2022-09-28   02:58:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Aquarapid Knattesim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

pass 1

Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2021
Plats: Sundbybergs Simhall Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 okt 2021 till den 23 okt 2021
Gren 1, 4X50m Medley Damer - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Danderyd Simklubb 12 2:26.03
Ellen Rosander 2009 AI3609 +0.49 37.33 37.33
Isabelle Burström 2009 AV4409 41.92 1:19.25
Emma von Sydow 2009 AT1209 35.81 1:55.06
Signe Roos 2009 AQ1009 30.97 2:26.03
2 Simklubben Neptun lag Hajarn 12 2:26.22 +0.19
Nora Lovisa Edin 2010 AT5210 +0.74 39.68 39.68
Sonja Walter 2010 AG6010 43.38 1:23.06
Felicia Forss 2009 AL0409 32.30 1:55.36
Alicia Uebel 2010 AD9810 30.86 2:26.22
3 Täby Sim tjejer lag grön 12 2:26.44 +0.41
Caroline Hermansson 2010 AP7010 +0.67 39.66 39.66
Lovisa Silverbratt 2009 AQ0609 39.98 1:19.64
Ellen Franzén 2009 AS8609 34.20 1:53.84
Lily Dymling 2009 AW0409 32.60 2:26.44
4 Simklubben Neptun lag Svärdf 12 2:28.71 +2.68
Adele Ramm-Ericson 2009 AS3009 +0.74 35.82 35.82
Yolanda Taxén 2009 BB8609 46.80 1:22.62
Malva Sjödahl 2009 AD8809 33.47 1:56.09
Sofia Fahlen 2009 AL0609 32.62 2:28.71
5 Simklubben Neptun Lag Hulke 12 2:29.67 +3.64
Isabelle Wallqvist 2009 AD9809 +0.85 37.94 37.94
Emilia Lauritzen 2010 AL1410 42.86 1:20.80
Lovisa Emanuelsson 2009 AI6809 38.78 1:59.58
Melissa Stålhammar
Kierkegaard
2009 AE6609 30.09 2:29.67
6 Väsby Simsällskap 12 2:29.88 +3.85
Claire Luo 2010 AM4810 +0.58 39.32 39.32
Tilde Liljequist 2009 AI2809 43.07 1:22.39
Nathalie Falk 2010 AJ1410 34.85 1:57.24
Ella Lundgren 2009 AN9609 32.64 2:29.88
7 Solna Sundbyberg SS 04 12 2:36.92 +10.89
Daria Silinski 2009 AZ5809 +0.99 40.18 40.18
Signe Backlund 2009 AQ1409 42.50 1:22.68
Lovisa Gyllbäck 2009 AM7209 39.28 2:01.96
Ester Nilsson 2009 AU3409 34.96 2:36.92
8 Stockholms Kappsimningsklub 12 2:40.44 +14.41
Svea Knagge 2010 AQ7010 +0.67 39.05 39.05
Elin Schmidt 2009 AZ4209 44.37 1:23.42
Carolina Herlitz 2010 AK2410 39.73 2:03.15
Ida Lövblom 2010 AQ7210 37.29 2:40.44
9 Täby Sim tjejer lag gul 12 2:41.65 +15.62
Agnes Elf 2009 BA1009 +0.81 40.87 40.87
Maria Bebenek 2010 AE0410 42.75 1:23.62
Hedvig Flossing 2010 AJ8810 39.66 2:03.28
Anna Olsson 2010 AJ8410 38.37 2:41.65
10 Södertörns Power Puff Pinglor 12 2:45.02 +18.99
Emelie Dahlborn 2009 AJ0809 +0.81 40.51 40.51
Elina Lindman 2010 AF6210 41.98 1:22.49
Meya Svanljung 2010 AF6410 41.53 2:04.02
Lova Öhlin 2010 41.00 2:45.02
11 Simklubben Neptun lag lag Ido 11 2:47.60 +21.57
Alma Leinder 2010 AP6010 +0.87 43.82 43.82
Cecilia Yang 2010 AF7210 46.97 1:30.79
Nicole Nyström 2010 AK0610 40.37 2:11.16
Elsa Jannergren 2010 AK0410 36.44 2:47.60
12 Västerås Simsällskap fl 11-12 l 12 2:49.73 +23.70
Molly Vestholm 2010 AR3410 54.03 54.03
Lova Willför 2009 AS5809 43.46 1:37.49
Julia Singelman 2009 AS6409 37.49 2:14.98
Hanna Kapidzic 2010 AJ5410 34.75 2:49.73
13 Skuru Idrottsklubb 12 2:51.91 +25.88
Ella Sjökvist 2010 AM5610 +0.88 44.35 44.35
Stella Rahm 2009 AM6809 39.94 1:24.29
Clara Sartor 2010 AS3610 51.86 2:16.15
Stina Håkansson Bravell 2009 BA8209 35.76 2:51.91
14 Gustavsbergs Simsällskap 12 2:53.92 +27.89
Stella Österman 2010 AS9410 +0.91 51.35 51.35
Tora Brattgård 2009 BC9009 46.20 1:37.55
Liv Fahlen 2010 AS9210 44.71 2:22.26
Freja Nixey 2010 AW1010 31.66 2:53.92
15 Södertörns Blixten Mcqueen 11 2:54.80 +28.77
Sonja Duhlin 2010 AB8410 +0.97 45.58 45.58
Olivia Wennerberg 2010 AS4610 49.21 1:34.79
Ida Persson 2010 AT0210 42.41 2:17.20
Elsa Sigfelt 2010 AU4210 37.60 2:54.80
16 Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 12 2:57.74 +31.71
Tuva Wallner 2010 AN5610 +0.85 44.15 44.15
Cecilia Jalde 2009 AU3209 47.63 1:31.78
Lova Saari 2009 AZ5609 47.61 2:19.39
Hedda Revsäter 2009 AW8209 38.35 2:57.74
17 Västerås Simsällskap fl 11-12 l 12 2:58.12 +32.09
Stina Jansson 2010 AJ4810 +0.98 44.99 44.99
Ina Rhodin 2010 AJ5010 49.40 1:34.39
Leira Sandvall 2009 AS6009 45.63 2:20.02
Meja Stål 2009 AZ8009 38.10 2:58.12
18 Väsby Simsällskap lag 2 11 2:58.13 +32.10
Wilma Möllerberg Niska 2010 AF2010 +0.73 46.00 46.00
Ida Renholm 2010 AF1610 48.23 1:34.23
Nefeli Antoniou 2010 AE5610 44.85 2:19.08
Selena Afoworki 2010 AN0610 39.05 2:58.13
19 Västerås Simsällskap fl 11-12 l 12 3:00.74 +34.71
Selma Hekne 2010 AJ5210 +0.83 44.96 44.96
Klara Segerström 2009 AV0209 48.11 1:33.07
Alicia Körberg 2009 AS6209 40.81 2:13.88
Saga Moberg Egerås 2010 AQ6410 46.86 3:00.74
20 Turebergs Simklubb lag 1 12 3:01.00 +34.97
Siri Porelius 2010 AV1010 +0.83 53.31 53.31
Ebba Bergtass 2010 AV1810 46.95 1:40.26
Alicia Melin 2009 AE4409 39.84 2:20.10
Janina Höjertz 2010 AN9810 40.90 3:01.00
21 Täby Sim tjejer lag lila 12 3:02.81 +36.78
Kerstin Aronsson 2010 AP8010 +0.67 46.76 46.76
Olivia Lamberstam 2010 AP7210 47.28 1:34.04
Alicia Ariamard 2010 AP7810 47.80 2:21.84
Anna Klinkhardt Kinnman 2009 BA0809 40.97 3:02.81
22 Västerås Simsällskap fl 11-12 l 12 3:03.57 +37.54
Myra Fresk Sakar 2009 AU9809 +0.81 44.19 44.19
Märta Proos 2010 AR2810 47.47 1:31.66
Thilde Visti 2010 AJ5610 43.73 2:15.39
Alma Thorildsson 2010 AR3210 48.18 3:03.57
23 Stockholms Kappsimningsklub 12 3:04.03 +38.00
Ella Svanholm 2009 BC7609 +0.67 48.75 48.75
Isabelle Varsanyi 2010 AS8010 50.37 1:39.12
Rafaela Panagiotidou 2010 AQ7410 50.12 2:29.24
Elisia Witt Hjort 2009 AZ4409 34.79 3:04.03
24 Solna Sundbyberg SS 04 lag 3 12 3:05.83 +39.80
Tilda Götesson-Scherman 2009 AT5009 +0.80 45.77 45.77
Lisa Alzén 2009 AZ4609 46.87 1:32.64
Isabelle Kashani 2009 AE9809 52.51 2:25.15
Hanna Sundström 2009 AV6809 40.68 3:05.83
25 Täby Sim tjejer lag blå 12 3:11.15 +45.12
Maja Magnfält 2010 AP7410 +0.88 46.12 46.12
Ella Edhäll 2010 AP7610 51.23 1:37.35
Moa De Geer 2009 AW6409 48.90 2:26.25
Isabella Akhras 2009 BC4409 44.90 3:11.15
Grenen officiell:  2021-10-23 09:26:24
2021-11-11 22:04:57 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner