Results for DM kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Torsdag 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
26.98 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Esbjerg, Danmark |
31-03-2012 |
|
|
|
|
DR |
26.08 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Helsingør, Danmark |
14-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
+0.66 |
807 |
27.49 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.68 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.56 |
761 |
28.04 |
+0.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.21 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
744 |
28.24 |
+0.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
721 |
28.54 |
+1.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.60 |
717 |
28.60 |
+1.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.72 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.53 |
706 |
28.74 |
+1.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.74 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
692 |
28.93 |
+1.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
692 |
28.94 |
+1.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
682 |
29.08 |
+1.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
670 |
29.25 |
+1.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
666 |
29.30 |
+1.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
663 |
29.35 |
+1.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
662 |
29.37 |
+1.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.53 |
644 |
29.64 |
+2.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
641 |
29.68 |
+2.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.70 |
641 |
29.69 |
+2.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
639 |
29.72 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
637 |
29.74 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
633 |
29.80 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
630 |
29.85 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
627 |
29.90 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
616 |
30.08 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Zara Wendel |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.63 |
610 |
30.18 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
601 |
30.32 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linnea Hietala |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
600 |
30.34 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
599 |
30.36 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.70 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
599 |
30.36 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.61 |
592 |
30.48 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
591 |
30.50 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
590 |
30.52 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
590 |
30.52 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
584 |
30.62 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.62 |
583 |
30.63 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
577 |
30.74 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.69 |
574 |
30.80 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mira Johansson Miljeteig |
2005 |
Bergens SC |
+0.73 |
570 |
30.87 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
570 |
30.87 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.66 |
561 |
31.03 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Lyseng IF |
+0.66 |
560 |
31.05 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
551 |
31.21 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.56 |
542 |
31.39 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
540 |
31.43 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
529 |
31.64 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Louise Houe Andersen |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
524 |
31.75 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
521 |
31.80 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.95 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Totally submerged, (except for first 15m following the start or turn) during the race or at the finish |
|
|
|
|
- |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 11:26:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 11:27.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|