Resultat för Sum-Sim Regionfinal 2021, Södertälje
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
542 |
2:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
498 |
2:18.30 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
479 |
2:20.03 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Love Sigfelt |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
392 |
2:29.72 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vidar Hagstad Västberg |
2005 |
Hellas Simklubb |
|
238 |
2:56.66 |
+42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 09:03:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 09:03:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Täby Sim |
|
510 |
2:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Griberg |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
252 |
3:09.12 |
+39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 09:06:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 09:06:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim P13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilmer Bergman |
2007 |
Wisby Simsällskap |
|
364 |
1:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
358 |
1:08.06 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
351 |
1:08.49 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
|
350 |
1:08.57 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
313 |
1:11.18 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
308 |
1:11.55 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonatan Frisendahl |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
294 |
1:12.66 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
278 |
1:13.98 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
269 |
1:14.85 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
231 |
1:18.66 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
|
226 |
1:19.31 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
225 |
1:19.37 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
204 |
1:21.98 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Renat Zaripov |
2007 |
Ösmo Simsällskap |
|
196 |
1:23.17 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
195 |
1:23.32 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ludvig Hellström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
181 |
1:25.36 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
|
173 |
1:26.65 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
144 |
1:32.12 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eric Svensson |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
143 |
1:32.37 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Stridh |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Krogstad |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 09:17:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 09:38:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim F13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
660 |
57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
574 |
1:00.46 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
566 |
1:00.72 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
542 |
1:01.62 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
536 |
1:01.86 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
524 |
1:02.32 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
494 |
1:03.53 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
481 |
1:04.09 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
447 |
1:05.72 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
446 |
1:05.74 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
434 |
1:06.36 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
|
432 |
1:06.44 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
431 |
1:06.49 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Löfgren |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
430 |
1:06.57 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
426 |
1:06.74 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
424 |
1:06.88 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
417 |
1:07.24 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
415 |
1:07.34 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
412 |
1:07.50 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
403 |
1:07.99 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Thea Severinsson |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
402 |
1:08.05 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tuva Jervaeus |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
400 |
1:08.19 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
395 |
1:08.47 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
392 |
1:08.65 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 09:20:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 09:22:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim P15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
541 |
2:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
|
539 |
2:02.10 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
474 |
2:07.40 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
431 |
2:11.48 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
419 |
2:12.73 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Bäckman |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
417 |
2:12.94 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
410 |
2:13.75 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
394 |
2:15.52 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
381 |
2:16.99 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriel Romero |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
374 |
2:17.81 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
334 |
2:23.17 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christopher Brown |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
317 |
2:25.72 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
309 |
2:26.97 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sam Asaad |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
290 |
2:30.10 |
+28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Arvid Elfwing |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
244 |
2:38.84 |
+36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 09:28:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 09:45:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Frisim F15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
543 |
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
514 |
2:17.82 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
512 |
2:18.00 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
503 |
2:18.81 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
478 |
2:21.21 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
Täby Sim |
|
425 |
2:26.77 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Wattad |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
416 |
2:27.82 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
399 |
2:29.88 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clementina Orsi |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
391 |
2:30.90 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
|
385 |
2:31.75 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meja Johansson |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
371 |
2:33.64 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
366 |
2:34.34 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
|
242 |
2:57.11 |
+41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 09:33:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 09:34:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Fjärilsim P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
537 |
26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
457 |
28.22 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
406 |
29.35 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
399 |
29.54 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vidar Hagstad Västberg |
2005 |
Hellas Simklubb |
|
221 |
35.95 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 09:49:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 09:49:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Bröstsim F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
679 |
32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
|
528 |
35.32 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
515 |
35.62 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Jacobsson |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
442 |
37.47 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
373 |
39.65 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Steen |
2005 |
Täby Sim |
|
323 |
41.62 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 09:51:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 09:52:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Bröstsim P13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
377 |
2:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
356 |
2:49.46 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
268 |
3:06.35 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
265 |
3:06.93 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
209 |
3:22.32 |
+35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
154 |
3:43.91 |
+57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 09:56:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 09:56:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Ryggsim F13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
497 |
2:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
474 |
2:32.47 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
472 |
2:32.72 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
470 |
2:32.91 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
446 |
2:35.65 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
420 |
2:38.75 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
415 |
2:39.41 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jazmine Enström |
2008 |
Wisby Simsällskap |
|
393 |
2:42.31 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leila Georgsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
388 |
2:42.97 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
360 |
2:47.06 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
347 |
2:49.24 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
317 |
2:54.43 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
315 |
2:54.63 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
311 |
2:55.40 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
|
305 |
2:56.56 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
276 |
3:02.52 |
+32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Felicia Kihlberg |
2007 |
Hellas Simklubb |
|
268 |
3:04.37 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
|
266 |
3:04.75 |
+34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
259 |
3:06.39 |
+36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
|
248 |
3:09.08 |
+38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Disa Hagstad Västberg |
2008 |
Hellas Simklubb |
|
235 |
3:12.49 |
+42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 10:13:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 10:13:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 1500m Frisim P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
416 |
18:55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 10:33:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 10:34:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Frisim F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
602 |
2:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
542 |
2:15.43 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
452 |
2:23.86 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
403 |
2:29.49 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erica Griberg |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
347 |
2:37.12 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
220 |
3:02.82 |
+52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 10:37:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 10:37:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Fjärilsim P15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
478 |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
462 |
1:01.78 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
|
460 |
1:01.86 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
354 |
1:07.49 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Repetowicz Panahi |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
306 |
1:10.85 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sam Asaad |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
200 |
1:21.61 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 10:39:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 10:39:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Fjärilsim F15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
433 |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Bäckström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
421 |
1:12.82 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Wattad |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
391 |
1:14.66 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
383 |
1:15.18 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
372 |
1:15.92 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
Täby Sim |
|
358 |
1:16.84 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bonnie Tham |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
349 |
1:17.55 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
338 |
1:18.37 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
330 |
1:19.02 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
313 |
1:20.41 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
300 |
1:21.49 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
|
296 |
1:21.93 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
|
134 |
1:46.57 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 10:45:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 10:46:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Bröstsim P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
509 |
2:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Love Sigfelt |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 11:05:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 11:05:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
656 |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
497 |
1:09.28 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
489 |
1:09.67 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Täby Sim |
|
478 |
1:10.17 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
406 |
1:14.07 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
391 |
1:15.02 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
387 |
1:15.28 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
179 |
1:37.34 |
+34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 11:08:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 11:09:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim P13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
496 |
4:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
495 |
4:28.15 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
316 |
5:11.41 |
+43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Stridh |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
293 |
5:19.46 |
+51.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
|
228 |
5:47.01 |
+1:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
198 |
6:03.75 |
+1:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
|
189 |
6:09.27 |
+1:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 11:14:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 11:15:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley F13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
573 |
2:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
516 |
2:31.89 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
484 |
2:35.18 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
474 |
2:36.22 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
472 |
2:36.41 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
468 |
2:36.92 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
423 |
2:42.25 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
405 |
2:44.61 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
403 |
2:44.85 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
400 |
2:45.28 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
398 |
2:45.62 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
394 |
2:46.12 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
394 |
2:46.16 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Signe Mueller |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
393 |
2:46.36 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
390 |
2:46.67 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thea Severinsson |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
373 |
2:49.18 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
371 |
2:49.59 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
367 |
2:50.18 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
349 |
2:53.03 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
324 |
2:57.34 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
305 |
3:01.00 |
+34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 11:28:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 11:28:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4x100m Medley P15-16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim lag 1 |
16 |
|
|
|
580 |
|
|
3:58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
AI2505 |
|
28.82 |
58.67 |
|
|
|
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Eric Risland |
2006 |
AZ2306 |
0 |
30.49 |
1:06.36 |
|
|
|
2:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Caspian Humble |
2005 |
AO6705 |
-.-- |
27.59 |
1:00.14 |
|
|
|
3:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
AR8705 |
-.-- |
25.27 |
53.64 |
|
|
|
3:58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Södertälje Simsällskap |
16 |
|
|
|
474 |
|
|
4:15.37 |
+16.56 |
|
|
|
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
AG9106 |
|
30.16 |
1:04.36 |
|
|
|
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Söderberg |
2006 |
AH0306 |
0 |
31.65 |
1:08.19 |
|
|
|
2:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Tetli |
2007 |
AH6507 |
0 |
30.30 |
1:05.35 |
|
|
|
3:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Tetli |
2005 |
AR9705 |
0 |
26.59 |
57.47 |
|
|
|
4:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Skuru Idrottsklubb |
16 |
|
|
|
363 |
|
|
4:39.02 |
+40.21 |
|
|
|
|
Eskil Bränström |
2006 |
AE3506 |
|
32.84 |
1:08.47 |
|
|
|
1:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
AS3107 |
-.-- |
36.52 |
1:19.58 |
|
|
|
2:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Manfred Bränström |
2005 |
AI6705 |
-.-- |
30.79 |
1:08.41 |
|
|
|
3:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
AP0907 |
-.-- |
29.34 |
1:02.56 |
|
|
|
4:39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
15 |
|
|
|
333 |
|
|
4:47.25 |
+48.44 |
|
|
|
|
Rasmus Bäckman |
2006 |
AD4506 |
|
32.28 |
1:06.94 |
|
|
|
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Justin Åkesson |
2006 |
AJ6106 |
0 |
36.50 |
1:18.63 |
|
|
|
2:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sam Asaad |
2006 |
AS1906 |
-.-- |
34.32 |
1:22.15 |
|
|
|
3:47.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Romero |
2006 |
AX6706 |
0 |
27.56 |
59.53 |
|
|
|
4:47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Södertörns Simsällskap |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Botvid Wiell |
2005 |
AB3305 |
|
30.75 |
1:03.89 |
|
|
|
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Love Sigfelt |
2005 |
AZ2705 |
-.-- |
33.80 |
1:13.29 |
|
|
|
2:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Storell |
2006 |
AL4106 |
0 |
28.02 |
1:00.76 |
|
|
|
3:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
AX0105 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 11:35:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 11:37:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4x100m Frisim F15-16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim lag 1 |
16 |
|
|
|
637 |
|
|
3:59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Moa Zetterström |
2005 |
AA9805 |
|
29.68 |
1:02.67 |
|
|
|
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Thermaenius |
2005 |
BB7405 |
-.-- |
29.27 |
1:01.23 |
|
|
|
2:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
BR2805 |
-.-- |
26.41 |
56.39 |
|
|
|
3:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Westerdahl |
2005 |
BG4605 |
-.-- |
28.48 |
59.62 |
|
|
|
3:59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Södertörns Simsällskap |
16 |
|
|
|
514 |
|
|
4:17.70 |
+17.79 |
|
|
|
|
Alva Qvist |
2006 |
BR5406 |
|
29.00 |
1:02.15 |
|
|
|
1:02.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Eldh |
2006 |
BA0206 |
-.-- |
28.86 |
1:01.71 |
|
|
|
2:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
BW4205 |
-.-- |
30.90 |
1:06.56 |
|
|
|
3:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natalie Nilsson |
2005 |
BV5205 |
-.-- |
30.38 |
1:07.28 |
|
|
|
4:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Skuru Idrottsklubb |
16 |
|
|
|
499 |
|
|
4:20.30 |
+20.39 |
|
|
|
|
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
|
29.64 |
1:01.20 |
|
|
|
1:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Nora Kovacs |
2006 |
AP8406 |
0 |
31.23 |
1:07.66 |
|
|
|
2:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Bonnie Tham |
2006 |
BG5406 |
-.-- |
31.28 |
1:05.97 |
|
|
|
3:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Bergström |
2005 |
AU9605 |
0 |
30.83 |
1:05.47 |
|
|
|
4:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Södertälje Simsällskap lag 1 |
16 |
|
|
|
499 |
|
|
4:20.37 |
+20.46 |
|
|
|
|
Clara Teljstedt |
2006 |
AL7806 |
|
30.75 |
1:05.54 |
|
|
|
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marit Seeliger |
2005 |
AP7205 |
0 |
30.22 |
1:03.35 |
|
|
|
2:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Forsgren |
2008 |
AL0808 |
0 |
31.60 |
1:06.67 |
|
|
|
3:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Ottosson |
2006 |
AN9206 |
0 |
31.00 |
1:04.81 |
|
|
|
4:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim lag 2 |
16 |
|
|
|
497 |
|
|
4:20.71 |
+20.80 |
|
|
|
|
Moa Nyblom |
2005 |
AA5605 |
|
30.10 |
1:03.66 |
|
|
|
1:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
AV3405 |
-.-- |
30.61 |
1:04.50 |
|
|
|
2:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rose Li |
2006 |
AV1806 |
0 |
30.59 |
1:04.59 |
|
|
|
3:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bea Hellborg |
2006 |
BQ5806 |
0 |
32.52 |
1:07.96 |
|
|
|
4:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Södertälje Simsällskap 2 |
16 |
|
|
|
396 |
|
|
4:41.24 |
+41.33 |
|
|
|
|
Elina Tshibanda |
2007 |
AB7407 |
|
32.08 |
1:09.15 |
|
|
|
1:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Klintengren |
2007 |
AH0807 |
0 |
32.85 |
1:10.51 |
|
|
|
2:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erica Griberg |
2005 |
BS4405 |
0 |
31.71 |
1:10.44 |
|
|
|
3:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Boman |
2008 |
AT3408 |
0 |
32.40 |
1:11.14 |
|
|
|
4:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
15 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Klingberg |
2006 |
AW0206 |
|
29.91 |
1:03.05 |
|
|
|
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Alice Sjödén-Sikström |
2006 |
BM0806 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Wattad |
2006 |
AI6206 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Johansson |
2006 |
BF8806 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 11:42:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 12:04:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
640 |
2:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
541 |
2:29.47 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
|
510 |
2:32.46 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
350 |
2:52.82 |
+31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
199 |
3:28.70 |
+1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 16:03:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 16:03:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Fjärilsim P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
483 |
2:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
449 |
2:21.33 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 16:06:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 16:06:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim F15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
538 |
1:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
517 |
1:08.39 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
499 |
1:09.19 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
482 |
1:09.98 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
438 |
1:12.26 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
424 |
1:13.04 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ines Wijk |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
392 |
1:14.95 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
384 |
1:15.49 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
368 |
1:16.54 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clementina Orsi |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
368 |
1:16.54 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
365 |
1:16.78 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Sjödén-Sikström |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
362 |
1:17.01 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
318 |
1:20.40 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
284 |
1:23.46 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thelma Flink |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
279 |
1:23.93 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
|
276 |
1:24.21 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Haidari |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
257 |
1:26.31 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
|
178 |
1:37.51 |
+30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 16:13:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 16:14:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim P15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
|
423 |
1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Bäckman |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
396 |
1:05.78 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
363 |
1:07.74 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
335 |
1:09.55 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christopher Brown |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
307 |
1:11.57 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
273 |
1:14.47 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Nyberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
230 |
1:18.79 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
187 |
1:24.43 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 16:18:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 16:19:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Fjärilsim F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
697 |
27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Täby Sim |
|
559 |
29.58 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
476 |
31.21 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
454 |
31.70 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Steen |
2005 |
Täby Sim |
|
387 |
33.45 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
369 |
33.98 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
302 |
36.31 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 16:20:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 16:22:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
517 |
31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
499 |
31.82 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
453 |
32.87 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Garheden |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
133 |
49.39 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 16:21:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 16:21:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Frisim F13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
607 |
2:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
557 |
2:14.20 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
497 |
2:19.38 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
494 |
2:19.61 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
472 |
2:21.79 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
440 |
2:25.15 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
438 |
2:25.37 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
426 |
2:26.67 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
424 |
2:26.90 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
407 |
2:29.00 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jazmine Enström |
2008 |
Wisby Simsällskap |
|
399 |
2:29.89 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
387 |
2:31.43 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
380 |
2:32.44 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
379 |
2:32.55 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
374 |
2:33.23 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Christensson |
2007 |
Täby Sim |
|
373 |
2:33.40 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
366 |
2:34.26 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
366 |
2:34.33 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Denise Sörnäs |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
344 |
2:37.56 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
|
324 |
2:40.77 |
+30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
321 |
2:41.23 |
+30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 16:31:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 16:31:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Ryggsim P13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
400 |
2:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
|
355 |
2:29.15 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
304 |
2:36.94 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
283 |
2:40.86 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Löwenborg |
2007 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
267 |
2:43.94 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
264 |
2:44.65 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theodore McMillan |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
253 |
2:46.95 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
|
233 |
2:51.46 |
+28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
206 |
2:58.59 |
+35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
|
181 |
3:06.58 |
+43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonatan Frisendahl |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilmer Bergman |
2007 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 16:42:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 16:42:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 1500m Frisim F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
608 |
18:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
520 |
19:01.37 |
+58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 17:13:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 17:13:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Frisim P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
|
581 |
1:59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Love Sigfelt |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
487 |
2:06.24 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
414 |
2:13.24 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 17:16:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 17:16:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Medley F15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
457 |
5:36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
372 |
5:59.80 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clementina Orsi |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
334 |
6:13.15 |
+37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
295 |
6:28.59 |
+52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 17:22:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 17:23:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 400m Medley P15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
555 |
4:45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
|
488 |
4:58.18 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 17:28:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 17:28:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Fjärilsim F13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
683 |
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
525 |
1:07.69 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
510 |
1:08.32 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
500 |
1:08.76 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
485 |
1:09.46 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Löfgren |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
431 |
1:12.27 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
405 |
1:13.77 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
368 |
1:16.17 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Mueller |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
337 |
1:18.40 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
337 |
1:18.41 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
317 |
1:20.08 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
313 |
1:20.38 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
311 |
1:20.58 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
301 |
1:21.43 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
|
300 |
1:21.56 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
293 |
1:22.22 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
289 |
1:22.57 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
|
278 |
1:23.61 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
264 |
1:25.10 |
+23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
260 |
1:25.53 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
257 |
1:25.87 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
|
253 |
1:26.30 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
246 |
1:27.06 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matilda Holmerin |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
236 |
1:28.33 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 17:34:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 17:35:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Bröstsim P13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
|
486 |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
397 |
1:15.28 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
379 |
1:16.41 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
366 |
1:17.35 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
323 |
1:20.65 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
321 |
1:20.75 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
303 |
1:22.36 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
|
301 |
1:22.56 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonatan Frisendahl |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
265 |
1:26.05 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
263 |
1:26.37 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
259 |
1:26.78 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
259 |
1:26.79 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
254 |
1:27.31 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
231 |
1:30.13 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Renat Zaripov |
2007 |
Ösmo Simsällskap |
|
231 |
1:30.17 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
228 |
1:30.58 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Albert Sharpe |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
218 |
1:31.87 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliwer Tin Lundblad |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
182 |
1:37.53 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
|
154 |
1:43.21 |
+32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eric Svensson |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
115 |
1:53.65 |
+43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 17:40:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 17:40:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Bröstsim F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
|
540 |
2:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 17:53:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 17:53:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Ryggsim P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
562 |
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
|
493 |
1:01.15 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
411 |
1:04.97 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
263 |
1:15.43 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Garheden |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
155 |
1:29.90 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 17:55:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 17:55:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Bröstsim F15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
476 |
1:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
474 |
1:19.95 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
436 |
1:22.22 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
380 |
1:26.03 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
369 |
1:26.90 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Sjödén-Sikström |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
366 |
1:27.14 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Chléa Henneville-Wedholm |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
331 |
1:30.07 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Haidari |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
311 |
1:31.95 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
|
308 |
1:32.25 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thelma Flink |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
303 |
1:32.82 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meja Johansson |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
297 |
1:33.41 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
267 |
1:36.84 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
|
245 |
1:39.60 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 18:05:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 18:05:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim P15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
559 |
54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
549 |
54.88 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
532 |
55.43 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Essien |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
464 |
58.01 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
462 |
58.11 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
|
459 |
58.24 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
454 |
58.45 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Bäckman |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
449 |
58.66 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
432 |
59.44 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriel Romero |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
418 |
1:00.08 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
408 |
1:00.58 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
385 |
1:01.73 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vincent Repetowicz Panahi |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
354 |
1:03.50 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Justin Åkesson |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
351 |
1:03.70 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christopher Brown |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
350 |
1:03.72 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
349 |
1:03.80 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
336 |
1:04.59 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Edvin Skogsberg |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
334 |
1:04.73 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sam Asaad |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
333 |
1:04.78 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arvid Elfwing |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
263 |
1:10.11 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Martin Nyberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
244 |
1:11.89 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrian Bautista |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 18:06:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 18:06:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 4x100m Frisim F13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim lag 1 |
14 |
|
|
|
616 |
|
|
4:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Alsén |
2007 |
AJ5207 |
|
29.59 |
1:01.53 |
|
|
|
1:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
BH0607 |
-.-- |
30.26 |
1:02.53 |
|
|
|
2:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
AF0208 |
-.-- |
27.18 |
56.84 |
|
|
|
3:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Gong |
2007 |
AN2807 |
-.-- |
29.51 |
1:01.70 |
|
|
|
4:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Skuru Idrottsklubb |
14 |
|
|
|
529 |
|
|
4:15.31 |
+12.71 |
|
|
|
|
Isabelle Sandström |
2007 |
AB3207 |
|
30.12 |
1:02.85 |
|
|
|
1:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
AR8407 |
0 |
28.98 |
1:01.34 |
|
|
|
2:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktoria Milic |
2008 |
AT5408 |
0 |
30.59 |
1:05.91 |
|
|
|
3:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
AC6607 |
0 |
30.36 |
1:05.21 |
|
|
|
4:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Södertörns Simsällskap |
14 |
|
|
|
522 |
|
|
4:16.42 |
+13.82 |
|
|
|
|
Filippa Hanikat |
2007 |
AK7207 |
|
29.70 |
1:02.56 |
|
|
|
1:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
AO8207 |
0 |
29.61 |
1:04.07 |
|
|
|
2:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Nadja Travar |
2007 |
AP2607 |
0 |
30.31 |
1:03.44 |
|
|
|
3:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juni Stenbacka |
2007 |
AV7607 |
-.-- |
31.11 |
1:06.35 |
|
|
|
4:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim lag 2 |
14 |
|
|
|
491 |
|
|
4:21.62 |
+19.02 |
|
|
|
|
Olivia Allert |
2007 |
AZ3407 |
|
30.28 |
1:03.87 |
|
|
|
1:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Pedersen |
2007 |
AN5807 |
-.-- |
30.83 |
1:05.56 |
|
|
|
2:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Mikalsen |
2008 |
AS6808 |
-.-- |
31.95 |
1:07.42 |
|
|
|
3:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Rylander |
2008 |
AS7408 |
-.-- |
30.23 |
1:04.77 |
|
|
|
4:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim lag 3 |
14 |
|
|
|
414 |
|
|
4:37.03 |
+34.43 |
|
|
|
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
AX6008 |
|
33.28 |
1:09.88 |
|
|
|
1:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
AX4608 |
-.-- |
31.59 |
1:07.11 |
|
|
|
2:16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tianjiao Luo |
2008 |
AX5208 |
-.-- |
32.32 |
1:09.76 |
|
|
|
3:26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
AZ3807 |
-.-- |
33.01 |
1:10.28 |
|
|
|
4:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Södertörns Simsällskap lag 2 |
14 |
|
|
|
410 |
|
|
4:37.91 |
+35.31 |
|
|
|
|
Emma Johanson |
2008 |
AL9608 |
|
31.62 |
1:06.80 |
|
|
|
1:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
BF5407 |
0 |
31.83 |
1:07.80 |
|
|
|
2:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leila Georgsson |
2008 |
BK3008 |
0 |
33.89 |
1:13.28 |
|
|
|
3:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
BP9607 |
0 |
32.63 |
1:10.03 |
|
|
|
4:37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Täby Sim lag 4 |
14 |
|
|
|
365 |
|
|
4:48.96 |
+46.36 |
|
|
|
|
Sofia Christensson |
2007 |
BQ1007 |
|
32.30 |
1:09.17 |
|
|
|
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Björk |
2008 |
AS9408 |
0 |
35.39 |
1:14.81 |
|
|
|
2:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
BE7208 |
-.-- |
35.64 |
1:13.54 |
|
|
|
3:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Zhang |
2008 |
AX5408 |
-.-- |
34.07 |
1:11.44 |
|
|
|
4:48.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Täby Sim lag 5 |
13 |
|
|
|
323 |
|
|
5:00.91 |
+58.31 |
|
|
|
|
Freja Hoffert |
2008 |
AX5808 |
|
34.33 |
1:14.65 |
|
|
|
1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isolde Hamilton |
2008 |
BI7408 |
0 |
36.43 |
1:14.87 |
|
|
|
2:29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Flossing |
2008 |
BE6808 |
0 |
35.51 |
1:15.32 |
|
|
|
3:44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Elander |
2008 |
BE5408 |
0 |
36.77 |
1:16.07 |
|
|
|
5:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Löfgren |
2007 |
AR5807 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Severinsson |
2008 |
AF5608 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Andersson |
2008 |
BK3408 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Mueller |
2007 |
AS2807 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 18:20:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 18:20:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 4x100m Medley P13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim lag 1 |
14 |
|
|
|
419 |
|
|
4:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Troy Sevonen |
2008 |
AE6708 |
|
32.08 |
1:07.48 |
|
|
|
1:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
William Lagerlöf |
2007 |
AR5507 |
-.-- |
32.68 |
1:11.13 |
|
|
|
2:18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Lörinc |
2007 |
AO8507 |
-.-- |
30.81 |
1:08.14 |
|
|
|
3:26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Ersson |
2007 |
AD5307 |
-.-- |
28.23 |
59.36 |
|
|
|
4:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim lag 2 |
14 |
|
|
|
295 |
|
|
4:58.91 |
+32.80 |
|
|
|
|
Tor Carlén |
2008 |
AG4508 |
|
34.32 |
1:12.69 |
|
|
|
1:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Lundström |
2007 |
AO9307 |
0 |
40.14 |
1:26.64 |
|
|
|
2:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Talipov |
2007 |
AN8107 |
0 |
32.37 |
1:14.96 |
|
|
|
3:54.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Olsson |
2008 |
AE5708 |
0 |
30.67 |
1:04.62 |
|
|
|
4:58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyresö Simsällskap |
13 |
|
|
|
289 |
|
|
5:01.10 |
+34.99 |
|
|
|
|
Erik Förborgen |
2008 |
AF0708 |
|
36.69 |
1:17.13 |
|
|
|
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
AK7308 |
0 |
36.61 |
1:19.05 |
|
|
|
2:36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Otto Andersson |
2008 |
AG5308 |
0 |
35.97 |
1:20.47 |
|
|
|
3:56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Bäckström |
2008 |
AG8308 |
0 |
29.86 |
1:04.45 |
|
|
|
5:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Skuru Idrottsklubb |
14 |
|
|
|
254 |
|
|
5:14.45 |
+48.34 |
|
|
|
|
Hugo Krogstad |
2007 |
AT0707 |
|
36.94 |
1:20.28 |
|
|
|
1:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
AS0308 |
0 |
41.49 |
1:30.41 |
|
|
|
2:50.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Lindblom |
2007 |
BP4707 |
0 |
32.58 |
1:15.28 |
|
|
|
4:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Hellström |
2007 |
BP9107 |
0 |
32.24 |
1:08.48 |
|
|
|
5:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
14 |
|
|
|
242 |
|
|
5:19.50 |
+53.39 |
|
|
|
|
Jonatan Frisendahl |
2008 |
AI9308 |
|
34.55 |
1:14.58 |
|
|
|
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Theodore McMillan |
2007 |
AM0307 |
-.-- |
42.12 |
1:31.43 |
|
|
|
2:46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Stridh |
2008 |
AG5908 |
-.-- |
35.75 |
1:19.80 |
|
|
|
4:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliwer Tin Lundblad |
2007 |
AU2907 |
-.-- |
34.16 |
1:13.69 |
|
|
|
5:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-13 18:27:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-13 18:27:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 400m Frisim P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Love Sigfelt |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
484 |
4:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
440 |
4:38.94 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 09:04:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 09:04:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Frisim F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
688 |
56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
577 |
1:00.34 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
539 |
1:01.71 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
434 |
1:06.33 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Lidell |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
407 |
1:07.76 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Steen |
2005 |
Täby Sim |
|
405 |
1:07.87 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Jacobsson |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
396 |
1:08.40 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erica Griberg |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
370 |
1:09.96 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nerejda Zakeri |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
348 |
1:11.43 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 09:07:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 09:07:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 200m Ryggsim P15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
377 |
2:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
358 |
2:28.66 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 09:11:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 09:11:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 200m Fjärilsim F15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
Täby Sim |
|
339 |
2:51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
298 |
2:58.96 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
244 |
3:11.41 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
206 |
3:22.35 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 09:15:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 09:15:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 50m Frisim P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
|
528 |
24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Tetli |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
459 |
26.13 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
443 |
26.44 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
430 |
26.70 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
418 |
26.96 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
415 |
27.01 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
388 |
27.64 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
378 |
27.88 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vidar Hagstad Västberg |
2005 |
Hellas Simklubb |
|
293 |
30.35 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
253 |
31.85 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 09:17:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 09:17:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 50m Ryggsim F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
658 |
29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
590 |
30.51 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
558 |
31.08 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Täby Sim |
|
537 |
31.48 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
523 |
31.76 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
384 |
35.20 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
381 |
35.31 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
371 |
35.62 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Lidell |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
353 |
36.22 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 09:21:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 09:21:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 200m Frisim P13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
461 |
2:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
450 |
2:09.59 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
422 |
2:12.44 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
370 |
2:18.34 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
|
369 |
2:18.54 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
363 |
2:19.30 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
348 |
2:21.14 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
330 |
2:23.76 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
317 |
2:25.64 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
316 |
2:25.75 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
296 |
2:29.03 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Stridh |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
295 |
2:29.12 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
|
292 |
2:29.62 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
288 |
2:30.39 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Theodore McMillan |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
286 |
2:30.69 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
268 |
2:34.12 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Renat Zaripov |
2007 |
Ösmo Simsällskap |
|
265 |
2:34.57 |
+26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
|
225 |
2:43.24 |
+34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
|
207 |
2:47.74 |
+39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
197 |
2:50.72 |
+42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 09:41:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 09:41:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 200m Bröstsim F13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
520 |
2:47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
513 |
2:48.03 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
467 |
2:53.44 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
452 |
2:55.23 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
449 |
2:55.62 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
406 |
3:01.62 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
389 |
3:04.19 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
387 |
3:04.52 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
383 |
3:05.17 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
|
381 |
3:05.49 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sandra Ignatjovic |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
369 |
3:07.50 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
363 |
3:08.50 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
363 |
3:08.52 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
|
360 |
3:09.09 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
357 |
3:09.53 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
329 |
3:14.91 |
+27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
317 |
3:17.30 |
+30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
308 |
3:19.18 |
+31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
|
306 |
3:19.63 |
+32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Chanel Matilainen |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
303 |
3:20.26 |
+32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
|
300 |
3:20.93 |
+33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
264 |
3:29.68 |
+42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
|
254 |
3:32.36 |
+45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matilda Holmerin |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
251 |
3:33.13 |
+45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 09:54:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 09:54:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 200m Ryggsim P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
542 |
2:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
|
539 |
2:09.78 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 09:57:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 09:57:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 100m Bröstsim F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
535 |
1:16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
505 |
1:18.30 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Jacobsson |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
377 |
1:26.26 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
367 |
1:27.05 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Steen |
2005 |
Täby Sim |
|
329 |
1:30.26 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 09:59:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 10:00:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 200m Bröstsim P15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
564 |
2:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
|
525 |
2:28.87 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
524 |
2:28.97 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
|
408 |
2:41.97 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
393 |
2:43.92 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
393 |
2:44.01 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Justin Åkesson |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
368 |
2:47.61 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Romero |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
289 |
3:01.74 |
+36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
277 |
3:04.21 |
+38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arvid Elfwing |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
258 |
3:08.74 |
+43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
250 |
3:10.71 |
+45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 10:07:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 10:07:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 800m Frisim F15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
496 |
10:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
428 |
10:35.79 |
+30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
Täby Sim |
|
415 |
10:42.25 |
+37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clementina Orsi |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
376 |
11:03.71 |
+58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
|
376 |
11:03.86 |
+58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
341 |
11:25.62 |
+1:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
|
235 |
12:56.64 |
+2:51.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 10:22:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 10:22:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Fjärilsim P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
531 |
58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
444 |
1:02.62 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
382 |
1:05.84 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
317 |
1:10.02 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 10:34:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 10:35:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 54, 400m Medley F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
|
510 |
5:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Griberg |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
318 |
6:19.30 |
+55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 10:41:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 10:41:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 200m Medley P13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
|
391 |
2:29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
321 |
2:40.02 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
311 |
2:41.80 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
290 |
2:45.53 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
285 |
2:46.49 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
283 |
2:46.89 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theodore McMillan |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
281 |
2:47.23 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
274 |
2:48.65 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
246 |
2:54.79 |
+24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
|
243 |
2:55.48 |
+25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
239 |
2:56.51 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Renat Zaripov |
2007 |
Ösmo Simsällskap |
|
226 |
2:59.86 |
+30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
|
186 |
3:11.82 |
+41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
170 |
3:17.77 |
+47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilgot Wiklund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
170 |
3:17.77 |
+47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Maksic |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 10:55:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 10:56:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 400m Frisim F13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
545 |
4:46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
491 |
4:56.40 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
477 |
4:59.19 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
466 |
5:01.57 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
442 |
5:07.00 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
415 |
5:13.36 |
+27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
414 |
5:13.64 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
397 |
5:18.11 |
+31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
392 |
5:19.45 |
+33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
391 |
5:19.76 |
+33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Mueller |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
389 |
5:20.22 |
+33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
387 |
5:20.79 |
+34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
348 |
5:32.27 |
+45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
346 |
5:32.98 |
+46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
325 |
5:40.14 |
+53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
|
310 |
5:45.34 |
+59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 11:07:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 11:07:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 4x100m Frisim P15-16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim |
16 |
|
|
|
584 |
|
|
3:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
AI2505 |
|
26.37 |
55.60 |
|
|
|
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Eric Risland |
2006 |
AZ2306 |
-.-- |
26.28 |
55.91 |
|
|
|
1:51.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Leo Güleryüz |
2006 |
AA4906 |
-.-- |
25.74 |
54.21 |
|
|
|
2:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
AR8705 |
-.-- |
25.17 |
53.22 |
|
|
|
3:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Södertörns Simsällskap |
16 |
|
|
|
568 |
|
|
3:40.99 |
+2.05 |
|
|
|
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
AI1306 |
|
26.33 |
55.03 |
|
|
|
55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Botvid Wiell |
2005 |
AB3305 |
0 |
26.67 |
56.04 |
|
|
|
1:51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Storell |
2006 |
AL4106 |
0 |
26.11 |
55.44 |
|
|
|
2:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Plavans |
2005 |
AB6105 |
0 |
25.68 |
54.48 |
|
|
|
3:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Södertälje Simsällskap |
16 |
|
|
|
468 |
|
|
3:55.74 |
+16.80 |
|
|
|
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
AG9106 |
|
27.13 |
58.48 |
|
|
|
58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Tetli |
2005 |
AR9705 |
0 |
27.33 |
58.58 |
|
|
|
1:57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Tetli |
2007 |
AH6507 |
0 |
28.36 |
59.16 |
|
|
|
2:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Söderberg |
2006 |
AH0306 |
0 |
27.41 |
59.52 |
|
|
|
3:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Södertörns Simsällskap lag 2 |
16 |
|
|
|
455 |
|
|
3:57.82 |
+18.88 |
|
|
|
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
AX0105 |
|
27.55 |
57.33 |
|
|
|
57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Love Sigfelt |
2005 |
AZ2705 |
-.-- |
26.95 |
56.99 |
|
|
|
1:54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Nygren |
2006 |
AL1106 |
-.-- |
28.70 |
1:00.95 |
|
|
|
2:55.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Brown |
2006 |
AQ8706 |
-.-- |
29.35 |
1:02.55 |
|
|
|
3:57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Skuru Idrottsklubb |
16 |
|
|
|
424 |
|
|
4:03.61 |
+24.67 |
|
|
|
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
AS3107 |
|
29.14 |
1:01.04 |
|
|
|
1:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilio Urtoller |
2007 |
BN2307 |
|
28.30 |
1:01.26 |
|
|
|
2:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Manfred Bränström |
2005 |
AI6705 |
0 |
29.39 |
1:01.26 |
|
|
|
3:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Bränström |
2006 |
AE3506 |
0 |
28.57 |
1:00.05 |
|
|
|
4:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
15 |
|
|
|
402 |
|
|
4:07.92 |
+28.98 |
|
|
|
|
Rasmus Bäckman |
2006 |
AD4506 |
|
27.19 |
57.90 |
|
|
|
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sam Asaad |
2006 |
AS1906 |
0 |
30.09 |
1:05.88 |
|
|
|
2:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Justin Åkesson |
2006 |
AJ6106 |
-.-- |
29.44 |
1:04.31 |
|
|
|
3:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Romero |
2006 |
AX6706 |
0 |
28.50 |
59.83 |
|
|
|
4:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 11:13:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 11:18:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 4x100m Medley F15-16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim lag 1 |
16 |
|
|
|
586 |
|
|
4:28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
BR2805 |
|
30.76 |
1:04.47 |
|
|
|
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Moa Nyblom |
2005 |
AA5605 |
-.-- |
35.16 |
1:16.95 |
|
|
|
2:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Moa Zetterström |
2005 |
AA9805 |
-.-- |
29.73 |
1:05.97 |
|
|
|
3:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Westerdahl |
2005 |
BG4605 |
-.-- |
28.88 |
1:00.80 |
|
|
|
4:28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Södertälje Simsällskap |
16 |
|
|
|
492 |
|
|
4:44.24 |
+16.05 |
|
|
|
|
Julia Ottosson |
2006 |
AN9206 |
|
33.35 |
1:10.34 |
|
|
|
1:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Forsgren |
2008 |
AL0808 |
0 |
36.10 |
1:17.61 |
|
|
|
2:27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Teljstedt |
2006 |
AL7806 |
0 |
32.94 |
1:15.55 |
|
|
|
3:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marit Seeliger |
2005 |
AP7205 |
0 |
28.50 |
1:00.74 |
|
|
|
4:44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim lag 2 |
16 |
|
|
|
462 |
|
|
4:50.29 |
+22.10 |
|
|
|
|
Rose Li |
2006 |
AV1806 |
|
33.45 |
1:09.87 |
|
|
|
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Thermaenius |
2005 |
BB7405 |
0 |
37.48 |
1:20.20 |
|
|
|
2:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
AV3405 |
|
32.56 |
1:12.52 |
|
|
|
3:42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bea Hellborg |
2006 |
BQ5806 |
0 |
32.51 |
1:07.70 |
|
|
|
4:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Södertälje Simsällskap lag 2 |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Elina Tshibanda |
2007 |
AB7407 |
|
35.24 |
1:14.07 |
|
|
|
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Boman |
2008 |
AT3408 |
-.-- |
44.67 |
1:38.49 |
|
|
|
2:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erica Griberg |
2005 |
BS4405 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Klintengren |
2007 |
AH0807 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 11:27:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 11:28:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 59, 400m Frisim F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
602 |
4:36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
520 |
4:50.73 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 16:04:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 16:04:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 60, 100m Frisim P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
|
588 |
53.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
587 |
53.66 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
482 |
57.31 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
410 |
1:00.46 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
396 |
1:01.15 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
372 |
1:02.45 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vidar Hagstad Västberg |
2005 |
Hellas Simklubb |
|
279 |
1:08.73 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 16:06:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 16:06:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 61, 200m Ryggsim F15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
513 |
2:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
488 |
2:31.04 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
471 |
2:32.79 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
466 |
2:33.40 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
458 |
2:34.23 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
426 |
2:38.06 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ines Wijk |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
395 |
2:42.04 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
366 |
2:46.19 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
|
286 |
3:00.51 |
+32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 16:13:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 16:13:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 62, 200m Fjärilsim P15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
508 |
2:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
458 |
2:20.36 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Repetowicz Panahi |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
259 |
2:49.70 |
+34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 16:17:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 16:17:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 63, 100m Ryggsim F13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
572 |
1:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
568 |
1:06.27 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
497 |
1:09.29 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
494 |
1:09.42 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
469 |
1:10.61 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
462 |
1:10.96 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
430 |
1:12.72 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
423 |
1:13.09 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
423 |
1:13.12 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
421 |
1:13.20 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
391 |
1:15.02 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leila Georgsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
384 |
1:15.47 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
375 |
1:16.09 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
370 |
1:16.40 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
365 |
1:16.74 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jazmine Enström |
2008 |
Wisby Simsällskap |
|
364 |
1:16.85 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
360 |
1:17.10 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
344 |
1:18.28 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
344 |
1:18.28 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
335 |
1:19.03 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
307 |
1:21.29 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
276 |
1:24.27 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Christensson |
2007 |
Täby Sim |
|
270 |
1:24.83 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
269 |
1:25.01 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 16:25:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 16:25:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 64, 100m Frisim P13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
|
509 |
56.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilmer Bergman |
2007 |
Wisby Simsällskap |
|
447 |
58.74 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
439 |
59.09 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
428 |
59.62 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
|
424 |
59.79 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
405 |
1:00.74 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilio Urtoller |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
392 |
1:01.36 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
390 |
1:01.49 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
384 |
1:01.78 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
370 |
1:02.56 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
365 |
1:02.84 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
362 |
1:03.00 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
328 |
1:05.12 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
322 |
1:05.56 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Stridh |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
309 |
1:06.45 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
298 |
1:07.21 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
298 |
1:07.24 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Renat Zaripov |
2007 |
Ösmo Simsällskap |
|
293 |
1:07.59 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
279 |
1:08.73 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
273 |
1:09.27 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
271 |
1:09.39 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Albert Sharpe |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
257 |
1:10.61 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 16:30:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 16:30:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 65, 50m Frisim F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
673 |
26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
559 |
27.83 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
542 |
28.12 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
522 |
28.47 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
|
519 |
28.52 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
511 |
28.67 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Steen |
2005 |
Täby Sim |
|
472 |
29.45 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
470 |
29.49 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
469 |
29.51 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erica Griberg |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
458 |
29.73 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
421 |
30.58 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
394 |
31.27 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nerejda Zakeri |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
362 |
32.15 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 16:43:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 16:43:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 66, 100m Bröstsim P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
528 |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
524 |
1:08.61 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
518 |
1:08.88 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
435 |
1:13.02 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Love Sigfelt |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
404 |
1:14.84 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
351 |
1:18.38 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 16:45:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 16:45:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 67, 200m Bröstsim F15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
448 |
2:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
384 |
3:05.12 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Sjödén-Sikström |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
342 |
3:12.32 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Chléa Henneville-Wedholm |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
335 |
3:13.58 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
|
309 |
3:18.96 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
|
234 |
3:38.19 |
+42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 16:50:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 16:50:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 68, 800m Frisim P15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
|
558 |
8:58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
500 |
9:18.31 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
452 |
9:37.68 |
+39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 17:01:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 17:01:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 69, 100m Bröstsim F13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
507 |
1:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
502 |
1:18.42 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
487 |
1:19.24 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
479 |
1:19.67 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
465 |
1:20.48 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
452 |
1:21.25 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
438 |
1:22.08 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
425 |
1:22.93 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
|
419 |
1:23.28 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thea Severinsson |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
417 |
1:23.41 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
415 |
1:23.55 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
392 |
1:25.17 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sandra Ignatjovic |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
390 |
1:25.33 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
|
389 |
1:25.40 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
384 |
1:25.73 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
362 |
1:27.49 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
357 |
1:27.84 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
357 |
1:27.84 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
351 |
1:28.34 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
345 |
1:28.91 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Stella Forsell |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
331 |
1:30.10 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
328 |
1:30.37 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
|
305 |
1:32.58 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
299 |
1:33.23 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 17:07:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 17:07:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 70, 100m Fjärilsim P13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
|
480 |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
403 |
1:04.67 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
|
358 |
1:07.23 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Lindblom |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
245 |
1:16.29 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
239 |
1:16.99 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
235 |
1:17.35 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
200 |
1:21.66 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
195 |
1:22.27 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
189 |
1:23.17 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
178 |
1:24.82 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 17:11:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 17:11:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 71, 200m Ryggsim F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
477 |
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
471 |
2:32.79 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
409 |
2:40.19 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
380 |
2:44.14 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
339 |
2:50.53 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 17:26:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 17:26:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 72, 50m Ryggsim P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
547 |
27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
|
483 |
28.31 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
258 |
34.89 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vidar Hagstad Västberg |
2005 |
Hellas Simklubb |
|
202 |
37.86 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 17:27:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 17:27:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 73, 100m Frisim F15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
554 |
1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
533 |
1:01.96 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
528 |
1:02.16 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
523 |
1:02.33 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
496 |
1:03.45 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
492 |
1:03.62 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
457 |
1:05.19 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Wattad |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
443 |
1:05.89 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
438 |
1:06.14 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Bäckström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
434 |
1:06.34 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bonnie Tham |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
424 |
1:06.85 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
Täby Sim |
|
415 |
1:07.34 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Sjödén-Sikström |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
403 |
1:08.02 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
|
392 |
1:08.61 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
391 |
1:08.71 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linnea Hyllengren |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
350 |
1:11.25 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Haidari |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
346 |
1:11.51 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
336 |
1:12.23 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thelma Flink |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
328 |
1:12.79 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
|
231 |
1:21.84 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 17:34:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 17:34:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 74, 100m Bröstsim P15 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
|
593 |
1:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
545 |
1:07.73 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
531 |
1:08.33 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
449 |
1:12.22 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Bäckman |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
387 |
1:15.91 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
387 |
1:15.92 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
|
385 |
1:16.05 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Justin Åkesson |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
366 |
1:17.33 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriel Romero |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
363 |
1:17.54 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
292 |
1:23.38 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
264 |
1:26.20 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arvid Elfwing |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
243 |
1:28.67 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 17:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 17:37:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 75, 100m Fjärilsim F16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
685 |
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Täby Sim |
|
564 |
1:06.06 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erica Griberg |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
348 |
1:17.61 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 17:39:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 17:39:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 76, 400m Medley P16 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
502 |
4:55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
480 |
4:59.87 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 17:46:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 17:46:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 77, 4x100m Medley F13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim lag 1 |
14 |
|
|
|
588 |
|
|
4:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
BH0607 |
|
32.03 |
1:06.97 |
|
|
|
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Allert |
2007 |
AZ3407 |
-.-- |
37.40 |
1:19.83 |
|
|
|
2:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
AF0208 |
-.-- |
28.59 |
1:00.90 |
|
|
|
3:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Alsén |
2007 |
AJ5207 |
-.-- |
28.50 |
1:00.20 |
|
|
|
4:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Södertörns Simsällskap |
14 |
|
|
|
499 |
|
|
4:42.92 |
+15.02 |
|
|
|
|
Nadja Travar |
2007 |
AP2607 |
|
34.05 |
1:10.74 |
|
|
|
1:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Johanson |
2008 |
AL9608 |
0 |
36.32 |
1:20.11 |
|
|
|
2:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
AO8207 |
0 |
31.36 |
1:10.65 |
|
|
|
3:41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Hanikat |
2007 |
AK7207 |
0 |
29.37 |
1:01.42 |
|
|
|
4:42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Skuru Idrottsklubb |
14 |
|
|
|
469 |
|
|
4:48.85 |
+20.95 |
|
|
|
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
AR8407 |
|
33.82 |
1:10.01 |
|
|
|
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Sandström |
2007 |
AB3207 |
-.-- |
35.29 |
1:17.40 |
|
|
|
2:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktoria Milic |
2008 |
AT5408 |
-.-- |
33.41 |
1:16.64 |
|
|
|
3:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
AC6607 |
-.-- |
29.59 |
1:04.80 |
|
|
|
4:48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim lag 2 |
14 |
|
|
|
451 |
|
|
4:52.68 |
+24.78 |
|
|
|
|
Stina Pedersen |
2007 |
AN5807 |
|
34.79 |
1:12.14 |
|
|
|
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
AN1807 |
0 |
40.07 |
1:25.50 |
|
|
|
2:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Gong |
2007 |
AN2807 |
0 |
32.02 |
1:11.16 |
|
|
|
3:48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Rylander |
2008 |
AS7408 |
0 |
29.84 |
1:03.88 |
|
|
|
4:52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim lag 3 |
14 |
|
|
|
396 |
|
|
5:05.54 |
+37.64 |
|
|
|
|
Nora Mikalsen |
2008 |
AS6808 |
|
36.47 |
1:16.63 |
|
|
|
1:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Molly Ju |
2007 |
BB1807 |
-.-- |
40.63 |
1:26.72 |
|
|
|
2:43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
AX4608 |
0 |
34.18 |
1:14.42 |
|
|
|
3:57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
AX6008 |
0 |
31.92 |
1:07.77 |
|
|
|
5:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
14 |
|
|
|
380 |
|
|
5:09.85 |
+41.95 |
|
|
|
|
Thea Severinsson |
2008 |
AF5608 |
|
35.83 |
1:15.77 |
|
|
|
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Forsell |
2007 |
BF7207 |
0 |
40.37 |
1:30.36 |
|
|
|
2:46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Löfgren |
2007 |
AR5807 |
0 |
31.65 |
1:12.08 |
|
|
|
3:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandra Ignatjovic |
2007 |
BA4207 |
-.-- |
33.46 |
1:11.64 |
|
|
|
5:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Södertörns Simsällskap lag 2 |
14 |
|
|
|
355 |
|
|
5:17.03 |
+49.13 |
|
|
|
|
Juni Stenbacka |
2007 |
AV7607 |
|
36.18 |
1:16.05 |
|
|
|
1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
BJ4407 |
0 |
41.36 |
1:28.76 |
|
|
|
2:44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
BP9607 |
0 |
37.19 |
1:25.00 |
|
|
|
4:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
BF5407 |
0 |
32.18 |
1:07.22 |
|
|
|
5:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
14 |
|
|
|
295 |
|
|
5:37.26 |
+1:09.3 |
|
|
|
|
Linnea Björkholm |
2008 |
AD7408 |
|
41.07 |
1:25.71 |
|
|
|
1:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly McKechnie |
2008 |
BG8808 |
-.-- |
42.62 |
1:33.04 |
|
|
|
2:58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Ekengren |
2008 |
AZ7608 |
0 |
37.79 |
1:26.96 |
|
|
|
4:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Öhrman |
2007 |
BH3407 |
-.-- |
33.07 |
1:11.55 |
|
|
|
5:37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Södertörns Simsällskap lag 3 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Leila Georgsson |
2008 |
BK3008 |
|
36.41 |
1:16.28 |
|
|
|
1:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Nora Hodneland |
2007 |
BJ5807 |
-.-- |
40.91 |
1:26.87 |
|
|
|
2:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Lande |
2007 |
AY4407 |
-.-- |
38.32 |
1:23.91 |
|
|
|
4:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Téa Brännström |
2008 |
BF9208 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 5 |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Nina Zhang |
2008 |
AX5408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester von Goës |
2008 |
AX5008 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
BE7208 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
AX4808 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 4 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Isolde Hamilton |
2008 |
BI7408 |
|
41.94 |
1:26.16 |
|
|
|
1:26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
AZ3807 |
-.-- |
42.33 |
1:31.64 |
|
|
|
2:57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tianjiao Luo |
2008 |
AX5208 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Christensson |
2007 |
BQ1007 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 18:02:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 18:09:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim regionfinal 2021 Region 3b Södertälje
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2021 till den 14 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 78, 4x100m Frisim P13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim lag 1 |
14 |
|
|
|
462 |
|
|
3:56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
William Lagerlöf |
2007 |
AR5507 |
|
27.19 |
56.84 |
|
|
|
56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Talipov |
2007 |
AN8107 |
-.-- |
28.85 |
1:00.86 |
|
|
|
1:57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Troy Sevonen |
2008 |
AE6708 |
-.-- |
28.06 |
59.63 |
|
|
|
2:57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Ersson |
2007 |
AD5307 |
-.-- |
27.97 |
59.32 |
|
|
|
3:56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim lag 2 |
14 |
|
|
|
373 |
|
|
4:14.25 |
+17.60 |
|
|
|
|
Tor Carlén |
2008 |
AG4508 |
|
29.84 |
1:02.96 |
|
|
|
1:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Lörinc |
2007 |
AO8507 |
0 |
30.02 |
1:02.47 |
|
|
|
2:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Olsson |
2008 |
AE5708 |
-.-- |
31.09 |
1:05.54 |
|
|
|
3:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Zuhr |
2007 |
AR4107 |
0 |
29.47 |
1:03.28 |
|
|
|
4:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyresö Simsällskap |
13 |
|
|
|
336 |
|
|
4:23.05 |
+26.40 |
|
|
|
|
Gustav Bäckström |
2008 |
AG8308 |
|
30.35 |
1:04.12 |
|
|
|
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Otto Andersson |
2008 |
AG5308 |
-.-- |
32.43 |
1:08.93 |
|
|
|
2:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Förborgen |
2008 |
AF0708 |
-.-- |
31.69 |
1:07.71 |
|
|
|
3:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
AK7308 |
-.-- |
29.68 |
1:02.29 |
|
|
|
4:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim lag 3 |
14 |
|
|
|
270 |
|
|
4:43.18 |
+46.53 |
|
|
|
|
Noel Lundström |
2007 |
AO9307 |
|
32.06 |
1:08.61 |
|
|
|
1:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Clason |
2008 |
AT2108 |
0 |
33.80 |
1:13.12 |
|
|
|
2:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Steinle |
2007 |
AQ9907 |
0 |
33.08 |
1:11.78 |
|
|
|
3:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Larsson |
2007 |
AO0507 |
-.-- |
32.16 |
1:09.67 |
|
|
|
4:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Stridh |
2008 |
AG5908 |
|
31.50 |
1:08.03 |
|
|
|
1:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Frisendahl |
2008 |
AI9308 |
0 |
29.70 |
1:05.91 |
|
|
|
2:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodore McMillan |
2007 |
AM0307 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Svensson |
2008 |
AO5108 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-14 18:07:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-14 18:09:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|