2022-10-02   23:32:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Placering: Vandhuset, Park Vendia Arrangør Dansk Svømmeunion Region Nord & S68
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer 2011 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bo Henriksen 2011 Aalborg Svømmeklub 1:37.63
50m: 45.22
100m: 1:37.63
(52.41)
2 Ethan Clausen Skov 2011 Aalborg Svømmeklub 1:55.13 +17.50
50m: 54.70
100m: 1:55.13
(1:00.43)
- Ivan Shishkin 2011 Aalborg Svømmeklub DNF
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:12:00
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ditlev Sørensen 2009 Hobro Svømmeklub 1:12.70
Entry time: 1:14.79 (-2.09)
50m: 36.84
100m: 1:12.70
(35.86)
2 Frederik Demant Sørensen 2009 Aalborg Svømmeklub 1:14.87 +2.17
Entry time: 1:18.69 (-3.82)
50m: 36.82
100m: 1:14.87
(38.05)
3 Johannes Munk Haugaard 2009 Hobro Svømmeklub 1:21.85 +9.15
Entry time: 1:22.59 (-0.74)
50m: 39.21
100m: 1:21.85
(42.64)
4 Andreas Morell Thomsen 2009 Svømmeklubben Søhesten 1:22.34 +9.64
Entry time: 1:29.06 (-6.72)
50m: 40.15
100m: 1:22.34
(42.19)
5 Kian Asbert Tome 2009 Hobro Svømmeklub 1:24.45 +11.75
Entry time: 1:24.11 (+0.34)
50m: 40.35
100m: 1:24.45
(44.10)
6 Tobias Schwab 2009 Hobro Svømmeklub 1:25.25 +12.55
Entry time: 1:26.56 (-1.31)
50m: 41.20
100m: 1:25.25
(44.05)
7 Marius Sahl Jensen 2009 Svømmeklubben S 68 1:32.47 +19.77
Entry time: 2:00.92 (-28.45)
50m: 45.19
100m: 1:32.47
(47.28)
8 Storm Mandrup Ozimek 2009 Aalborg Svømmeklub 1:34.37 +21.67
Entry time: 1:40.57 (-6.20)
50m: 45.60
100m: 1:34.37
(48.77)
9 Magnus Uttrup Rom 2010 Aabybro Idrætsforening 1:42.37 +29.67
50m: 47.99
100m: 1:42.37
(54.38)
10 Konrad Nejmann-Holst 2009 Thisted Svømmeklub 1:52.78 +40.08
50m: 56.63
100m: 1:52.78
(56.15)
11 Elias Egeberg 2010 Thisted Svømmeklub 1:56.21 +43.51
50m: 55.53
100m: 1:56.21
(1:00.68)
12 Andreas Schüsler Dethlefsen 2010 Aalborg Svømmeklub 1:58.57 +45.87
50m: 55.85
100m: 1:58.57
(1:02.72)
13 Rasmus Nittegaard Andersen 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen 2:00.62 +47.92
Entry time: 2:20.22 (-19.60)
50m: 59.28
100m: 2:00.62
(1:01.34)
14 Carl-Emil Larsen Kappel 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen 2:00.91 +48.21
50m: 54.93
100m: 2:00.91
(1:05.98)
15 Jonathan Tuxen 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen 2:02.76 +50.06
Entry time: 2:01.65 (+1.11)
50m: 58.72
100m: 2:02.76
(1:04.04)
- Anton Bjørn 2010 Aalborg Svømmeklub DSQ Ej forts. bev. 25m sw 6.4
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:12:00
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nicklas Lorentsen Mikkelsen 2007 Aalborg Svømmeklub 1:06.87
Entry time: 1:06.93 (-0.06)
50m: 32.62
100m: 1:06.87
(34.25)
2 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Svømmeklubben Søhesten 1:09.44 +2.57
Entry time: 1:17.71 (-8.27)
50m: 33.68
100m: 1:09.44
(35.76)
3 William Bundgaard 2007 Aalborg Svømmeklub 1:10.21 +3.34
Entry time: 1:10.33 (-0.12)
50m: 34.10
100m: 1:10.21
(36.11)
4 Lukas Bøgh Worup 2007 Aalborg Svømmeklub 1:12.71 +5.84
Entry time: 1:15.73 (-3.02)
50m: 35.61
100m: 1:12.71
(37.10)
5 Sebastian Porsborg 2007 Aabybro Idrætsforening 1:13.93 +7.06
Entry time: 1:16.35 (-2.42)
50m: 35.05
100m: 1:13.93
(38.88)
6 Ludvig Møller 2007 Aalborg Svømmeklub 1:15.59 +8.72
Entry time: 1:16.40 (-0.81)
50m: 36.59
100m: 1:15.59
(39.00)
7 Mads Poulsen 2007 Aabybro Idrætsforening 1:16.12 +9.25
Entry time: 1:25.25 (-9.13)
50m: 37.15
100m: 1:16.12
(38.97)
8 Magnus Østergaard 2008 Hobro Svømmeklub 1:16.45 +9.58
Entry time: 1:19.52 (-3.07)
50m: 37.43
100m: 1:16.45
(39.02)
9 Lucas Skjødt Broe 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 1:19.12 +12.25
Entry time: 1:29.08 (-9.96)
50m: 37.15
100m: 1:19.12
(41.97)
10 Håkon Bork Nielsen 2007 Hobro Svømmeklub 1:19.64 +12.77
Entry time: 1:24.43 (-4.79)
50m: 38.42
100m: 1:19.64
(41.22)
11 Victor Vixø Momme 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 1:21.25 +14.38
Entry time: 1:26.98 (-5.73)
50m: 40.95
100m: 1:21.25
(40.30)
- Sebastian Saugbjerg 2007 Aabybro Idrætsforening DSQ Træk i banetov 50m sw 
- Casper Eriksen 2007 Thisted Svømmeklub DSQ Ej forts. bev. 74m sw 6.4
- Frederik Jensen 2007 Aabybro Idrætsforening DSQ Tyvstart sw 4.4
- Rasmus Brandt Jensen 2008 Aars Svømmeklub DSQ Rykke i banetov 93m sw. 
- Gustav Ø. Pedersen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:12:00
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2005-2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Dyrbye 2006 Thisted Svømmeklub 1:08.12
Entry time: 1:06.78 (+1.34)
50m: 33.19
100m: 1:08.12
(34.93)
2 Sebastian Dalgaard 2005 Svømmeklubben S 68 1:10.58 +2.46
Entry time: 1:11.77 (-1.19)
50m: 33.72
100m: 1:10.58
(36.86)
3 Frederik Vernersen 2005 Hobro Svømmeklub 1:12.60 +4.48
Entry time: 1:23.24 (-10.64)
50m: 35.47
100m: 1:12.60
(37.13)
4 Patrick Kjær Laugesen 2006 Hobro Svømmeklub 1:12.90 +4.78
Entry time: 1:16.80 (-3.90)
50m: 35.45
100m: 1:12.90
(37.45)
5 Jonatan Schubart Nielsen 2006 Hobro Svømmeklub 1:12.97 +4.85
Entry time: 1:28.68 (-15.71)
50m: 35.50
100m: 1:12.97
(37.47)
6 Noah Markussen 2006 Aars Svømmeklub 1:20.70 +12.58
Entry time: 1:32.91 (-12.21)
50m: 40.61
100m: 1:20.70
(40.09)
7 Mads Kjær Balling 2006 Støvring Svømmeklub Pingvinen 1:38.27 +30.15
Entry time: 1:54.09 (-15.82)
50m: 47.20
100m: 1:38.27
(51.07)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:12:00
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer 2004 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kristian B Rasmussen 2003 Svømmeklubben S 68 57.03
Entry time: 56.01 (+1.02)
50m: 27.24
100m: 57.03
(29.79)
2 Elias Hanghøj Jonsson 2002 Svømmeklubben S 68 59.22 +2.19
Entry time: 1:03.69 (-4.47)
50m: 28.74
100m: 59.22
(30.48)
3 Marcus Albæk 2004 Støvring Svømmeklub Pingvinen 1:07.02 +9.99
Entry time: 1:07.45 (-0.43)
50m: 32.68
100m: 1:07.02
(34.34)
4 Danilo Møller 2004 Svømmeklubben Nord 1:09.46 +12.43
Entry time: 1:10.68 (-1.22)
50m: 33.27
100m: 1:09.46
(36.19)
5 Tobias Vestby Jensen 2003 Aars Svømmeklub 1:10.76 +13.73
Entry time: 1:09.65 (+1.11)
50m: 34.19
100m: 1:10.76
(36.57)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:12:00
30-10-2021 10:12.11 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Resultater
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Placering: Vandhuset, Park Vendia Arrangør Dansk Svømmeunion Region Nord & S68
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer 2011 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 1:31.36
50m: 42.57
100m: 1:31.36
(48.79)
2 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub 1:46.73 +15.37
50m: 50.41
100m: 1:46.73
(56.32)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:35:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub 1:21.71
Entry time: 1:26.30 (-4.59)
50m: 38.74
100m: 1:21.71
(42.97)
2 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub 1:23.05 +1.34
Entry time: 1:26.03 (-2.98)
50m: 40.13
100m: 1:23.05
(42.92)
3 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub 1:24.29 +2.58
Entry time: 1:25.67 (-1.38)
50m: 41.24
100m: 1:24.29
(43.05)
4 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub 1:26.17 +4.46
Entry time: 1:25.91 (+0.26)
50m: 42.26
100m: 1:26.17
(43.91)
5 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub 0.26 1:28.94 +7.23
Entry time: 1:34.10 (-5.16)
50m: 41.59
100m: 1:28.94
(47.35)
6 Celina Thorup Kristensen 2009 Hobro Svømmeklub 1:32.47 +10.76
Entry time: 1:39.56 (-7.09)
50m: 43.49
100m: 1:32.47
(48.98)
7 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 1:34.74 +13.03
Entry time: 1:54.91 (-20.17)
50m: 46.39
100m: 1:34.74
(48.35)
8 Cecilie Brogård Laursen 2009 Thisted Svømmeklub 1:39.84 +18.13
50m: 47.59
100m: 1:39.84
(52.25)
9 Mona Aastedt 2010 Aalborg Svømmeklub 1:40.10 +18.39
Entry time: 1:37.83 (+2.27)
50m: 46.65
100m: 1:40.10
(53.45)
10 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten 1:42.65 +20.94
Entry time: 1:52.44 (-9.79)
50m: 52.05
100m: 1:42.65
(50.60)
11 Celina W. Pedersen 2010 Svømmeklubben Søhesten 1:44.03 +22.32
Entry time: 1:43.29 (+0.74)
50m: 49.76
100m: 1:44.03
(54.27)
12 Klara Milthers 2010 Aalborg Svømmeklub 1:46.99 +25.28
Entry time: 1:58.26 (-11.27)
50m: 50.59
100m: 1:46.99
(56.40)
13 Ida Marie Ildal Djørup 2010 Aalborg Svømmeklub 1:51.11 +29.40
Entry time: 1:58.24 (-7.13)
50m: 52.11
100m: 1:51.11
(59.00)
14 Ida Borg Andersen 2009 Aars Svømmeklub 1:56.12 +34.41
50m: 57.55
100m: 1:56.12
(58.57)
- Sofie Moth Nielsen 2009 Støvring Svømmeklub Pingvinen DSQ Ej forts. bev. 75m
- Lærke Rytger Knudsen 2009 Aars Svømmeklub DSQ Maveliggende 25m
- Frida Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub DSQ Afsæt på mave 50m
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:35:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Andersen 2007 Aalborg Svømmeklub 1:15.74
Entry time: 1:17.47 (-1.73)
50m: 36.95
100m: 1:15.74
(38.79)
2 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub 1:16.21 +0.47
Entry time: 1:14.86 (+1.35)
50m: 37.59
100m: 1:16.21
(38.62)
3 Sofie Callsen 2008 Aabybro Idrætsforening 1:16.29 +0.55
Entry time: 1:17.42 (-1.13)
50m: 37.58
100m: 1:16.29
(38.71)
4 Nicoline Aa Høeg 2008 Aalborg Svømmeklub 1:16.47 +0.73
Entry time: 1:18.39 (-1.92)
50m: 37.40
100m: 1:16.47
(39.07)
5 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub 1:16.69 +0.95
Entry time: 1:16.76 (-0.07)
50m: 37.28
100m: 1:16.69
(39.41)
6 Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub 1:17.52 +1.78
Entry time: 1:21.13 (-3.61)
50m: 37.47
100m: 1:17.52
(40.05)
7 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub 1:18.72 +2.98
Entry time: 1:17.92 (+0.80)
50m: 38.73
100m: 1:18.72
(39.99)
8 Alma Munk Haugaard 2007 Hobro Svømmeklub 1:18.79 +3.05
Entry time: 1:15.54 (+3.25)
50m: 38.72
100m: 1:18.79
(40.07)
9 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 1:18.94 +3.20
Entry time: 1:19.91 (-0.97)
50m: 38.25
100m: 1:18.94
(40.69)
10 Lise Ingeborg Christiansen 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 1:20.46 +4.72
Entry time: 1:17.99 (+2.47)
50m: 38.14
100m: 1:20.46
(42.32)
11 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub 1:20.67 +4.93
Entry time: 1:21.09 (-0.42)
50m: 39.28
100m: 1:20.67
(41.39)
12 Astrid O. Thomassen 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 1:20.94 +5.20
Entry time: 1:20.63 (+0.31)
50m: 38.52
100m: 1:20.94
(42.42)
13 Caroline Rebo Mejlstrup 2008 Hobro Svømmeklub 1:21.70 +5.96
Entry time: 1:23.63 (-1.93)
50m: 38.79
100m: 1:21.70
(42.91)
14 Nicoline Brun Eliasen 2008 Svømmeklubben Nord 1:22.04 +6.30
Entry time: 1:25.00 (-2.96)
50m: 39.42
100m: 1:22.04
(42.62)
15 Isabella Bertelsen 2007 Svømmeklubben Nord 1:22.42 +6.68
Entry time: 1:20.35 (+2.07)
50m: 40.14
100m: 1:22.42
(42.28)
16 Clara Kornum 2007 Svømmeklubben Søhesten 1:26.79 +11.05
Entry time: 1:36.68 (-9.89)
50m: 42.26
100m: 1:26.79
(44.53)
17 Lisa Stenger 2008 Aabybro Idrætsforening 1:27.75 +12.01
Entry time: 1:28.11 (-0.36)
50m: 42.31
100m: 1:27.75
(45.44)
18 Maria Guneva 2008 Svømmeklubben S 68 1:28.41 +12.67
100m: 1:28.41
(1:28.41)
19 Emilie Hermansen 2008 Brønderslev SK08 1:30.67 +14.93
Entry time: 1:32.87 (-2.20)
50m: 41.68
100m: 1:30.67
(48.99)
20 Freya L. H. Christensen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 1:32.17 +16.43
Entry time: 1:50.07 (-17.90)
50m: 44.64
100m: 1:32.17
(47.53)
21 Emma Bertelsen 2008 Svømmeklubben Nord 1:33.01 +17.27
Entry time: 2:00.57 (-27.56)
50m: 44.62
100m: 1:33.01
(48.39)
22 Agnes Brix Rasmussen 2008 Aabybro Idrætsforening 1:33.24 +17.50
Entry time: 1:36.23 (-2.99)
50m: 45.97
100m: 1:33.24
(47.27)
23 Aino Aalto 2008 Svømmeklubben S 68 1:34.39 +18.65
Entry time: 1:37.74 (-3.35)
50m: 44.45
100m: 1:34.39
(49.94)
24 Hannah Mikaelsen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 1:41.15 +25.41
50m: 48.14
100m: 1:41.15
(53.01)
25 Liv Skulbøl Stryhn 2008 Svømmeklubben Nord 1:46.33 +30.59
50m: 52.85
100m: 1:46.33
(53.48)
- Silje Kjær Routhe 2008 Aalborg Svømmeklub DNS
- Alberte Grøn Larsen 2008 Svømmeklubben Søhesten DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:35:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nellie Vad Bisgaard 2006 Hobro Svømmeklub 1:18.36
Entry time: 1:14.36 (+4.00)
50m: 37.38
100m: 1:18.36
(40.98)
2 Emma Ploug Rasmussen 2005 Svømmeklubben S 68 1:22.29 +3.93
Entry time: 1:22.72 (-0.43)
50m: 40.80
100m: 1:22.29
(41.49)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:35:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer 2004 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kirstine Jørgensen 2004 Svømmeklubben S 68 1:13.62
Entry time: 1:12.61 (+1.01)
50m: 35.98
100m: 1:13.62
(37.64)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:35:12
30-10-2021 10:37.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Resultater
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Placering: Vandhuset, Park Vendia Arrangør Dansk Svømmeunion Region Nord & S68
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christian Abrahamsen 2009 Aabybro Idrætsforening 2:34.28
Entry time: 2:42.35 (-8.07)
50m: 35.61
100m: 1:15.52
(39.91)
150m: 1:57.04
(41.52)
200m: 2:34.28
(37.24)
2 Marius Sahl Jensen 2009 Svømmeklubben S 68 2:53.05 +18.77
50m: 38.50
100m: 1:22.76
(44.26)
150m: 2:08.83
(46.07)
200m: 2:53.05
(44.22)
3 Anders Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 2:54.17 +19.89
Entry time: 3:03.77 (-9.60)
50m: 38.35
100m: 1:23.11
(44.76)
150m: 2:10.77
(47.66)
200m: 2:54.17
(43.40)
4 Herman Höhle Hjulskov 2009 Aalborg Svømmeklub 3:07.15 +32.87
Entry time: 3:20.00 (-12.85)
50m: 40.63
100m: 1:28.48
(47.85)
150m: 2:21.22
(52.74)
200m: 3:07.15
(45.93)
5 Anton Søndergaard Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub 3:32.84 +58.56
Entry time: 3:25.00 (+7.84)
50m: 45.22
100m: 1:40.63
(55.41)
150m: 2:37.90
(57.27)
200m: 3:32.84
(54.94)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:52:04
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Storm Jensen 2007 Aalborg Svømmeklub 2:13.30
Entry time: 2:18.00 (-4.70)
50m: 29.92
100m: 1:03.05
(33.13)
150m: 1:38.67
(35.62)
200m: 2:13.30
(34.63)
2 Noah Jonasen 2007 Thisted Svømmeklub 2:14.37 +1.07
Entry time: 2:15.65 (-1.28)
50m: 31.42
100m: 1:05.84
(34.42)
150m: 1:40.78
(34.94)
200m: 2:14.37
(33.59)
3 Rasmus Norup 2007 Aalborg Svømmeklub 2:15.21 +1.91
Entry time: 2:21.22 (-6.01)
50m: 31.88
100m: 1:06.03
(34.15)
150m: 1:41.84
(35.81)
200m: 2:15.21
(33.37)
4 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 2:32.34 +19.04
Entry time: 3:18.94 (-46.60)
50m: 35.14
100m: 1:14.92
(39.78)
150m: 1:55.22
(40.30)
200m: 2:32.34
(37.12)
5 Asger Ziethen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 2:45.78 +32.48
Entry time: 2:56.25 (-10.47)
50m: 36.17
100m: 1:18.43
(42.26)
150m: 2:02.65
(44.22)
200m: 2:45.78
(43.13)
6 Christian Smith 2008 Aars Svømmeklub 2:48.12 +34.82
Entry time: 2:57.67 (-9.55)
50m: 37.00
100m: 1:18.83
(41.83)
150m: 2:03.09
(44.26)
200m: 2:48.12
(45.03)
7 Oliver Reinholt 2008 Aabybro Idrætsforening 2:50.17 +36.87
50m: 36.87
100m: 1:21.82
(44.95)
150m: 2:05.95
(44.13)
200m: 2:50.17
(44.22)
8 Marcus V Andersen 2008 Svømmeklubben S 68 2:53.70 +40.40
Entry time: 2:57.38 (-3.68)
50m: 37.19
100m: 1:21.45
(44.26)
150m: 2:09.53
(48.08)
200m: 2:53.70
(44.17)
9 Sander Drews 2008 Brønderslev SK08 2:56.52 +43.22
50m: 38.12
100m: 1:21.95
(43.83)
150m: 2:09.62
(47.67)
200m: 2:56.52
(46.90)
- Rasmus Brandt Jensen 2008 Aars Svømmeklub DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:52:04
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2005-2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karl Anton Kristensen 2005 Svømmeklubben S 68 2:00.14
Entry time: 1:59.60 (+0.54)
50m: 27.25
100m: 57.18
(29.93)
150m: 1:28.33
(31.15)
200m: 2:00.14
(31.81)
2 Elmer Oosterhof 2005 Aars Svømmeklub 2:06.41 +6.27
Entry time: 2:06.41 (=)
50m: 28.96
100m: 1:00.92
(31.96)
150m: 1:33.54
(32.62)
200m: 2:06.41
(32.87)
3 Elias Bock Johansen 2005 Støvring Svømmeklub Pingvinen 2:07.55 +7.41
Entry time: 2:06.45 (+1.10)
50m: 29.43
100m: 1:01.50
(32.07)
150m: 1:34.50
(33.00)
200m: 2:07.55
(33.05)
4 William Jensen 2005 Thisted Svømmeklub 2:08.20 +8.06
Entry time: 2:11.31 (-3.11)
50m: 30.06
100m: 1:02.48
(32.42)
150m: 1:35.95
(33.47)
200m: 2:08.20
(32.25)
5 Marcus Juul Jørgensen 2006 Aalborg Svømmeklub 2:13.18 +13.04
Entry time: 2:10.74 (+2.44)
50m: 30.46
100m: 1:03.44
(32.98)
150m: 1:37.89
(34.45)
200m: 2:13.18
(35.29)
6 Christian Stilling 2006 Thisted Svømmeklub 2:16.46 +16.32
Entry time: 2:13.15 (+3.31)
50m: 31.33
100m: 1:05.70
(34.37)
150m: 1:41.59
(35.89)
200m: 2:16.46
(34.87)
7 Rasmus Olsen 2006 Thisted Svømmeklub 2:18.32 +18.18
Entry time: 2:12.82 (+5.50)
50m: 31.54
100m: 1:06.63
(35.09)
150m: 1:42.29
(35.66)
200m: 2:18.32
(36.03)
8 Vilmer Damgaard 2006 Aabybro Idrætsforening 2:30.31 +30.17
Entry time: 2:31.36 (-1.05)
50m: 33.88
100m: 1:12.00
(38.12)
150m: 1:51.83
(39.83)
200m: 2:30.31
(38.48)
9 Frederik Jørgensen 2006 Svømmeklubben S 68 2:39.28 +39.14
Entry time: 2:51.37 (-12.09)
50m: 36.35
100m: 1:16.25
(39.90)
150m: 1:58.43
(42.18)
200m: 2:39.28
(40.85)
10 Silas Zinther 2006 Svømmeklubben Nord 2:41.81 +41.67
100m: 1:16.52
(1:16.52)
150m: 1:59.97
(43.45)
200m: 2:41.81
(41.84)
11 Sebastian Thielst 2005 Brønderslev SK08 2:47.73 +47.59
Entry time: 2:53.14 (-5.41)
50m: 37.23
100m: 1:20.19
(42.96)
150m: 2:03.87
(43.68)
200m: 2:47.73
(43.86)
12 Mads Kjær Balling 2006 Støvring Svømmeklub Pingvinen 2:56.44 +56.30
Entry time: 3:37.51 (-41.07)
50m: 38.55
100m: 1:23.62
(45.07)
150m: 2:10.13
(46.51)
200m: 2:56.44
(46.31)
- Marcus Nørtoft 2006 Aars Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Daniel Jarnum 2006 Svømmeklubben S 68 DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:52:04
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer 2004 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Pedersen 2004 Støvring Svømmeklub Pingvinen 2:08.35
Entry time: 2:06.47 (+1.88)
50m: 29.16
100m: 1:01.61
(32.45)
150m: 1:34.60
(32.99)
200m: 2:08.35
(33.75)
2 Rasmus Rank Nørgaard 2003 Aabybro Idrætsforening 2:09.09 +0.74
Entry time: 2:12.72 (-3.63)
50m: 29.70
100m: 1:02.42
(32.72)
150m: 1:36.41
(33.99)
200m: 2:09.09
(32.68)
3 Søren P. Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub 2:16.24 +7.89
Entry time: 2:17.14 (-0.90)
50m: 29.35
100m: 1:02.50
(33.15)
150m: 1:38.33
(35.83)
200m: 2:16.24
(37.91)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:52:04
30-10-2021 10:52.10 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Resultater
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Placering: Vandhuset, Park Vendia Arrangør Dansk Svømmeunion Region Nord & S68
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 4, 200m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josephine Bach Andersen 2009 Svømmeklubben Søhesten 2:50.02
50m: 37.84
100m: 1:21.18
(43.34)
150m: 2:07.09
(45.91)
200m: 2:50.02
(42.93)
2 Mia Dybro 2009 Brønderslev SK08 3:11.32 +21.30
50m: 42.44
100m: 1:31.66
(49.22)
150m: 2:23.09
(51.43)
200m: 3:11.32
(48.23)
3 Ida Borg Andersen 2009 Aars Svømmeklub 3:31.83 +41.81
50m: 45.50
100m: 1:40.18
(54.68)
150m: 2:37.69
(57.51)
200m: 3:31.83
(54.14)
4 Matilde Gårdbo Hellegaard 2009 Brønderslev SK08 3:40.00 +49.98
50m: 47.32
100m: 1:45.94
(58.62)
150m: 2:46.28
(1:00.34)
200m: 3:40.00
(53.72)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:12:25
Løb 4, 200m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilie Hundahl Gravesen 2007 Thisted Svømmeklub 2:22.54
Entry time: 2:21.63 (+0.91)
50m: 32.59
100m: 1:09.03
(36.44)
150m: 1:46.41
(37.38)
200m: 2:22.54
(36.13)
2 Katrine Kjær Laugesen 2008 Hobro Svømmeklub 2:22.77 +0.23
Entry time: 2:26.45 (-3.68)
50m: 31.76
100m: 1:07.62
(35.86)
150m: 1:45.05
(37.43)
200m: 2:22.77
(37.72)
3 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub 2:28.89 +6.35
Entry time: 2:33.72 (-4.83)
50m: 33.29
100m: 1:11.45
(38.16)
150m: 1:51.41
(39.96)
200m: 2:28.89
(37.48)
4 Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 2:30.86 +8.32
Entry time: 2:29.80 (+1.06)
50m: 35.23
100m: 1:14.05
(38.82)
150m: 1:52.65
(38.60)
200m: 2:30.86
(38.21)
5 Mia Glerup Nielsen 2007 Aars Svømmeklub 2:32.42 +9.88
Entry time: 3:09.57 (-37.15)
50m: 33.93
100m: 1:12.84
(38.91)
150m: 1:54.53
(41.69)
200m: 2:32.42
(37.89)
6 Amanda Holmberg 2007 Aars Svømmeklub 2:36.41 +13.87
Entry time: 2:52.27 (-15.86)
50m: 35.71
100m: 1:15.33
(39.62)
150m: 1:56.19
(40.86)
200m: 2:36.41
(40.22)
7 Iben Thomasen 2008 Brønderslev SK08 2:38.32 +15.78
Entry time: 2:41.30 (-2.98)
50m: 37.15
100m: 1:16.60
(39.45)
150m: 1:57.81
(41.21)
200m: 2:38.32
(40.51)
8 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub 2:42.35 +19.81
Entry time: 2:44.62 (-2.27)
50m: 36.86
100m: 1:18.02
(41.16)
150m: 2:00.23
(42.21)
200m: 2:42.35
(42.12)
9 Josefine S. Overgaard 2007 Svømmeklubben Nord 2:52.13 +29.59
Entry time: 2:55.72 (-3.59)
50m: 39.34
100m: 1:22.69
(43.35)
150m: 2:09.68
(46.99)
200m: 2:52.13
(42.45)
10 Cecilie Borkmann 2007 Svømmeklubben Nord 2:53.80 +31.26
50m: 39.11
100m: 1:24.34
(45.23)
150m: 2:10.12
(45.78)
200m: 2:53.80
(43.68)
11 Anne Sofie Lyngdahl 2008 Svømmeklubben Søhesten 2:53.83 +31.29
50m: 39.78
100m: 1:24.24
(44.46)
150m: 2:09.96
(45.72)
200m: 2:53.83
(43.87)
12 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 2:53.98 +31.44
Entry time: 2:41.93 (+12.05)
50m: 39.05
100m: 1:23.16
(44.11)
150m: 2:07.74
(44.58)
200m: 2:53.98
(46.24)
13 Neya Damgaard 2007 Brønderslev SK08 2:54.56 +32.02
50m: 39.87
100m: 1:23.66
(43.79)
150m: 2:09.95
(46.29)
200m: 2:54.56
(44.61)
14 Maria Guneva 2008 Svømmeklubben S 68 2:55.15 +32.61
50m: 39.18
100m: 1:23.71
(44.53)
150m: 2:10.37
(46.66)
200m: 2:55.15
(44.78)
15 Liva Runge Bengtson 2007 Svømmeklubben Nord 3:21.12 +58.58
50m: 40.35
100m: 1:28.40
(48.05)
150m: 2:23.06
(54.66)
200m: 3:21.12
(58.06)
- Helene Lavrsen 2008 Svømmeklubben Nord DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:12:25
Løb 4, 200m Frisvømning Damer Årg. 2005-2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 2:20.07
Entry time: 2:20.54 (-0.47)
50m: 30.90
100m: 1:05.37
(34.47)
150m: 1:42.13
(36.76)
200m: 2:20.07
(37.94)
2 Mathilde Hoff Sørensen 2006 Svømmeklubben Nord 2:23.06 +2.99
Entry time: 2:24.15 (-1.09)
50m: 33.02
100m: 1:09.69
(36.67)
150m: 1:46.99
(37.30)
200m: 2:23.06
(36.07)
3 Ellen Brix Rasmussen 2006 Aabybro Idrætsforening 2:25.78 +5.71
Entry time: 2:29.51 (-3.73)
50m: 32.87
100m: 1:09.27
(36.40)
150m: 1:47.67
(38.40)
200m: 2:25.78
(38.11)
4 Anne Iversen 2005 Thisted Svømmeklub 2:34.96 +14.89
Entry time: 2:33.21 (+1.75)
50m: 33.46
100m: 1:12.85
(39.39)
150m: 1:53.54
(40.69)
200m: 2:34.96
(41.42)
5 Ida Karlsen 2006 Svømmeklubben Søhesten 3:07.79 +47.72
50m: 42.57
100m: 1:33.07
(50.50)
150m: 2:23.98
(50.91)
200m: 3:07.79
(43.81)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:12:25
Løb 4, 200m Frisvømning Damer 2004 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Bach Andersen 2001 Aalborg Svømmeklub 2:07.24
Entry time: 2:02.52 (+4.72)
50m: 29.34
100m: 1:00.85
(31.51)
150m: 1:34.10
(33.25)
200m: 2:07.24
(33.14)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:12:25
30-10-2021 12:23.01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Resultater
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Placering: Vandhuset, Park Vendia Arrangør Dansk Svømmeunion Region Nord & S68
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 5, 50m Butterfly Herrer 2011 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ivan Shishkin 2011 Aalborg Svømmeklub 58.55
Entry time: 1:05.03 (-6.48)
- Ethan Clausen Skov 2011 Aalborg Svømmeklub DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:56:40
Løb 5, 50m Butterfly Herrer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johannes Munk Haugaard 2009 Hobro Svømmeklub 35.56
2 Tobias Schwab 2009 Hobro Svømmeklub 38.19 +2.63
Entry time: 37.12 (+1.07)
3 Jeppe Nyeboe Nørgaard 2010 Aalborg Svømmeklub 48.95 +13.39
- Ditlev Sørensen 2009 Hobro Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Gustav Kock 2009 Svømmeklubben S 68 DSQ Tyvstart
- Marcus Bilgrau 2010 Aalborg Svømmeklub DSQ Brystben hele vejen
- Jonathan Tuxen 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen DSQ Ej samtidig berøring 25m
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:56:40
Løb 5, 50m Butterfly Herrer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mads Poulsen 2007 Aabybro Idrætsforening 28.95
Entry time: 28.86 (+0.09)
2 William Bundgaard 2007 Aalborg Svømmeklub 29.56 +0.61
Entry time: 29.86 (-0.30)
3 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 30.83 +1.88
Entry time: 30.87 (-0.04)
4 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Svømmeklubben Søhesten 31.20 +2.25
Entry time: 31.20 (=)
5 Rasmus Norup 2007 Aalborg Svømmeklub 32.14 +3.19
Entry time: 33.00 (-0.86)
6 Casper Eriksen 2007 Thisted Svømmeklub 32.17 +3.22
Entry time: 33.46 (-1.29)
7 Ludvig Møller 2007 Aalborg Svømmeklub 32.29 +3.34
Entry time: 33.42 (-1.13)
8 Lucas Skjødt Broe 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 32.97 +4.02
Entry time: 35.51 (-2.54)
9 Andreas Bindslev 2008 Aalborg Svømmeklub 33.13 +4.18
Entry time: 33.87 (-0.74)
10 Magnus Østergaard 2008 Hobro Svømmeklub 33.91 +4.96
Entry time: 36.32 (-2.41)
11 Lucas Kroer 2007 Svømmeklubben Søhesten 34.56 +5.61
Entry time: 44.72 (-10.16)
12 Edvin Smajic 2008 Aalborg Svømmeklub 34.75 +5.80
Entry time: 36.92 (-2.17)
13 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 36.95 +8.00
Entry time: 35.95 (+1.00)
14 Victor Vixø Momme 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 37.85 +8.90
Entry time: 36.09 (+1.76)
15 Asger Ziethen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 38.18 +9.23
Entry time: 40.29 (-2.11)
16 Albert Brandt-Petersen 2008 Aalborg Svømmeklub 42.79 +13.84
Entry time: 52.03 (-9.24)
17 Frederik Jensen 2007 Aabybro Idrætsforening 43.99 +15.04
Entry time: 45.33 (-1.34)
18 Marcus V Andersen 2008 Svømmeklubben S 68 47.29 +18.34
Entry time: 46.17 (+1.12)
- Gustav Ø. Pedersen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:56:40
Løb 5, 50m Butterfly Herrer Årg. 2005-2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Aars Svømmeklub 26.97
Entry time: 27.44 (-0.47)
2 Sebastian Dalgaard 2005 Svømmeklubben S 68 29.58 +2.61
Entry time: 29.12 (+0.46)
3 Per Odrich 2006 Hobro Svømmeklub 30.37 +3.40
Entry time: 31.16 (-0.79)
4 Gustav Dyrbye 2006 Thisted Svømmeklub 30.66 +3.69
Entry time: 32.46 (-1.80)
5 Patrick Kjær Laugesen 2006 Hobro Svømmeklub 30.74 +3.77
Entry time: 29.79 (+0.95)
6 Jonatan Schubart Nielsen 2006 Hobro Svømmeklub 30.83 +3.86
Entry time: 31.93 (-1.10)
7 William Jensen 2005 Thisted Svømmeklub 30.86 +3.89
Entry time: 31.76 (-0.90)
8 Mikkel Rubæk 2006 Aabybro Idrætsforening 31.64 +4.67
Entry time: 32.67 (-1.03)
9 Noah Markussen 2006 Aars Svømmeklub 33.35 +6.38
10 Marcus Nørtoft 2006 Aars Svømmeklub 33.91 +6.94
Entry time: 34.08 (-0.17)
11 Daniel Jarnum 2006 Svømmeklubben S 68 34.53 +7.56
Entry time: 35.35 (-0.82)
12 Lukas Larsen 2005 Svømmeklubben Søhesten 36.08 +9.11
Entry time: 41.93 (-5.85)
13 Mads Kjær Balling 2006 Støvring Svømmeklub Pingvinen 42.61 +15.64
Entry time: 57.37 (-14.76)
14 Frederik Jørgensen 2006 Svømmeklubben S 68 43.95 +16.98
Entry time: 48.19 (-4.24)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:56:40
Løb 5, 50m Butterfly Herrer 2004 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jeppe Egholm 2003 Svømmeklubben S 68 26.26
Entry time: 26.11 (+0.15)
2 Marcus Albæk 2004 Støvring Svømmeklub Pingvinen 27.85 +1.59
Entry time: 28.15 (-0.30)
3 Simon Andersen 2000 Aabybro Idrætsforening 28.60 +2.34
Entry time: 29.49 (-0.89)
4 Søren P. Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub 29.69 +3.43
Entry time: 31.56 (-1.87)
5 Niklas T. Kristiansen 2000 Aalborg Svømmeklub 29.90 +3.64
Entry time: 29.44 (+0.46)
6 Danilo Møller 2004 Svømmeklubben Nord 30.15 +3.89
Entry time: 30.13 (+0.02)
7 Tobias Vestby Jensen 2003 Aars Svømmeklub 30.20 +3.94
Entry time: 29.76 (+0.44)
8 Jens Mejdahl 2003 Aalborg Svømmeklub 35.39 +9.13
Entry time: 33.92 (+1.47)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:56:40
30-10-2021 11:56.46 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Resultater
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Placering: Vandhuset, Park Vendia Arrangør Dansk Svømmeunion Region Nord & S68
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 6, 50m Butterfly Damer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub 34.92
Entry time: 35.44 (-0.52)
2 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub 35.25 +0.33
Entry time: 34.66 (+0.59)
3 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub 35.50 +0.58
Entry time: 35.68 (-0.18)
4 Sofie Moth Nielsen 2009 Støvring Svømmeklub Pingvinen 37.23 +2.31
Entry time: 39.15 (-1.92)
5 Ronja Maria Grønkjær Pederse 2009 Svømmeklubben Nord 38.42 +3.50
Entry time: 38.76 (-0.34)
6 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub 38.67 +3.75
Entry time: 39.47 (-0.80)
7 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub 42.21 +7.29
Entry time: 43.42 (-1.21)
8 Cecilie Brogård Laursen 2009 Thisted Svømmeklub 43.98 +9.06
Entry time: 45.62 (-1.64)
9 Sofie Egholm 2009 Svømmeklubben S 68 44.58 +9.66
Entry time: 44.70 (-0.12)
10 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 44.64 +9.72
Entry time: 43.37 (+1.27)
11 Kirstine Dyg Lerup 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen 44.84 +9.92
Entry time: 43.02 (+1.82)
12 Celina Thorup Kristensen 2009 Hobro Svømmeklub 45.13 +10.21
Entry time: 51.85 (-6.72)
13 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub 45.59 +10.67
Entry time: 43.62 (+1.97)
14 Stine Marie Christiansen 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen 53.04 +18.12
Entry time: 52.37 (+0.67)
15 Frida Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub 54.19 +19.27
Entry time: 56.88 (-2.69)
16 Alma Hørlyk 2009 Brønderslev SK08 56.52 +21.60
17 Klara Milthers 2010 Aalborg Svømmeklub 1:08.42 +33.50
Entry time: 1:00.66 (+7.76)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:01:34
Løb 6, 50m Butterfly Damer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub 31.37
Entry time: 31.32 (+0.05)
2 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 32.32 +0.95
Entry time: 33.26 (-0.94)
3 Alma Munk Haugaard 2007 Hobro Svømmeklub 32.53 +1.16
Entry time: 30.16 (+2.37)
4 Lise Ingeborg Christiansen 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 32.57 +1.20
Entry time: 32.67 (-0.10)
5 Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 32.70 +1.33
Entry time: 33.30 (-0.60)
6 Nicoline Aa Høeg 2008 Aalborg Svømmeklub 32.83 +1.46
Entry time: 33.48 (-0.65)
7 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub 34.55 +3.18
Entry time: 34.19 (+0.36)
8 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub 34.67 +3.30
Entry time: 35.99 (-1.32)
9 Astrid O. Thomassen 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 34.76 +3.39
Entry time: 34.10 (+0.66)
10 Isabella Bertelsen 2007 Svømmeklubben Nord 35.41 +4.04
Entry time: 34.80 (+0.61)
11 Sofie Callsen 2008 Aabybro Idrætsforening 36.53 +5.16
Entry time: 38.07 (-1.54)
12 Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub 36.54 +5.17
Entry time: 37.84 (-1.30)
13 Amanda Holmberg 2007 Aars Svømmeklub 36.58 +5.21
Entry time: 36.67 (-0.09)
14 Clara Kornum 2007 Svømmeklubben Søhesten 36.64 +5.27
Entry time: 37.20 (-0.56)
15 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub 37.16 +5.79
Entry time: 38.71 (-1.55)
16 Ellen Lindenborg Thomasen 2008 Svømmeklubben Søhesten 37.24 +5.87
17 Matilde Christiansen 2007 Svømmeklubben S 68 37.35 +5.98
Entry time: 37.83 (-0.48)
18 Luna Kristensen 2008 Aabybro Idrætsforening 37.83 +6.46
Entry time: 38.79 (-0.96)
19 Alma Nygreen Sakic 2008 Svømmeklubben S 68 38.75 +7.38
Entry time: 41.45 (-2.70)
20 Hannah Mikaelsen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 40.39 +9.02
21 Emilie Hermansen 2008 Brønderslev SK08 40.93 +9.56
Entry time: 41.00 (-0.07)
22 Aino Aalto 2008 Svømmeklubben S 68 41.00 +9.63
Entry time: 46.11 (-5.11)
23 Lisa Stenger 2008 Aabybro Idrætsforening 41.68 +10.31
Entry time: 39.28 (+2.40)
24 Agnes Brix Rasmussen 2008 Aabybro Idrætsforening 43.70 +12.33
Entry time: 46.39 (-2.69)
- Mie Kibsgaard 2008 Thisted Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Caroline lund Madsen 2007 Thisted Svømmeklub DSQ Ej berøring begge hænd
- Silje Kjær Routhe 2008 Aalborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:01:34
Løb 6, 50m Butterfly Damer Årg. 2005-2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 28.85
Entry time: 28.43 (+0.42)
2 Anne Iversen 2005 Thisted Svømmeklub 32.08 +3.23
Entry time: 32.11 (-0.03)
3 Nellie Vad Bisgaard 2006 Hobro Svømmeklub 33.31 +4.46
Entry time: 33.57 (-0.26)
4 Selma Nygreen Sakic 2006 Svømmeklubben S 68 34.21 +5.36
Entry time: 32.74 (+1.47)
5 Line Madsen 2006 Svømmeklubben Søhesten 42.43 +13.58
Entry time: 43.25 (-0.82)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:01:34
30-10-2021 12:01.39 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Resultater
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Placering: Vandhuset, Park Vendia Arrangør Dansk Svømmeunion Region Nord & S68
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nicklas Lorentsen Mikkelsen 2007 Aalborg Svømmeklub 9:51.41
Entry time: 10:15.00 (-23.59)
50m: 31.54
100m: 1:07.26
(35.72)
150m: 1:44.28
(37.02)
200m: 2:21.32
(37.04)
250m: 2:58.84
(37.52)
300m: 3:36.45
(37.61)
350m: 4:14.54
(38.09)
400m: 4:52.79
(38.25)
450m: 5:31.00
(38.21)
500m: 6:08.88
(37.88)
550m: 6:46.40
(37.52)
600m: 7:23.63
(37.23)
650m: 8:01.50
(37.87)
700m: 8:38.86
(37.36)
750m: 9:16.12
(37.26)
800m: 9:51.41
(35.29)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:04:26
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer Årg. 2005-2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Per Odrich 2006 Hobro Svømmeklub 10:04.12
50m: 33.01
100m: 1:10.04
(37.03)
150m: 1:48.33
(38.29)
200m: 2:26.33
(38.00)
250m: 3:04.51
(38.18)
300m: 3:42.30
(37.79)
350m: 4:20.23
(37.93)
400m: 4:57.72
(37.49)
450m: 5:36.15
(38.43)
500m: 6:14.40
(38.25)
550m: 6:53.03
(38.63)
600m: 7:32.18
(39.15)
650m: 8:11.04
(38.86)
700m: 8:50.08
(39.04)
750m: 9:36.27
(46.19)
800m: 10:04.12
(27.85)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:04:26
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer 2004 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 David Johansen 2001 Svømmeklubben Søhesten 10:38.10
Entry time: 9:53.90 (+44.20)