2022-09-25   23:14:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Aquarapid Knattesim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

pass 1

Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2021
Plats: Sundbybergs Simhall Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 okt 2021 till den 23 okt 2021
Gren 4, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap 31.92
2 Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb 32.70 +0.78
3 Anton Chubakov 2010 Simklubben Neptun 33.04 +1.12
4 Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening 33.78 +1.86
5 Olle Ulfvebrand 2010 Västerås Simsällskap 33.81 +1.89
6 Joshua myrnäs 2010 Danderyd Simklubb 34.28 +2.36
7 Albert Strigén 2010 Södertörns Simsällskap 35.05 +3.13
8 Svante Lignell 2010 Västerås Simsällskap 35.10 +3.18
9 Tage Carlén 2010 Täby Sim 35.12 +3.20
10 Jesselton von Walden 2010 Väsby Simsällskap 35.61 +3.69
11 Vincent Martin 2010 Väsby Simsällskap 35.66 +3.74
12 Joel Köhn 2010 Solna Sundbyberg SS 04 35.92 +4.00
13 Ludvig Fredholm 2010 Täby Sim 36.48 +4.56
14 Henry Arvered 2010 Skuru Idrottsklubb 36.61 +4.69
15 Bamse Karjanmaa 2010 Täby Sim 36.62 +4.70
16 Jakov Zoric 2010 Västerås Simsällskap 37.12 +5.20
17 Hugo Vallin 2010 Simklubben Neptun 37.13 +5.21
18 David Sommar 2010 Täby Sim 37.44 +5.52
19 Didrik Lindgren 2010 Skuru Idrottsklubb 37.66 +5.74
20 Tom Linander 2010 Simklubben Neptun 37.91 +5.99
21 Alexander Wettle 2010 Täby Sim 39.56 +7.64
22 Helmer Tanskanen 2010 Västerås Simsällskap 39.63 +7.71
23 Maximilian Mazya 2010 Turebergs Simklubb 39.64 +7.72
24 Cian Lilliesköld 2010 Täby Sim 39.72 +7.80
25 Lucas Sundkvist 2010 Väsby Simsällskap 40.25 +8.33
26 Loke Hemmingsson 2010 Västerås Simsällskap 40.39 +8.47
27 Paul Rimskog 2010 Västerås Simsällskap 40.76 +8.84
27 Oskar Franzén 2010 Täby Sim 40.76 +8.84
29 Christian Georges 2010 Västerås Simsällskap 40.80 +8.88
30 Lucas Zaito 2010 Järfälla Simsällskap 41.72 +9.80
31 Maksym Madon 2010 Södertörns Simsällskap 42.45 +10.53
32 Noel Ericsson 2010 Västerås Simsällskap 42.63 +10.71
33 Edvin Björklund 2010 Västerås Simsällskap 44.56 +12.64
34 Jacob Thomsen 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 45.07 +13.15
35 Adrian Ishan 2010 Järfälla Simsällskap 46.97 +15.05
36 Arian Abbas ghomi 2010 Väsby Simsällskap 47.26 +15.34
37 Hugo Cednell 2010 Södertörns Simsällskap 47.43 +15.51
38 Oliver Svedin 2010 Väsby Simsällskap 47.45 +15.53
39 Haobo Zhao 2010 Turebergs Simklubb 47.62 +15.70
40 Sean Sawander 2010 Turebergs Simklubb 48.17 +16.25
41 August Myrberg 2010 Simklubben Neptun 48.33 +16.41
42 Isak Myrberg 2010 Simklubben Neptun 49.67 +17.75
43 Edwin Mesic 2010 Västerås Simsällskap 50.42 +18.50
44 Gustaf Engström 2010 Västerås Simsällskap 51.25 +19.33
45 Moltas Sundberg 2010 Järfälla Simsällskap 51.33 +19.41
46 Vilfred Lindgren 2010 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 52.05 +20.13
47 Hugo Ek 2010 Väsby Simsällskap 53.19 +21.27
48 Rune Helander 2010 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 57.19 +25.27
- Maximilliam Hamilton 2010 Täby Sim DSQ
- Kerem Kocer 2010 Järfälla Simsällskap DSQ
- Anand Ochirbat 2010 Väsby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-10-23 10:20:29
2021-11-11 22:05:15 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner