2022-10-02   05:19:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Document
Resultater
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Placering: Vandhuset, Park Vendia Arrangør Dansk Svømmeunion Region Nord & S68
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer 2011 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 1:39.57
Entry time: 1:46.12 (-6.55)
50m: 46.81
100m: 1:39.57
(52.76)
2 Liva Beith Kjeldsen 2011 Svømmeklubben S 68 2:05.57 +26.00
50m: 57.34
100m: 2:05.57
(1:08.23)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:55:51
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mia Dybro 2009 Brønderslev SK08 1:47.19
50m: 50.78
100m: 1:47.19
(56.41)
2 Alvilda-Augusta Østergaard 2010 Svømmeklubben Nord 1:47.45 +0.26
Entry time: 1:54.86 (-7.41)
50m: 51.22
100m: 1:47.45
(56.23)
3 Kirstine Dyg Lerup 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen 1:48.76 +1.57
50m: 51.56
100m: 1:48.76
(57.20)
4 Andrea Nætterman 2010 Svømmeklubben S 68 1:55.77 +8.58
Entry time: 2:38.13 (-42.36)
50m: 54.84
100m: 1:55.77
(1:00.93)
5 Maria Hvass 2009 Thisted Svømmeklub 1:57.80 +10.61
Entry time: 2:07.60 (-9.80)
50m: 55.92
100m: 1:57.80
(1:01.88)
6 Isabella Vestergaard 2009 Thisted Svømmeklub 2:01.20 +14.01
Entry time: 2:01.75 (-0.55)
50m: 56.84
100m: 2:01.20
(1:04.36)
7 Klara Milthers 2010 Aalborg Svømmeklub 2:10.52 +23.33
50m: 1:02.39
100m: 2:10.52
(1:08.13)
8 Ida Marie Ildal Djørup 2010 Aalborg Svømmeklub 2:13.21 +26.02
Entry time: 2:20.45 (-7.24)
50m: 1:02.22
100m: 2:13.21
(1:10.99)
9 Julie Møller Vejen 2009 Svømmeklubben S 68 2:21.91 +34.72
50m: 1:04.87
100m: 2:21.91
(1:17.04)
10 Alma Skougaard Magle 2009 Brønderslev SK08 2:25.33 +38.14
50m: 1:09.09
100m: 2:25.33
(1:16.24)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:55:51
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Munk Haugaard 2007 Hobro Svømmeklub 1:24.90
Entry time: 1:31.28 (-6.38)
50m: 40.01
100m: 1:24.90
(44.89)
2 Katrine Kjær Laugesen 2008 Hobro Svømmeklub 1:27.23 +2.33
Entry time: 1:27.45 (-0.22)
50m: 40.57
100m: 1:27.23
(46.66)
3 Iben Thomasen 2008 Brønderslev SK08 1:28.25 +3.35
Entry time: 1:32.01 (-3.76)
50m: 42.30
100m: 1:28.25
(45.95)
4 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub 1:29.06 +4.16
Entry time: 1:29.70 (-0.64)
50m: 41.21
100m: 1:29.06
(47.85)
5 Matilde Christiansen 2007 Svømmeklubben S 68 1:29.42 +4.52
Entry time: 1:32.70 (-3.28)
100m: 1:29.42
(1:29.42)
6 Alma Nygreen Sakic 2008 Svømmeklubben S 68 1:30.05 +5.15
Entry time: 1:31.96 (-1.91)
50m: 42.12
100m: 1:30.05
(47.93)
7 Mathilde Lucassen 2007 Aars Svømmeklub 1:32.80 +7.90
Entry time: 1:36.44 (-3.64)
50m: 40.74
100m: 1:32.80
(52.06)
8 Emma Bertelsen 2008 Svømmeklubben Nord 1:33.26 +8.36
Entry time: 1:35.20 (-1.94)
50m: 43.66
100m: 1:33.26
(49.60)
9 Caroline Rebo Mejlstrup 2008 Hobro Svømmeklub 1:34.04 +9.14
Entry time: 1:56.08 (-22.04)
50m: 46.07
100m: 1:34.04
(47.97)
10 Aino Aalto 2008 Svømmeklubben S 68 1:35.35 +10.45
Entry time: 1:39.95 (-4.60)
50m: 44.37
100m: 1:35.35
(50.98)
11 Nicoline Brun Eliasen 2008 Svømmeklubben Nord 1:36.94 +12.04
Entry time: 1:36.74 (+0.20)
50m: 45.84
100m: 1:36.94
(51.10)
12 Signe Laursen 2008 Aalborg Svømmeklub 1:36.98 +12.08
Entry time: 1:37.04 (-0.06)
50m: 45.62
100m: 1:36.98
(51.36)
13 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub 1:38.40 +13.50
Entry time: 1:36.92 (+1.48)
50m: 46.17
100m: 1:38.40
(52.23)
14 Ellen Lindenborg Thomasen 2008 Svømmeklubben Søhesten 1:47.00 +22.10
50m: 49.57
100m: 1:47.00
(57.43)
15 Karoline Ølgaard 2007 Aars Svømmeklub 1:55.54 +30.64
Entry time: 1:55.49 (+0.05)
50m: 51.86
100m: 1:55.54
(1:03.68)
- Maria Guneva 2008 Svømmeklubben S 68 DSQ Tyvstart
- Mie Kibsgaard 2008 Thisted Svømmeklub DSQ 1 hånd i vending 25m
- Freya L. H. Christensen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen DSQ Ej samtidig berøring 50m
- Ida Jørgensen 2007 Aars Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:55:51
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Hoff Sørensen 2006 Svømmeklubben Nord 1:19.55
Entry time: 1:20.92 (-1.37)
50m: 37.66
100m: 1:19.55
(41.89)
2 Selma Nygreen Sakic 2006 Svømmeklubben S 68 1:25.05 +5.50
Entry time: 1:19.42 (+5.63)
50m: 39.58
100m: 1:25.05
(45.47)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:55:51
30-10-2021 13:56.55 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner