2022-11-28   18:25:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Aquarapid Knattesim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

pass 2

Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2021
Plats: Sundbybergs Simhall Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 okt 2021 till den 23 okt 2021
Gren 31, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brantemark 2011 Simklubben Neptun +0.74 38.26
2 Thelma Verdier 2011 Simklubben Neptun +0.69 41.59 +3.33
3 Freja Malmqvist 2012 Simklubben Neptun +0.77 42.54 +4.28
4 Lina Almayahi 2011 Väsby Simsällskap +0.70 42.79 +4.53
5 Julienne Falk 2011 Väsby Simsällskap +0.74 44.86 +6.60
6 Märta Fahlén 2011 Simklubben Neptun +0.64 45.22 +6.96
7 Linnea Glavas 2011 Ösmo Simsällskap +0.88 45.34 +7.08
8 Linnéa Milic 2011 Skuru Idrottsklubb +0.52 45.96 +7.70
9 Emily Hedlund 2011 Täby Sim +0.78 46.18 +7.92
10 Nova Westman 2011 Ösmo Simsällskap +0.77 47.24 +8.98
11 Ida Hagspiel 2011 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 47.35 +9.09
12 Matilda Bernås 2011 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 47.52 +9.26
13 Ellinor Ekelund 2011 Simklubben Neptun +0.81 47.67 +9.41
14 Elin Bengtsson 2011 Väsby Simsällskap +0.76 47.97 +9.71
15 Laura Mladenovski 2011 Stockholms Kappsimningsklubb +0.89 48.01 +9.75
16 Freja Ahlén 2012 Järfälla Simsällskap +0.78 48.89 +10.63
17 Matilda Kjellman 2011 Täby Sim +0.71 49.37 +11.11
18 Mira Elingsdotter 2012 Simklubben Neptun +0.65 49.60 +11.34
19 Sophie Gunnarsson 2011 Södertörns Simsällskap +0.97 50.13 +11.87
20 Petra Hammes 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.77 50.16 +11.90
21 Ida Nystedt 2012 Södertörns Simsällskap +0.65 50.45 +12.19
22 Tyra Leinder 2012 Simklubben Neptun +0.69 50.54 +12.28
23 Wilma Brandberg 2011 Skuru Idrottsklubb +0.82 50.92 +12.66
24 Klara Hellberg 2011 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 51.19 +12.93
25 Josephine Forvass 2013 Simklubben Neptun +0.78 51.28 +13.02
26 Sofie Arnö 2011 Turebergs Simklubb +0.75 51.43 +13.17
27 Saga Leinder 2012 Simklubben Neptun +0.72 52.16 +13.90
28 Saga Nordlander 2011 Turebergs Simklubb 53.04 +14.78
29 Vera Brickner 2012 Turebergs Simklubb +0.89 53.23 +14.97
30 Kerstin Lundström 2011 Täby Sim +0.98 53.39 +15.13
31 Mumtaz Mohamed 2011 Spårvägen Simförening +0.84 53.51 +15.25
32 Ines Andersson 2011 Ösmo Simsällskap +0.83 53.84 +15.58
33 Sigrid-Lee Pettersson 2011 Ösmo Simsällskap +0.70 53.86 +15.60
34 Ella Aronsson 2012 Turebergs Simklubb +0.54 53.89 +15.63
35 Ingrid Löfling 2011 Spårvägen Simförening +0.78 54.24 +15.98
36 Tuva Burström 2011 Väsby Simsällskap +0.75 54.55 +16.29
37 Johanna Svenheim 2011 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 54.82 +16.56
38 Matilda Lagergren 2011 Skuru Idrottsklubb +0.64 54.91 +16.65
38 Freja Kviblad 2011 Järfälla Simsällskap +0.62 54.91 +16.65
40 Clara Eld 2011 Spårvägen Simförening 55.50 +17.24
41 Alva Lund 2011 Turebergs Simklubb +0.74 55.67 +17.41
42 Iveel Ochirbat 2011 Väsby Simsällskap +0.83 55.71 +17.45
43 Alice Rosenborg 2011 Simklubben Neptun +0.73 56.02 +17.76
44 Mindra Haglund Åhlqvist 2011 Järfälla Simsällskap +0.90 56.52 +18.26
45 Saga Melin 2013 Södertörns Simsällskap +0.69 56.69 +18.43
46 Cleo Tidey 2012 Väsby Simsällskap +0.62 56.71 +18.45
47 Saara Järvelin 2012 Simklubben Neptun +0.99 57.01 +18.75
48 Lilly Alsén 2013 Täby Sim +0.64 58.88 +20.62
49 Ella Wrang 2012 Järfälla Simsällskap +0.75 59.01 +20.75
50 Naya Ndure 2012 Turebergs Simklubb +0.72 1:00.48 +22.22
51 Meya Nissen 2011 Ösmo Simsällskap +0.89 1:01.17 +22.91
52 Yara Ein-Shouka 2012 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 1:01.34 +23.08
53 Lina Ibrahim 2011 Järfälla Simsällskap +0.85 1:01.96 +23.70
54 Aura Guadad 2012 Järfälla Simsällskap +0.70 1:02.30 +24.04
55 Nova Borensjö 2012 Väsby Simsällskap +0.86 1:02.84 +24.58
56 Edith Salomonsson 2012 Simklubben Neptun +0.64 1:04.16 +25.90
57 Lilja Svensson 2012 Södertörns Simsällskap +0.62 1:04.73 +26.47
58 Sigrid Lindfors Bach 2012 Ösmo Simsällskap 1:05.61 +27.35
59 Ingrid Heggland Bylund 2012 Simklubben Neptun +0.95 1:08.34 +30.08
60 Cecilia Silver 2012 Södertörns Simsällskap +0.86 1:09.39 +31.13
61 Elle Wikström 2014 Simklubben Neptun +0.87 1:13.71 +35.45
- Blanka Schröder 2011 Skuru Idrottsklubb +0.40 DSQ
- Ingrid Käller 2012 Väsby Simsällskap +0.82 DSQ
- Ines Kadri 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.81 DSQ
- Lourdes Shaya 2011 Järfälla Simsällskap +0.97 DSQ
- Julia Lundell 2013 Södertörns Simsällskap +0.81 DSQ
- Astrid Hedenborg 2012 Simklubben Neptun DNS
- Alicia Öhrström 2013 Södertörns Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-10-23 18:10:10
2021-11-11 22:06:16 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner