2022-11-27   19:00:44
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Masters mestaruusuinnit 2021

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Perjantai-ilta

Document
Tulokset
Masters mestaruusuinnit 2021
Paikka: Järjestäjä: KuUS
Allas: 50m Päivämäärä: 22 10 2021 - 24 10 2021
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 35-39 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Liubov Belousova 1983 Vanders +0.82 262 12:37.24
50m: 40.30
100m: 1:26.71
(46.41)
150m: 2:14.43
(47.72)
200m: 3:02.47
(48.04)
250m: 3:50.54
(48.07)
300m: 4:38.62
(48.08)
350m: 5:26.43
(47.81)
400m: 6:14.70
(48.27)
450m: 7:02.64
(47.94)
500m: 7:51.22
(48.58)
550m: 8:40.22
(49.00)
600m: 9:29.05
(48.83)
650m: 10:17.65
(48.60)
700m: 11:06.25
(48.60)
750m: 11:53.71
(47.46)
800m: 12:37.24
(43.53)
2 Heli Karhunen 1985 Kempeleen Pyrintö +0.78 230 13:11.08 +33.84
50m: 41.96
100m: 1:27.95
(45.99)
150m: 2:15.98
(48.03)
200m: 3:06.06
(50.08)
250m: 3:55.92
(49.86)
300m: 4:46.94
(51.02)
350m: 5:37.11
(50.17)
400m: 6:28.41
(51.30)
450m: 7:19.72
(51.31)
500m: 8:11.45
(51.73)
550m: 9:02.51
(51.06)
600m: 9:53.03
(50.52)
650m: 10:43.80
(50.77)
700m: 11:35.23
(51.43)
750m: 12:24.92
(49.69)
800m: 13:11.08
(46.16)
3 TANJA LAINE 1986 Hämeenlinnan Uimaseura +0.82 220 13:22.17 +44.93
50m: 41.41
100m: 1:29.01
(47.60)
150m: 2:18.32
(49.31)
200m: 3:09.08
(50.76)
250m: 3:59.64
(50.56)
300m: 4:50.92
(51.28)
350m: 5:41.58
(50.66)
400m: 6:33.64
(52.06)
450m: 7:24.56
(50.92)
500m: 8:16.60
(52.04)
550m: 9:07.82
(51.22)
600m: 9:59.22
(51.40)
650m: 10:50.52
(51.30)
700m: 11:42.69
(52.17)
750m: 12:32.77
(50.08)
800m: 13:22.17
(49.40)
4 Anna-Liisa Virtanen 1985 Hämeenlinnan Uimaseura +0.87 200 13:48.65 +1:11.41
50m: 43.42
100m: 1:31.58
(48.16)
150m: 2:22.65
(51.07)
200m: 3:14.58
(51.93)
250m: 4:07.43
(52.85)
300m: 4:59.80
(52.37)
350m: 5:53.36
(53.56)
400m: 6:46.35
(52.99)
450m: 7:39.97
(53.62)
500m: 8:32.56
(52.59)
550m: 9:25.10
(52.54)
600m: 10:18.26
(53.16)
650m: 11:11.01
(52.75)
700m: 12:05.00
(53.99)
750m: 12:58.17
(53.17)
800m: 13:48.65
(50.48)
5 Liisa Rantatulkkila 1982 Haukiputaan Heitto uintijaosto 181 14:15.90 +1:38.66
50m: 41.11
100m: 1:30.35
(49.24)
150m: 2:23.51
(53.16)
200m: 3:18.28
(54.77)
250m: 4:12.82
(54.54)
300m: 5:07.81
(54.99)
350m: 6:02.46
(54.65)
400m: 6:57.63
(55.17)
450m: 7:50.49
(52.86)
500m: 8:44.96
(54.47)
550m: 9:39.99
(55.03)
600m: 10:35.49
(55.50)
650m: 11:31.56
(56.07)
700m: 12:26.82
(55.26)
750m: 13:22.18
(55.36)
800m: 14:15.90
(53.72)
Laji virallinen: 22.10.2021 18.09.12
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 40-44 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Satu Rahkonen 1977 Cetus Espoo +0.61 495 10:12.72
50m: 32.75
100m: 1:09.60
(36.85)
150m: 1:47.94
(38.34)
200m: 2:26.71
(38.77)
250m: 3:05.30
(38.59)
300m: 3:44.28
(38.98)
350m: 4:22.91
(38.63)
400m: 5:01.89
(38.98)
450m: 5:41.01
(39.12)
500m: 6:20.39
(39.38)
550m: 6:59.84
(39.45)
600m: 7:39.59
(39.75)
650m: 8:18.80
(39.21)
700m: 8:57.71
(38.91)
750m: 9:36.91
(39.20)
800m: 10:12.72
(35.81)
2 Kaisa Männistö 1978 S.C. Pingviinit +0.74 317 11:50.30 +1:37.58
50m: 36.95
100m: 1:18.71
(41.76)
150m: 2:01.35
(42.64)
200m: 2:45.93
(44.58)
250m: 3:30.43
(44.50)
300m: 4:15.41
(44.98)
350m: 5:00.72
(45.31)
400m: 5:46.29
(45.57)
450m: 6:31.32
(45.03)
500m: 7:17.83
(46.51)
550m: 8:04.09
(46.26)
600m: 8:50.24
(46.15)
650m: 9:34.67
(44.43)
700m: 10:20.15
(45.48)
750m: 11:05.06
(44.91)
800m: 11:50.30
(45.24)
3 Mervi Hillukkala 1978 Kempeleen Pyrintö 282 12:18.95 +2:06.23
50m: 39.26
100m: 1:22.51
(43.25)
150m: 2:07.63
(45.12)
200m: 2:53.51
(45.88)
250m: 3:40.45
(46.94)
300m: 4:27.69
(47.24)
350m: 5:15.51
(47.82)
400m: 6:03.56
(48.05)
450m: 6:50.72
(47.16)
500m: 7:38.11
(47.39)
550m: 8:25.80
(47.69)
600m: 9:14.01
(48.21)
650m: 10:02.67
(48.66)
700m: 10:49.60
(46.93)
750m: 11:35.55
(45.95)
800m: 12:18.95
(43.40)
4 Tarja Niinisalo 1977 Cetus Espoo 216 13:27.47 +3:14.75
50m: 41.82
100m: 1:29.19
(47.37)
150m: 2:18.43
(49.24)
200m: 3:08.11
(49.68)
250m: 3:58.31
(50.20)
300m: 4:49.08
(50.77)
350m: 5:40.03
(50.95)
400m: 6:31.27
(51.24)
450m: 7:22.68
(51.41)
500m: 8:14.75
(52.07)
550m: 9:07.55
(52.80)
600m: 9:59.98
(52.43)
650m: 10:51.84
(51.86)
700m: 11:44.43
(52.59)
750m: 12:36.97
(52.54)
800m: 13:27.47
(50.50)
5 Kristiina Kangastalo-Hoda 1978 Loimaan Uimaseura 170 14:34.69 +4:21.97
50m: 44.78
100m: 1:35.84
(51.06)
150m: 2:29.64
(53.80)
200m: 3:26.01
(56.37)
250m: 4:23.02
(57.01)
300m: 5:19.08
(56.06)
350m: 6:15.49
(56.41)
400m: 7:12.96
(57.47)
450m: 8:10.46
(57.50)
500m: 9:07.14
(56.68)
550m: 10:05.07
(57.93)
600m: 10:59.12
(54.05)
650m: 11:54.45
(55.33)
700m: 12:48.28
(53.83)
750m: 13:43.16
(54.88)
800m: 14:34.69
(51.53)
6 Minttu Mustonen 1978 Cetus Espoo +0.76 145 15:22.57 +5:09.85
50m: 43.46
100m: 1:35.11
(51.65)
150m: 2:29.50
(54.39)
200m: 3:27.91
(58.41)
250m: 4:25.59
(57.68)
300m: 5:24.83
(59.24)
350m: 6:24.18
(59.35)
400m: 7:24.52
(1:00.34)
450m: 8:25.52
(1:01.00)
500m: 9:25.72
(1:00.20)
550m: 10:25.54
(59.82)
600m: 11:26.37
(1:00.83)
650m: 12:25.62
(59.25)
700m: 13:25.48
(59.86)
750m: 14:24.69
(59.21)
800m: 15:22.57
(57.88)
Laji virallinen: 22.10.2021 18.09.12
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 45-49 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sari Sipari 1975 Kouvolan Uimarit 277 12:23.21
50m: 40.32
100m: 1:24.69
(44.37)
150m: 2:10.68
(45.99)
200m: 2:57.69
(47.01)
250m: 3:44.55
(46.86)
300m: 4:31.94
(47.39)
350m: 5:19.62
(47.68)
400m: 6:06.89
(47.27)
450m: 6:54.30
(47.41)
500m: 7:42.32
(48.02)
550m: 8:30.04
(47.72)
600m: 9:18.12
(48.08)
650m: 10:05.29
(47.17)
700m: 10:51.84
(46.55)
750m: 11:38.49
(46.65)
800m: 12:23.21
(44.72)
2 Hanna Mäkinen 1976 Koovee 254 12:45.01 +21.80
50m: 41.72
100m: 1:29.65
(47.93)
150m: 2:19.31
(49.66)
200m: 3:08.43
(49.12)
250m: 3:57.74
(49.31)
300m: 4:47.04
(49.30)
350m: 5:35.49
(48.45)
400m: 6:24.51
(49.02)
450m: 7:14.39
(49.88)
500m: 8:03.49
(49.10)
550m: 8:52.06
(48.57)
600m: 9:40.65
(48.59)
650m: 10:28.58
(47.93)
700m: 11:16.18
(47.60)
750m: 12:03.12
(46.94)
800m: 12:45.01
(41.89)
Laji virallinen: 22.10.2021 18.09.12
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 50-54 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Mari Kasvio 1970 Cetus Espoo +0.83 432 10:40.98
50m: 35.13
100m: 1:14.59
(39.46)
150m: 1:54.19
(39.60)
200m: 2:34.36
(40.17)
250m: 3:14.43
(40.07)
300m: 3:54.90
(40.47)
350m: 4:35.30
(40.40)
400m: 5:16.31
(41.01)
450m: 5:56.75
(40.44)
500m: 6:37.85
(41.10)
550m: 7:18.93
(41.08)
600m: 7:59.99
(41.06)
650m: 8:40.62
(40.63)
700m: 9:21.50
(40.88)
750m: 10:02.32
(40.82)
800m: 10:40.98
(38.66)
2 Päivi Steffen 1971 ORCA Helsinki +0.63 293 12:09.72 +1:28.74
50m: 36.23
100m: 1:18.26
(42.03)
150m: 2:03.26
(45.00)
200m: 2:48.18
(44.92)
250m: 3:34.20
(46.02)
300m: 4:20.43
(46.23)
350m: 5:06.44
(46.01)
400m: 5:53.41
(46.97)
450m: 6:39.45
(46.04)
500m: 7:26.57
(47.12)
550m: 8:13.73
(47.16)
600m: 9:01.67
(47.94)
650m: 9:49.54
(47.87)
700m: 10:36.75
(47.21)
750m: 11:24.18
(47.43)
800m: 12:09.72
(45.54)
3 Imke Höfling 1970 Kajaanin Uimaseura 249 12:50.35 +2:09.37
50m: 41.07
100m: 1:28.18
(47.11)
150m: 2:16.77
(48.59)
200m: 3:05.88
(49.11)
250m: 3:54.67
(48.79)
300m: 4:43.87
(49.20)
350m: 5:32.85
(48.98)
400m: 6:22.78
(49.93)
450m: 7:12.04
(49.26)
500m: 8:01.85
(49.81)
550m: 8:51.00
(49.15)
600m: 9:40.39
(49.39)
650m: 10:29.28
(48.89)
700m: 11:18.07
(48.79)
750m: 12:05.51
(47.44)
800m: 12:50.35
(44.84)
4 Päivi Rantala 1967 Nurmijärven Uinti 216 13:27.83 +2:46.85
50m: 42.28
100m: 1:31.64
(49.36)
150m: 2:22.34
(50.70)
200m: 3:13.67
(51.33)
250m: 4:05.18
(51.51)
300m: 4:56.49
(51.31)
350m: 5:48.10
(51.61)
400m: 6:39.67
(51.57)
450m: 7:30.94
(51.27)
500m: 8:21.84
(50.90)
550m: 9:13.05
(51.21)
600m: 10:04.43
(51.38)
650m: 10:55.64
(51.21)
700m: 11:47.15
(51.51)
750m: 12:38.24
(51.09)
800m: 13:27.83
(49.59)
Laji virallinen: 22.10.2021 18.09.12
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 55-59 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tuija Tiilikka 1965 Cetus Espoo 222 13:19.91
50m: 42.87
100m: 1:32.00
(49.13)
150m: 2:21.55
(49.55)
200m: 3:11.99
(50.44)
250m: 4:03.25
(51.26)
300m: 4:54.20
(50.95)
350m: 5:45.86
(51.66)
400m: 6:36.69
(50.83)
450m: 7:27.80
(51.11)
500m: 8:18.82
(51.02)
550m: 9:09.96
(51.14)
600m: 10:01.56
(51.60)
650m: 10:53.18
(51.62)
700m: 11:44.18
(51.00)
750m: 12:33.92
(49.74)
800m: 13:19.91
(45.99)
2 Marjut Hyvönen 1966 Keravan Uimarit 207 13:39.27 +19.36
50m: 44.89
100m: 1:34.27
(49.38)
150m: 2:25.42
(51.15)
200m: 3:17.07
(51.65)
250m: 4:08.85
(51.78)
300m: 5:00.59
(51.74)
350m: 5:51.86
(51.27)
400m: 6:43.42
(51.56)
450m: 7:35.02
(51.60)
500m: 8:26.89
(51.87)
550m: 9:19.42
(52.53)
600m: 10:11.83
(52.41)
650m: 11:03.70
(51.87)
700m: 11:55.58
(51.88)
750m: 12:47.98
(52.40)
800m: 13:39.27
(51.29)
Laji virallinen: 22.10.2021 18.09.12
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 65-69 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Eeva-Kaarina Uusivuori 1956 JyväsSeudun Uinti +0.55 167 14:40.10
50m: 45.47
100m: 1:39.85
(54.38)
150m: 2:35.83
(55.98)
200m: 3:32.30
(56.47)
250m: 4:28.46
(56.16)
300m: 5:24.96
(56.50)
350m: 6:21.07
(56.11)
400m: 7:17.25
(56.18)
450m: 8:12.45
(55.20)
500m: 9:08.95
(56.50)
550m: 10:04.88
(55.93)
600m: 11:00.73
(55.85)
650m: 11:55.99
(55.26)
700m: 12:51.19
(55.20)
750m: 13:46.32
(55.13)
800m: 14:40.10
(53.78)
2 Kaarina Markkula 1952 Cetus Espoo 159 14:54.02 +13.92
50m: 47.20
100m: 1:39.93
(52.73)
150m: 2:33.44
(53.51)
200m: 3:29.17
(55.73)
250m: 4:24.77
(55.60)
300m: 5:21.55
(56.78)
350m: 6:18.29
(56.74)
400m: 7:15.27
(56.98)
450m: 8:11.96
(56.69)
500m: 9:09.21
(57.25)
550m: 10:06.98
(57.77)
600m: 11:05.05
(58.07)
650m: 12:02.64
(57.59)
700m: 13:00.62
(57.98)
750m: 13:58.22
(57.60)
800m: 14:54.02
(55.80)
3 Leena Kaseva 1954 Cetus Espoo 153 15:06.12 +26.02
50m: 48.96
100m: 1:42.93
(53.97)
150m: 2:37.15
(54.22)
200m: 3:32.68
(55.53)
250m: 4:27.52
(54.84)
300m: 5:23.89
(56.37)
350m: 6:19.80
(55.91)
400m: 7:17.06
(57.26)
450m: 8:14.31
(57.25)
500m: 9:11.53
(57.22)
550m: 10:10.27
(58.74)
600m: 11:10.94
(1:00.67)
650m: 12:10.45
(59.51)
700m: 13:09.74
(59.29)
750m: 14:08.55
(58.81)
800m: 15:06.12
(57.57)
4 Pirjo Suopela 1955 Kampuksen Plaani 101 17:19.96 +2:39.86
50m: 53.02
100m: 1:55.42
(1:02.40)
150m: 2:59.82
(1:04.40)
200m: 4:04.15
(1:04.33)
250m: 5:09.58
(1:05.43)
300m: 6:16.47
(1:06.89)
350m: 7:22.65
(1:06.18)
400m: 8:29.80
(1:07.15)
450m: 9:35.30
(1:05.50)
500m: 10:42.67
(1:07.37)
550m: 11:48.64
(1:05.97)
600m: 12:55.41
(1:06.77)
650m: 14:01.67
(1:06.26)
700m: 15:08.12
(1:06.45)
750m: 16:14.15
(1:06.03)
800m: 17:19.96
(1:05.81)
Laji virallinen: 22.10.2021 18.09.12
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 75-79 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Pirkko Siikarla 1946 Uintiklubi Nereus +0.95 95 17:42.33
50m: 58.63
100m: 2:06.30
(1:07.67)
150m: 3:14.65
(1:08.35)
200m: 4:21.69
(1:07.04)
250m: 5:29.31
(1:07.62)
300m: 6:36.59
(1:07.28)
350m: 7:44.03
(1:07.44)
400m: 8:51.35
(1:07.32)
450m: 9:58.46
(1:07.11)
500m: 11:05.32
(1:06.86)
