2022-10-02   04:57:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Document
Resultater
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Placering: Vandhuset, Park Vendia Arrangør Dansk Svømmeunion Region Nord & S68
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer 2011 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ethan Clausen Skov 2011 Aalborg Svømmeklub 41.50
Entry time: 1:02.84 (-21.34)
2 Ivan Shishkin 2011 Aalborg Svømmeklub 41.88 +0.38
Entry time: 43.92 (-2.04)
3 Hugo Brandt-Petersen 2011 Aalborg Svømmeklub 45.87 +4.37
Entry time: 48.74 (-2.87)
- Bo Henriksen 2011 Aalborg Svømmeklub DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 30-10-2021 14:51:27
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Demant Sørensen 2009 Aalborg Svømmeklub 28.19
Entry time: 29.06 (-0.87)
2 Ditlev Sørensen 2009 Hobro Svømmeklub 30.08 +1.89
Entry time: 36.88 (-6.80)
3 Tobias Schwab 2009 Hobro Svømmeklub 32.78 +4.59
Entry time: 34.98 (-2.20)
4 Andreas Morell Thomsen 2009 Svømmeklubben Søhesten 33.16 +4.97
Entry time: 34.95 (-1.79)
5 Anders Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 33.92 +5.73
Entry time: 36.29 (-2.37)
6 Marius Sahl Jensen 2009 Svømmeklubben S 68 35.90 +7.71
Entry time: 36.30 (-0.40)
7 Storm Mandrup Ozimek 2009 Aalborg Svømmeklub 37.09 +8.90
Entry time: 39.99 (-2.90)
8 Gustav Kock 2009 Svømmeklubben S 68 37.69 +9.50
9 Frederik Lauritz Thomsen 2010 Aalborg Svømmeklub 39.19 +11.00
10 Elias Egeberg 2010 Thisted Svømmeklub 39.41 +11.22
Entry time: 43.10 (-3.69)
11 Magnus Uttrup Rom 2010 Aabybro Idrætsforening 39.61 +11.42
12 Jeppe Nyeboe Nørgaard 2010 Aalborg Svømmeklub 39.90 +11.71
Entry time: 45.01 (-5.11)
13 Anton Søndergaard Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub 41.83 +13.64
Entry time: 47.52 (-5.69)
14 Rasmus Nittegaard Andersen 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen 42.60 +14.41
Entry time: 45.03 (-2.43)
15 Konrad Nejmann-Holst 2009 Thisted Svømmeklub 42.74 +14.55
Entry time: 49.98 (-7.24)
16 Anton Bjørn 2010 Aalborg Svømmeklub 43.48 +15.29
Entry time: 50.60 (-7.12)
17 Carl-Emil Larsen Kappel 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen 47.49 +19.30
Entry time: 56.09 (-8.60)
18 Jonathan Tuxen 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen 47.93 +19.74
Entry time: 47.48 (+0.45)
19 Andreas Schüsler Dethlefsen 2010 Aalborg Svømmeklub 52.92 +24.73
Entry time: 50.60 (+2.32)
- Christian Abrahamsen 2009 Aabybro Idrætsforening DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 30-10-2021 14:51:27
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Storm Jensen 2007 Aalborg Svømmeklub 27.60
Entry time: 27.78 (-0.18)
2 Rasmus Norup 2007 Aalborg Svømmeklub 27.87 +0.27
Entry time: 29.05 (-1.18)
3 Noah Jonasen 2007 Thisted Svømmeklub 27.88 +0.28
Entry time: 27.62 (+0.26)
4 Sebastian Porsborg 2007 Aabybro Idrætsforening 28.06 +0.46
Entry time: 27.93 (+0.13)
5 Andreas Bindslev 2008 Aalborg Svømmeklub 28.65 +1.05
Entry time: 29.22 (-0.57)
6 Casper Eriksen 2007 Thisted Svømmeklub 28.73 +1.13
Entry time: 28.83 (-0.10)
7 Lucas Skjødt Broe 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 29.76 +2.16
Entry time: 32.69 (-2.93)
8 Håkon Bork Nielsen 2007 Hobro Svømmeklub 29.92 +2.32
Entry time: 29.61 (+0.31)
9 Edvin Smajic 2008 Aalborg Svømmeklub 30.38 +2.78
Entry time: 31.09 (-0.71)
10 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 30.79 +3.19
Entry time: 31.25 (-0.46)
11 Lucas Kroer 2007 Svømmeklubben Søhesten 31.06 +3.46
Entry time: 37.33 (-6.27)
12 Gustav Ø. Pedersen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 32.10 +4.50
Entry time: 37.11 (-5.01)
13 Victor Vixø Momme 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 32.51 +4.91
Entry time: 32.57 (-0.06)
14 Sander Drews 2008 Brønderslev SK08 33.14 +5.54
Entry time: 34.86 (-1.72)
15 Christian Smith 2008 Aars Svømmeklub 33.66 +6.06
Entry time: 34.58 (-0.92)
16 Asger Ziethen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 34.35 +6.75
17 Frederik Jensen 2007 Aabybro Idrætsforening 34.43 +6.83
Entry time: 41.50 (-7.07)
18 Christopher Rix Mogensen 2008 Svømmeklubben Nord 40.66 +13.06
Løb officielt kl.: 30-10-2021 14:51:27
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2005-2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Aars Svømmeklub 25.45
Entry time: 25.69 (-0.24)
2 Elmer Oosterhof 2005 Aars Svømmeklub 26.36 +0.91
Entry time: 26.43 (-0.07)
3 Elias Bock Johansen 2005 Støvring Svømmeklub Pingvinen 27.15 +1.70
Entry time: 26.90 (+0.25)
4 Sebastian Dalgaard 2005 Svømmeklubben S 68 27.19 +1.74
Entry time: 27.13 (+0.06)
5 William Jensen 2005 Thisted Svømmeklub 27.37 +1.92
Entry time: 27.51 (-0.14)
6 Marcus Juul Jørgensen 2006 Aalborg Svømmeklub 27.52 +2.07
Entry time: 27.07 (+0.45)
7 Rasmus Olsen 2006 Thisted Svømmeklub 27.60 +2.15
Entry time: 27.96 (-0.36)
8 Patrick Kjær Laugesen 2006 Hobro Svømmeklub 27.71 +2.26
Entry time: 27.70 (+0.01)
9 Mikkel Rubæk 2006 Aabybro Idrætsforening 27.87 +2.42
Entry time: 27.94 (-0.07)
10 Jonatan Schubart Nielsen 2006 Hobro Svømmeklub 28.36 +2.91
Entry time: 28.59 (-0.23)
11 Per Odrich 2006 Hobro Svømmeklub 28.63 +3.18
Entry time: 28.86 (-0.23)
12 Noah Markussen 2006 Aars Svømmeklub 29.20 +3.75
Entry time: 30.48 (-1.28)
13 Marcus Nørtoft 2006 Aars Svømmeklub 29.45 +4.00
Entry time: 30.42 (-0.97)
14 Daniel Jarnum 2006 Svømmeklubben S 68 30.81 +5.36
Entry time: 32.55 (-1.74)
15 Bertram Møller 2006 Svømmeklubben S 68 31.03 +5.58
Entry time: 30.47 (+0.56)
16 Lukas Larsen 2005 Svømmeklubben Søhesten 31.25 +5.80
Entry time: 32.72 (-1.47)
17 Silas Zinther 2006 Svømmeklubben Nord 32.19 +6.74
Entry time: 33.25 (-1.06)
18 Sebastian Thielst 2005 Brønderslev SK08 32.75 +7.30
Entry time: 32.68 (+0.07)
19 Frederik Jørgensen 2006 Svømmeklubben S 68 33.80 +8.35
Entry time: 35.02 (-1.22)
20 Mads Kjær Balling 2006 Støvring Svømmeklub Pingvinen 36.15 +10.70
Entry time: 39.41 (-3.26)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 14:51:27
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer 2004 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kristian B Rasmussen 2003 Svømmeklubben S 68 24.07
Entry time: 23.98 (+0.09)
2 Jeppe Egholm 2003 Svømmeklubben S 68 24.91 +0.84
Entry time: 24.77 (+0.14)
3 Marcus Albæk 2004 Støvring Svømmeklub Pingvinen 26.07 +2.00
Entry time: 25.96 (+0.11)
4 Esben Kilde Johansen 2004 Svømmeklubben Søhesten 26.54 +2.47
Entry time: 27.91 (-1.37)
5 Danilo Møller 2004 Svømmeklubben Nord 26.70 +2.63
Entry time: 26.71 (-0.01)
6 Niklas T. Kristiansen 2000 Aalborg Svømmeklub 27.23 +3.16
Entry time: 26.93 (+0.30)
7 Søren P. Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub 27.49 +3.42
Entry time: 27.53 (-0.04)
8 Simon Andersen 2000 Aabybro Idrætsforening 27.76 +3.69
Entry time: 27.38 (+0.38)
9 Jens Mejdahl 2003 Aalborg Svømmeklub 32.10 +8.03
Entry time: 30.43 (+1.67)
- Oscar Pedersen 2004 Støvring Svømmeklub Pingvinen DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 30-10-2021 14:51:27
30-10-2021 14:55.34 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner