2022-10-02   04:53:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Document
Resultater
Regionsmesterskaber Nordjylland 2021
Placering: Vandhuset, Park Vendia Arrangør Dansk Svømmeunion Region Nord & S68
Svømmeh 25m Stævne dato: 30. okt  2021 to 31. okt  2021
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer 2011 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 1:31.36
50m: 42.57
100m: 1:31.36
(48.79)
2 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub 1:46.73 +15.37
50m: 50.41
100m: 1:46.73
(56.32)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:35:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2009-2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub 1:21.71
Entry time: 1:26.30 (-4.59)
50m: 38.74
100m: 1:21.71
(42.97)
2 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub 1:23.05 +1.34
Entry time: 1:26.03 (-2.98)
50m: 40.13
100m: 1:23.05
(42.92)
3 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub 1:24.29 +2.58
Entry time: 1:25.67 (-1.38)
50m: 41.24
100m: 1:24.29
(43.05)
4 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub 1:26.17 +4.46
Entry time: 1:25.91 (+0.26)
50m: 42.26
100m: 1:26.17
(43.91)
5 Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub 0.26 1:28.94 +7.23
Entry time: 1:34.10 (-5.16)
50m: 41.59
100m: 1:28.94
(47.35)
6 Celina Thorup Kristensen 2009 Hobro Svømmeklub 1:32.47 +10.76
Entry time: 1:39.56 (-7.09)
50m: 43.49
100m: 1:32.47
(48.98)
7 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 1:34.74 +13.03
Entry time: 1:54.91 (-20.17)
50m: 46.39
100m: 1:34.74
(48.35)
8 Cecilie Brogård Laursen 2009 Thisted Svømmeklub 1:39.84 +18.13
50m: 47.59
100m: 1:39.84
(52.25)
9 Mona Aastedt 2010 Aalborg Svømmeklub 1:40.10 +18.39
Entry time: 1:37.83 (+2.27)
50m: 46.65
100m: 1:40.10
(53.45)
10 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten 1:42.65 +20.94
Entry time: 1:52.44 (-9.79)
50m: 52.05
100m: 1:42.65
(50.60)
11 Celina W. Pedersen 2010 Svømmeklubben Søhesten 1:44.03 +22.32
Entry time: 1:43.29 (+0.74)
50m: 49.76
100m: 1:44.03
(54.27)
12 Klara Milthers 2010 Aalborg Svømmeklub 1:46.99 +25.28
Entry time: 1:58.26 (-11.27)
50m: 50.59
100m: 1:46.99
(56.40)
13 Ida Marie Ildal Djørup 2010 Aalborg Svømmeklub 1:51.11 +29.40
Entry time: 1:58.24 (-7.13)
50m: 52.11
100m: 1:51.11
(59.00)
14 Ida Borg Andersen 2009 Aars Svømmeklub 1:56.12 +34.41
50m: 57.55
100m: 1:56.12
(58.57)
- Sofie Moth Nielsen 2009 Støvring Svømmeklub Pingvinen DSQ Ej forts. bev. 75m
- Lærke Rytger Knudsen 2009 Aars Svømmeklub DSQ Maveliggende 25m
- Frida Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub DSQ Afsæt på mave 50m
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:35:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Andersen 2007 Aalborg Svømmeklub 1:15.74
Entry time: 1:17.47 (-1.73)
50m: 36.95
100m: 1:15.74
(38.79)
2 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub 1:16.21 +0.47
Entry time: 1:14.86 (+1.35)
50m: 37.59
100m: 1:16.21
(38.62)
3 Sofie Callsen 2008 Aabybro Idrætsforening 1:16.29 +0.55
Entry time: 1:17.42 (-1.13)
50m: 37.58
100m: 1:16.29
(38.71)
4 Nicoline Aa Høeg 2008 Aalborg Svømmeklub 1:16.47 +0.73
Entry time: 1:18.39 (-1.92)
50m: 37.40
100m: 1:16.47
(39.07)
5 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub 1:16.69 +0.95
Entry time: 1:16.76 (-0.07)
50m: 37.28
100m: 1:16.69
(39.41)
6 Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub 1:17.52 +1.78
Entry time: 1:21.13 (-3.61)
50m: 37.47
100m: 1:17.52
(40.05)
7 Frederikke Novin 2008 Aalborg Svømmeklub 1:18.72 +2.98
Entry time: 1:17.92 (+0.80)
50m: 38.73
100m: 1:18.72
(39.99)
8 Alma Munk Haugaard 2007 Hobro Svømmeklub 1:18.79 +3.05
Entry time: 1:15.54 (+3.25)
50m: 38.72
100m: 1:18.79
(40.07)
9 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 1:18.94 +3.20
Entry time: 1:19.91 (-0.97)
50m: 38.25
100m: 1:18.94
(40.69)
10 Lise Ingeborg Christiansen 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 1:20.46 +4.72
Entry time: 1:17.99 (+2.47)
50m: 38.14
100m: 1:20.46
(42.32)
11 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub 1:20.67 +4.93
Entry time: 1:21.09 (-0.42)
50m: 39.28
100m: 1:20.67
(41.39)
12 Astrid O. Thomassen 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 1:20.94 +5.20
Entry time: 1:20.63 (+0.31)
50m: 38.52
100m: 1:20.94
(42.42)
13 Caroline Rebo Mejlstrup 2008 Hobro Svømmeklub 1:21.70 +5.96
Entry time: 1:23.63 (-1.93)
50m: 38.79
100m: 1:21.70
(42.91)
14 Nicoline Brun Eliasen 2008 Svømmeklubben Nord 1:22.04 +6.30
Entry time: 1:25.00 (-2.96)
50m: 39.42
100m: 1:22.04
(42.62)
15 Isabella Bertelsen 2007 Svømmeklubben Nord 1:22.42 +6.68
Entry time: 1:20.35 (+2.07)
50m: 40.14
100m: 1:22.42
(42.28)
16 Clara Kornum 2007 Svømmeklubben Søhesten 1:26.79 +11.05
Entry time: 1:36.68 (-9.89)
50m: 42.26
100m: 1:26.79
(44.53)
17 Lisa Stenger 2008 Aabybro Idrætsforening 1:27.75 +12.01
Entry time: 1:28.11 (-0.36)
50m: 42.31
100m: 1:27.75
(45.44)
18 Maria Guneva 2008 Svømmeklubben S 68 1:28.41 +12.67
100m: 1:28.41
(1:28.41)
19 Emilie Hermansen 2008 Brønderslev SK08 1:30.67 +14.93
Entry time: 1:32.87 (-2.20)
50m: 41.68
100m: 1:30.67
(48.99)
20 Freya L. H. Christensen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 1:32.17 +16.43
Entry time: 1:50.07 (-17.90)
50m: 44.64
100m: 1:32.17
(47.53)
21 Emma Bertelsen 2008 Svømmeklubben Nord 1:33.01 +17.27
Entry time: 2:00.57 (-27.56)
50m: 44.62
100m: 1:33.01
(48.39)
22 Agnes Brix Rasmussen 2008 Aabybro Idrætsforening 1:33.24 +17.50
Entry time: 1:36.23 (-2.99)
50m: 45.97
100m: 1:33.24
(47.27)
23 Aino Aalto 2008 Svømmeklubben S 68 1:34.39 +18.65
Entry time: 1:37.74 (-3.35)
50m: 44.45
100m: 1:34.39
(49.94)
24 Hannah Mikaelsen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 1:41.15 +25.41
50m: 48.14
100m: 1:41.15
(53.01)
25 Liv Skulbøl Stryhn 2008 Svømmeklubben Nord 1:46.33 +30.59
50m: 52.85
100m: 1:46.33
(53.48)
- Silje Kjær Routhe 2008 Aalborg Svømmeklub DNS
- Alberte Grøn Larsen 2008 Svømmeklubben Søhesten DNS
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:35:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nellie Vad Bisgaard 2006 Hobro Svømmeklub 1:18.36
Entry time: 1:14.36 (+4.00)
50m: 37.38
100m: 1:18.36
(40.98)
2 Emma Ploug Rasmussen 2005 Svømmeklubben S 68 1:22.29 +3.93
Entry time: 1:22.72 (-0.43)
50m: 40.80
100m: 1:22.29
(41.49)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:35:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer 2004 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kirstine Jørgensen 2004 Svømmeklubben S 68 1:13.62
Entry time: 1:12.61 (+1.01)
50m: 35.98
100m: 1:13.62
(37.64)
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:35:12
30-10-2021 10:37.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner