Results for Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset, Park Vendia |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion Region Nord & S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer 2011 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 15:37:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2009-2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
36.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.94 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
41.52 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.83 |
(-7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
41.68 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.26 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
42.55 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.71 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
48.48 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.11 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
52.32 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.01 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
54.93 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
56.90 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.54 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeppe Nyeboe Nørgaard |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
56.91 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.52 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
57.19 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.09 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
57.68 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan Tuxen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:01.39 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:08.93 |
+31.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.43 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Berøring med 1 hånd 25 |
|
|
|
|
- |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Carl-Emil Larsen Kappel |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
DSQ |
|
|
Crawltag efter start |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 15:37:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
34.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
34.94 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
36.50 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.25 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
37.01 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.65 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
37.39 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
38.24 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.76 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
39.05 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.57 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Jonasen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
40.76 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.43 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
42.07 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.69 |
(-8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
42.58 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.68 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
43.32 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.96 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
|
43.96 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.82 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
45.49 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victor Vixø Momme |
2007 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
45.58 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.05 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
49.70 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.24 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 15:37:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2005-2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
33.58 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
35.04 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.75 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Stilling |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
35.23 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.33 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Jensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
36.99 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.11 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
37.55 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.47 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Kjær Laugesen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
37.56 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.66 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bertram Møller |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
37.71 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Jarnum |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
39.30 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Zinther |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
42.06 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.25 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Jørgensen |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
44.26 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.87 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 15:37:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer 2004 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
32.29 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Egholm |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.48 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
34.06 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
34.47 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.08 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
38.07 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
39.02 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.43 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jens Mejdahl |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 15:37:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 16:09.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|