2022-09-30   06:15:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Aquarapid Knattesim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

pass 1

Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2021
Plats: Sundbybergs Simhall Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 okt 2021 till den 23 okt 2021
Gren 6, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap 1:07.85
50m: 32.27
100m: 1:07.85
(35.58)
2 Albin Holmgren 2009 Täby Sim 1:08.09 +0.24
50m: 32.88
100m: 1:08.09
(35.21)
3 Erik Dalhielm 2009 Väsby Simsällskap 1:11.67 +3.82
50m: 34.21
100m: 1:11.67
(37.46)
4 Oscar Smids 2009 Täby Sim 1:11.72 +3.87
50m: 34.06
100m: 1:11.72
(37.66)
5 Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun 1:12.79 +4.94
50m: 33.95
100m: 1:12.79
(38.84)
6 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening 1:13.28 +5.43
50m: 33.55
100m: 1:13.28
(39.73)
7 Erik Andrén 2009 Väsby Simsällskap 1:13.76 +5.91
50m: 34.78
100m: 1:13.76
(38.98)
8 Max Alsen 2009 Täby Sim 1:14.80 +6.95
50m: 35.96
100m: 1:14.80
(38.84)
9 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 1:16.28 +8.43
50m: 36.40
100m: 1:16.28
(39.88)
10 Elliot Engström 2009 Lidingö Simklubb 1:16.51 +8.66
50m: 36.36
100m: 1:16.51
(40.15)
11 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:16.57 +8.72
50m: 35.92
100m: 1:16.57
(40.65)
12 Adam Hniopek 2009 Väsby Simsällskap 1:17.20 +9.35
50m: 37.48
100m: 1:17.20
(39.72)
13 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim 1:17.74 +9.89
50m: 36.96
100m: 1:17.74
(40.78)
14 Einar Rutberg 2009 Danderyd Simklubb 1:17.91 +10.06
50m: 36.66
100m: 1:17.91
(41.25)
15 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb 1:18.45 +10.60
50m: 36.74
100m: 1:18.45
(41.71)
16 Oorjit Borra 2009 Väsby Simsällskap 1:18.87 +11.02
50m: 35.53
100m: 1:18.87
(43.34)
17 Erik Gylje 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 1:19.36 +11.51
50m: 36.55
100m: 1:19.36
(42.81)
18 Frank Rosén 2009 Simklubben Neptun 1:20.14 +12.29
50m: 39.22
100m: 1:20.14
(40.92)
19 Malte Steinle 2009 Täby Sim 1:21.57 +13.72
50m: 39.37
100m: 1:21.57
(42.20)
20 Jacob Grefberg 2009 Täby Sim 1:22.05 +14.20
50m: 38.04
100m: 1:22.05
(44.01)
21 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:22.26 +14.41
50m: 37.68
100m: 1:22.26
(44.58)
22 Erik Broms 2009 Turebergs Simklubb 1:22.73 +14.88
50m: 38.34
100m: 1:22.73
(44.39)
23 Gustav Bernhardsson 2009 Spårvägen Simförening 1:22.97 +15.12
50m: 38.98
100m: 1:22.97
(43.99)
24 Axel Sedlacek 2009 Västerås Simsällskap 1:24.02 +16.17
50m: 38.61
100m: 1:24.02
(45.41)
25 David Johansson 2009 Simklubben Neptun 1:24.16 +16.31
50m: 39.11
100m: 1:24.16
(45.05)
26 Frank Jilkén 2009 Danderyd Simklubb 1:25.36 +17.51
50m: 41.02
100m: 1:25.36
(44.34)
27 Jiarui Jerry Du 2009 Södertörns Simsällskap 1:25.45 +17.60
50m: 39.55
100m: 1:25.45
(45.90)
28 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb 1:26.18 +18.33
50m: 40.95
100m: 1:26.18
(45.23)
29 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:27.17 +19.32
50m: 41.88
100m: 1:27.17
(45.29)
30 Nils Lindfors 2009 Ösmo Simsällskap 1:27.50 +19.65
50m: 42.28
100m: 1:27.50
(45.22)
31 Andre Lindberg 2009 Västerås Simsällskap 1:28.50 +20.65
50m: 39.67
100m: 1:28.50
(48.83)
32 Julijus Bliumkinas 2009 Simklubben Neptun 1:29.40 +21.55
50m: 40.83
100m: 1:29.40
(48.57)
33 Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim 1:29.96 +22.11
50m: 41.34
100m: 1:29.96
(48.62)
34 Theo Aster 2009 Ösmo Simsällskap 1:30.67 +22.82
50m: 42.03
100m: 1:30.67
(48.64)
35 August Malinoowsky 2009 Simklubben Neptun 1:30.85 +23.00
50m: 43.31
100m: 1:30.85
(47.54)
36 Kalle Värna 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:32.37 +24.52
50m: 41.86
100m: 1:32.37
(50.51)
37 Adam Bonderud 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 1:32.54 +24.69
50m: 40.85
100m: 1:32.54
(51.69)
38 Leo Groth 2009 Västerås Simsällskap 1:33.85 +26.00
50m: 45.04
100m: 1:33.85
(48.81)
39 Sebastian Mann 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 1:35.02 +27.17
50m: 44.00
100m: 1:35.02
(51.02)
40 Jimmie Boström 2009 Väsby Simsällskap 1:35.89 +28.04
50m: 43.88
100m: 1:35.89
(52.01)
41 Jonathan Sundqvist 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 1:43.71 +35.86
50m: 48.30
100m: 1:43.71
(55.41)
- Vlad Rojas 2009 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
- Amos Svenns 2009 Stockholms Kappsimningsklubb DNF
- Jules Mercier 2009 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
- Elyan Kadri 2009 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Grenen officiell:  2021-10-23 10:50:40
2021-11-11 22:05:20 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner