2022-10-07   13:56:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim Regionfinal 2021, Ängelholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 13 november 2021 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim Regionfinal 2021 Ängelholm
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021
Gren 10, 200m Ryggsim F13-14 - Final
Sponsor: Nolato MediTor AB
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Hultberg Kullberg Helsingborgs Simsällskap +0.71 562 2:24.07
Entry time: 2:24.72 (-0.65)
50m: 34.19
100m: 1:10.87
(36.68)
150m: 1:48.49
(37.62)
200m: 2:24.07
(35.58)
2 Julia Almquist SK Triton +0.69 504 2:29.36 +5.29
Entry time: 2:24.70 (+4.66)
50m: 35.00
100m: 1:13.05
(38.05)
150m: 1:52.15
(39.10)
200m: 2:29.36
(37.21)
3 Emma Hägglund Helsingborgs Simsällskap +0.79 442 2:36.07 +12.00
Entry time: 2:34.55 (+1.52)
50m: 36.61
100m: 1:16.27
(39.66)
150m: 1:56.85
(40.58)
200m: 2:36.07
(39.22)
4 Amanda Blomkvist Landskrona Simsällskap +0.75 428 2:37.80 +13.73
Entry time: 2:39.13 (-1.33)
50m: 36.26
100m: 1:16.01
(39.75)
150m: 1:57.29
(41.28)
200m: 2:37.80
(40.51)
5 Alicia Olsson Malmö Kappsimningsklubb +0.85 427 2:37.87 +13.80
Entry time: 2:41.31 (-3.44)
50m: 38.00
100m: 1:17.49
(39.49)
150m: 1:58.18
(40.69)
200m: 2:37.87
(39.69)
6 Julia Bruér Simklubben Hajen +0.61 427 2:37.92 +13.85
Entry time: 2:43.41 (-5.49)
50m: 36.74
100m: 1:16.67
(39.93)
150m: 1:57.96
(41.29)
200m: 2:37.92
(39.96)
7 Anna Jörgensen SK Triton +0.81 422 2:38.50 +14.43
Entry time: 2:37.49 (+1.01)
50m: 37.05
100m: 1:17.42
(40.37)
150m: 1:58.77
(41.35)
200m: 2:38.50
(39.73)
8 Maja Bengtsson Helsingborgs Simsällskap +0.74 410 2:39.99 +15.92
Entry time: 2:37.62 (+2.37)
50m: 37.05
100m: 1:17.39
(40.34)
150m: 1:58.88
(41.49)
200m: 2:39.99
(41.11)
9 Anna Gutenwik Simklubben Hajen +0.45 378 2:44.47 +20.40
Entry time: 2:58.41 (-13.94)
50m: 37.94
100m: 1:19.17
(41.23)
150m: 2:02.48
(43.31)
200m: 2:44.47
(41.99)
10 Zamie Skog Helsingborgs Simsällskap +0.83 365 2:46.29 +22.22
Entry time: 2:49.20 (-2.91)
50m: 39.33
100m: 1:22.12
(42.79)
150m: 2:05.41
(43.29)
200m: 2:46.29
(40.88)
11 Moa Haglund Simklubben Sydsim +0.64 340 2:50.40 +26.33
Entry time: 2:51.82 (-1.42)
50m: 38.54
100m: 1:21.86
(43.32)
150m: 2:06.66
(44.80)
200m: 2:50.40
(43.74)
12 Hanna  Dahlander Simklubben Lödde +0.70 333 2:51.48 +27.41
Entry time: 3:04.96 (-13.48)
50m: 37.97
100m: 1:20.49
(42.52)
150m: 2:06.15
(45.66)
200m: 2:51.48
(45.33)
13 Signe Larzenius SK Triton +0.74 330 2:52.03 +27.96
Entry time: 2:59.39 (-7.36)
50m: 40.78
100m: 1:24.05
(43.27)
150m: 2:08.94
(44.89)
200m: 2:52.03
(43.09)
14 Gabriella Ljungdahl Ängelholms Simsällskap +0.73 325 2:52.91 +28.84
Entry time: 2:56.34 (-3.43)
50m: 38.73
100m: 1:21.80
(43.07)
150m: 2:07.25
(45.45)
200m: 2:52.91
(45.66)
15 Dehlia Svensson Helsingborgs Simsällskap +0.81 315 2:54.73 +30.66
Entry time: 2:56.42 (-1.69)
50m: 41.24
100m: 1:26.35
(45.11)
150m: 2:11.17
(44.82)
200m: 2:54.73
(43.56)
16 Ingrid Chrintz-Gath Simklubben Lödde +0.77 296 2:58.30 +34.23
Entry time: 3:02.10 (-3.80)
50m: 39.51
100m: 1:26.53
(47.02)
150m: 2:13.35
(46.82)
200m: 2:58.30
(44.95)
17 Felicia Winberg SK Triton +0.72 292 2:59.19 +35.12
Entry time: 3:01.01 (-1.82)
50m: 41.15
100m: 1:25.89
(44.74)
150m: 2:12.91
(47.02)
200m: 2:59.19
(46.28)
18 Maja Antonsson Landskrona Simsällskap +0.74 273 3:03.21 +39.14
Entry time: 2:58.46 (+4.75)
50m: 42.42
100m: 1:28.50
(46.08)
150m: 2:15.78
(47.28)
200m: 3:03.21
(47.43)
19 Tyra Johansson Simklubben Sydsim +0.74 269 3:04.14 +40.07
Entry time: 3:07.23 (-3.09)
50m: 43.81
100m: 1:31.12
(47.31)
150m: 2:18.42
(47.30)
200m: 3:04.14
(45.72)
20 Selma Isaksson Simklubben Sydsim +0.94 253 3:07.94 +43.87
Entry time: 3:32.51 (-24.57)
50m: 43.86
100m: 1:31.62
(47.76)
150m: 2:21.05
(49.43)
200m: 3:07.94
(46.89)
21 Patricia Pitula Klippans Simsällskap +0.74 248 3:09.26 +45.19
Entry time: 3:04.71 (+4.55)
50m: 41.65
100m: 1:29.73
(48.08)
150m: 2:19.87
(50.14)
200m: 3:09.26
(49.39)
22 Marie Rönn Frigård SK Triton +0.64 247 3:09.56 +45.49
Entry time: 3:21.92 (-12.36)
50m: 43.20
100m: 1:31.30
(48.10)
150m: 2:21.33
(50.03)
200m: 3:09.56
(48.23)
23 Alicia Christensen Vatsa Malmö Kappsimningsklubb +0.82 228 3:14.48 +50.41
Entry time: 3:23.75 (-9.27)
50m: 43.63
100m: 1:33.06
(49.43)
150m: 2:24.75
(51.69)
200m: 3:14.48
(49.73)
Grenen officiell:  2021-11-13 10:17:07
2021-11-13 10:17:09 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner