappsimningsklubb +0.70 404 2:14.31 +12.84
Entry time: 2:11.94 (+2.37)
50m: 29.38
100m: 1:01.99
(32.61)
150m: 1:38.00
(36.01)
200m: 2:14.31
(36.31)
12 Teo Cokalic Helsingborgs Simsällskap +0.72 404 2:14.34 +12.87
Entry time: 2:12.10 (+2.24)
50m: 29.98
100m: 1:03.51
(33.53)
150m: 1:38.74
(35.23)
200m: 2:14.34
(35.60)
13 Zach Widstrand SK Triton +0.68 403 2:14.47 +13.00
Entry time: 2:19.02 (-4.55)
50m: 30.18
100m: 1:02.97
(32.79)
150m: 1:38.28
(35.31)
200m: 2:14.47
(36.19)
14 Filip Brodelius Malmö Kappsimningsklubb +0.68 390 2:15.94 +14.47
Entry time: 2:16.62 (-0.68)
50m: 30.72
100m: 1:04.88
(34.16)
150m: 1:40.78
(35.90)
200m: 2:15.94
(35.16)
15 Alexander Ljungdahl Ängelholms Simsällskap +0.70 380 2:17.09 +15.62
Entry time: 2:21.38 (-4.29)
50m: 30.16
100m: 1:04.49
(34.33)
150m: 1:40.73
(36.24)
200m: 2:17.09
(36.36)
16 Albin Windahl Klippans Simsällskap +0.67 366 2:18.88 +17.41
Entry time: 2:18.42 (+0.46)
50m: 30.11
100m: 1:04.75
(34.64)
150m: 1:42.19
(37.44)
200m: 2:18.88
(36.69)
17 Rasmus Mårtensson SK Triton +0.66 340 2:22.32 +20.85
Entry time: 2:25.98 (-3.66)
50m: 31.28
100m: 1:07.57
(36.29)
150m: 1:45.91
(38.34)
200m: 2:22.32
(36.41)
18 Ednand Zeneli Helsingborgs Simsällskap +0.76 332 2:23.41 +21.94
Entry time: 2:22.34 (+1.07)
50m: 32.66
100m: 1:08.97
(36.31)
150m: 1:46.23
(37.26)
200m: 2:23.41
(37.18)
19 Algot Wassenius Klippans Simsällskap +0.82 258 2:35.96 +34.49
Entry time: 2:38.03 (-2.07)
50m: 36.28
100m: 1:16.49
(40.21)
150m: 1:57.16
(40.67)
200m: 2:35.96
(38.80)
- Henri Moreau Klippans Simsällskap +0.63 DSQ
- Oscar victor Mendes Ängelholms Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-11-13 09:38:55
2021-11-13 09:40:51 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim Regionfinal 2021 Ängelholm
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 6, 200m Frisim F15 - Final
Sponsor: Timecenter AB
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kerstin Cederlund Helsingborgs Simsällskap +0.78 626 2:09.03
Entry time: 2:11.40 (-2.37)
50m: 30.36
100m: 1:02.80
(32.44)
150m: 1:35.77
(32.97)
200m: 2:09.03
(33.26)
2 Lava Piuva Malmö Kappsimningsklubb +0.73 624 2:09.22 +0.19
Entry time: 2:10.17 (-0.95)
50m: 30.22
100m: 1:02.49
(32.27)
150m: 1:36.03
(33.54)
200m: 2:09.22
(33.19)
3 Ella Berg Helsingborgs Simsällskap +0.70 600 2:10.87 +1.84
Entry time: 2:12.82 (-1.95)
50m: 30.69
100m: 1:03.46
(32.77)
150m: 1:37.19
(33.73)
200m: 2:10.87
(33.68)
4 Moa Ekberg Landskrona Simsällskap +0.73 581 2:12.33 +3.30
Entry time: 2:13.02 (-0.69)
50m: 29.99
100m: 1:02.61
(32.62)
150m: 1:37.18
(34.57)
200m: 2:12.33
(35.15)
5 Hilda Hou Vasiiliagou Helsingborgs Simsällskap +0.62 542 2:15.42 +6.39
Entry time: 2:13.48 (+1.94)
50m: 31.55
100m: 1:05.71
(34.16)
150m: 1:40.59
(34.88)
200m: 2:15.42
(34.83)
6 Alma Palmö Helsingborgs Simsällskap +0.73 530 2:16.40 +7.37
Entry time: 2:17.62 (-1.22)
50m: 31.50
100m: 1:06.49
(34.99)
150m: 1:41.24
(34.75)
200m: 2:16.40
(35.16)
7 Sally Persson Helsingborgs Simsällskap +0.77 524 2:16.90 +7.87
Entry time: 2:16.76 (+0.14)
50m: 31.50
100m: 1:06.18
(34.68)
150m: 1:41.93
(35.75)
200m: 2:16.90
(34.97)
8 Lovisa Sjöholm Klippans Simsällskap +0.70 506 2:18.56 +9.53
Entry time: 2:20.07 (-1.51)
50m: 30.33
100m: 1:05.63
(35.30)
150m: 1:42.51
(36.88)
200m: 2:18.56
(36.05)
9 Maja Jensen Landskrona Simsällskap +0.66 499 2:19.15 +10.12
Entry time: 2:18.13 (+1.02)
50m: 30.83
100m: 1:05.81
(34.98)
150m: 1:43.38
(37.57)
200m: 2:19.15
(35.77)
10 My Pettersson Landskrona Simsällskap +0.48 483 2:20.70 +11.67
Entry time: 2:17.44 (+3.26)
50m: 31.84
100m: 1:07.28
(35.44)
150m: 1:44.14
(36.86)
200m: 2:20.70
(36.56)
11 Maja Kiceec Simklubben Sydsim +0.70 465 2:22.45 +13.42
Entry time: 2:19.42 (+3.03)
50m: 32.03
100m: 1:08.86
(36.83)
150m: 1:46.36
(37.50)
200m: 2:22.45
(36.09)
12 Elsa Nordanstig Helsingborgs Simsällskap +0.73 421 2:27.29 +18.26
Entry time: 2:27.99 (-0.70)
50m: 34.16
100m: 1:11.61
(37.45)
150m: 1:50.16
(38.55)
200m: 2:27.29
(37.13)
13 Hanna Karlsson Helsingborgs Simsällskap +0.71 413 2:28.24 +19.21
Entry time: 2:31.89 (-3.65)
50m: 34.67
100m: 1:12.13
(37.46)
150m: 1:50.11
(37.98)
200m: 2:28.24
(38.13)
14 Julia Palm Landskrona Simsällskap +0.66 355 2:35.92 +26.89
Entry time: 2:37.68 (-1.76)
50m: 34.22
100m: 1:13.18
(38.96)
150m: 1:54.06
(40.88)
200m: 2:35.92
(41.86)
15 Julia Björk Höganäs Simsällskap +0.79 352 2:36.38 +27.35
Entry time: 2:36.30 (+0.08)
50m: 34.91
100m: 1:15.29
(40.38)
150m: 1:57.02
(41.73)
200m: 2:36.38
(39.36)
16 Tyra Mårtensson Simklubben Hajen +0.73 315 2:42.25 +33.22
Entry time: 2:42.28 (-0.03)
50m: 35.64
100m: 1:15.76
(40.12)
150m: 1:59.25
(43.49)
200m: 2:42.25
(43.00)
Grenen officiell:  2021-11-13 09:48:16
2021-11-13 09:48:20 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim Regionfinal 2021 Ängelholm
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 7, 50m Fjärilsim P16 - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bill Beckman Malmö Kappsimningsklubb +0.63 629 25.38
Entry time: 25.36 (+0.02)
2 Casper Kristensen Landskrona Simsällskap +0.52 498 27.43 +2.05
Entry time: 27.59 (-0.16)
3 Seth Nillund Malmö Kappsimningsklubb +0.59 488 27.61 +2.23
Entry time: 28.01 (-0.40)
4 Victor Borg SK Triton +0.64 480 27.77 +2.39
Entry time: 27.77 (=)
5 Jonathan Ravn Rehnström Malmö Kappsimningsklubb +0.69 479 27.79 +2.41
Entry time: 28.17 (-0.38)
6 Ludvig Hoff Landskrona Simsällskap +0.69 477 27.82 +2.44
Entry time: 27.93 (-0.11)
7 Anton Liebenhagen Landskrona Simsällskap +0.65 435 28.69 +3.31
Entry time: 29.17 (-0.48)
8 Patrik Eidenhag Ängelholms Simsällskap +0.76 246 34.69 +9.31
Entry time: 36.10 (-1.41)
Grenen officiell:  2021-11-13 09:50:14
2021-11-13 09:51:18 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim Regionfinal 2021 Ängelholm
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 8, 50m Bröstsim F16 - Final
Sponsor: Däckperfekt AB
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Landälv Helsingborgs Simsällskap +0.68 619 33.51
Entry time: 32.83 (+0.68)
2 Livia Sjunnesson Landskrona Simsällskap +0.69 591 34.03 +0.52
Entry time: 33.75 (+0.28)
3 Erma Duratovic Föreningen Trelleborg Sim +0.61 587 34.10 +0.59
Entry time: 34.62 (-0.52)
4 Zinna Bengtsson Nimander SK Triton +0.58 583 34.17 +0.66
Entry time: 33.96 (+0.21)
5 Amanda Persson Malmö Kappsimningsklubb +0.70 564 34.56 +1.05
Entry time: 34.23 (+0.33)
6 Nora Olsson Malmö Kappsimningsklubb +0.80 518 35.54 +2.03
Entry time: 36.54 (-1.00)
7 Ebba Holm Malmö Kappsimningsklubb +0.67 415 38.28 +4.77
Entry time: 37.27 (+1.01)
8 Tyra Hjorth Klippans Simsällskap +0.79 363 40.01 +6.50
Entry time: 42.25 (-2.24)
9 Emma Ingner Malmö Kappsimningsklubb +0.62 334 41.16 +7.65
Entry time: 41.81 (-0.65)
- Lovisa Rosenström Ängelholms Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-11-13 09:55:07
2021-11-13 09:55:11 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim Regionfinal 2021 Ängelholm
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 9, 200m Bröstsim P13-14 - Final
Sponsor: ICA Supermarket Arons i Hjärnarp
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Björnström SK Triton +0.72 453 2:36.42
Entry time: 2:34.41 (+2.01)
50m: 35.72
100m: 1:15.32
(39.60)
150m: 1:56.22
(40.90)
200m: 2:36.42
(40.20)
2 Albin Nyholm SK Triton +0.78 435 2:38.57 +2.15
Entry time: 2:38.17 (+0.40)
50m: 34.31
100m: 1:14.49
(40.18)
150m: 1:56.27
(41.78)
200m: 2:38.57
(42.30)
3 Markus Thorsson Simklubben Hajen +0.74 408 2:41.94 +5.52
Entry time: 2:45.27 (-3.33)
50m: 35.98
100m: 1:16.07
(40.09)
150m: 1:58.43
(42.36)
200m: 2:41.94
(43.51)
4 Maxx Broberg Helsingborgs Simsällskap +0.80 400 2:43.08 +6.66
Entry time: 2:42.97 (+0.11)
50m: 36.19
100m: 1:16.53
(40.34)
150m: 1:59.31
(42.78)
200m: 2:43.08
(43.77)
5 Stefan Ivan Malmö Kappsimningsklubb +0.64 397 2:43.36 +6.94
Entry time: 2:43.65 (-0.29)
50m: 35.10
100m: 1:16.62
(41.52)
150m: 2:00.60
(43.98)
200m: 2:43.36
(42.76)
6 Noel Ardenvik Helsingborgs Simsällskap +0.67 376 2:46.43 +10.01
Entry time: 2:48.89 (-2.46)
50m: 37.06
100m: 1:19.27
(42.21)
150m: 2:03.27
(44.00)
200m: 2:46.43
(43.16)
7 Viljamas  Aniulis Klippans Simsällskap +0.61 322 2:55.31 +18.89
Entry time: 2:51.07 (+4.24)
50m: 37.77
100m: 1:22.26
(44.49)
150m: 2:08.66
(46.40)
200m: 2:55.31
(46.65)
8 Joel Eidenhag Ängelholms Simsällskap +0.70 311 2:57.19 +20.77
Entry time: 3:03.17 (-5.98)
50m: 39.32
100m: 1:24.27
(44.95)
150m: 2:10.72
(46.45)
200m: 2:57.19
(46.47)
9 Melker Thalin Malmö Kappsimningsklubb +0.78 290 3:01.44 +25.02
Entry time: 3:04.63 (-3.19)
50m: 41.69
100m: 1:28.77
(47.08)
150m: 2:15.72
(46.95)
200m: 3:01.44
(45.72)
10 Elliot Poggi Rosenberg Ängelholms Simsällskap +0.54 243 3:12.30 +35.88
Entry time: 3:06.65 (+5.65)
50m: 43.43
100m: 1:33.08
(49.65)
150m: 2:24.17
(51.09)
200m: 3:12.30
(48.13)
11 Hugo Mirvéus SK Triton +0.81 242 3:12.70 +36.28
Entry time: 3:30.11 (-17.41)
50m: 43.00
100m: 1:32.47
(49.47)
150m: 2:24.11
(51.64)
200m: 3:12.70
(48.59)
12 David Kjellander Hansen Simklubben Sydsim +0.65 207 3:23.10 +46.68
Entry time: 3:26.75 (-3.65)
50m: 44.74
100m: 1:37.48
(52.74)
150m: 2:31.96
(54.48)
200m: 3:23.10
(51.14)
13 Melvin Delfin Simklubben Lödde +0.59 204 3:24.01 +47.59
Entry time: 3:32.72 (-8.71)
50m: 44.29
100m: 1:37.05
(52.76)
150m: 2:30.82
(53.77)
200m: 3:24.01
(53.19)
14 Oscar Samberg Simklubben Sydsim +0.99 163 3:39.63 +1:03.21
Entry time: 3:34.69 (+4.94)
50m: 48.00
100m: 1:43.21
(55.21)
150m: 2:40.98
(57.77)
200m: 3:39.63
(58.65)
Grenen officiell:  2021-11-13 10:03:13
2021-11-13 10:03:16 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim Regionfinal 2021 Ängelholm
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 10, 200m Ryggsim F13-14 - Final
Sponsor: Nolato MediTor AB
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Hultberg Kullberg Helsingborgs Simsällskap +0.71 562 2:24.07
Entry time: 2:24.72 (-0.65)
50m: 34.19
100m: 1:10.87
(36.68)
150m: 1:48.49
(37.62)
200m: 2:24.07
(35.58)
2 Julia Almquist SK Triton +0.69 504 2:29.36 +5.29
Entry time: 2:24.70 (+4.66)
50m: 35.00
100m: 1:13.05
(38.05)
150m: 1:52.15
(39.10)
200m: 2:29.36
(37.21)
3 Emma Hägglund Helsingborgs Simsällskap +0.79 442 2:36.07 +12.00
Entry time: 2:34.55 (+1.52)
50m: 36.61
100m: 1:16.27
(39.66)
150m: 1:56.85
(40.58)
200m: 2:36.07
(39.22)
4 Amanda Blomkvist Landskrona Simsällskap +0.75 428 2:37.80 +13.73
Entry time: 2:39.13 (-1.33)
50m: 36.26
100m: 1:16.01
(39.75)
150m: 1:57.29
(41.28)
200m: 2:37.80
(40.51)
5 Alicia Olsson Malmö Kappsimningsklubb +0.85 427 2:37.87 +13.80
Entry time: 2:41.31 (-3.44)
50m: 38.00
100m: 1:17.49
(39.49)
150m: 1:58.18
(40.69)
200m: 2:37.87
(39.69)
6 Julia Bruér Simklubben Hajen +0.61 427 2:37.92 +13.85
Entry time: 2:43.41 (-5.49)
50m: 36.74
100m: 1:16.67
(39.93)
150m: 1:57.96
(41.29)
200m: 2:37.92
(39.96)
7 Anna Jörgensen SK Triton +0.81 422 2:38.50 +14.43
Entry time: 2:37.49 (+1.01)
50m: 37.05
100m: 1:17.42
(40.37)
150m: 1:58.77
(41.35)
200m: 2:38.50
(39.73)
8 Maja Bengtsson Helsingborgs Simsällskap +0.74 410 2:39.99 +15.92
Entry time: 2:37.62 (+2.37)
50m: 37.05
100m: 1:17.39
(40.34)
150m: 1:58.88
(41.49)
200m: 2:39.99
(41.11)
9 Anna Gutenwik Simklubben Hajen +0.45 378 2:44.47 +20.40
Entry time: 2:58.41 (-13.94)
50m: 37.94
100m: 1:19.17
(41.23)
150m: 2:02.48
(43.31)
200m: 2:44.47
(41.99)
10 Zamie Skog Helsingborgs Simsällskap +0.83 365 2:46.29 +22.22
Entry time: 2:49.20 (-2.91)
50m: 39.33
100m: 1:22.12
(42.79)
150m: 2:05.41
(43.29)
200m: 2:46.29
(40.88)
11 Moa Haglund Simklubben Sydsim +0.64 340 2:50.40 +26.33
Entry time: 2:51.82 (-1.42)
50m: 38.54
100m: 1:21.86
(43.32)
150m: 2:06.66
(44.80)
200m: 2:50.40
(43.74)
12 Hanna  Dahlander Simklubben Lödde +0.70 333 2:51.48 +27.41
Entry time: 3:04.96 (-13.48)
50m: 37.97
100m: 1:20.49
(42.52)
150m: 2:06.15
(45.66)
200m: 2:51.48
(45.33)
13 Signe Larzenius SK Triton +0.74 330 2:52.03 +27.96
Entry time: 2:59.39 (-7.36)
50m: 40.78
100m: 1:24.05
(43.27)
150m: 2:08.94
(44.89)
200m: 2:52.03
(43.09)
14 Gabriella Ljungdahl Ängelholms Simsällskap +0.73 325 2:52.91 +28.84
Entry time: 2:56.34 (-3.43)
50m: 38.73
100m: 1:21.80
(43.07)
150m: 2:07.25
(45.45)
200m: 2:52.91
(45.66)
15 Dehlia Svensson Helsingborgs Simsällskap +0.81 315 2:54.73 +30.66
Entry time: 2:56.42 (-1.69)
50m: 41.24
100m: 1:26.35
(45.11)
150m: 2:11.17
(44.82)
200m: 2:54.73
(43.56)
16 Ingrid Chrintz-Gath Simklubben Lödde +0.77 296 2:58.30 +34.23
Entry time: 3:02.10 (-3.80)
50m: 39.51
100m: 1:26.53
(47.02)
150m: 2:13.35
(46.82)
200m: 2:58.30
(44.95)
17 Felicia Winberg SK Triton +0.72 292 2:59.19 +35.12
Entry time: 3:01.01 (-1.82)
50m: 41.15
100m: 1:25.89
(44.74)
150m: 2:12.91
(47.02)
200m: 2:59.19
(46.28)
18 Maja Antonsson Landskrona Simsällskap +0.74 273 3:03.21 +39.14
Entry time: 2:58.46 (+4.75)
50m: 42.42
100m: 1:28.50
(46.08)
150m: 2:15.78
(47.28)
200m: 3:03.21
(47.43)
19 Tyra Johansson Simklubben Sydsim +0.74 269 3:04.14 +40.07
Entry time: 3:07.23 (-3.09)
50m: 43.81
100m: 1:31.12
(47.31)
150m: 2:18.42
(47.30)
200m: 3:04.14
(45.72)
20 Selma Isaksson Simklubben Sydsim +0.94 253 3:07.94 +43.87
Entry time: 3:32.51 (-24.57)
50m: 43.86
100m: 1:31.62
(47.76)
150m: 2:21.05
(49.43)
200m: 3:07.94
(46.89)
21 Patricia Pitula Klippans Simsällskap +0.74 248 3:09.26 +45.19
Entry time: 3:04.71 (+4.55)
50m: 41.65
100m: 1:29.73
(48.08)
150m: 2:19.87
(50.14)
200m: 3:09.26
(49.39)
22 Marie Rönn Frigård SK Triton +0.64 247 3:09.56 +45.49
Entry time: 3:21.92 (-12.36)
50m: 43.20
100m: 1:31.30
(48.10)
150m: 2:21.33
(50.03)
200m: 3:09.56
(48.23)
23 Alicia Christensen Vatsa Malmö Kappsimningsklubb +0.82 228 3:14.48 +50.41
Entry time: 3:23.75 (-9.27)
50m: 43.63
100m: 1:33.06
(49.43)
150m: 2:24.75
(51.69)
200m: 3:14.48
(49.73)
Grenen officiell:  2021-11-13 10:17:07
2021-11-13 10:17:09 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim Regionfinal 2021 Ängelholm
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 11, 1500m Frisim P16 - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Ravn Rehnström Malmö Kappsimningsklubb +0.69 544 17:18.81
Entry time: 18:19.35 (-1:00.54)
50m: 29.69
100m: 1:03.47
(33.78)
150m: 1:37.70
(34.23)
200m: 2:12.55
(34.85)
250m: 2:47.81
(35.26)
300m: 3:22.61
(34.80)
350m: 3:57.76
(35.15)
400m: 4:33.13
(35.37)
450m: 5:08.03
(34.90)
500m: 5:43.05
(35.02)
550m: 6:18.41
(35.36)
600m: 6:53.53
(35.12)
650m: 7:28.81
(35.28)
700m: 8:03.92
(35.11)
750m: 8:38.99
(35.07)
800m: 9:12.96
(33.97)
850m: 9:47.28
(34.32)
900m: 10:21.74
(34.46)
950m: 10:56.71
(34.97)
1000m: 11:31.69
(34.98)
1050m: 12:06.61
(34.92)
1100m: 12:41.27
(34.66)
1150m: 13:16.24
(34.97)
1200m: 13:51.20
(34.96)
1250m: 14:26.24
(35.04)
1300m: 15:01.08
(34.84)
1350m: 15:36.30
(35.22)
1400m: 16:10.95
(34.65)
1450m: 16:45.69
(34.74)
1500m: 17:18.81
(33.12)
Grenen officiell:  2021-11-13 10:34:58
2021-11-13 10:35:02 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim Regionfinal 2021 Ängelholm
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 12, 200m Frisim F16 - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vega Vollmer Helsingborgs Simsällskap +0.74 703 2:04.16
Entry time: 2:06.98 (-2.82)
50m: 29.00
100m: 59.94
(30.94)
150m: 1:32.27
(32.33)
200m: 2:04.16
(31.89)
2 Liv Bexell Helsingborgs Simsällskap +0.71 630 2:08.80 +4.64
Entry time: 2:08.03 (+0.77)
50m: 30.45
100m: 1:03.04
(32.59)
150m: 1:36.58
(33.54)
200m: 2:08.80
(32.22)
3 Zinna Bengtsson Nimander SK Triton +0.67 628 2:08.92 +4.76
Entry time: 2:10.63 (-1.71)
50m: 31.01
100m: 1:04.00
(32.99)
150m: 1:37.11
(33.11)
200m: 2:08.92
(31.81)
4 Ebba Jönsson Helsingborgs Simsällskap +0.81 616 2:09.74 +5.58
Entry time: 2:09.66 (+0.08)
50m: 30.03
100m: 1:02.70
(32.67)
150m: 1:36.53
(33.83)
200m: 2:09.74
(33.21)
5 Amalie Henriksen Malmö Kappsimningsklubb +0.67 609 2:10.26 +6.10
Entry time: 2:11.09 (-0.83)
50m: 29.77
100m: 1:03.14
(33.37)
150m: 1:36.84
(33.70)
200m: 2:10.26
(33.42)
6 Anna Stenberg Malmö Kappsimningsklubb +0.66 510 2:18.20 +14.04
Entry time: 2:18.86 (-0.66)
50m: 31.34
100m: 1:06.02
(34.68)
150m: 1:42.11
(36.09)
200m: 2:18.20
(36.09)
7 Teodora Petric Malmö Kappsimningsklubb +0.73 432 2:26.06 +21.90
Entry time: 2:23.59 (+2.47)
50m: 34.16
100m: 1:11.46
(37.30)
150m: 1:49.06
(37.60)
200m: 2:26.06
(37.00)
Grenen officiell:  2021-11-13 10:40:36
2021-11-13 10:40:39 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim Regionfinal 2021 Ängelholm
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 13, 100m Fjärilsim P15 - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ted Nilsson Simklubben Lödde +0.74 465 1:01.63
Entry time: 1:02.55 (-0.92)
50m: 28.96
100m: 1:01.63
(32.67)
2 Melvin Losvall Helsingborgs Simsällskap +0.61 434 1:03.10 +1.47
Entry time: 1:03.54 (-0.44)
50m: 29.28
100m: 1:03.10
(33.82)
3 Erik Näsström Helsingborgs Simsällskap +0.71 425 1:03.51 +1.88
Entry time: 1:02.82 (+0.69)
50m: 29.70
100m: 1:03.51
(33.81)
4 Aron Westberg Simklubben Lödde +0.80 339 1:08.50 +6.87
Entry time: 1:06.67 (+1.83)
50m: 31.25
100m: 1:08.50
(37.25)
5 Zach Widstrand SK Triton +0.63 310 1:10.54 +8.91
Entry time: 1:09.81 (+0.73)
50m: 32.95
100m: 1:10.54
(37.59)
6 Axel Bech Malmö Kappsimningsklubb +0.70 295 1:11.73 +10.10
Entry time: 1:10.30 (+1.43)
50m: 32.91
100m: 1:11.73
(38.82)
7 Elias Rudiger Malmö Kappsimningsklubb +0.73 286 1:12.48 +10.85
Entry time: 1:11.42 (+1.06)
50m: 31.97
100m: 1:12.48
(40.51)
8 Rasmus Mårtensson SK Triton +0.68 265 1:14.38 +12.75
Entry time: 1:15.01 (-0.63)
50m: 33.15
100m: 1:14.38
(41.23)
9 Henri Moreau Klippans Simsällskap +0.75 247 1:16.13 +14.50
Entry time: 1:43.43 (-27.30)
50m: 32.86
100m: 1:16.13
(43.27)
10 Ednand Zeneli Helsingborgs Simsällskap +0.74 234 1:17.46 +15.83
Entry time: 1:15.19 (+2.27)
50m: 35.58
100m: 1:17.46
(41.88)
11 Algot Wassenius Klippans Simsällskap +0.83 148 1:30.24 +28.61
Entry time: 1:29.96 (+0.28)
50m: 42.06
100m: 1:30.24
(48.18)
- Teo Cokalic Helsingborgs Simsällskap +0.79 DSQ
Grenen officiell:  2021-11-13 10:49:29
2021-11-13 10:51:01 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Resultat
Sum-Sim Regionfinal 2021 Ängelholm
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 14, 100m Fjärilsim F15 - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda Hou Vasiiliagou Helsingborgs Simsällskap +0.60 624 1:03.90
Entry time: 1:04.97 (-1.07)
50m: 30.25
100m: 1:03.90
(33.65)
2 Emma Jönsson Helsingborgs Simsällskap +0.74 564 1:06.09 +2.19
Entry time: 1:07.16 (-1.07)
50m: 30.92
100m: 1:06.09
(35.17)
3 Moa Ekberg Landskrona Simsällskap +0.72 553 1:06.50 +2.60
Entry time: 1:07.24 (-0.74)
50m: 30.99
100m: 1:06.50
(35.51)
4