550m: 12:12.88
(1:07.56)
600m: 13:19.98
(1:07.10)
650m: 14:28.43
(1:08.45)
700m: 15:34.38
(1:05.95)
750m: 16:40.78
(1:06.40)
800m: 17:42.33
(1:01.55)
Laji virallinen: 22.10.2021 18.09.12
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 30-34 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ira Uusoksa 1987 ORCA Helsinki +0.70 478 10:20.02
50m: 33.72
100m: 1:10.59
(36.87)
150m: 1:48.49
(37.90)
200m: 2:26.98
(38.49)
250m: 3:06.39
(39.41)
300m: 3:45.80
(39.41)
350m: 4:25.37
(39.57)
400m: 5:04.69
(39.32)
450m: 5:44.57
(39.88)
500m: 6:24.56
(39.99)
550m: 7:04.75
(40.19)
600m: 7:44.67
(39.92)
650m: 8:24.51
(39.84)
700m: 9:03.95
(39.44)
750m: 9:43.23
(39.28)
800m: 10:20.02
(36.79)
2 Tilda Rantataro 1989 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.65 401 10:56.95 +36.93
50m: 35.80
100m: 1:16.04
(40.24)
150m: 1:57.04
(41.00)
200m: 2:37.31
(40.27)
250m: 3:18.26
(40.95)
300m: 3:59.39
(41.13)
350m: 4:40.91
(41.52)
400m: 5:22.55
(41.64)
450m: 6:04.33
(41.78)
500m: 6:46.66
(42.33)
550m: 7:29.63
(42.97)
600m: 8:12.11
(42.48)
650m: 8:54.61
(42.50)
700m: 9:36.05
(41.44)
750m: 10:17.82
(41.77)
800m: 10:56.95
(39.13)
3 Minna Männikkö 1989 Kuopion Uimaseura 95 17:42.07 +7:22.05
50m: 57.51
100m: 2:00.76
(1:03.25)
150m: 3:05.81
(1:05.05)
200m: 4:12.08
(1:06.27)
250m: 5:19.33
(1:07.25)
300m: 6:27.03
(1:07.70)
350m: 7:34.71
(1:07.68)
400m: 8:41.94
(1:07.23)
450m: 9:48.94
(1:07.00)
500m: 10:56.99
(1:08.05)
550m: 12:05.12
(1:08.13)
600m: 13:13.21
(1:08.09)
650m: 14:20.52
(1:07.31)
700m: 15:28.16
(1:07.64)
750m: 16:35.84
(1:07.68)
800m: 17:42.07
(1:06.23)
Laji virallinen: 22.10.2021 18.09.12
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 25-29 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Harriet Lindfors 1993 Järvenpään Uintiklubi ry +0.65 342 11:32.75
50m: 35.04
100m: 1:14.90
(39.86)
150m: 1:57.09
(42.19)
200m: 2:40.33
(43.24)
250m: 3:24.44
(44.11)
300m: 4:09.04
(44.60)
350m: 4:53.69
(44.65)
400m: 5:38.56
(44.87)
450m: 6:23.19
(44.63)
500m: 7:08.56
(45.37)
550m: 7:53.59
(45.03)
600m: 8:39.16
(45.57)
650m: 9:23.39
(44.23)
700m: 10:08.50
(45.11)
750m: 10:51.29
(42.79)
800m: 11:32.75
(41.46)
2 Leena Rahko 1993 Haukiputaan Heitto uintijaosto 307 11:58.41 +25.66
50m: 37.21
100m: 1:19.99
(42.78)
150m: 2:04.42
(44.43)
200m: 2:50.77
(46.35)
250m: 3:36.81
(46.04)
300m: 4:23.52
(46.71)
350m: 5:09.34
(45.82)
400m: 5:56.27
(46.93)
450m: 6:42.62
(46.35)
500m: 7:29.26
(46.64)
550m: 8:14.94
(45.68)
600m: 9:01.11
(46.17)
650m: 9:46.28
(45.17)
700m: 10:31.92
(45.64)
750m: 11:15.73
(43.81)
800m: 11:58.41
(42.68)
Laji virallinen: 22.10.2021 18.09.12
22-10-2021 22.22.42 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kuopion Uimaseura

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner