2022-12-05   03:22:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Aquarapid Knattesim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

pass 2

Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2021
Plats: Sundbybergs Simhall Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 okt 2021 till den 23 okt 2021
Gren 34, 4x50m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Simklubben Neptun lag Hajen 10 2:29.28
Arman Rana 2012 AA5512 42.24 42.24
Alma Brantemark 2011 AD2211 33.37 1:15.61
Alexander Brocke 2011 AE1311 37.57 1:53.18
Ellinor Ekelund 2011 AD4411 36.10 2:29.28
2 Simklubben Neptun lag Delfin 10 2:34.26 +4.98
Casper Ramm-Ericson 2012 AA8512 37.46 37.46
Freja Malmqvist 2012 AC0212 36.08 1:13.54
Sixten Ekström 2011 AG2111 44.67 1:58.21
Märta Fahlén 2011 AD4811 36.05 2:34.26
3 Simklubben Neptun lag Silverfi 10 2:38.46 +9.18
Liam Sterby 2011 AF0711 43.19 43.19
Thelma Verdier 2011 AB0211 35.93 1:19.12
Noé Wikström 2011 AC4111 33.92 1:53.04
Alice Rosenborg 2011 AJ9611 45.42 2:38.46
4 Väsby Simsällskap 10 2:40.79 +11.51
Julienne Falk 2011 AC0611 38.53 38.53
Anton Eriksson 2011 AH7911 39.80 1:18.33
Joris Vanlandewyck 2012 AE1112 45.81 2:04.14
Lina Almayahi 2011 AB5411 36.65 2:40.79
5 Täby Sim lag grön 10 2:47.20 +17.92
Emily Hedlund 2011 AG8011 38.89 38.89
Alexander Rylander 2011 AE5711 43.35 1:22.24
Kerstin Lundström 2011 AE9211 45.14 2:07.38
Alexander Clason 2011 AE6111 39.82 2:47.20
6 Turebergs Simklubb lag 1 10 2:55.30 +26.02
Vera Brickner 2012 AB4612 42.47 42.47
Victor Bernström 2011 AB9911 40.57 1:23.04
Sofie Arnö 2011 AD9011 45.98 2:09.02
Erik Wei 2011 AH8311 46.28 2:55.30
7 Täby Sim lag gul 10 2:58.48 +29.20
Melvin Staaf 2011 AE5911 41.37 41.37
Matilda Kjellman 2011 AG8211 42.65 1:24.02
Lilly Alsén 2013 AB3013 51.40 2:15.42
Victor Elander Uddhammar 2012 AD7712 43.06 2:58.48
8 Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 10 3:00.78 +31.50
Petra Hammes 2011 AD9611 43.74 43.74
Sixten Viknäs 2011 44.37 1:28.11
Ines Kadri 2011 48.69 2:16.80
Viking Falkenbert 2011 43.98 3:00.78
9 Väsby Simsällskap lag 3 10 3:01.69 +32.41
Nova Borensjö 2012 AG0812 47.49 47.49
Elin Bengtsson 2011 AL5811 43.52 1:31.01
Leon Ahl Wiiand 2011 47.44 2:18.45
Nathan Afoworki 2012 43.24 3:01.69
10 Järfälla Simsällskap lag 2 9 3:01.79 +32.51
Philip Demirian 2012 AA6112 41.32 41.32
Freja Ahlén 2012 AC6212 45.93 1:27.25
Arvid Karlqvist 2012 AA6512 46.48 2:13.73
Ella Wrang 2012 AC6812 48.06 3:01.79
11 Solna Sundbyberg SS 04 10 3:04.31 +35.03
Karl Ansara 2011 40.19 40.19
Ebba Färnqvist 2011 AD9411 44.30 1:24.49
Eddie Johansson 2011 44.46 2:08.95
Yara Ein-Shouka 2012 55.36 3:04.31
12 Väsby Simsällskap lag 2 10 3:05.40 +36.12
Tuva Burström 2011 AL6211 42.77 42.77
Cassandra Edwards 2013 AB8413 46.21 1:28.98
Eneas Von Walden 2012 49.57 2:18.55
Josef Almayahi 2013 AB5113 46.85 3:05.40
13 Stockholms Kappsimningsklub 10 3:10.70 +41.42
Julian Flores 2012 AD5512 51.46 51.46
Johanna Svenheim 2011 44.81 1:36.27
Matilda Bernås 2011 45.90 2:22.17
Ludvig Näsström 2011 AH9511 48.53 3:10.70
14 Simklubben Neptun lag Hökar 10 3:14.79 +45.51
Harry Bergnehr 2011 AE4911 45.57 45.57
Tyra Leinder 2012 AC8212 48.48 1:34.05
Tobias Wächter 2011 AE5111 54.27 2:28.32
Saga Leinder 2012 AC8012 46.47 3:14.79
15 Simklubben Neptun lag Spigga 10 3:20.31 +51.03
Maximilan Parnfors 2011 AG6711 49.20 49.20
Saara Järvelin 2012 AE6212 45.08 1:34.28
Max Junlén 2011 AF6511 50.38 2:24.66
Ingrid Heggland Bylund 2012 AE5812 55.65 3:20.31
16 Järfälla Simsällskap lag 1 10 3:20.64 +51.36
Malte Forsberg 2012 AA5112 45.04 45.04
Bruno Eriksson 2011 AB4511 45.62 1:30.66
Mindra Haglund Åhlqvist 2011 AB2411 50.02 2:20.68
Lourdes Shaya 2011 AD6411 59.96 3:20.64
17 Simklubben Neptun lag laxarn 9 3:30.66 +1:01.3
Noah Verdier 2013 AB0513 56.00 56.00
Elle Wikström 2014 AA2014 58.67 1:54.67
Noah Ekstrand 2012 AD3112 50.40 2:45.07
Josephine Forvass 2013 AB0613 45.59 3:30.66
- Södertörns Hitta Doris 10 DSQ
Minnah Lloyd 2011 AI9411 40.84 40.84
Selena Stojanovic 2011 AI2811
Truls Forsgren 2012 AB1712
Elias Tsampazis 2011 AD2311
- Stockholms Kappsimningsklub 10 DSQ
Torsten Ruder 2012 AD5712 44.40 44.40
Maximilian Bilands 2011 AH9111 44.00 1:28.40
Laura Mladenovski 2011 AL7611
Ida Hagspiel 2011 AD6011
- Turebergs Simklubb lag 2 10 DSQ
Michkat Abdi Bulhan 2012 AB5612 44.70 44.70
Erik Holkedahl 2011 AD7111
Julia Erustes Anderberg 2011 AL6811
Charles Kirchner 2011
- Södertörns Hitta Nemo 10 DSQ
Sophie Gunnarsson 2011 AB6211 43.26 43.26
Moa Manley 2012 AD9412
Samuel Strid 2011 AH2511
Lex Fridh 2011
- Stockholms Kappsimningsklub 10 DSQ
Artemij Fissoun 2012
Klara Hellberg 2011
Viktor Widestedt 2013
Tom Thyberg 2011 AH9711
Grenen officiell:  2021-10-23 19:00:12
2021-11-11 22:06:23 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner