2022-10-02   04:51:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Document
Resultater
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Placering: Vandhuset, Park Vendia Arrangør Dansk Svømmeunion Region Nord & S68
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 2011 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 35.98
Entry time: 35.51 (+0.47)
2 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub 43.56 +7.58
Entry time: 55.86 (-12.30)
3 Caroline Sofie Sange Fausing 2011 Svømmeklubben S 68 44.05 +8.07
Entry time: 48.39 (-4.34)
4 Siri Christensen 2011 Svømmeklubben S 68 47.21 +11.23
5 Kerttu Aalto 2012 Svømmeklubben S 68 51.29 +15.31
Entry time: 56.22 (-4.93)
6 Liva Beith Kjeldsen 2011 Svømmeklubben S 68 52.51 +16.53
Entry time: 54.27 (-1.76)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 14:49:31
Løb 14, 50m Frisvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anni Rouhan Zou 2010 Aalborg Svømmeklub 31.73
Entry time: 33.37 (-1.64)
2 Josephine Bach Andersen 2009 Svømmeklubben Søhesten 32.69 +0.96
Entry time: 36.89 (-4.20)
3 Ronja Maria Grønkjær Pederse 2009 Svømmeklubben Nord 33.43 +1.70
Entry time: 37.47 (-4.04)
4 Cecilie Brogård Laursen 2009 Thisted Svømmeklub 35.60 +3.87
Entry time: 35.74 (-0.14)
5 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 35.74 +4.01
Entry time: 35.31 (+0.43)
6 Sofie Egholm 2009 Svømmeklubben S 68 36.02 +4.29
Entry time: 36.03 (-0.01)
7 Lærke Rytger Knudsen 2009 Aars Svømmeklub 36.23 +4.50
Entry time: 40.00 (-3.77)
8 Mona Aastedt 2010 Aalborg Svømmeklub 36.68 +4.95
Entry time: 49.73 (-13.05)
9 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub 37.18 +5.45
Entry time: 43.29 (-6.11)
10 Mia Dybro 2009 Brønderslev SK08 37.59 +5.86
11 Kirstine Dyg Lerup 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen 38.35 +6.62
Entry time: 38.68 (-0.33)
12 Stine Marie Christiansen 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen 38.45 +6.72
Entry time: 39.78 (-1.33)
13 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten 39.27 +7.54
14 Frida Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub 39.78 +8.05
Entry time: 44.29 (-4.51)
15 Ida Borg Andersen 2009 Aars Svømmeklub 39.96 +8.23
Entry time: 41.65 (-1.69)
16 Matilde Gårdbo Hellegaard 2009 Brønderslev SK08 41.23 +9.50
17 Maria Hvass 2009 Thisted Svømmeklub 41.29 +9.56
Entry time: 44.08 (-2.79)
18 Isabella Vestergaard 2009 Thisted Svømmeklub 41.59 +9.86
Entry time: 39.33 (+2.26)
19 Alma Hørlyk 2009 Brønderslev SK08 42.26 +10.53
20 Andrea Nætterman 2010 Svømmeklubben S 68 43.25 +11.52
Entry time: 48.17 (-4.92)
21 Alvilda-Augusta Østergaard 2010 Svømmeklubben Nord 43.40 +11.67
22 Celina W. Pedersen 2010 Svømmeklubben Søhesten 43.92 +12.19
23 Julie Møller Vejen 2009 Svømmeklubben S 68 45.46 +13.73
24 Alma Skougaard Magle 2009 Brønderslev SK08 49.37 +17.64
- Celina Thorup Kristensen 2009 Hobro Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Liva Mørk Manstrup 2009 Svømmeklubben Søhesten DSQ Tyvstart
Løb officielt kl.: 30-10-2021 14:49:31
Løb 14, 50m Frisvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub 29.19
Entry time: 29.64 (-0.45)
2 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 30.14 +0.95
Entry time: 30.70 (-0.56)
3 Lise Ingeborg Christiansen 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 30.17 +0.98
Entry time: 29.67 (+0.50)
4 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub 30.49 +1.30
Entry time: 32.63 (-2.14)
5 Mia Glerup Nielsen 2007 Aars Svømmeklub 30.51 +1.32
Entry time: 31.12 (-0.61)
6 Astrid O. Thomassen 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 30.98 +1.79
Entry time: 30.46 (+0.52)
7 Emilie Hundahl Gravesen 2007 Thisted Svømmeklub 30.99 +1.80
Entry time: 30.51 (+0.48)
8 Sarah Frandsen 2007 Svømmeklubben Søhesten 31.38 +2.19
Entry time: 33.74 (-2.36)
9 Emma Andersen 2007 Aalborg Svømmeklub 31.40 +2.21
Entry time: 31.33 (+0.07)
10 Mathilde Lucassen 2007 Aars Svømmeklub 31.46 +2.27
Entry time: 34.23 (-2.77)
11 Caroline Rebo Mejlstrup 2008 Hobro Svømmeklub 31.70 +2.51
Entry time: 33.38 (-1.68)
12 Luna Kristensen 2008 Aabybro Idrætsforening 31.96 +2.77
Entry time: 33.25 (-1.29)
13 Neya Damgaard 2007 Brønderslev SK08 32.69 +3.50
Entry time: 32.06 (+0.63)
14 Sofie Callsen 2008 Aabybro Idrætsforening 32.77 +3.58
Entry time: 32.32 (+0.45)
15 Nicoline Brun Eliasen 2008 Svømmeklubben Nord 33.21 +4.02
Entry time: 37.65 (-4.44)
16 Isabella Bertelsen 2007 Svømmeklubben Nord 33.24 +4.05
Entry time: 34.18 (-0.94)
17 Lisa Stenger 2008 Aabybro Idrætsforening 33.89 +4.70
Entry time: 33.76 (+0.13)
18 Emma Bertelsen 2008 Svømmeklubben Nord 34.55 +5.36
Entry time: 34.56 (-0.01)
19 Emilie Hermansen 2008 Brønderslev SK08 34.65 +5.46
Entry time: 37.90 (-3.25)
20 Matilde Christiansen 2007 Svømmeklubben S 68 34.86 +5.67
Entry time: 35.03 (-0.17)
21 Karoline Skjøtt 2008 Svømmeklubben Nord 36.50 +7.31
Entry time: 37.58 (-1.08)
22 Hannah Mikaelsen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 37.27 +8.08
Entry time: 48.63 (-11.36)
23 Freya L. H. Christensen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 38.94 +9.75
Entry time: 41.66 (-2.72)
24 Karoline Ølgaard 2007 Aars Svømmeklub 40.47 +11.28
Entry time: 39.60 (+0.87)
25 Caroline lund Madsen 2007 Thisted Svømmeklub 40.75 +11.56
Entry time: 46.31 (-5.56)
- Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Silje Kjær Routhe 2008 Aalborg Svømmeklub DNS
- Amanda Holmberg 2007 Aars Svømmeklub DNS
- Helene Lavrsen 2008 Svømmeklubben Nord DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 14:49:31
Løb 14, 50m Frisvømning Damer Årg. 2005-2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 27.27
Entry time: 27.31 (-0.04)
2 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 28.81 +1.54
Entry time: 28.48 (+0.33)
3 Carla Brix Rasmussen 2006 Aabybro Idrætsforening 29.18 +1.91
Entry time: 32.88 (-3.70)
4 Mathilde Hoff Sørensen 2006 Svømmeklubben Nord 29.98 +2.71
Entry time: 30.02 (-0.04)
5 Emma Ploug Rasmussen 2005 Svømmeklubben S 68 30.84 +3.57
Entry time: 31.06 (-0.22)
6 Nellie Vad Bisgaard 2006 Hobro Svømmeklub 30.86 +3.59
Entry time: 30.30 (+0.56)
7 Nana Starcke Jeppesen 2006 Svømmeklubben Søhesten 30.97 +3.70
Entry time: 31.51 (-0.54)
8 Aia Caroline Abel 2006 Svømmeklubben Nord 31.79 +4.52
Entry time: 31.25 (+0.54)
9 Reinike Veenstra 2006 Svømmeklubben S 68 34.75 +7.48
Entry time: 34.03 (+0.72)
10 Line Madsen 2006 Svømmeklubben Søhesten 35.81 +8.54
Entry time: 36.83 (-1.02)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 14:49:31
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 2004 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kirstine Jørgensen 2004 Svømmeklubben S 68 29.22
Entry time: 28.65 (+0.57)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 14:49:31
30-10-2021 14:49.39 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner